Upírske denníky

• Česko Upíří deníky (viac)
Dráma / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Predloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (viac)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Schmittka

Miluju TO a miluju Iana Somerhaldera. Nevím, co víc bych k tomu měla říct! Knižní přelodlohu jsem četla, je strašná. Když bych to chtěla srovnávat s Twilight, jako VY všeci ostatní, musela bych nejprve říct, že u Stmívání filmové zpracování nebylo nic extra, za to knížky se četly jedna báseň. U The Vampire Diaries je tomu přesně naopak. Jinak asi polovina dala tomuhle seriálu "odpad" už jen proto, že se v seriálu jedná o upíry, kteří jsou zamilovaní do stejné dívky a proto, že jednu dobu všeci milovali tohle upírské šílenství a oni jsou přece ti jiní, kterým tihle věci připadají pitomé a je jim z toho na blití! Necháu názory "seriál a lá Stmívání". Dětě s tím někam, vždyt skoro ve všech seriálech jde jen o to jedno - o lásku a o problémy kolem ní! Všude jsou seriály typu One tree hill, 90210, Gossip Girl, O.C. (Nemám nic proti těmhle seriálům, mám je taky ráda) dyť všechny jsou stejně na jedno brdo a ve všech jde o to samé, tak proč si to neokořenit tím, že to bude v upířím podání? ;) Nechápu to, ale je mi to jedno. Mě se to líbí, nestydím se za to, a budu se na to dívat, budu u toho brečet, ječet, nedočkavostí se třást na další díl, at se to nelíbí třeba všem ;) ()

soulless

Já nevím proč, ale prostě mě to fest baví :D I když je seriál poměrně "teen" a dialogy jsou občas jak vystřižené z klasické puberťácké sračky, že bych jim ani za mák nevěřil, seriál má spád jak hrom (a to kraviny typu Twilight fakt nemusím), děvčata pěkná, chlapi mě nezajímaj a především Ian Somerhalder, který je prostě boží (seriál na něm stojí asi jako HIMYM na Barneym.) Zbytek hraje druhé housle, ale dost kvalitní a to mi ke štěstí stačí ... zatím jsem velmi velmi spokojen (konec 4. série) ()

Ornella

Tento seriál sleduji už od jeho prvních dílů a navzdory všemu, co zde o něm bylo napsáno, je to jeden z mých nejoblíbenějších. Lidé mají proti tématům založených na upírech a podobných bytostech velmi mnoho předsudků, protože po Stmívání se považuje každý podobný snímek za levnou kopii. V tomto seriálu mě rozhodně překvapilo pojetí, na rozdíl od knižní předlohy. Výborný výběr herců, není nouze o zápletky, překvapivá rozuzlení, scény plné krve, no prostě super. Hodnotím 4* za příběh, za vývoj a především za herecké obsazení. ()

LoveAshley

Když jsem poprvé slyšela o tomhle seriálu, příliš se mi do toho nechtělo. Představila jsem si všechny ty ublížené výrazy Edwarda Cullena a jeho neskonalou přesladkou lásku k Belle Swan, jak to bylo ve filmu Stmívání. Stmívání mám sice ráda, ale spíše co se psané podoby týče. Po shlédnutí obou dosud natočených řad, jsem však byla mile překvapena. Ze začátku sice příběh trochu klopýtal, ale nevzdala jsem to a jsem za to moc ráda. Seriál se totiž po pár dílech rozjel a to ve velkém, co díl - to překvapení. Druhá řada je doslova fenomenální, každý díl je neskutečně nabitý emocemi, příběh se zamotává, luští se hádanky, láska Eleny a Stefana se zdá být nezničitelná a Damon nenapravitelný. Celý děj je celistvý, díly na sebe perfektně navazují, scény jsou plné napětí a momentů překvapení. Opravdu, pokud seriálu dáte šanci a nenecháte se odradit prvními díly, nebudete litovat. Měla jsem v úmyslu dát seriálu hvězdiček pět, ale díky slabšímu začátku první série jsem o jednu hvězdičku ubrala. ()

