Nakonec zemře

(festivalový názov) (amatérsky film)
  • Írsko He Dies at the End
Krátkometrážny / Horor / Thriller
Írsko, 2010, 4 min

Réžia:

Damian McCarthy

Muž je večer sám doma a dělá si na počítači test, který mu má říci, jakým způsobem zemře. Počítač mu klade stále znepokojivější otázky a muž začíná stále více pochybovat o tom, že je v bytě skutečně sám. (choze)

easaque

+3* Kdybych byl fanoušek hororů, tak by tento kraťas zřejmě plný počet hvězdiček dostal, Ve své podstatě geniálně jednoduchý koncept, kde na začátku víš jak to skončí a jen postupně stoupá napětí.... a ... BUM. Lekačky nemusím a víc nedám i kdyby se mi nečekaně objevila varovná zpráva od POMa na monitoru ;-) [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

LetztesBiest

Tak tohle mě opravdu dostalo ... nejdřív výborně navozenou znepokojující atmosférou a pak ... no, jen koukněte sami. Ale jsem rád, že jsem si to stihl pustit dřív, než jsem se začetl do zdejších komentářů, pak by můj zážitek asi nebyl tak intenzivní. Čím míň o tom člověk před shlédnutím ví, tím líp. ()

Madluska

Dobrý fórek. Viděla jsem to 3x (sama, se ségrou, s bráchou) a i na potřetí jsem se bála, že se leknu. :-) Napoprvé jsem si kvůli očekávání věcí příštích vůbec nevychutnala ty drobné odkazy (fotka na stole, soška, kytka...), protože mě to nudilo, na potřetí už mi ta skládačka hezky zapadala do sebe. A ten nízkorozpočtový konec prostě stojí za všechny peníze! :-) ()

SOLOM.

V tomhle snímku zazní několikrát tázací věta „Jsi upřímný?“ no a tak já teda budu. Na irské poměry docela slušně zvládnutý kousek s velice jednoduchou zápletkou, která i bez originality dokáže zaujmout značnou část lidí, co se na tuhle čtyřminutovou záležitost podívá. K radosti stačí skutečně málo a hororového diváka jistě uspokojí hlavně docela slušně zvládnutá atmosféra. K mé smůle jsem však při prvním zhlédnutí o tu „lekačku“ přišel, protože jsem se v inkriminovaný okamžik natáhl po lahváči a když naběhly závěrečné titulky (asi se stala někde chyba) – pustil jsem si závěr znovu, leč už jsem na to byl připravený – k mému zklamaní…70% ()