Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

zipS

"byla to hezká podívaná" ... v podstate sa na plátne stále niečo dialo, čiže to človeka neťahalo do spánkovej mdloby .. a čo je hlavné, hlavný záporák bol faktže záporný a nie toporný ako v iných filmoch snažiacich sa byť blockbusterom. jj abrams to jednoducho "umí" ()

vlk++

Technicky velmi dobře provedený film se slabým příběhem. Posádka lodi Enterprise vs. nepřítel. Za vulkánce Spocka bych dal jednu hvězdu, za pár světlých okamžiků a závěrečnou bitku možná druhou, třetí leda že by to trvalo dvacet minut a ne přes dvě hodiny. Viděno v CineStar 3D, rychlou akci to vůbec nestíhalo, utrpení. ()

andysek07

Oproti prvnímu dílu je zde méně humoru a více patetických dialogů, ale stále je to nadprůměrná zábava! Velikou zásluhu na tom má Benedict Cumberbatch v roli hlavního záporáka. Jen škoda, že ho tam není více. ()

tejuczka

Naprosto dech beroucí druhý díl. Byla jsem na tom ve 3D a bavila jsem se od začátku do konce. Mělo to grády, vtipné hlášky a dokonce mi ukápla i slza při srdceryvném umírání Kirka. Tento film si zamilují snad i lidi, co Star Trek seriál neviděli, nebo se jim třeba nelíbil. Má to své kouzlo a herecké obsazení je naprosto dokonalé. Proto dávám 5 hvězdiček. ()

terissa

Pokračování nové éry Star Trek mi nepřijde zas tak zdařilé v porovnání s jedničkou. Dvojka je jen lehký odvárek. Naprosto dokonalý je tu jen hlavní záporák "Sherlock Holmes", který svou úlohu zahrál suprovĕ. Lehce mĕ dvojka zklamala, čekala jsem lepší dĕj, efekty, scénář. ()

Zaba

Film byl velice dobrý. Průběh, akce, atmosféra a takhle bych mohla pokračovat dál. Jednoduše velice efektní podívaná... Záporák pan Harrison je osoba, která je mi velice nesympatická... možná až slizká. Tento druh lidí je mi jednoduše proti srsti, takže do záporné role byl dobrej, ale něco mi na něm nesedlo. Zbytek hereckého osazení byl, jako u prvního dílu, bezva. Vtipné rozhovory... sem tam hláška. Ovšem jedna hvězda musela pryč z nepopsatelného pocitu z celé té podívané. První díl byl prostě lepší. ()

spalep

Jako letni blockbuster spnuje svuj ucel. Pobavi, vizualni efekty jsou velmi koukatelne a celkovy pocit po shlednuti je kladny. Jenom jsem od hlavniho zaporaka cekal vic. Tak nejak jsem myslel ze bude vice badass. Bohuzel obcas i pribeh potrebuje nejakou tu scenaristickou berlu, jak je u podobnych filmu zvykem. Celkove je vsak nejnovejsi prirustek do startrekovskeho univerza velice svezi zalezitosti, kterou se vyplati videt. ()

NeverEver

Opravdu skvely film. Po vsech strankach. Ani jednou jsem se nenudila, ani jednou jsem nemela pocit ze scenariska je "uplne mimo", ani jednou jsem nezapochybovala o hereckych vykonech. Pokud toto vse jeste navic okorenim super akci a dobrejma vtipama, dostanu naprosto uzasny mix toho nejlepsiho, co soucasna filmova tvorba nabizi. Proc nemohu dat 5*? ! Protoze nas tvurci (ackoliv ne svou vinou) ochudili o to nejdulezitejsi - napeti. Uz dopredu vim, ze se nikomu nic nestane, nebot se jedna o "mlade verze" tech puvodnich postav ze serialu. Netvrdim, ze bych jinak neocekavala happy end (kdyz jde o americkou produkci), ale tady to proste vim a tak me jakekoliv srdceryvne sceny nemohou nikdy poradne dojnout, nikdy nemohu pocitit mravenceni nebo husi kuri z toho "jak to dopadne". Presto 4* jsou zcela zaslouzene a tvrde odpracovane. P.S. doufam, ze si britsti kolegove vzali priklad z vykonu naseho nove Sherlocka a treba mu dovoli ukazat vic ze sveho akcniho potencialu i v ramci serialu SH:-) Byla to vskutku osvezujici podivana, tak charismaticky zapornak se hned tak nevidi:-):-):-) ()

svmn odpad!

keby sa tam na zaciatku nemihlo par klingonov a nejazdili by na enterprise, vobec to nemusel byt ani startrek. smutne.. vsetko sa dialo podla scenara, vobec ma film nevtiahol. rejzo so scenaristami skoro zrusili celu planetu a so mnou to nic nerobilo, lebo vo mne nedokazali vzbudit sucit, alebo vlastne aspon nejaku emociu, ktora by ma spojila s tym svetom. mal som pocit, ze nic z toho, co sa vo filme udialo, nemalo dopad na beh startrekovskeho sveta. druha polovica bola uz viac smiesna a skupinky ludi sa v kine nahlas smiali stylom, ze "wtf, what i have just seen" skratka pride mi to ako dobre scenaristicke cvicenie. fakt nepoznam nikoho, komu by sa to pacilo. velmi sa cudujem, ze to tu ma take vysoke percenta... ()

