Upírske denníky

• Česko Upíří deníky (viac)
Dráma / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Predloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (viac)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Socirel

Teenkami milovaný seriál, i když příběh není není kdo ví jak originální, dá se na to koukat. Jako většina podobných seriálů na The CW, i tento ztratil časem kvalitu. ()

Stephora

vezeme se na upíří vlně, stále... a já se vezu taky...Míň se zde souloží než ve True Blood, ale pokud máte rádi upíry, dostane vás to :) a Damona Salvatora budete milovat, i kdybyste nechtěli ;-) ()

basenka123

Rozhodne seriál má niečo do seba, no niekedy sú to iba nudné scénky, s ktorými sa snažia predĺžiť seriál, stále hľadajú niečo nové, aby upútali fanúšika seriálu. Ale inak nemám čo vytknúť, asi by som si trošku protirečila, keby som povedala, že seriál nestojí za to. ()

pavlina.soch

Upíří deníky jsou samozřejmě hitem, splňují vše co mají mít. Hezkého kladného hrdinu, hezkého a charismatického záporného hrdinu a krásnou mladou dívku zmítající se mezi nimi. Tedy vše, co zapůsobí na teenagerovské publikum a zaručí několik dalších řad. Seriál není ničím převratným, ale osobně ho dál sleduji, děj je celkem zajímavý ani příliš okoukaný. A od první série konečně upustili od využívání mlhy :D ()

Katulik25

Začala jsem se na tento seriál dívat, kvůli velké prázdninové nudě.. No vzniklo mezi seriálem a mnou jakési pouto.. Hned jak je možná stáhnout nejnovější díl, neváhám ani minutu.. Už se moc těším na 6. sérii.. Teď se dívám hlavně kvůli hvězdě Ianovi Somerhalderovi!:3 Lidi, fakticky mě tento seriál dostal! :**D ()

MsKatherine

Zezačátku je to opravdu suprový seriál. Skvělý nápad, zajímavě zpracovaný. Jenže když dojde původní nápad, je nutné vymyslet další a další, a přesně na tom tenhle seriál ztroskotává. První dvě až tři série jsou ucházející, místy velmi dobré, ale potom je to absolutní katastrofa. Kýčovitý a absolutně neuvěřitelný příběh, který neustále zamotává a shazuje ten původní, který se mi líbil. Když jsou na scéně bratři, kteří pátrají po lásce a najdou dvojnici své předchozí lásky, trošku to zavání telenovelou, ale pořád je to krásné. Když se přimíchají vlkodlaci, stále ještě to jde. Ale po objevení upírů, kteří nejdou zabít, nesmrtelného čaroděje a jeho lásky (kteří jsou úplnou náhodou původní dvojníci) a léku na vyléčení upírství... Hrůza, bohužel... ()

Arnien

Nejsem milovník upírů, ani jejich odpůrce, takže za mě zcela objektivně: Upíří telenovela typu Twilight s extrémně nesympatickou hlavní hrdinkou a přehnaně vymodelovanými upířími bratry. Takových seriálů/filmů tu už bylo! Neshledávám zde nic výjimečného, dokonale promyšleného, zábavného či překvapujícího proti ostatním podobným slátaninám. Ovšem na cílovou skupinu dvanáctiletých holčiček, které si po nocích nechávají zdát o Stefanech nebo Damonech, náctileté chlapce, kteří si myslí, že se jednou stanou upíry, a podobné teenagery, to určitě efekt i sledovanost má. S knižní předlohou, která sice není nic zázračného, ale stále je asi tak stokrát lepší a propracovanější, má seriál společný leda tak název a jména hlavních postav. V knize je Elena blondýna, Bonnie není černoška a ani čarodějka a upíří bratři nevypadají jako párek nafintěných gayů. Za mě fakt hodně špatně zpracovaný seriál... ()

