Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

subic

Noo jak toho Damona dabuje teplomet Jagelka, tak to je prostě hned hvězda dolů. A i tak tohle prostě není film, který by mě tak zaujal, aby byl na víc frček. Chlapci vytáhli obleky a klobouky jak někde ze šedesátek a tváří se, že to tu všechno dirigují. Zase až takhle to nedělají, ale řízeni bezesporu jsme. A na šéfa je potřeba udělat dojem, o tom žádná. ()

mrclTV

Ďalšia sfilmovaná poviedka od Philipa K. Dicka. Tento film sa snaží tváriť ako niečo hlboké a náročne, i keď to vo výsledku až tak úplne nie je. Zobral si priveľký kúsok, súboj nášho duchovna medzi ráciom a emóciami, čo nás motivuje, naše ciele, či existuje vopred stanovený osud a iné veci ku ktorým sa film chce vyjadriť, a k tomu anjeli (veľmi nepraktické entity, v tomto filme nič nevedia a všetko vlastne kazia) a tak ďalej. No i tak je to celkom pozerateľný kúsok. Romantické sci-fi/fantasy niekedy padne vhod, hlavne keď v ňom hraje Emily Blunt. ()

PlayEasy

Jak jsme již mnohokrát psali, máme opravdu moc rádi filmy s poselstvím a máme taky rádi kvalitní Scífka, které se ale tak vůbec netváří, a proto opravdu dost máme rádi i tento filmík se sympatickým Mattem a velmi hezkou Emily mezi nimiž to hezky jiskří a, to jak s nimi a s jejich láskou pořádně zatočí správci osudu. Jinak se samozřejmě jedná o vesměs typickou hollywoodskou pohádku s happy endem, ale nám tohle vůbec nevadí a, i když bychom film ještě asi trochu prodloužili a rozvinuli příběh, tak jinak se najde velmi málo chyb. Holt další kvalitně naservírovaný hlavní chod s hudbou Thomase Newmana, jako třešničkou na dortu. 80% ()

JosefTomas

Zajímavý sci-fi počin, hrající si s myšlenkou "vyšší vůle", což je oproti jiným sci-fáčům vítaná změna. Nolfi má cit pro režii a zároveň v sobě nezapře Bournovský styl. Ten film se řítí kupředu opravdu nespoutaně a finále je zkrátka boží. Už dlouho jsem takto nebyl spokojený. Někdy opět kouknu znovu. ()

liquuid

Klasický příběh o lásce, která jde proti všemu, ale v pojetí důmyslných strážců osudu, kteří dělají vše pro to, aby se stalo to, co se má stát. Matt i Emily to hrají výborně a je to jeden z mála kousků, na které rád vzpomínám a rád si jej pustím znovu a znovu. ()

ostravak30

Já podobné sci-fi nebo chcete-li fantasy mám docela rád. Tento film se totiž v jistém smyslu pohybuje na hranici obou žánrů. Každý z nás by jistě ve svém životě našel situaci, kdy si může říct, že za to či ono může osud. Že to setkání byla náhoda. Že měl v tu chvíli prostě smůlu. Anebo že ho potkalo štěstí. Z tohoto vychází námět Správci osudu. Já nakonec dávám tři hvězdy, neboť se mi zdá, že i přes nesmírně zajímavý děj, námět jako takový a nakonec i obsazení to trochu tvůrci překombinovali. Mě třeba zarazilo, že tyto bytosti mohou být klidně sraženy autem ačkoli běhají různými dveřmi různými směry a disponují osudovou mapkou. Navíc také nebylo zcela jasné, když převzali kontrolu nad během světa, kdy se děj odehrává. V daleké budoucnosti? Protože podle vyslovené teorie jednoho ze šéfů převzali kontrolu nad světem právě proto, že se jim nelíbilo lidské chování. Války, zabíjení... Bylo to tedy s jejich vedením vymýceno? Ale námět k zamyšlení je to rozhodně a i přesto mě podobná témata jen tak bavit nepřestanou. ()

PlysovyMacko

Romantické sci fi, v ktorom hlavný hrdina bojuje doslova proti osudu. Relatívne jednoduchá myšlienka je vyžmýkaná do úmoru. Miestami som sa nudila, ale rozuzlenie sa mi páčilo. ()