Davidamper

Super dvě hodiny, mělo to spád, děj, akci, zvrat, pěkné herecké výkony - teda až na záporáka, kterej až přehraně artikulovat a v tom kině to bylo fakt znát;- )! Akorát osobní souboje (zejnéma Záporák a tag team Scotty s Uhurou) se mi zdály trošku "chaoticky" natočené a až přehnaně dynamické - stálé střídání kamer, ale jinak nemam opravdu nic co bych vytknul a doufám, že bude další díl.. ()

sona.1990

Páni, já opravdu smekám. Na tento díl jsem se hodně těšila, ale chtěla jsem být překvapená tak jsem vynechala všechny trailery a ani jsem nekoukala na hodnocení než jsem se do kina vypravila. Je to opravdu trhák. Čekala jsem hodně, ale že to pokoří předchozí díl, že mě to zarazí do sedadla a nebudu ani dutat, to je opravdu paráda. Ani na chvíli mě nenechali se nudit, ztvárnění mě nezklamalo a konec byl pro moji povahu přesně ulitý. Hodnocení je tedy naprosto jasné!! ()

Chuckiecz

Mám tak nějak pocit, že film by mohl být o cca 1/3 kratší. Na můj vkus příliš mnoho panoramatických scén. A některé "akční scény" jsou taky natažené nad únosnou mez.... Obzvlášť ty s předpokládaným koncem. ()

Berenice.Mar

Prozatím snad nejlepší film roku! Má to všechno...Zajímavý příběh,akci,dobrodružství,napětí,vtip a takovou tu svěžest. Abrams se může pyšnit tím,že si diváka udrží po celou dobu filmu.Tlak,který na něj byl po celou dobu vyvíjen natáčení musel být k nevydržení,ale stálo to za to!Už jen podmanivý úsměv a pohled Chrise Pine a krásný hlas Benedicta Cumberbatcha vás nutí se na to alespoň ještě jednou podívat.Jako velkému fanoušku sci-fi se mi tahle akční jízda JJ hodně líbila. ()

mentos.

První díl byl pro mě obrovským překvapením, protože jsem nikdy Star Trek nesledoval a ani nějak nemiloval. J.J. ale vytvořil něco co mě nadchlo a při druhém shlédnutí prvního dílu jsem filmu napálil pět hvězd. To byl taky důvod proč jsem se těšil na "Do Temnoty". Ono těch důvodů bylo i víc, třeba že antagonistou je výborný Benedict Cumberbatch. A výsledek? Zklamán jsem nebyl, ale bohužel jsem čekal víc. Zanedlouho se těším na druhou projekci a doufám, že napálím filmu plný počet stejně jako prvnímu dílu. Stále ale zastávám názor, že J.J. Abrams je jeden z nejlepších tvůrců sci-fi za posledních pár let a pro Star Wars je to ten pravý. ()

Pavlo

Keby mala väčšina filmov aspoň takto spracované pokračovania, nie je o čom. Vydarený film, ktorý síce nedosahuje 100% kvalít predchádzajúceho dielu, ale stále sa môže hrdo postaviť do hry o najlepší letný megafilm. Herci hrajú svoje postavy opäť nadštandardne, akčné scény sú prehľadné a zručne nakrútené, efekty prvotriedne a dej síce mierne priamočiary, no napriek tomu kvalitný. Vtipných scén je tu pomenej, ale to už v podstate značí názov. Čo dodať na záver, jediný problém budú mať zarytý Trekkies – mal som to dočinenie. :-) ()

chicotomas

Hezká pohádka s dobrým startrekovským dějem, ve kterém si fanda najde to svoje. Je to natočené jako americký velkofilm v těch pozitivních i negativních aspektech. Co se tomu upřít nedá, je hezky vystavěný děj, který odsýpá. Občas mi to ale přišlo takové přehnané - všechny ty boje, výbuchy a třaskaviny. ()

Batman

Už první díl byl podle mě skvěle zvládnutý ale dvojka je něco neuvěřitelného. Hlavním plusem filmu je samozřejmě Benedict Cumberbatch, jeho Khan se může rovnat Khanovi kterého hrál Ricardo Montalban a co víc Cumberbatch ho dle mého i překonává. Akci nadupaný snímek plný zvratu a skvělých hereckých výkonů který rozhodně potěší každého fanouška sci-fi. Jen trochu zamrzí že Abrams přešel ke Star Wars, snad člověk který dostane na starosti třetí díl nepokazí vesmír který Abrams vytvořil. ()

Richard333

Jelikož nejsem ani fanda Star Treku, tak mě tento film velice mile překvapil. Nejlepší byl samozřejmě Spok jeho hraní bylo opravdu lepší než výborné, dojalo mě jak se nakonec rozbrečel a konečne projevil své city. Kapitán Kirk byl též výborný líbilo se mi jak protiklad Spoka byl zároveň jeho nejlepší přítel. Opravdu se mi líbila scéna jak se kapitán Kirk ptal Uhury jak probíha hádka se Spokem :-D . Prostě tento film neměl chybu. ()

mirodevil

Nikdy jsem Star Trek nesledoval...ani jiné fantas magorias. Star Trek jsem si pustil jen z čirého zoufalství a nudy...Takže CO TO MÁ DO HAJZLU ZNAMENAT, že jsem z toho úplně na sračky??? Velkolepá podívaná, která nenudí ani zlomek vteřiny. Neskutečný nářez!!! 100% ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)