Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

Pražák

"You saved my life." Kolikrát jste tuto větu napočítali za celý film? JJ má moc malý popkornový koule jinak by z Cumberbatche alias Khana vymlátil tolik co Nolan z Jokera. Už dlouho jsem neměl z filmu podobný pocit, že se vlastně vůbec nic nestalo. Chybí tomu tah na bránu a větší moment překvapení. ()

Dreadd

Druhý Abramsův Star Trek představuje moderní blockbuster, který nenaštve (ale ani mu úplně nepodlehnu). Nicméně už si dokážu docela dobře představit, že tento muž může natočit pokračování Star Wars (a může to dopadnout lépe než Lucasovy pokusy na přelomu milénia). Star Trek se stal ještě zábavnějším, nejen díky postavám, které jsou napsány vyloženě pro pobavení (jako Scotty a Chekov), ale i neustálým názorovým střetům Kirkova srdce a Spockova mozku a ke všemu Benedict Cumberbatch přivedl k životu charismatického záporáka, jaký nebyl ve filmu už dlouhou dobu. ()

V.Silver

Předchozí díl ST mě ani na chvíli nenechal vydechnout, u tohoto dílu jsem občas i "vypnul", nicméně pořád to bylo solidní, zábavné a skvěle dynamické. Ubylo ale hlášek a citelně i vražedného tempa, které nasadil první díl "restartu" série. Už se těším na "trojku" :) 75% ()

dragon94

"Nekonečný vesmír... takové jsou cesty hvězdné lodi Enterprise, jenž se znovu a znovu vydává za poznáním tajemných nových světů, hledat nové formy života a nové civilizace. Odvážně se pouští tam kam se dosud nikdo nevydal." Nový Star Trek začíná velice dobrou úvodní akcí jenž končí poměrně vtipnou pointou :D ... On v podstatě celý film je velmi vtipný, akční, svěží, technicky velice dobře zpracovaný, a herecky vynikajíce zahraný.. Znovu sledujeme příběh Kapitána Jamese T. Kirka a jeho prvního důstojníka Spocka ... Jenž spolu opět zezačátku moc nesouhlasí a zase můžeme vidět různé převraty a změny a hádky a další věci, které známe již z předchozího dílu. Nepotrvá dlouho a na scéně se objeví záporák v podání úžasného Benedickta Cumberbatcha, který přivede sebou neočekávané zvraty a docela překvapivou konspiraci. Ve filmu jsme opět svědky těžkého rozhodování, obětování se za ostatní a dalších super věcí, které všichni rádi ve filmech vidíváme ... Nový Star Trek sice nepřináší nic nového, ale na druhou stranu neztrácí vůbec nic na kvalitě předchozího dílu..postavy jsou opět velmi vtipné a neustále budou svými hláškami útočit na vaše bránice.. ale nenechte se zmást není to žádná komedie... naopak opravdu těžké chvíle zažije naše oblíbená posádka.. a né každý se dožije konce téhle neuvěřitelné výpravy do míst kam se dopusud ještě nikdo nevydal. 5* 87% PS: Protože v tomhle filmu hraje Benedickt se svým nezaměnitelným hlasem budou jistě všichni odsuzovat dabing tohodle filmu už jen z principu... Ale musím říct, že ikdyž to není jak Benedicktův originál .. tak se dabing velice povedl a je na lepší úrovni než taktéž povedený dabing prvního dílu. ()

kklepkaa

Star Trek je jedno z mála sci-fi, které se mi opravdu líbí. Už seriál jsem jako malá holka hltala a Džej Džejovo filmové zpracování taky. Tenhle díl byl v podstatě našlápnutej akcí. Prostě jste se nemohli nudit a k tomu parádní scénář. Škoda, že zde bylo o něco méně humoru, ale tak to už sliboval titulek "do temnoty", že tohle nebude moc vtipnej díl. Bylo zde taky pár předvídatených momentů, ale na konci filmu už bylo vše zapomenuto a odpuštěno. Já se bavila a jestli bude trojka, jdu do ní. ()

wenca

Proč to musí v nejlepším končit? Každý druhý díl Next generation byl lepší jak tohle.. ale tak jako oddychovka dobrý. ()

