Manželstvo Phila a Clary Fosterovcov začína byť plné stereotypov. Nechcú, aby ich vzťah stratil šťavu, a tak raz do týždňa majú večer rande. Phil sa rozhodne , že vezme manželku na fantastické rande. Ako miesto vyberie vychytenú reštauráciu uprostred Manhattanu, kde sa však rezervácie musia robiť mesiace dopredu. Phil je rozhodnutý večer si užiť a neuvážene si privlastní cudziu rezerváciu. Nanešťastie sa však ukáže, že stôl si pôvodne rezervovala dvojica zlodejov. Nevinná zámena však roztočí kolotoč bláznivých nedorozumení. Obyčajný manželský pár sa ocitne uprostred divokej naháňačky a prežije dobrodružstvo ktoré sa len tak neskončí. Phil a Clara si zrazu spomenú, prečo sa do seba zaľúbili a znovu zistia, ako perfektne sa dopĺňajú, čo im pomôže prekonať bezškrupulóznych gangstrov, skorumpovaných policajtov i bláznivého taxikára. Na toto radne rozhodne nezabudnú a ak sa im podarí prežiť bláznivú noc a možno znovu objavia aj vášeň vytrácajúcu sa z ich manželstva... (TV JOJ)

P1tr

Steve Carell jsou s Tinou Fey velice příjemnou dvojicí v nesnázích a spolu se za jeden večer dostanou do spousty podivných situací. Některé jsou vtipné, některé ne, některé jen prosviští a některé vám uvíznou v hlavě. Především zvrhlou automobilovou honičku nemohu již nějakou dobu dostat z hlavy. Největším překvapením snímku je zřejmě že ho točil Shawn Levy, který neptří mezi nejzručnější režiséry, ovšem tentokrát nám nabízí ucházející kousek. Velice potěší i herci ve vedlejších rolích, především Mark Wahlberg, který po nějaké době dostal roli, která mu sedne jako ulitá. ()

zolo23

Dnes som sa rozhodol, že si urobím nejaký ten komediálny deň ,keďže som mal náladu naozaj pod psa. Vonku je zima a na pivo som taktiež nemal chuť. Zachráni to Steve Carell? ....(to idem práve kukať)... No.. dopozeral som a nejako sa mi marí, že podobný film som už niekde videl. Aha..veď podobný stereotyp dosť často zažívam aj ja, takže je všetko jasné. Ale späť k filmu. Nenudil som sa ani chvíľku čo je určite plus, ale že by tam bola nejaká vynikajúca scénka na ktorú by som si po pár dňoch spomenul, tak to rozhodne nie. Ono keď mám pravdu povedať, tak som sa viac bavil na vedlajších postavách (obsadenie celkom zaujímavé) ako na ústrednej hlavnej dvojici čo je naopak veľké mínus. A Mark Wahlberg celý film hore bez...no baby si určite zmlsli:) ()

prasacimor

Čím ďalej, tým viac získavam nedôveru v nezdravú a sadistickú inštitúciu zvanú manželstvo. Prežiť s niekym xx rokov a nedopadnúť ako excellent roommates, je podľa mňa nadľudský výkon. No ak by všetky nefunkčné páry mali k dispozícií takúto dobrodružnú terapiu, možno by som to ešte zvážil. Veď čo môže byť pre uhasnutú vášeň stimulúcejšie ako útek pred guľkami skorumpovaných fízlov, vlámanie do kancelárie a následne bytu, 16 poschodové svaly Marka Wahlberga, zbesilá naháňačka mestom na Audi magickou silou prichytenom na taxíku, zdemolovanie asi 15 áut, tancovanie pri tyči pre úchylného okresého prokurátora a nakoniec zatknutie nemalého množstva padouchou? Samozrejme s tým, že nikomu sa okrem občasného záchvatu dávenia a zničeného účesu, nič nestane. Nakoniec si to znovuzrodený pár v nekontolovateľnom ošiali vášne a lásky rozdá rovno na trávniku pred domom a môže fungovať šťastne ďalej minimálne ďaľších 10 rokov...skoro som zabudol. Tento komentár môže obsahovať SPOILER! ()

Hollohlaway

Velice příjemná, pohodová záležitost, která má krásně plynulé, oddechové tempo. Není tam strhující humor, ale dostatek kvalitních gagů způsobí, že se často usmíváte. Nenašel jsem v podstatě hluché místo, větší chybu ať už scénáře nebo herce, žádná nelogičnost...to se jen tak nevidí. Drží to dobře pohromadě a fajn to baví. ()

ZkuKol

Upřímně, stále nevěřím, že za tímto filmem stojí Levy. Ano, má na kontě pár trháků, některé filmy byly slušnou zábavou, ale něco tak svěžího a nechutností prostého ještě nenatočil (ve filmu je vlastně jen naznačeno jedno zvracení). Klausner napsal velmi nápaditý a velmi dynamický scénář plný gagů, který trpí jen příliš dlouhým rozjezdem, ale to co se rozběhne po 30 minutách, je naprostá komediální smršť! Fey a Carell mají skvělou chemii a užívají si každý gag, občas vás až donutí řvát smíchy (párový duel s Kunis a Franco, jízda v double apod.). Ve filmu jsou skvěle obsazené vedlejší role a krásné vtipy na pokračování (košile). Navíc film neselhává po žádné stránce, akce, soundtrack, dialogy, kamera, odkazy atd. S kratším warm-upem a silnějším závěrem by mohl atakovat i pět hvězd, ale i takhle se jedná o zábavu, jíž nezabýjí opakování! Manželský pár si chce osvěžit vztah večeří ve vybrané restauraci v centru, jenže na cestě domů musí zatočit s mafií, zkorumpovaným návladním, dvojcí vyděračů a polonahým Holbrookem... 75% ()

