Upírske denníky

• Česko Upíří deníky (viac)
Dráma / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Predloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (viac)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

xylobrno

VAMPIRE DIARIES: hlavní hrdinka: mírně zakřiknutý, půvabný sirotek. nejlepší kamarádka hrdinky: přismahlá kráska s čarodějnickou rodinou. bratr hlavní hrdinky: hodný kluk se sociálními problémy. hlavní hrdina: hodný a fešácký vegetariánský upír. další upír: bratr toho hodného, ještě větší fešák, "zloun". TRUE BLOOD: hlavní hrdinka: mírně zakřiknutý, půvabný sirotek. nejlepší kamarádka hrdinky: přismahlá kráska s čarodějnickou rodinou. bratr hlavní hrdinky: hodný kluk se sociálními problémy. hlavní hrdina: hodný a fešácký vegetariánský upír. další upír: nadřízený toho hodného, ještě větší fešák, "zloun". ROZDÍLY: true blood je víc sexy (provozuje se v ní víc sexu). (po shlédnutí 3 dílů VD a všech TB). :) ()

evca_007

Skoro se to stydím přiznávat...jako fanoušek Stmívání se mi líbí i tohle. Že bych se musela zbláznit když neuvidím jeden díl to ne, ale fajn relax to je. A to jsem z puberty už vyrostla :-). ()

Elijah93

Tak k tomuhle seriálu jsem se dostal skoro náhodou. K vánocůn jsem od rodičů dostal první dva díly Upíří deníky, a jelikož jsem právě neměl co dělat první díl jsem ihned dočetl, ale přišlo zklamání kniha mě moc nezaujala. Hlavní hrdinka na mě v knize působila jako pobízivý, rozmazlený fracek. Když jsem později hledal nějaké informace kolem knihy na internetu, zjistil jsem že existuje i seriál. V té době byla v USA odvisilána již celá první řada. A tak jsem si pro představu stáhnul prvních pět dílů. Když jsem viděl první díl přišlo mi to nijaké po druhém díle dokonce nudné. Ale nakonec jsem se do filmu pořádně zažral a všech 22 dílů viděl v rozmezí jen několika málo dnů. Po napínavém finále první řady jsem čekal s čím tvůrci příjdou dál. A pokud se mi zdála první řada dobrá, ta v tom případě byla druhá řada excelentní. Více prostoru dostane mrcha Katherine, kterou mimochodem Nina Dobrev zvládá narozdíl od naivní Eleny hrát úžasně. Skoro bych věřil že Nina Dobrev má ještě zlé dvojče. Druhá řada zkrátka pořádně pokračuje v dobře načnuté první řadě. V této sérii poznámě několik charismatických postav jako je třeba Elijah, Klaus nebo se dostaneme víc po kůži již zmiňované Katherine. Když jsem začal sledovat 3 řadu přišlo mi to jako dobře načaté pokračování. Ale co se přibližně v půlce stalo ? Seriál se zasekl na jendom místě jako porouchané CD. Hlavní chybou je podle mě, že scénaristi si předem neudělali hlavní linku seriálu a místy již vaří z vody a přehrávají již známá fakta, ale přesto se je pořád na co dívat. Co mi přijde třeba velice ohrané je, že příjde stará mocná upírka (postupně se u jednotlivých postav přidává věk), která za několik epizod (pokud né právě ve své první epizodě) zemře, čimž se nevyužije pořádně její potenciál. Ale nadruhou stranu musím uznat, že finále 3 řady bylo pro mě překvapivé a na 4 řadu se proto pořádně těším. Kdo má rád seriály kde se řeší nadpřirozené záležitosti, jsou pro něho Upíří deníky tím pravým. Moje Hodnocení: I. řada = 90%, II. řada = 100%, III. = 70% ()

Eruwen odpad!

