Překvapení!

(študentský film)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Dráma / Horor
Česko, 2011, 7 min

Krátkometrážní snímek s horrorovou atmosférou, ve kterém se Mialn Šteindler jako chlípný a arogantní šéf, nechá vtáhnout do nebezpečné hry, ze které pro něj není úniku. Postupové cvičení prvního ročníku Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. (oficiálny text distribútora)

Litsarch

Oproti předloze vcelku daleko lepší závěr. V průběhu mě ale neskutečně štvalo zobrazení Šteindlerových odpovědí. Člověk se soustředí na snímek, ale musí také pořád dávat pozor, kde se jeho odpověď objeví a pak jí ještě luštit. Neskutečně otravné, i když tvůrcům to bezpochyby přišlo jako úžasný nápad. Šteindler, jakožto ostřílený herec, moc důvěryhodně nepůsobí. ()

Jara.Cimrman.jr

"Zdravíčko šéfe! Jsi sám?" Jako poměrně zkušený filmový divák vím, že pokud na mne computer promluví, tak nemám odpovídat a čekat až na mě někdo vybafne. Ale taky vím, že bez toho bafnutí by snímky tohoto typu byly o ničem. Takže předvedené bafnutí se sice do filmové historie krvavým písmem nezapíše, ale ty tři koblihy ... tedy vlastně hvězdy za něj dám. ()

Tom_Lachtan

předlohu jsem neviděl, ale i tak nemám problém dát tomuhle dobré hodnocení, protože to hodnotím jako to, co to je. A to žánrové cvičení na škole, nic víc, nic míň, proto mi nějaké kopírování vůbec nevadí, ono snaha objevit ameriku se u studentskejch (tedy pokud mluvíme o cvičeních a ne o "finálním" dílu) filmů dost často nevyplácí. Tady je pro mě důležité, že je práce technicky zvládnutá skvěle. ()

Handle

Na studentský film opravdu slušné budování atmosféry... Nevím, proč místní uživatelé mají potřebu srovnávat to s He dies at the end, mně to příjde prostě filmařsky výborné a jestli si snímek vzal z něčeho inspiraci, mi je poměrně jedno. Není moc nadprůměrných studentských filmů, ale tento tam rozhodně patří. ()

mazadlo

Láďův kra´tas který vznikl na motivy jiného kraťasu. Což byl ten fakt kterého jsem se dlouho bál. Proto jsem snad otálel se shlédnutím tohoto snímku tak dlouho. A udělal jsem chybu. Zápletka je vcelku docela jednoduchá ale gradace snímku je perfektní a očekávaný závěr zapůsobí jako dobře mířená šipka do středu terče. Mnohem lepší snímek než prvotina RŮŽE. Režisér se drápe na povrch a je to dobře. Uvidíme zda do budoucna zůstane věrný žánrovému filmu a najde si zcela originální vlastní témata. Pak máme nebezpečného šílence na jehož filmy se těším. ()

• Sekretářka (Barbora Fišerová) donese šéfovi (Milan Šteindler) tři donuty, z nichž šéf jeden nakousne a vzápětí ho odloží zpět na talíř. Ke konci filmu je však na talíři donut pouze jeden. (JoranProvenzano)