Neberte nám princeznú

(TV film)
  • Česko Neberte nám princeznu (viac)

Hrdinka príbehu Katka sa naozaj nemôže na nič sťažovať. Má dostatok všetkého, môže žiť bezstarostne, rodičia jej kúpia, na čo si len spomenie. A predsa... Katkini rodičia si vo víre povinností a záľub nenájdu čas na to najdôležitejšie - na vlastné dieťa. A Katku to, samozrejme, veľmi trápi. (oficiálny text distribútora)

Cafú

Písničky od legendárního Deža Ursinyho v pohádkovém hávu a v podání velkých hvězd tehdejší slovenské popové scény Mariky Gombitové a Mira Žbirky. Film je prakticky závislý jen na své hudební kvalitě a o příběhové části (natož o hereckých výkonech) se skoro nedá mluvit. ()

PatoP

Hudba Deža Ursínyho jednoznačne za plný počet. To je ale zrazené príšernými hereckými výkonmi spevákov, ktorí tak ako dobre spievajú, zle hrajú. Takže nakoniec je z toho priemer. ()

Autogram

Nikto bez nostalgie určite nebude tento muzikál považovať za geniálne dielo. Hrajúci speváci ako herci nie sú žiadne terno, navyše slovenčina je od tých českých otrasná (ale pri speve je záhadne ok), dialógy akoby písal šiestak na základnej škole... Ale... Ale okrem nostalgie aj dnes funguje toľko zložiek muzikálu, obraz, hudba, rozprávková krajina oproti sterilnému prostrediu detského domova. Túžba detí po pochopení a po rozprávke nekončí asi v žiadnom veku, ako nás Marika presvedčila. Keď zaznie Spravilo sa to samo, tak som namäkko. Alebo aj keď sa objaví rebel Žbirka v dúhovom (už vtedy!) svetri a postaví do pozoru celú kráľovskú rodinu. Jednoducho tento muzikál by mala vidieť každá generácia a určite si vždy nájde vďačného diváka. –––– Fakt, ty nie si žiadna princezná. Si obyčajná mama. ()

tommy187

Neviem čo máte proti tomuto filmu? Je to klasika, ktorá patrí pre všetky generácie. Osobne si myslím, že tento film videla väčšina ľudí z Československa. Gombitová má skvelé piesne a duety s Žbirkom, Rottrová je skvelá taktiež. Takže nevidím problém dať ****. ()

vitekpe

Pokud bychom to brali vazne, musela by mit Rottrova se Sobotou (rodice) Gombitovou (dcera) uz v 15 letech... :))) Ale jinak jde o velmi zajimavy pocin, ktery jsem neznal. Zpevaci hraji svoje herecke party celkem uspokojive a muzika je skvela! Cele je to trosku halucinogenni, a to me bavilo. Mam rad divne veci. :) ()

klúčik

Slovenský spevácky idol M.Gombitová tesne pred svojim úrazom zahrala ale hlavne zaspievala túto postavu. S polu so svojim kolegom a kamarátom M.Žbirkom. Tento film sa dožil toho že sa hrá v divadle ako muzikál. 75%. Hudba : Dežo Ursíny,,, ()

Bobek15

Marika Gombitová je vynikajúca speváčka, ale hrať, bohužiaľ, nevie. Celkovo film neponúkol veľa z filmového umenia. Trápne scény, žalostné dialógy, amatérske herecké výkony, "coolový" gang a pamätný Žbirkov sveter. Marika aj Miro majú množstvo krásnych piesní, ale tie, ktoré zazneli v tomto muzikáli, k nim nepatria. Vlastne len s výnimkou piesne Potme Ti budem čítať z dlaní ma žiadna z nich neoslovila. Jedna * v podstate len zato, že mi bolo ľúto hodnotiť ako odpad film, nostalgicky vnímaný ľuďmi ako roztomilá československá muzikálová klasika. ()

Janega

Jedna hviezdička za Mariku Gombitovú (ale to za jej spev, lebo ako herečka je hrozná), druhá za Mariu Rottrovú a tretia za zopár pekných pesničiek. Inak je to detský infantilný muzikál, nie s príliiš dobrým obsadením- Žbirka, Sobota, Nárožný-hrôza. ()

Rozjimatel

Herecké výkony hrozné, najmarkantnejšie to cítiť pri Gombitovej a Rottrovej, dialógy hlúpučké, proste keď prebieha hraná časť, človek ju musí nejako pretrpieť, často so škripajucími zubami. Keď sa ale začne spievať (a toho spevu je tam chvalabohu hodne), akoby sa ocitáme v úplne inom vesmíre. Fantastická Ursíniho hudba, výborné spevácke výkony. Marika ako speváčka jednoducho nemala v Československu žiadnu konkurenciu. ()

kebom

Milý a na slovenské pomery podarený muzikál s chytľavými pesničkami. Dobrá a "oddychová" zápletka. Čo je ale v tomto filme naozaj zlé, sú českí umelci s katastrofálnou slovenčinou - teda Rottrová je v tomto zúfalo neprekonateľná. ()

dobso

Trošku primitívny príbeh. Absentuje dej a nemám rád ani Marikin tón hlasu, ale klasika je klasika. Vždy si to rád pozriem. ()

psychous3 odpad!

Film jsem z vetší části slyžel než-li vidľl, protože sem se na to nemohl dívat, huba mě začala po pár písních nesmírně štvát, ale překousl jsem to. Co víc napsat, hudba otřesná, dialogy strašné, film tak nějak o ničem.... ()

toi-toi

Mizerný scenár zahraný mizernými hercami. Hudobné vstupy držia pozornosť a kvalitu filmu. Film by si zaslúžil menšiu okázalosť a snahu o poetickosť, ktorá je na úkor zrozumiteľnosti deja. Čo pri rozprávke si zaslúži facepalm. ()

Yarwen

Chápu, že hlavním tahákem toho skoro-muzikálu mělo být trio zpěváků, ale hloupý scénář a stupidní dialogy z toho dělají lacinou břečku. Jakoby se tvůrci snažili natočit něco o reálném životě mladých lidí, ale přitom o mladých nic nevědí a jsou mimo realitu běžného života. Sprejování a skateboard, tohle v té době vskutku vyznávala jen menšinová hrstka. Přitom děckám ve filmu to skejtování moc nejde a písně, které to celé měly táhnout, mají do hitů velmi daleko. Takže jediná věc, jež mě pobavila, byla hlavní vychovatelka v domově dětí, s výrazem napůl nacistické dozorkyně a napůl komunistické pionýrské (hlavní) vedoucí. Ale v jedné chvíli se mírně usmála, tak ji možná křivdím.:) ()