Guzo

Druhý díl na stejné úrovni jako první? Abramsovi se to naštěstí ukočírovat povedlo a všechno tu zase funguje skvěle. Vztahy mezi postavami se prohloubily, přibyl charismatický záporák (i když jako Sherlocka budu mít Cumberbatche vždycky radši) a vše opět doprovází skvělá hudba. 8/10 ()

Autogram

Abrams vie, ako na mňa, a veľkolepým divadlom obrazu a zvuku ma ohúril hneď v prvých minútach už pri podružnom príbehu z planéty porastenej červenou vegetáciou obývanou bielymi divochmi s oranžovými šálmi. Boli aj s vnútrom svojej sopky celkom na zožratie. Každé dlhšie zamyslenie nad otázkami rozum verzus cit, robot verzus človek je zakončené v správnej chvíli výbuchom a akciou, a predsa myšlienka zostáva. Príbeh s dávkou predvídateľnosti a ešte väčšou dávkou pátosu aj keď neohúril, pre sci-fi tohto druhu postačuje, a zbytočne nekomplikuje zážitok. Dievčatá sú síce do počtu, ale sú pekné, či už blond, tmavá alebo aj tie s jedným chvostom naviac. Takže spokojnosť je u mňa maximálna, takmer stopercentná. ()

Bad Guy

Očekávané sci-fi splnilo svůj cíl a přišlo s nápaditějším příběhem než v předchozím snímku. Po akční stránce také zaujme a především velkou roli hraje nový záporák, který rozpoutá samotné peklo a vyvolá nečekané odhalení, přičemž se hlavní hrdinové dostávají do hry, ve které bojují na život a na smrt. ()

Ravi

Do temnoty je vržena celá posádka Enterprise, jak jinak. Film má vše, co divák hledá. Má náboj, má nápad, má zvraty (a tím myslím opravdu od stropu po sklep i obráceně), má prostor pro postavy, má skvělé epizodní sekvence, má brilantní hlavní linku, má vtip, má šarm, má emoce (vyjma Spocka), má hudbu, má efekty, má široký záběr a přesah, má zkrátka vše, co jsem jako divák chtěl, aby tento film měl. Proto 100% 5/5 J. J. se pro Star Trek narodil. ()

Kurikmoon

Jednotka ma brala ďaleko viac ako dvojka. V dvojke mi najviac sedel a nad všetkým vynikal Benedict Cumberbatch. Ten podal dokonalý výkon. ()

Bagr_007

Nejlepší letní blockbuster 2013. Slabší finále chybí k naprostému nadšení. Cumberbatch je velkým přínosem a J.J. opět suverénní. I druhá nová vesmírná cesta strhne svým světem, postavami a hlavně dobrodružnou povahou tak, jako málo co. ()

mcleod

Star Trek jsem měl vždycky rád, i tento film vcelku odsýpal, ale... Nejsem hnidopich, který by nedokázal přejít nesmysly v příběhu, pokud do filmu zapadají a jsou alespoň povedeně zpracované. V tomto filmu jich ale bylo tolik... opravdu tak moc, že to prostě nešlo vydržet. Co mi ale vadilo nejvíc, byla poměrně hodně nesympatická posádka (v prvním filmu nebyli tak hrozní) a především, a to bych chtěl zdůraznit, opravdu trapný výstup Leonarda Nimoye... to opravdu tvůrci nevymysleli lepší způsob, jak vyřešit slepou uličku v příběhu, než deus ex machina... zavoláme Spockovi z jiné dimenze, jak u nich vyřešili problém s Khanem?! Myslím, že nejlepší herec z klasické série měl vystupovat pouze v prvním filmu s novou posádkou, kde se to ještě dalo snést, ale pokud ho autoři tak moc chtěli dát i sem, proč si proboha nevymysleli nějakou průměrně inteligentní zápletku, kam ho mohli nastrčit? Takže vlastně jediné, co se mi hodně líbilo, byl Scotty v podání Simona Pegga a Khan ztvárněný Benedictem Cumberbatchem, ke kterým bych ještě přidal vcelku dobré postavy Zoe Saldany a Alice Eve. ()

Pedross800

Člověk se pomalu nestačí ani usadit do křesla a už se na něho valí dechberoucí úvodní akční scéna a na oddech už není do konce čas. Vymazlené vizuální efekty, vychytávky, města.,lodě, zbraně a nevím co ještě....prostě bomba! Skvělá chemie mezi Spockem a Kirkem, vtípky, jiskření. Do toho "Sherlock" jako dokonalý padouch. Výborný děj se spoustou zvratů a vypjatých scén. Koukal jsem na to takřka bez dechu. Velkolepé, dokonalé scifíčko! ()

voleman

Hned z prvních minut filmu byla cítit ohromná svěžest a bleskové tempo, které naštěstí z druhého Star Treku nevyprchalo až do konce. Celkově by se to celé dalo přirovnat k předchozímu dílu a jen těžko určím, který díl je vlastně lepší. J. J. Abrams ze svého dravého a zkušeného režírování opravdu neopustil a tak předvádí stejně dobrý režijní výkon jako v jedničce. Znovu se setkáváme s příjemnou kompletní posádkou na lodi Enterprise , kterou tvoří skvěle vybraní a sympatičtí herci. Hlavní záporák Cumberbatch dodává filmu tu správnou temnou atmosféru a tak proti němu také rozhodně nic nenamítám. Za pochvalu stojí jistě i dokonalé triky. Star Trek Do temnoty je zručně zrežírovaný, inteligentní letní blockbuster, při kterém se nudit určitě nebudete. 90% ()

shabazza

Jako akční film hodnotím 4 hvězdami, jako Star Treku nemůžu udělit víc než jednu. Je mi jasné, že současný Hollywoodský směr velí točit film aby co nejvíc vydělal, nezávisle na prznění trademarku a historie této SF legendy. Ale ono vlastně průměrnému divákovi, který si přeje v kině být pasivně pobaven (nejlépe aby u toho ještě nemusel, nedej bože, přemýšlet) může být ukradené, že NCC-1701 nemohla v žádném případě manévrovat v atmosféře planety třídy M, že bylo nemyslitelné od Země vystartovat warpem, že v době odehrávání se ještě posádka nemohla setkat jak s Tribbly, tak s Gorny ... a spousta dalších evidentních nesmyslů. Jak je například možné, že kolem sídla Federace a Hvězdné Flotily (Země) nebyla ani jedna loď ... vždyť stačilo Enterprise zachytit vlečným paprskem a hotovo ... já nemám prostě slov a ty tři hvězdy dávám vyloženě z milosti, protože tohleto byl jen krásně a dozlatova nablejskaný PRD. ()

Styxos

Svěží a zábavná jízda, která ale za jedničkou slušně zaostává. Nicméně jsem spokojený a momentálně se nemůžu rozmyslet, jestli by lepší Zachary Quinto nebo Benedict Cumberbatch (zvlášť scénu, kdy si jdou po krku, jsem si stačil oblíbit) ()

NDroo

Nebyl jsem novym Star Trekem urazen, to ani nahodou, ale samotny pribeh na me ani nedychl kusem te "awesomenosti", kterou jsem ocekaval. Dost dlouho mi tedy trvalo rozhodnout se, jake hodnoceni mu udelit. Filmove rozhodne 4*, ale jednu jsem nakonec pridal za 3D IMAX zpracovani - tohle je opravdu prvni film, kde to opravdu hraje velkou roli (coz je ovsem nakonec dost smutne), tak velkou, ze za ni dostane STID hvezdicku navic... ()

Madlene

Na nevim co si zase vsichni stezujou... Trek uz nebude nikdy, co byl pred lety, to snad musi byt kazdemu jasne... A novej obal me bavi. Je to proste takova pekna akcni sci-fi honicka na necely dve hodiny...proste fajn oddychovka;). ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)