LeaFF

Trocha historie pro všechny, kteří žijí v iluzi, že Upíří deníky jsou dosti podobné Twilight a kopírují Twilight :-) Napřed vznikly Upíří deníky a až po nich ta sračka Twilight AKORÁT Upíří deníky se začaly natáčet později.. To už Twilight obšlehl co se dalo z knížní předlohy Upíří deníky od L.J. Smith :-) Jinak, abych byla objektivní, tak Upíří deníky toho zase dost obšlehly z Buffy, ale i tak to miluju. ()

TONYNKO

1.séria- (ne)Typické dievča ktoré si pretrpelo obrovskú ztratu v svojom živote sa zoznámi s očarujúcim, velmi milým chlapcom do ktoreho sa okamžite zamiluje ale má to jeden háčik... je to upír ktorý sa živí krvou ktorá ho neskutočne pritahuje ale on ako správny kladas sa stravuje len na tej zviraciej. Takto by to bola len serialová verzia Twilightu. Lenže už v pilote sa ukazuje že najväčším esom tohoto seriálu bude Stefanov zlý brat Damon ( výborný Ian Somerhalder, mám ho rád už z Lostu ) ktorý prináša do deja neskutočnú dynamiku, mysteriozno ohladom jeho pláne a v podstate sa celý ten seriál uberá dosť nečakaným smerom. Kliše je uplne minimum ( asi vela ludí nebude súhlasiť ), krásna Nina Dobrev, sympaťák Stefan a úplne najlepšia postava (ne)záporák Damon. Počas celej série sa dej velmi svižne pohybuje, neustále sa mení, odhalujú sa nové skutočnosti a seriál nemá ani jeden zbytočný diel. Skvelá zábavka na zabitie času. 8/10. 2.séria- Po ultra šokujúcom konci 1.série čelí partička novému problému. Nine ide veriť aj nevinná kráska ktorá chce všetkým len dobre a na seba myslí až naposledy ale aj mrchu ktorej ide len o seba a všetkých si omotá okolo prsta. To dievča má talent. Prvá polovica je vlastne o Katherine a o jej zámere ktorý ju priviedol do Mystic Falls. Tomuto deju nechýba rovnako ako prvej sérii svižnosť, napätie, akcia, prekvapenia a ako som už zmienil o skvelej záporáčke. Druhá polovica je trošičku slabšia. Nieže by Pôvodní upíri neboli zaujímaví ale mám pocit že seriál sa dosť dlho držal na jednom mieste ( niekolko častí sa vlastne len čakalo na Klausa ). Ale aj tak sa stále jednalo o zaujímavý dej ktorý vyvrcholil ( po príchode Klausa ) úžastnými poslednými epizodami. Klaus je rovnako ako Damon a Katherine další skvelý záporák. Ked už sme pri Damonovi, stále sa jedná proste o krála seriálu. Nech už upustí akúkolvek vtipnú ( váčšinou čiernohumornú ) hlášku, nech už vyznáva city k Elene či nenávisť ku Katherine, jedná sa proste o postavu ktorej nejde nefandiť ( nehovoriac o tom že velmi fandím páru Delena ). 8/10. 3.séria- Táto seria je zase o niečo slabšia. Problem je znovu však len v tom že oproti prvej sérii sa dej v strede sezony moc rýchlo nepohybuje. Celá séria je vlastne o tom ako sa partička snaží dostať Klausa všemožnými prostriedkami. Pár dielov sa venuje príprave na boj proti nemu následne prichádza diel v ktorom postavy ten plán zrealizujú ale tá sviňa Klaus to nakoniec prežije kvoli tomu že to dakto domrví. Ale v podstate to stále neni na zniženie hodnotenia. Týmto pokusom o dostanie Klausa nechýba napätie ani akcia, zlý Stefan pobaví a dobrému Damonovi nechýba nič z toho čara ktorým disponoval zlý Damon, na Ninku sa stále dobre pozerá a nové postavy zaujmu. Koniec perfektný. 4.séria- S názormi okolo mna že s každou dalšiou sezonou ide seriál dole som sa štvorky už trošku obával. Nakoniec sa obavy ukázaly úplne zbytočné. Štvorka je lepšia ako obidve predchádzajúce sezony a zrejme aj lepšia než prvá. Možno za to môže fakt že v dobe pozeranie som bol chorý tak som celý týžden žil na TVD ale dej ma neskutočne pohltil, mnohokrát príjemne potešil ( Delena ) a mnohokrát neskutočne šokoval ( ehm... zase Delena ). Nová Elena sa mi rozhodne lúbi, príde mi ( narozdiel od ostatných ) charakterovo o dosť vyspelejšia. Tak isto na rozdiel od ostatných Klausa proste z duše nenávidím. Naopak Elijaha a Rebeku som si dosť oblúbil. Nový záporák Silas má obrovský potenciál, zatial bol využitý len trošička ale verím že sa to napraví v 5.serii. Finále šokujúce, potešujúce ( už potretie... Delena ), smutné ( Stefana mi je lúto aj ked som čisto Delena ), akčné a v poslednom zábere dych vyrážajúce. SPOILER že by sa Paulovi počas tretiej serie zalúbilo hranie záporaka tak mu producenti napísali takúto postavu ? KONIEC SPOILERU. 9/10 5.séria- Ak som o 4.sérii mal malé pochybnosti tak piatej som sa už neskutočne desil. A ku podivu zase nebolo čoho. Táto séria je takisto výborná ako štvrtá. Presun na vysokú školu dodáva novú záhadu a novú dynamiku, Pútnici sú taktiež super. Počas tejto sezone som prvý krát zapochyboval o Damonovi a o tom či sa vôbec oplatí fandiť mu. A aj ked sú niektoré jeho činy zbabelé svinstvá, postava sa stále drží toho ako bola vykreslená v prvej serii a preto mu stále fandím pretože taký on proste je a neni to žiadna zákerná bezcitná svina ( zdravím Klaus, ale aj ty sa poslednou dobou lepšíš ). Vadí mi len trošku nevyužitý potenciál Silasa. Ale vysvetlenie dvojníkov je logické a v podstate aj nečakané. Nová postava Enzo je rozhodne zaujímavá som zvedavý nanho dalej. A finále tak to je masaker. SPOILERY v predposlednej epizode nám zabijú Stefana, čoz vlastne ani smunté neni pretože z deja vyplýva že sa hned v dalšom diely vráti. V poslednej epizode sa ozaj vráti so sebu zobere aj ostatné hlavné postavy čo umrely ( vrátane oblúbeného Alarica ) ale Damon uviazne a nebude môcť prejsť. Séria končí Damonom a Bonnie ktorí sa dostávajú do svetla. KONIEC SPOILERU. Jedná sa o brutálne prekvapivé a velice dojemné zakončenie. A aj ked každý vie ako to s úmrtiami v TVD býva, ten koniec proste je smutný. 9/10 () (menej) (viac)

Bambulka89

Tento seriál si pozriem, ale aj to iba vďaka Bonie, ktorá sa objavuje v príbehu s klasickým ľúbostným trojuholníkom, ako jediný náznak mystiky. Pôvodne som ho pozerala, pretože sa mi páčilo, že bol trochu strašidelný a skrýval tajomstvo. Odhaľovanie podstaty, čo sa v ktorej sérii deje, však čoraz viac zasahuje do minulosti: najprv Katrin, po nej Klaus, a teraz neviem kto... a už je tam každý buď mŕtvy a znovu oživený, alebo nesmrteľný. Takto by sa dalo pokračovať donekonečna a Elina môže v každej sérii prebehnúť od jedného brata k druhému... Uznávam však, že nikdy som v jednom seriály nevidela toľko príťažlivých ľudí pohromade. ()

TynTynka

Ze začátku to byl docela v pohodě seriál, na který se dalo dívat. Postupem času přibývalo problémů, zápletek, vztahů a kdo ví čeho všeho, což z toho udělalo takový guláš, že člověk pak už ani neví co se kdy, jak a proč stalo. Zbytečně moc zamotané. Později se člověk dívá jen proto, aby věděl jak to skončí bez většího zájmu. Pro holky je určitě plus, že tam hrají pěkní chlapi. ()

marsas

Můj oblíbený seriál, sleduji už od začátku. Seriál to je asi jen pro holky, do klučičíc postav se člověk postupně musí zamilovat, možná i do holčičích :-), nemůžu si pomoci, ale v seriálu hrajou opravdu krásní lidé :-D. Skoro pokaždé mě konec seriálu překvapí a těším se na další díl. PS: s českým dabingem je to hrůza, takže sledovat jedině v originále! ()

K4sum1

První 4 díly nuda, ale když je přetrpíte, pak se to začne přiostřovat a nakonec paráda. Knihy jsem nečetla, takže bohužel spousta věcí v seriálu mě zklamala, což mě postupně odrazovalo od sledování dál např. jako ***SPOILERT že se Elena rozhodne pro Damona (který mi nevadil do té doby, dokud nezabil mou oblíbenou Lexi) a hlavní a největší důvod, smrt mé milované Katherine. Nejlepšího a nejkrutějšího charakteru z celého seriálu. *** KONEC SPOILERU. A tak jsem se tedy zaměřila na The Originals a musím uznat, že spin off předčil svého předchůdce na plné čáře. Kdo neviděl, určitě začněte. Mnohem dospělejší, mnohem brutálnější a hlavně.. je tam Klaus :)) ()

Weexrylo

Elena je donebeřvoucí píča. Kdyby ji krouhli někdy v první sérii, tak se mají všichni mnohem líp. Jediný důvod, proč to ještě sleduju je, že ji někdo krouhne teď a Damon zase začne řádit. - Komentář po 6 a půl série. Hodnocení pouze první 3 série, jinak bych musel až na jednu hvězdu. Doporučuju přejít na spin-off, který je oproti TVD naprosto parádní. ()

dalia

Je mi jasné, že "moderním upírům" mnozí nemohou přijít na jméno, nicméně tenhle seriál mne baví i po šesti sériích a opakovaném shlédnutí, a to se mi v záplavě seriálů rozhodně nestává často. Je zábavný, přiměřeně romantický, někdy napínavý, s herci, na které se dobře dívá a kteří se už evidentně se svými rolemi sžili a působí přesvědčivě. V průběhu let měl svá slabší a silnější období, ale celkově si uchovává dobrý standard a přináší stále nové nápady i postavy. Dobře se při něm bavím a těším se na každý nový díl, takže nemohu jinak než dát plný počet bodů. ()

ivour

Přistupovala jsem k tomuto seriálu se skepsí, že se jedná o další teen blbinu o zamilovaných upírech. A i přesto, že tam jsou zamilovaní upíři, mě to mile překvapilo. Rychlý spád, hodně dějových zvratů, napínavé od začátku do konce a překvapivě se tam s nikým nemažou a klidně zlikvidují většinu osazenstva. Možná je ale těch zvratů trochu moc, stačila by jedna hlavní zápletka, ale tvůrci používají klidně 3,4 zápletky v jednom díle naráz až je to někdy moc... ()

Kuzco

Ian od dob Ztracených vyrostl a dlouho (rozuměj skoro celou sérii) mě držela naděje, že jeho sexy tělo budou ukazovat často... Bohužel je celý příběh, postavy a všechno prostě stupidní. Nejlíp to asi vystihuje video na youtube, kde jsou sestříhaný hlášky, typický pro jednotlivý postavy. A když Elena v každým díle 100x řekne I don´t know a všichni neustále řeší trust issues, tak to zkrátka ani Ianův sex-appeal nezachrání. Jedna hvězda je za to, že jsem místo čumění do zdi ve zkouškovým čuměla na obrazovku a nevypadala tak jako blázen. ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)