sedm.1

Co se tvůrcům Nočního rande opravdu povedlo na 100%,bylo vystihnutí vztahových problémů většiny partnerských dvojic a mnohkrát mě až zamrazilo,jak pravdivé dialogy jako ze skutečného života ústřední manželská dvojice vedla.Krapet hodně velký problém ale vidím v tom,že tvůrci Nočního rande asi zrovna dvakrát nezamýšleli představit tento film jako vztahové drama.A ještě větší problém je,že ono se tu totiž právě krom zmíněných scén,kdy páry vážně diskutují o svém zpackaném životě,nepovedlo vůbec nic jiného.Ústřední manželský pár je nudný až na půdu a to i díky výkonům matných herců Carella a Fey.Nevýraznost z nich přímo sálá po celou dobu této patlaniny.Samotná zápletka,která začne asi po půl hodině trvání filmu je vážně zoufalá,hloupá a ze všeho nejvíc neskutečně naivní.Na "vypečené" finále pak nemohu vůbec reagovat,neboť by to byl jen výčet vulgarit,každopádně primitivnost toho rozuzlení mě pouze nehorázně vytočila.Možná mohlo někoho potěšit množství cameo roliček hvězd jako Wahlberg,Franco,Kunis nebo Ruffalo,co ale třeba předvedli Liotta a nebo především neskutečný herecký humus Fichtner,to už se mohlo směle poměřit s nezapomenutelným odpadovým výkonem Burta Reynoldse ze Striptýzu.K zblití.Noční rande je zkrátka nepovedená hovadina,která nefunguje ani jako komedie,ani jako romantika,ani jako krimi či akce,Noční rande prostě nefunguje vůbec,je to slátanina s mizernýma hercema a primitivní zápletkou. ()

Wicky

Tohle měla být rádoby vtipná komedie??..Rozhodně nebyla.Steva Carella mám rád ale tohle byl celkem trapas.Dobré mozná byly naké ty akční scény..30% ()

Michelle75

Je to ujeté, trochu na hlavum,ale na druhou stranu proč vlastně ne. Nápad s večeří dobrý a to, co následuje potom je nutno brát s nadsázkou a když to umíte,tak se vcelku pobavíte. Jo! ()

Hanys_

Aneb co se taky může stát, když si vezmete cizí rezervaci v luxusní restauraci. Parádní oddychovka se sympatickými herci a spoustou známých ksichtů ve zdařilých vedlejších rolích (Wahlberg!!!). 8/10 ()

Rssa

Průměrná komedie, ze které se dalo vytěžit mnohem více, ale velký průšvih to teda rozhodně není. Dvojice manželů je vtipně mimo, některé slovní obraty a přestřelky se povedly, akce je nasnímána celkem v pořádku. Horší je to s nevyužitím potenciálu vedlejších postav, tempem a celkovým vyzněním. Příjemná jednohubka. 65 % ()

Jierl

Slušně jsem se zasmál, příjemná oddechovka, kterou můžu doporučit, ale zázraky od toho čekat nemůžete, jen příležitost na to, abyste si vypnuli mozek, což se taky čas od času hodí. ()

F.W.Colqhoun

Shledávám, že pokud jde o nenáročné komedie, jsem - nenáročný. Jako zdůvodnění obecně mizerného hodnocení mne napadají dva důvody - houfné obhajování kulturního alibi [je milé nahlédnout do filmografie některých spravedlivě rozčílených uživatelů a shledat, že jiný druh filmové tvorby vyhledávají málokdy] a devalvující dabing [SATANE, ODSTUP! Frat packovské komedie plné one-linerů ničí nevzrušivé, bezzubé hlásky českých seriálových herců spolehlivěji než jiné], který jsem včas zažehnal. Kdo tak jako já očekává od filmu * v původním znění, zdůrazňuji * frat-packovskou řáchandu plnou Carellových / Feoyvé improvizovaných promluv, navlečených na chatrnou konstrukci příběhu typu Frantic [obyčejní lidé zapletení do špinavého světa zločinu / politiky], jenž zajišťuje výlučně pořadí a důvod jednotlivých skečů, doplňovanou cameem několika serióznějších herců [Franco, Wahlberg, Liotta], bude vícero-méněro spokojen. Kdyby Vás to nebavilo dost, zkuste promítání doplnit konzumací bramborového salátu, na mě to fungovalo. Kdyby si tvůrci odpustili romantické vsuvky, byly by to čisté čtyři. Takhle tři-a-půl, zaokrouhlené nahoru, abych vyrovnal tu křivdu, ha ha ha. ()

ThomasCrown

Vôbec to nebolo také zlé, ako som čakal. Je pravda, že po príchode záporákov tempo trochu opadlo, ale iba na chvíľu a Tina Fey sa znovu rozbehla. Dovolím si povedať, že predčila aj Steva Carella. Vtipu je tu dostatok, automobilová naháňačka je prvotriedna, len strašná škoda R8-čky. Najlepšia časť filmu je však scéna s Markom Wahlbergom, ktorý proste boduje. ()

Harapes

Musím přiznat,že herce Carella moc nemusím a tak jsem čekal i další podprůměrnou zábavu,ale opak je pravdou.Ta situace,kdy se Vám pomalu a jistě rozpadá manželství,ačkoliv si to nechcete přiznat a osud Vás svede na dobrodružnou cestu mě velice pobavila.I Ti známí herci v miniroličkách(Ruffalo,Franco...)mě velmi pobavily a hodily se přesně do zápletky filmu.Prost+ě dobrá komedie,kterých se už moc netočí. ()