RafaKrakal

Skvělá chemie mezi Mattem Damonem a Emily Blunt, skvělý nápad zasadit romantickou linku na pozadí sci-fi příběhu a očekávaný závěr, který tento skvělý mix trochu sráží dolů. Nicméně přesto se jedná o velmi zdařilé dílo, které nelze než doporučit. ()

Hawaj

Fajn, atmosféra mě celkem brala, až na to klišé jakože tajemných osudových pronásledovatelů jak z filmů z 30. let. Tím se to u mně propadlo na 3 hvězdy. Kristovy rány tudle průměrnost napsal Philip K. Dick, můj nadmíru oblíbený autor?!? No to snad není možný! Si budu tu povídku muset přečíst, abych zjistil jak moc to filmaři podělali. ()

mojma79

Tak do kina jsem neodcházel z nějakým velikým očekáváním, spíše jsem přemýšlel o srovnávání. Zajímavavé ale bylo, že já, který až tak nemusí sci-fi slátaniny jsem byl mile překvapen. O to více, že jsem Dicka četl. Ve filmu se stále něco děje, etapy na sebe navazují, jde zde cítit závan pohádek Andersena, ale taktéž Věčný svit. U mne překvapení 70% ()

dzules

to už tady bylo..osud, změna osudu, boj s osudem..nic nového pod sluncem, tak jsem doufala, že třeba film překvapí zpracováním, střihem, tempem..ne, film neurazí, nepřekvapí..pokud máte v obchodáku čas než Vám pojede bus a nechcete namáhat mozek a jen koukat na hýbající se obrázky, je to ideální volba. ()

Anarion

Ideální snímek pro zamilovanou dvojici vysokoškoláků. Mohou si při něm šeptat do oušek milá slovíčka, chroupat spolu nachos, domluvit se za pomoci moderní komunikační techniky na večerním programu s přáteli, probrat co se dělo ve škole, dokonce si dát i nějakou tu "pusu." Avšak chraň je Předseda (technická poznámka: pochopíte po shlédnutí), pokud se náš zamilovaný pár začne soustředit na to, co se děje na plátně. Hrozí jim totiž bezprostřední setkání s nudnými scénami, absurdními situacemi, rádoby akčními scénami, kterých je i tak během oněch 106 minut poskrovnu, či s nepřiliš úchvatným scénářem, a od nudy je nezachrání ani jediný ucházející herecký výkon v podání Matta Damona. Jediná hvězdička kterou dávám je za klobouky. Klobouky mám osobně a upřímně rád. Klobouky rád nosím. Klobouky jsou moc hezkým módním doplňkem. Kloboukem můžete i zdravit, když jej smeknete. Klobouky Vám umožní vstoupit do substrátu (opět pochopíte po shlédnutí). Klobouky jsou prostě fajn. ()

maxnot

Miluji snad vše co je od P. K. Dicka. Jsem jeho vášnivým čtenářem, proto jsem se na tento film opravdu těšil. Matt je opravdu herec a tahne celý film. Více mě překvapil George Nolfi, který tímto filmem debutoval jako režizér. 90% ()

yatan

osobne by som dal titulky snad o 5min skor, ale tak som si asi v polke filmu uvedomil, ze sa sice trosku pomaly, ale isto bavim a som nadseny jednoduchou originalitou scenaru a v urcitych momentoch skromnostou a uprimnostou Adjustment Bureau. Newman sa nezaprie a po tomto filme dufam, ze ani George Nolfi. Vyborny debut! 8/10 ()

Clarka

Chemie mezi Damonem a Blunt je neskutečná, člověk má z toho na tváři skoro po celou dobu filmu přiblblý úsměv. Ani mi nevadilo, že správcové osudu se jen tak míhají filmem a nejde se víc do hloubky. I když v mapkách bych se chtěla orientovat o něco víc :) Příběh drží pohromadě, má spád, dialogy hlavu a patu. Velmi příjemně strávený pobyt v kině a vydařený debut. ()

jokerik

Starý Matt Damon, ne zrovna moc loajální zaměstnanci – lásku nepřejícího Předsedy, dobrá hudba, sem tam přeletí napětí, sem-tam zážeh vtipu, poutavé záběry na místa starého dobrého Velkého jablka - hlavně nádherný „pokuk“ na sochu Svobody, to se musí nechat. Avšak! Dle vstřebaných dojmů odevšaď , odkud bylo slyšet pění Ód na tento film - jsem čekala více. Více akce, více napětí, krásnější hudbu, hezčího Matta a ošklivější hrdinku. Pro tento rok bylo již baletek dost. *** ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky