Žili raz dvaja kníhkupci: vášnivá mladá žena Kathleen Kellyová (Meg Ryan), ktorá vlastní malé kníhkupectvo pre deti a majiteľ najväčšieho kníhkupectva na Manhattane Joe Fox (Tom Hanks), ktorý svojím podnikaním pripravil skoro všetky menšie kníhkupectvá o prácu. Ďalší obchod otvoril len pár domov od obchodu Kathleen, ktorý ona zdedila po svojej matke - obchod má 40-ročnú tradíciu a Kathleen má k nemu veľmi silný vzťah. V momente, keď zistí, že môže prísť o svoje dedičstvo i živobytie, spolieha sa na anonymného priateľa, ktorému dôveruje a váži si ho, a ktorého pozná len prostredníctvom e-mailu, cez ktorý si posielajú zamilované správy. Internetový priateľ Joe takisto zistí, ako veľmi ho Kathleen priťahuje. Keď sa však stretnú, obaja zisťujú, že ten druhý je vlastne ten, s ktorým sa vídavajú a urážajú takmer každý deň v konkurenčnom boji! Ako má Joe získať srdce ženy, ktorá ho i so všetkými jeho obchodmi smrteľne nenávidí...? (TV Markíza)

kocik1

Cukru je tu dost na to, aby člověk dostal chuť na zavináče, problémy jak obšlehnuté z edice Harlekýn, ale koukatelné to je, dialogy taky nikde nevržou, takže nakonec, proč ne? Pokud jste romantická duše, je tenhle film správná volba. I když teda, pokud by Tom Hanks takhle tahal za fusekli mě, rázem by se stala z romantického žánru detektivka.:-)) ()

vesper001

Štěstí přeje připojeným. Meg je roztomilá, Tom sympatický a je to takový pohodový filmek o tom, že člověk má víc tváří, láska mnoho podob a kopretiny jsou přátelské kytky. ()

Decker

Prijemna romanticka komedie s krasnou Meg Ryan a sympatickym Tomem Hanskem sazi hlavne na dobre dialogy a povedeny scenar. Je to zkratka prijemna oddychovka od vsech tech vybuchu, mrtvol a kdo vi ceho jeste. ()

Sokkk_y

Hanks & Ryan pod zamilovanou taktovkou Nory Ephron ... co více dodat? Snad jen to, že na tomhle filmu ulítnou i ty největší hovno romantici. ()

Liznic

Tyhle nevtívaravé romantické komedie, obsazené herce, kteří UMÍ hrát se od 21. století snad přestaly točit... Meg Ryan jsem nikdy neměl rád, nevim proč, ale když zapnu televizi a ona napíš Tomovi mail, vždy se na ně rád podívám! ()

viperDavid

Meg Ryan je tak roztomilá, to její kroucení hlavou, ten zářivý výraz, ten úsměvný úsměv :) K Tomovi se navíc dokonale hodí a přesně proto takhle filmová dvojice v devadesátých letech bodovala. Miluju ten film. "Zalehni na matraci" ()

Sarpele

Zajímavé, jak film, který využívá motivu internetu jako horké novinky, může o pár let později vyvolat milou vzpomínku na něco zastaralého. Dívám se na film a říkám si: "Oni tam mají to vytáčené připojení, to jsme kdysi taky mívali." Ovšem tenhle film rozhodně nestárne tak rychle, jako technické novinky. Jeho hlavním tématem není internet, ale všeprostupující nostalgie a právě proto může oslovit diváky stejně teď jako třeba za dvacet let. ()

Zdeňka

Celé to nic pro mě znamená víc než to něco. Film na mě působí jako krásná báseň o dvou sečtělých a milých lidech. A právě díky nim si začnete všímat drobných maličkovstí a říkáte si, že na světě je přece jen krásně. ()

ywo666

Nuda. V tej dobe tam hrali veľké viezdy Meg Ryan a Tom Hanks. Na film som sa tešil a nedostal som vcelku nič. U mňa 3 hviezdičky. ()