Snažila jsem se dívat na nějaký díl, co právě běžel v TV.. Nevydržela jsem to a musela jsem přepnout - taková NUDA! Je to ode mne trochu hloupé, že jej hodnotím, když jsem to v podstatě neviděla, ale - proč?!! 21.století je momentálně přeupírované, už dost!.. ()

Zapinka

Mám bohužel deformaci, že jsem jako první četla knižní ságu Upíří deníky, tím pádem jestli zjistila, že seriál se od knížek hodně liší. Jediný co mají společné jsou jména. To je vše. Takže nemůžu hodnotit. Ve fantazii jsem si je nějak stvořila a seriál vše popřel. ()

FuRYaN_iS_BaCK

Ze začátku mě to bavilo, bylo fajn, že tam bylo dost zvratů a dost se tam umíralo. Damon byl pěknej záporák, Stefan ideální klaďas. Ve třetí sérii je ale strašně moc nesmyslů a měl jsem chuť to vypnout. Scénař je otřesnej, dialogy jsou naprosto duté a hlavně celý děj nemá smysl. Z původních **** srážím na **. První sezóna 80%, druhá 70% a třetí 20% blé. ()

Devilskitten

Na seriál jako takový se příjemně kouká, ale co do upířích seriálů - filmů je tento spíše jen sladký odvar. Nechybí tu sice zápletky, napětí a i nějaká ta krev, ale to jen po skromnu, tím seriál dost ztrácí na zajímavosti. I tak však patří k mým nejoblíbenějším. ()

BalbiJirka

Výborný seriál, každý díl končí tak, že máte nutkání si pustit ihned další, ještě, že lze si stáhnout na internetu, protože dívat se na to v televizi by nebylo možné, protože každý, kdo si tento seriál oblíbí by nevydržel čekat DEN na další díl :)) ()

kuře.gril

Tak tohle jsou ty všemi vychvalované Upíří deníky??? Čekala jsem něco úplně jiného, něco originálního. Upíří tématika mi nikdy nic moc neříkala, ale to málo, co jsem kdy viděla, bylo aspoň něčím zajímavé. Tenhle seriál jen opakuje všechna "upírská klišé". A pokud to mám hodnotit jako teenagerovský seriál- tak jsem jich teda viděla hodně o dost lepších (i když třeba stejně prostoduchých). Hlavní ženská postava je mi navíc hrozně nesympatická a ti dva hezounci mě k více než 1 a půl dílu nepřitáhnou. ()

Jinka

Ze začátku jsem měla dojem, že je to jen další napodobenina Stmívání, i když je knižní předloha tohoto seriálu starší než každý díl toho ubohého Stmívání. Ovšem když jsem viděla několik prvních dílů, tak se můj názor podstatně změnil. Horor, krev, tajemství, vášeň. To je ono, konečně.. A Damon? Bože! Takového upíra bych chtěla mít v sousedství. Navenek se zdá být zákeřný atd., samá negativa, ale ve skutečnosti je to jen maska, aby mu nikdo z okolí nemohl ublížit, protože doopravdy se v něm skrývá úžasný "člověk". Ve druhé a třetí sérce mu neskutečně sluší. Ale upřímně. Tento seriál má skutečně originální příběh. Dvojnice, Hybridi, Původní, Lovci.. Aspoň že tak. ()

Stuck

bez atmosféry rádoby blížící se Stmívání, bez nápadu, chtející se zavděčit všudy přítomným sexem a neomaleností.. ()

polyxena

První série (a víceméně i druhá) je opravdu jízda, člověk ani nemá čas se zamyslet, jak se těší na další díl. Ovšem ve třetí sérii následuje postupný pád, který pro mě skončil závěrem čtvrté série.. Bohužel říkám: Never more! ()

fininka

Nejdřív mě to strašně bavilo. Dilema zda je hezčí Stefan nebo Deamon řeším dodnes. Ale od 4. série je to slátanina, už se to mohlo krásně uzavřít, ale to by autoři asi ještě nevydělali dost, že? Na 5. serii se teprve chystám, ale koukat budu už jen proto, že to mam rozkoukané. ()

Shimmy

Nejlepší seriál co byl v poslední době vymyšlený a stále se natáčí. Nemohu se vždy dočkat nového dílu a pokaždé mě v něm něco překvapí. Vážně paráda, neskutečně povedené ! ()

deathmoon

Tu sa znova ukazuje moja slabosť na upírov a charizmatických hercov. Milujem príbeh Eleny a Damona/Stefana, milujem tie seriálové zvraty a všetky tie emócie a to už dávno nie som teenegerka. ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)