gejby89

Vraj upírske denníky boli v USA vydané omnoho skorej ako Twilightové knihy, okolo roku 1991, ale u nás je to len zmenená verzia, a to že to prišlo približne s Twilightom, tak to mi je jedno, pretože, síce z kníh sú výborné obidve, Twilight je zložito napísaný, občas sa to ťažko číta, ale výsledný dojem je výborný, len film, to je čistý odpad, teda aspoň určite jednotka a dvojka, však podľa popisu má byť upír nádherný a očarujúci, ako sorry - aspoň väčšine báb - čo je na tom skysnutom feťáckom Patizónovi pekné????!! Fuj, humus, ako som už uviedla, tak 1 a 2 film Twilight je čistý odpad, ale 3 sa už ako tak dá, aj to len preto, lebo tam Bella pendluje medzi Jacobom a Edwardom a na Jacoba sa dá aspoň pozerať. A okrem toho, upírske denníky sú predsa len o niečom inom, a sú omnoho lepšie, okrem toho, že ten seriál má aj omnoho krajšie herecké stvárnenie (aj keď neviem, či Stefan, ktorý pripomína neskutočne Edwarda, bol vybraný pre tento seriál naschvál), tak okrem neho sa dá pozerať tuším aj na všetkých. Hlavne na Damona :). Páči sa mi, že je tam boj o Elenu medzi Stefanom a Damonom, dvomi bratmi, rovnako sa mi páči, že sa tam objaujú aj vlkolaci (síce to aj v Twilighte), ale v Upírskych sú zase krajší, a aj keď sa mi veľmi nepáči, že seriál veľmi nevychádza presne podľa kníh, ale popravde sa mi seriál páči viacej ako knihy a to sa veľmi často nestáva... Každopádne, tiež je to napínavé, a druhá séria skončila zaujímavo, teším sa a som hrozne zvedavá na 3. :). ()

DJ Laky

Podle mě hodně povedenej seriál. Hned po prvnim dílu jsem si tento seriál oblíbil. Za první řadu bych dal 80%. Za druhou řadu 90%. Dávám zatim za seriál do hromady 80%. ()

plastic0o

Tady nemůžu hodnotit objektivně, je to můj nejoblíbenější seriál, nejspíš díky skvělému obsazení, tajemnému prostředí, rozsáhlé minulosti postav a složitým zápletkám. Dramatické a vizuální zpracování mi víc než vyhovuje, hudba dobře zvolená. Postavy se vyvíjejí a mě baví sledovat jak. Každý díl mi toho tolik dá. Mužské obsazení je krásné a sexy. U každého dílu se pobavím, ale přenese do mě i napětí. ()

Kstew4ever

Jeden z mojich nejoblíbenějších seriálů. Nechápu lidi co řeknou že je to jak Twilight, pač to není vůbec pravda. Zvraty, romance, akce, napětí. Tím vším tento seriál doslova přetéka. Dvojrole hlavní hrdinky Elena/Katherine neboli Nina Dobrev je precizně zvládnutá. Díl co díl = perfektní hudební podklad. Vtipné dialogy to všechno se tu najde. Pořád sem odkládal zhlédnutí prvního dílu až sem se nakonec podíval a během pár dní sem zkouknul celou řadu. Poutavý děj s koncem tak napínavými že se vždycky těším na další a další díl:) ()

foxxxxy

Po zkouknutí 12. dílu musím svoje hodnocení o * poupravit... xD Začíná se mi tolíbit! 4.díl druhé série - stále mě to baví, což je překvapující, ale je to tak. Zůstanu u 4*, víc ne, ale jinak celkem fajn =) .....navíc skvělý songy.... ()

borboleta

Není něco špatně, když se na Vampire Diaries dívám hlavně proto, že Ianovi Somerhalderovi to fakt sekne? Ale pokud od toho neočekáváte víc než něco, u čeho nemusíte přemýšlet, je to barevné a hýbe se to, tak nebudete zklamaní. Jen bych si odpustila srovnávání s True Blood, protože True Blood je opravdu jiný level. ()

Galeska

Ve svém okolí se setkávám velmi často při vyslovení názvu tohoto seriálu s okamžitým odrfknutím. Nevím proč to lidé dělají, když ještě neviděli ani jeden díl. Na Smalville se nikdo nešklebí, ale na Deníky ano, i když je to v podstatě to samé jen s jiným motivem.Tohle není žádná sladká románťárna ve stylu Ságy Twilight. Ano, taky jsou tu upíři, vlkodlaci, hybridi, čarodějnice a jedna velká láska (no spíše milostný trojúhelník), ale na druhou stranu se tu mnohem víc vraždí, kouše, padají hlavy, bodá kolíkem a teče krev. Seriál je dobře promyšlený, s koncem každého dílu už dychtíte po dalším, jak to teda bude dál?! A takové ty řeči o vykrádání Twilight, že se seriál veze jen díky tomu, že Sága udělala bum, bych ráda uvedla na pravou míru. Každý kdo se aspoň trochu zajímá i o literaturu by měl vědět, že naopak Stephanie Mayerová byla ta která obšlehla své knihy dle Vampire diaries, které vyšly mnohem dřív, než Mayerová začala vůbec něco vymýšlet. ()

Lea.h

"Dnes je éra upírů." Ze začátku se mi opravdu nelíbila podobnost se Stmíváním, ale na scénu přichází Damon, který to svou povahou "Bad guy" zachraňuje a děj přestává být tak jednotvárný. Druhá série a příchod Katherine, ještě jakž takž. Ale třetí série a změna Stefana na toho zlého a Damona na hodného chlapce, Klaus a jeho hybridi, to už se mi moc nelíbí. Jediná postava, kvůli které stojí za to se na tenhle seriál dívat, je Elijah. ()

jaminka

Velmi dobrý seriál...v mnohém překonává Stmívání. Má děj, kterým dokáže diváka zaujmout. Musím ale přiznat, že teď bohužel děj poněkud pokulhává a není už tak nápaditý a zajímavý. ()

bee.el

Upřímně jsem si vědoma toho, že 4 hvězdičkami TVD poměrně nadhodnocuji... Pokud vynechám fakt, že Stefan má velkou hlavu a divný úsměv (nemám ho ráda) a z Damona mi pulzuje děloha (:) fuj, to je ošklivý výraz, ale prostě toho ráda mám:D), jednoduše můžu prostě napsat, že Vampire diaries mě fakt baví. Hlavně od SPOILER chvíle, kdy se na scéně objevuje Katherine a dostává víc prostoru - a Nina Dobrev v mých očích vážně stoupla, protože tu dvoujroli hraje výborně. když se seriál zbavil původního klišé (hodnej brácha, zlej brácha, ukňouraná kvočna) a změnila se zápletka, začala jsem se na další díly doopravdy hodně těšit. Jistě, autoři sekají klišé kam se člověk podívá, žádný z hrdinů nemá normální rodiče (buď jsou mrtví, nebo divní), nicméně zápletky nejsou vždycky předvídatelné. I 3. série je řádně rozjetá a na všechny upíry i neupíry z Mystic Falls je stále pěkný pohled:) ()

katjaaa

Předem mého komentáře bych chtěla podotknout, že Upíří deníky byly napsány v letech 1991/1992, první díl Twilight ságy až v roce 2005. Pokud je tedy nějaká podobnost mezi seriálem a filmy, tak to zkopírovali z Upířích deníků a ne naopak. A teď už k seriálu. 1./2. série- 2* Jedna hvězda za skvělého Iana Somerhaldera, který se s postavou Damona skvěle zžil. Druhá za děj. První a druhá série má směle našlápnuto do odpadu. Elena je neskutečně nudná a trapná..no prostě o ničem. Líbí se mi postava Caroline, její hloupoučká povaha ve výsledku není otravná a je mi sympatická. Stefan je kapitola sama o obě, jeho postava je mi protivná a přeslazená až se kazí zuby. Ve škole se snad ani neučí, tam se pořádají jen večírky, párty a nevím co ještě. Děj se točí kolem záchrany upírů s hrobky, následně kolem původních. Pár dílů opravdu stojí za to, ale je to opravdu málo. Když na scénu nastoupí Katerina Petrovova, dějem to zamává a seriál se posune o příčku výše. Nina Dobrev dvojroli hraje skvěle. Skvělá je také postava Alarick Saltzman, který když se spojí s Damonem filmu to dodá notnou dávku humoru. 3.série- 3* Od třetí série jsem si mnoho neslibovala. O to více jsem byla potěšena. Stefan se přestane krmit veverkami a získá si mé sympatie. Na scénu nastupují naplno původní- Elijah, Niklaus a Rebekah. Seriál nabere obrat o 180° a děj začne být až na výjimky velice zajímavý. Bohužel to opět kazí Elena. Její postava je mi tak odporná, až to bolí. Pořád neví jestli toho nebo tam toho a nebo nejlépe oba?? 4. série- 4* Z Eleny je upír a konečně se její postava vyvine k lepšímu. Nechybí původní, kteří seriálu dodávají šťávu. Katerina opět nezklame. Postavy se od první série posunuly kupředu. Dalo by se říct vyspěly. Série opravdu stojí za to a já nelituji času, který jsem u něj strávila, i když jsem ho ze začátku zatracovala. Skvělá je také hudba a to ve všech sériích. Musím dát 4* a doufám, že pátá série bude aspoň stejně tak dobrá jako čtvrtá. ()

AdeLinaa

VD, Twilight, člověk by řekl velmi podobné. Ale ve skutečnosti má VD děj, kterému se Twilight prostě nevyrovná. S novým dílem nová překvapení, očekávání boje.. dala bych 3*, ale postava Damona to posunula na 5* ()

Kikaa_B

Nejlepší věc o upírech co znám. Krásní a nadaní herci a takové to tajemno, které k upírům prostě patří, dělají tento seriál opravdu moc dobrým. Líbí se mi jak se prolíná současnost s minulostí a taky osudy hlavních hrdinů, co zažili a zažívají. Hlavně bych ale chtěla vyzdvihnout herecký výkon Niny Dobrev, která bravurně zahrála dvojroli coby hodná mladá slečna Elena Gilbert ochotná všem pomoct a se sklonem obětovat se pro záchranu svých nejbližších a na druhou stranu jako Katherine Pierce, zákeřná, intrikánská velmi stará upírka z minulosti, které záleží pouze na sobě samé. Když se na seriál díváte, tak Vám začne po čase připadat, že Elenu a Katherine hrají dvě různé úplně jiné herečky a přitom je to úžasný výkon jedné mladé krásky jménem Nina Dobrev. Palec hore!! Co se týče Katherine Pierce tak je to neuvěřitelně charismatická postava, která má velké kouzlo, nepochybně zásluhou již zmiňované slečny Dobrev. ()

adelka11

Mánie kolem upírů se mně úspěšně vyhýbala až do doby, než jsem si pustila vampire diaries. Jsou zde krásní herci, zajímavý děj a spoustu nečekaných událostí-ano, jsem závislá. ()

petkac

Osobně mám příběhy o upírech a dalších nadpřirozených bytostech moc ráda. The Vampire Diaries se řadí mezi nejpovedenější. Výborné herecké obsazení, každý díl je něčím zajímavý, propracovaná historie postav a jejich vzájemné propletení. Vše do sebe postupem času zapadá a nic není jen tak. Obvykle když mám přečtené knihy tak mě flmové či seriálové zpracování zklame, ale u této série se mi t nestalo, právě naopak seriál mě baví víc než knižní předloha. Velmi oceňuji, že na začátku každého dílu je připomenutí co se dělo v dílech minulých a vždy nám osvětlí čeho se bude týkat díl který právě začíná. Za mě 10 z 10. ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)