Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

Quendi

No já nevím, na Matta Damona se vždycky ráda podívám, ale tohle mě moc za srdce nevzalo. Navzdory zajímavé zápletce, mi to přišlo zoufale nezajímavé. ()

konysua

Všechno to nějak funguje až na ten příběh. Celá ta myšlenka má sílu, ale ten pohádkový příběh se mi prostě nezamlouval. Je to svižné, na obsazení není co zkazit a nakonec je z toho dobrý film. 7/10 ()

Asdas

Bez atmosféry , bez nejakého nápadu , radšej si zoženiem tu poviedku od Dicka ktorá pravdepodobne nebude taká nudná ako tento film . ()

4k7

Pocit významnosti hodlá snímek nastolit faktem, že se děj točí kolem kandidáta do amerického senátu a později možná do bílého domu. Romantika se snaží do příběhu vmísit jako vlk do stáda ovcí, když tento politik potká na hajzlících osudovou lásku, kterou zřejmě nikdy neměl potkat. Proč? Protože správci osudu ví nejlépe, co je pro jeho budoucnost nejlepší. A když se vydlabu na ten sarkasmus, film má něco do sebe a mohu říct, že až taková slátanina to nakonec není (jak by se mohlo zdát)... Zkrátka: "nic ode mě nečekej a nebudeš litovat" ()

gicous

Správci osudu jsou hodně zvláštní film. Po jeho skončení ve mně převládají víceméně smíšené pocity. Sledoval jsem romantický film nebo to byl mysteriozní thriller, a nebo to bylo sci-fi podle předlohy P.K.Dicka? Pravda je, že tvůrci všechny zmíněné žánry hodili do mixéru, pořádně je rozšmelcovali a namíchali velmi netradiční film. Musím ocenit, že film neobsahuje žádné akční scény, který by zbytečně zkazili atmosféru filmu. Dále si mi líbili herecké výkony ústředního tandemu Damon-Blunt. Damon zvládne zahrát úplně všechno, a v současnosti dokáže utáhnout i film s tak divokým námětem jako jsou Správci osudu. Nejvíce se mi líbila Emily Blunt. Její herecký výkon byl výborný. V konverzačních scénách s Damonem ji její oči jen hrály a vzájemná chemie mezi nimi fungovala na 100%. Na druhou stranu si mě film nedokázal udržet celou dobu. Místy působil rozvlekle a nudně. Chvílemi se mi nelíbily dialogy, hlavně v citově vypjatějších scénách, působily trochu směšně. Film jsem viděl s českým dabingem, možná, že v originále by to tak rušivě nepůsobilo. Tenhle film si ale za odvahu čtyři hvězdičky určitě zaslouží. ()

kubas369

Zajímavej nápad na romantickej film bohužel jen na romantickej film protože přes tuhle škatulku se prostě nedostanete. A po pravdě už jsem viděl lepší romanťárny. ()

PAVLIS

Klasický příběh osudové lásky, které jsou ale tentokrát házeny do cesty vcelku originální "klacky", což ho dost vyzdvihuje nad průměr. Škoda jen, že nebyl natočený také alternativní konec pro pesimisty...:-) ()

vitac.

Natažený kočkopes se sličnou Emily a sympatickým Mattem. Ovšem Emily si dvakrát neužijete, romantický vztah je pojat velmi zkratkovitě (možná kdyby tam ani nebyla, tak by se nic nestalo, něco jako Hamlet bez Hamleta a ještě by produkce ušetřila jednu gáži:)) 50 % diváků během produkce usnulo, druhá polovina vydržela až do konce, který ovšem nebyl thrillerově napínavý, leč sváděl k myšlence "už konec prosím". Zůstává nám tedy mysteriózno, toho jsem si užil dosytosti. Nebo to byl spíš mysticismus? Ach, ano... Dvě hvězdičky. Ááá, už vím proč tam aspoň chvíli Emily byla - bez ní by to bylo sotva za jednu:) ()

HEED

Co k tomu napsat? Snad jen, taky bych chtěl otevřít dveře a být někde jinde, vcelku dobrá myšlenka. Matt Damon se mi moc na jeho roli nehodil, ale taky ani nevadil. Mám ho zafixovaného jako agenta Bourna a to se nejspíše nikdy nezmění. Jak zakončit tento komentář? Nic originálního mě nenapadá tak zopakuju to, co už někde zaznělo. Žádný osud není, jen ten, který si utvoříme. Tady nám zase osud řídí správci. Jestli mě právě teď řídí nějaký správce, pak chce abych skončil s hodnocením na dobrých třech a půl hvězdách. Jde o dobrou páteční jednohubku u které se nemusíte bát otevřít sklenici dobrého Pálavksého vína, a ten sladký pocit z filmu cítit až v ústech. ()

Kubi21

Ano je to tak. Když vezmete předlohu od Phillipa K. Dicka a dáte si aspoň trochu záležet, tak Vám vypadne neotřelý, chytrý a nápaditý film. Ano Správci osudu jsou přesně takoví. Tři čtvrtiny filmu jsou naprosto skvostné. Konec je trošku úlidba po akci lačnícímu publiku. Film je inteligentní zábavou, kde se nemusí střílet a hrát si s vizuálními a drahými efekty. K napětí postačí výborný nápad a herci, mezi kterými skvěle funguje ona pověstná chemie. Opravdu jsem Mattovi a Emily věřil jejich náklonost a držel palce, aby jim to dopadlo dobře. Jejich dialogy jsou zábavné a mohlo jich být ještě víc. Prostě toto je ukázka, že sci-fi může být výborná i bez efektů a potoků krve a nějakých těch potvůrek. Velice milé překvapení. ()

MrMir

wtf...u žádného filmu jsem zatím neměl tak rozdílný názor jako má topka. Toto byla strašná, nudná, trapná (ač originální) slátanina, tvářící se jako tajemné sci-fi (ala akta x) smíchané s romantickým dramatem, zakončené naprosto tragicky kýčovitým koncem. Na druhou stranu musím říct, že herecké výkony ... klobouk dolů (ale v tomto případě to špatný dojem z filmu jako celku nanapravilo). ()

Maica

Když jsem na to začala koukat, vůbec jsem nevěděla, o čem to má být. A docela jsem se těšila. Nakonec to nebyl takový zázrak. Nejvíc mi vadilo, že je to trochu nedořešené. I když každá sebemenší změna v tom plánu by znamenala odchýlení se, že? Tak proč se tak sveřepě snažili páni správci od sebe odtrhnout Davida a Elise, když zašli i do situace, kdy do sebe nabourají dvě auta? To je přece odchýlení jako prase! Nápad je super, i ten příběh celkem ušel, jen mi vadilo, že když se teda pustili do sci-fi, mohli si dát krapet víc práce s detaily. A taky byl film skoro dost dlouhý, přišlo mi, že tam bylo několik momentů, které tam byly vyloženě jen na natažení. Znova na to asi koukat nebudu, ale ztráta času to taky nebyla... ;-) ()

Vykuk

Damon je jednoznačně dobrý herec, ale nikdy mě nijak zvlášť neoslovil, nicméně musím uznat, že většina jeho filmů (ikdyž to nejsou žádné megafilmy) má šmrnc, jsou zajímavé, chytlavé, propracované, buď na to má štěstí nebo si umí vybírat. Tohle je přesně ten případ. Krásně skloubený romanťák s prvky scifi, spíš pohádka než thriller:). Není co vytknout, Procházení dveřmi možná okoukáno z Matrixu, ale využito znamenitě, naprostá spokojenost, žádné šílené konspirační teorie, prostě pohodový, oddechový film. ()

sniperjozef

Na to jak dlouho jsem se k tomu přemlouval, tak je to velmi příjemné překvapení. Hlavní role skvěle obsazené. Opět jsem překvapen, že i Matt umí, mimo "Bourna",něco zahrát. Co se týče příběhu a správců osudu, tak to je super nápad, i když dle mého se z toho vytřískat víc. Hlavně to neskutečné závěrečné klišé tam pro mě bylo navíc. Za to taky hvězda dolů, jinak klobouček! :) ()

Mugs

Originální, svižná sci-fi romantika s parádním obsazením. O hvězdu méně za konec, který mě absolutně neuspokojil. Všechno se vyřeší lusknutím prstů. Laciné. Hodně laciné. ()

Slunik

Zprvu velmi zajímavé sci-fi bohužel s ubohým neuspokojujícím rozuzlením (což u filmů tohoto žánru nebývá výjimkou) a velmi jednoduchým námětem, který se omílá stále dokola, což může začít lehce nudit. Opět skvělý herecký výkon Matta Damona. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky