Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

eJacques

Na odpad stačí už jen to, že Klingoni nevypadají jako Klingoni (stejně jako Romulané v prvním filmu) a hlavně cesta Enterprise na Klingonskou hlavní planetu Kronos, to si ze mě Abrams dělá prdel, že prostě přiletí jen tak přes celé jejich území ke Kronosu a pak na něm v pohodě přistane výsadková loď, wtf?!? Ten člověk už podruhé popírá přes 40 let vývoje startrekovského světa... Transwarp přenos lidí? Megaloman, měl by se léčit! Jako Trekkies to nemůžu úplně shodit, ale je to ultra popcornová sračka... Postavy příšerné až na Spocka, dialogy příšerné a nesmyslné, že hlavní hrdinové vypadají jak bezmozci, přitom to jsou kvalitní herci, Scotty ukňouraný anarchista, u Jupiteru tajná loděnice budující Dreadnought class ship, přitom ji musí vidět i slepý, vykrádačka postav tyu Khana, od Kronosu si volají na Vulkán, no prostě nesmysly, strašně rychlé a akční s vteřinovou stopáží jak má J.J.Abrams ve zvyku až z toho mám vertigo s nauzeou... Podotýkám, že nejsem hnidopich a nelpím na přesném dodržování ST zákonitostí, ale tyhle do nebe volající kiksy to celé splachují do záchodu... Nepsal to náhodou Lindelof? ()

Doudis19

Mírně slabší než "původní remake", především se tu vyskytuje moc kýčovitých, emotivních výlevů. Přesto perfektní zábava, plná senzačních efektů často kombinující počítačové triky se skutečnými výbuchy. Dějová linka slušná a záporák boží. Vesmírná zábava jak ma být. ()

karlik4801

Neskutečná, poctivá sci-fi jízda, která ani chvilku nenudí, protože na to ani nemá čas. Neustále se něco dělo. Ať už byl na scéně vynikající záporák, nebo jela jedna hláška za druhou. Abrams odvedl kus poctivé práce a jde to hodně znát. Dřel se vším. Nějak dokázal, že mě Chris Pine přestal tolik srát, asi proto, že ho konečně nějak donutil něco zahrát. Benedict Cumberbatch je pro mě ode dneška frajer číslo jedna, protože už jsem dlouho neviděl tak ikonického parchanta. Měl snad všechny správné prvky, zabiják, zabijáckej hlas, chytrej kulišák a pořádnej parchant. Všechny postavy jsou tak nějak příjemné, že se Spock stal mojí nejoblíbenější postavou z týmu. ()

Gothar

Jednoducho kvalitka. Into Darkness som videl v 3D a neľutujem. Akcie má až až, dej plynul rýchlo a koniec prišiel bez náznaku nudy. Z tohto pohľadu hodnotím Into Darkness lepšie ako predchádzajúci diel, ktorý mal aj slabšie miesta. Po technickej stránke filmu nie je čo vytknúť. Je to klasické 3D, kde sa v popredí záberu často vyskytujú rôzne rozmazané predmety, čo niekomu môže vadiť, ale ja som si už zvykol. Soundtrack je opäť na vysokej úrovni, ale trochu mi chýbal taký výrazný motív ako bol v jednotke v skladbe Nero sighted a ďalších. 90 % ()

Liznic

Jedním slovem "ridiculous". Cumberbatch je výbornej, Urban je vtipnej, Abrams točí skvěle, kamera je super a efekty špičkový. Dialogy směšný, místy šílená opakovačka jedničky. Pine a Quinto nějak netuší co mají dělat a Pegg.. ten chudák si asi spletl v čem hraje. star trek nemám rád a trekýs se vysmívám, Star Wars je boží a ať vás provází Síla! ()

Mrkvič

Po Star treku se nejvíce těším na nový rozjezd Star wars, protože Abrams to udělá zajímavé, vtipné a strhující. Star trek ale není až tak zajímavý svět. Takže když se k tomu přidá spousta pitomostí, nemůže to být tak dokonalé jako používání síly. Až na ten svět a blbosti je to ale paráda. Skvělí herci a skvělé vedení. Vychytávek tolik, až jsem si říkal, že si něco mohli tvůrci nechat až do příštích dílů. Takhle to bylo místy trochu přeplácané. ()

LiborGondek

Velmi očekávaný akční velkofilm J.J. Abramse dopadl přesně tak, jak jsem očekával - film byl perfektní. Vůbec mi nevadí, že pár scén bylo vesměs snadno předvídatelných, jiné to vynahradily. Trailery jsou, mírně řečeno, dosti zavádějící. Je pravda, že ukazují co se ve filmu stane, ale jejich pořadí a kontext je ovšem koncipován velmi šalamounsky. Způsobí to divákovi celkem slušně silnou čáru přes rozpočet v jeho představách. Nicméně neříkám, že je to na škodu, je to totiž přesně naopak. Akční, vtipný, prostě dokonalý film, se skvělým obsazením, výbornou režií a geniálním zvukovým podkladem. Seriál Star Trek jsem nikdy nesledoval a ani s tím nehodlám začít, na další film se ale těším, jak malej kluk. Snad bude... ()

Honzíno

Vyloženě mě překvapuje, jak J. J. skloubil přetavení ST univerza z celkem intelektuální zábavy na kovbojku v tempu Indiana Jonese a Chrámu Zkázy s udržením spousty cenných hodnot z původních děl ST před restartem, skončených prostřednictvím Nemesis. Do dvou hodin nacpal až brutálně nahňoucané množství děje, které nezasvěceného nemůže nudit ani minutu (ale asi ho též občas zmate). Střídá vtip i vážné emoce jako Zemeckis v nejlepších letech a vykresluje vztahy ústředního septeta. Jenže on na taky mě vytasil úctyhodný počet odkazů z prapůvodní série (TOS a TAS), kterou po časové přesmyčce kroutí svým vlastním směrem, kde mu paradoxně často spoustu věcí svatých ani nepřijde (Klingoni mají prostor asi 3 vteřiny, Mudd's women, zhuštění Pátrání po Spockovi do 3 minut, Needs of a few, Tribbler, Boonesovi ironie, Scottyho účes, Alice Eve jako blond asistenka Kirka z TOS rovnou jako zbraňová odbornice, napoprvé jsem jich pochopil tak půlku co napodruhé a stejně si zase nejsem schopen vybavit ani půlku, co jsem zaregistroval..). Ano, zkřížil nám ST se Star Wars a i proto je tak úspěšný. Ale primárně je to prostě borec, co umí točit chytře, pro masy, hitově a má svůj vlastní rukopis, zkrátka se nám klube nový Spielberg. O technické dokonalosti, skvělých hercích a profesionálně zvukové stopě včetně hudby se nemá cenu rozepisovat, snad jen že 3D se z mého pohledu určitě vyplatí, protože v novém Star Treku je skutečně funkční a scény posouvá ještě dál. 10% dolů za malou odvahu scénáristů a ubrání na osudovosti (First Contact, Nemesis, Generations a Undiscovered Country jsou přece jen v hutnosti jinde, naopak kinetika a dynamika hraje jendoznačně pro J. J.)._Totální pecka, co jde tempem a dynamikou až na dřeň. Nebýt často až přehršle citování a pokusů o ně, které v závěru přerůstají do stádia opisovacího, aby nakonec trochu křečovitě happyendovaly (i když přes úžasnou citaci opět), byla by to plná palba i za mě. Takhle je to za osmdesát až devadesát._Ve světle síly a jednoduchosti původního ST, prvního nového ST a nového Beyond, Into Darkness chladne až hamba, uvidíme, zda se na něj ještě někdy podívám a pokusím se opět s odstupem zhodnotit střízlivěji jeho originalitu/pouhopouhou pajcovost. ()

Haretix

Nolan a teď již i J.J. Abrams. Natočit pokračování, které bude v jistých oblastech lepší než první díl a udrží s kvalitu všeobecně umí jen oni dva. Pokračování jede na stejný warp jako v jedničce. Pošťuchování Spocka a Kirka stále dokáže pobavit, Uhura je ještě krásnější v nové kombinéze. Prohlubují se nám tu vztahy, emoce jsou daleko silnější a samotný děj precizně zpracován, neuvěřitelné zvraty. Ale to co dělá tento film krom režiséra nebo prvního záběru na Enterprise vynikajícím je Benedict Cumberbatch a jeho mrazivý voice-over. A ano temné to je, navíc akční scény dávají jasně najevo, že sedmé Star Wars jsou v dobrých rukou. ()

hallelluja

Aj keď moje reakcie pri vyslovení „Leonard Nimoy“ pripomínajú tie od Sheldona Coopra (pamiatka na ranopubertálnu masturbačnú predstavu môjho hrdinu, ach ach... Spocka), tentokrát som sa pri jeho cameo zmohla len na zúfalé: „WTF?!“ Scenár otrasný. Nebyť chladnej charizmy überinteligentného záporáka Benedicta Cumberbatcha, tak si ani poriadne startrekovsky nezavzdychám. Bez neho nekukateľný patetický Odpad! ()

ivan_drago

Mírné zklamání a stejné schéma jako ve vynikajícím prvním dílu posílají film do průměru... charisma všech představitelů jaksi zmizelo a ten "hučkař s lupou" to taky nezachraňuje... Atmosféra zůstává brilantní a zakoutí vesmíru Star Treku se dívá tuze pěkně... Proti akční složce filmu nelze namítnout ani popel a pobaví a pobaví a pobaví.... Ale obávám se obávám, že i tato sága, jako mnohé jiné, směřuje k úpadku... ()

