Nakonec zemře

(festivalový názov) (amatérsky film)
  • Írsko He Dies at the End
Krátkometrážny / Horor / Thriller
Írsko, 2010, 4 min

Réžia:

Damian McCarthy

Muž je večer sám doma a dělá si na počítači test, který mu má říci, jakým způsobem zemře. Počítač mu klade stále znepokojivější otázky a muž začíná stále více pochybovat o tom, že je v bytě skutečně sám. (choze)

kingik

Nikdy nepochopím, co na tomto bylo tak chválihodného. To, že se v závěru mírně leknu, když z boku vyskočí zcela nepovedená obludka přece neznamená, že nasolím vysoké známky. To by musel tento shit vypadat jinak než vypadá a hlavně by měl dávat nějaký smysl. Nevím, co měl tento krátkometrážní film představovat. Já se i za tu krátkou chvíli, co běžel, nudil a rozhodně nemám potřebu básnit, že to byla bomba. Bylo to slaboučké. ()

Carol Pifková

Už na začiatku som presne vedela čo mám spraviť a vyvarovať sa šoku. Otázky naozaj nepríjemné ja by som od strachu panikárila po prvej a ako sa na slušný horor patrí, pri otázke či poznám toho človeka čo stojí za mnou by som sa rozplakala a hysterčila. ()

Frajer42

Spoilery! Vynikající nápad a neskutečně kvalitně promyšlená hra s divákem. Už název snímku napovídá, jak by to celé mělo dopadnout a nejen díky tomu se velmi zdařile filmu daří odlákávat divákovu pozornost někam jinam, aby na závěr vytáhl takovou lekačku, kdy jsem se lekl, až mi změkl. Nic pro slabé povahy. ()

AppleCore

Atmosférou nadupanej horor s pořádnou dávkou deprese a velkýho závěrečnýho leku. Možná, že by měl mít každej horor jenom 4 minuty :) ()

MikeCool

Amatérský film. Hororový, krátkometrážní film, ve kterém hraje hlavní roli počítač, který klade svému uživateli čím dál tím více znepokojivější otázky a muž se bojí, že v domě není sám. Vše končí lekačkou, které jsem se upřímně řečeno lekl. Ke shlédnutí zde. ()

swamp

Atmosféra tohoto kraťasu je dokonale podtrhnuta tím, že je černobílý. Je to taková parodie na miliony rádoby vtipných mailů. :P ()

Okara

Jste také znuděni novými horory? Ubohost některých kousků vás vede k přesvědčení, že už se nemůžete bát? Pak právě vy zpozorněte! Na vaše obrazovky přichází zcela nový Ultimate Horor McCarthy! Máte už po krk zdlouhavých filmů? Kdo by chtěl vysedávat hodiny před televizí. HyperDamian vás obere ne o hodinu vašeho času, ani čtvrthodinu; trvá neuvěřitelné čtyři minuty! Každý zná to noční vysedávání a oddalování odchodu do hajan. Nezajímalo vás někdy, co by se stalo po odpovídání na online psychopatický dotazník? Proč si socha opičky zakrývá oči? Nebo co se děje za vašimi zády? Na tyto a mnohem více otázek vám supernový HDATE odpoví za pouhopouhé čtyři minuty! A to není zdaleka vše! Pokud zhlédnete tento film do dvaceti tří minut, obdržíte zcela zdarma menší infarkt od společnosti McCarty bububu s.r.o.! Navíc, se 100% zárukou spokojenosti! Ale to stále není vše! Prvním dvaceti třem nejspokojenějším divákům zašleme zcela zdarma McCartyho nový kousek s pseudonázvem Dostaň infarkt II. ! Neváhejte a dívejte se! Pomozte nám zkrachovat! 90% ()

Zodd

Námět je old-school, ale rozvinut o impozantní premisu, která navodí hustou a ve své době relativně originální atmosféru. V jednoduchosti je krása - toto přirovnání je zde víc než na místě. Jen škoda, že to tu lidi spoilerují… ()

Slartibarkfast

Vskutku zajímavý počin, na scéně takříkajíc amatérské, nikterak však zanedbatelný svým obsahem. Abych řekl pravdu, od začátku jsem byl zvědavý jak to dopadne, a i když jsem tušil jak, přesto jsem se na konci neopanoval a mým tělem projel ledový chlad strachu. Na čtyřminutovém snímku není co prozrazovat, to zkrátka musíte vidět. Výtečný kraťas. 80% ()

korbitch22

Je to asi minuta co jsem to dokoukal a ještě popadám dech! Hovada! Jinak geniální nápad, jednoduchý, krátký, úderný, atmosferický..... smekám. ()

Jirka_Šč

Ještě se mi nestalo, abych čtyřminutový film po první půlminutě přerušil, že dokoukám zítra. Vzhledem k tomu, že jsem se doma nacházel sám, měl sluchátka na uších, byly tři ráno a v bytě panovala podobně temná atmosféra (konkrétně - temnota v pootevřené skříni působila podezřele), dobře jsem udělal. Dokoukal jsem za slunečného dne a stejně se nevyhnul husí kůži. ()

mcb

Dokonalá práce s atmosférou! Ještě teď mi z toho buší srdce. Zajímavé jak z takového "home-video minimalismu" jde udělat přímo maximální nervydrásající zážitek. Není někdo za mnou? ()

heyda

No to si ze mě dělá prdel a já blbec na to skočil. Ufff, tohle už mi nedělejte :-D (Já - 23:38, tma a ležící v posteli s notebookem na kolenou) ()