lennyd

Kathleen Kelly (Meg Ryan) si zpokojeně vede své malé knihkupectví na Růžku - než zjistí, že v sousedství se staví obří knihkupectví Joe Foxe. Brzy si Kathleen začíná uvědomovat odliv zákazníků, neúprosně směřující k bankrotu. Se svými problémy se přes internet svěřuje svému internetovému příteli, aniž by tušila, že za nicneříkající přezdívkou se skrývá právě Joe Fox. Brzy si oba uvědomují, že jejich sympatie přerůstají digitální svět... Jojo, to byly časy, kdy se člověk musel k internetu "připojit", neexistovaly žádné fejsbuky, google a podobné vymoženosti moderního světa. V dnešní době už nikoho jako Ny152 nepotkáte, páč si o každém na fejsbuku dočtete i jak často si mění ponožky a další intimnosti. Možná i proto se mi tento filmeček začíná líbit víc a víc (nebo je to možná tím že stárnu a senilním?) - Meg Ryan a Tom Hanks k sobě dokonale patří, a i když je od první minuty jasné "vo co gou", stejně budete (možná i se slzou v oku) držet této dvojici všechny palce... ()

Tomik.

Skvělá romantická komedie. Dneska jsem to viděl podruhé a mohu říct, že zvyšuji hodnocení na celých pět hvězdiček. Strašně se mi líbil nápad celého filmu, dost originální a přitom aktuální. Začátek filmu, kdy oba dva čekají, až jejich protějšky odejdou do práce, aby se mohli připojit na internet a odepsat, byla jedna z nejlepších částí filmu. Úplně jsem se viděl, jak jsem svého času dělal "totéž". Dost dobře byli zvoleni také herci. Tom i Meg k sobě prostě patří, pokud mě paměť neklame, toto není první film, kde je vidím hrát jeden druhému po boku. Tak jako tak jsem i při druhém zhlédnutí čekal, povzbuzoval a byl napnutý jak struna, neboť jsem se nemohl dočkat, jak to dopadne. Není to zrovna krátký film, ale ten čas za to prostě stojí. Tak překrásné záběry New Yorku, milých obličejů a krásných obrazů z toho úžasného knihkupectví (úplně jsem cítil tu rodinnou pohodovou atmosféru toho místa, těch knih), jen tak někde neuvidíte. Obecně je ta atmosféra skvělá, těžko napodobit nebo popsat. Třeba vidět na vlastní oči. Přesně jak říkal film: "You have to love NY in autumn". A já bych moc chtěl někdy zažít a potvrdit si tuto myšlenku na vlastní kůži :)) ()

Pavlínka9

Pro mě klasika nad klasiky v oblasti "romantický filmů" a závěr tohoto filmu je jeden z mých nejoblíbenějších, při kterém se mi pokaždé zatají dech...Meg a Tom jsou pro mě sourodá dvojice, které to klape, tak jak má, i když vlastně pár nejsou ;) Je taky skvělé sledovat záznamy z roku 1998, kdy se "kompjútry a internet" dostaly do podvědomí společnosti více a je až vtipné sledovat to v roce 2014 a vidět jejich nadšení, když jim přijde email :) Ten film pro mě má plno silných momentů, které poukazují nejen na to, že člověk často zabředne ve vztahu, ve kterém být nechce, přijde o něco, co bylo v rodině desítky let a také, že potkat nového člověka můžete na každém "růžku" ;) Vtipné, svižné, romantické, smutné a plné lásky a nenávisti ;) ()

noriaki

Marně přemýšlím, kdy jsem naposledy viděl film s takhle vybroušeným scénářem. To že jsem si během něho vzpomněl na břitké slovní výměny z Když Harry potkal Sally, není náhoda, protože se Nora Ephron podepsala i pod něho. Tady se projevila autorčina novinářská minulost, takže část monologů jsou úderné glosy ze života a téměř tu neexistuje tradiční výplňová vata. Každý dialog má své místo a účel. Přesto všechno přirozeně plyne a oba budoucí zamilovaní hrdinové působí jako naprosto reální lidé. Především Meg Ryan, kterou léta, šarm a přidělená role vytvarovaly do nejpřitažlivější verze ze všech romantických komedií v nichž se vyskytla - a že jich bylo. Lidem kteří budou kritizovat druhou polovinu filmu nevěřte. Jsou to jen zapšklí škarohlídi. ()

dANo

Toto nie je nič pre mňa... A ten sentimentálny záver bol proste neuveriteľný - neverím, že tomu niekto uveril! :o( ()