Mirokukii

Co jsem prvnímu Star Treku (Abrams) vyčítal, zde již neplatí. Už to není příběh dvou hlavních představitelů, ačkoliv nechápu, jak mohou takové dva charaktery navzájem fungovat v jedný místnosti... no je to sci-fi, ale celé posádky Enterprise, kde každý má svoji úlohu, prostor a stojí proti nim nepřítel tak mocný a skvělý, že by si zasloužil vlastní sólo, avšak pouze pokud by jej opět ztvárnil Benedict, přičemž k vyrovnání se Jokerovi (Heath) mu chybí malinko toho "být magor", a mnohem více citu pro anarchii. Svižné, vtipné, napínavé. Star Wars: Sílá se probouzí, jsem připraven. Smeť Enterprise do temnoty. ()

Lachtaan

Už jen dle poutavého hlavního posteru a podmanivého názvu jsem byl dopředu přesvědčený, že se druhý Star Trek vyvede více než díl první a skutečně jsem tentokrát spokojenější. Největším lákadlem druhého brouzdání vesmírem pod vedením Chrise Pinea je epesní záporák Khan s tváří Benedicta Cumberbatche. Ten by se těm padouchům měl věnovat častěji. [viděno na Netflixu 15.7.2020] ()

DragonnCZ

8/10. - Skvělé obstojné ač trochu slabší pokračování, které jde ve šlépějích prvního dílu a film výborně vyzdvihuje hlavní padouch, který ho si střihl talentovaný Benedict Cumberbatch. Film daleko sází na větší politikaření, který mě už i v jedničce bavilo a tady toho více přibývá. Dialogů je to více a napětí ve filmu bylo skvělé po celou dobu filmu. Tenhle spektákl zažít v kině na velké obrazovce, nemohl bych si vůbec stěžovat. ()

Gar-mogoth

Benedictovo "I am... better." "At what?" "Everything." se sice vyloženě o pokračování Star Treku říct nedá, ale baví stejně jako předchůdce. Záleží jen na tom, jestli vám sedne změna z odlehčeného do trochu temnějšího stylu (za což jsem rád, je to lepší než kdyby se podruhé JJ vytáhl s tím samým). Dostaví se i emoce (žádná scéna už není tak silná jako Kirkův porod z jedničky, ale i tak se objevilo asi 5 scén, kdy jsem měl slzy na krajíčku) i pár husin (Spockův výkřik u konce) a hojně (i když ne tak moc jako v jedničce) humoru. Giacchino se už tentokrát tolik nevytáh, ale pořád se jedná o skvělou hudbu (London Calling!); Benedictův záporák je nadlidsky (hehe) dobře zahraný; konec je trochu předvídatelný(přece jen se takové věci v druhém díle ze tří nedělají). 5* s tím, že už se na to asi nebudu moct dívat pětkrát do roka jako na první Star Trek, ale i tak to chci vidět znovu. Tohle je totiž přesně ten druh filmu, který se vyplatí vidět na velkém plátně, ať už je to plátno sebehorší. ()

BS

Takhle mě Star Trek naposledy bavil v roce 1997, když jsem jako sedmileté dítě každý pátek čekal na Novou Generaci! ()

DonHUS

Ani tentokrát žádná bomba. Velkou výhodou dvojky je Cumberbatchův záporák, který je správně badass a mnohem lepší než nevýrazný Bana. Dalších nových postav je doslova pár a moc prostoru nedostanou, stejně jako většina původního týmu (kromě dua Kirk-Spock a možná Uhury), kteří obvykle jen prohodí něco více či méně vtipného. Což není vyloženě špatně, ale už to nemá to kouzlo jedničky, kdy se posádka teprve seznamovala. Co se mnou ale vůbec nehnulo, byly všechny vážné uslzené momenty, ač se o to Giacchinova hudba snažila. Akce je zase typicky abramsovská, čili na úrovni, trikově bez chyb, ale nijak oslňující ani inovativní. 7/10 ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)