Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

Fantaghiro

Romantické filmy rada nemám.Správcovia osudu však podľa mňa vobec nie je romantický film.Aspoň nie v tom pravom slova zmysle.Je to o niečom vyššom,o presvedčení toho,čo v živote cítite a chcete dosiahnuť a o tom,že keď človek chce a HLAVNE verí,dosiahne naozaj čokolvek a može mu v ceste stáť povedzme aj tlupa chlápkov v klobúkoch :-).Emily Blunt začínam mať vážne rada a Damon bol naozaj presvedčivý.K tomu originalita príbehu a niet čo dodať. ()

zly.dvojce

"Mate svobodnou vuli vybrat si zubni pastu" - Sympaticky film, s vyborne fungujici ustredni dvojici Matt und Emily, kdy chemie mezi nimi a uveritelny naboj citu, ktery k sobe jimaji, jsou to hlavni, co drzi film nad vodou co se tyce delky. Dalsim aspektem je originalita, ta ale vydrzi sotva prvni polovici (tu nabusenejsi rekl bych) filmu. Ja se bavil a byl prijemne prekvapen. ()

blacktomas

Jestli měl někdy někdo dostat Nobelovu cenu za literaturu, tak jednoznačně Philip. K. Dick. Málokterá látka nás donutí k zamyšlení o nás samých a naší realitě, jako ta od tohoto "acidového paranoika". Znáte to, když vám něco prostě sedne, tak vás neodradí ani sebevětší detaily a jste nadšeni. Proto ten plný počet. Navíc já shledávám tento snímek takřka za dokonalý. Žádné bombastické scény, žádné komplikované filozofování. Komorní atmosféra, kde je vše vysvětleno. Někomu se může zdát, že to vše už tady bylo a lépe zpracované. Nepopírám tuto skutečnost, avšak já se náramně bavil, nepostrádal jsem nic. A fakt, že Matt Damon byl pro mne přijatelný, mi dává za pravdu. Skvěle zrežírovaný snímek na skvělé téma. A od debutujícího režiséra, který si sám napsal scénář. Bravo. ()

ratpile

Pohádka o lásce v mysteriózním hávu. A překvapivě dobrá. Nolfi totiž umí poctivě a pečlivě vyprávět. Žádné zběsilé skoky, oslí můstky a epileptické střihy. Mezi Damonem a Blunt navíc zafungovala nějaká ta chemie, takže se jim jejich láska dá uvěřit, což je u romance stěžejní. Nečekal jsem nic, a byl jsem překvapen. ()

miki68cz

Láskou proti osudu aneb jak z lásky udělat osudovou záležitost. Pěkný a zajímavý nápad s dvojicí, která si Vás získá. Nádherná muzika, která doprovází milý a nevšední příběh. Emily Blunt se stává hvězdou první velikosti a její nenásilný civilní projev je dobrým protipólem Matta Damona herce profíka. Tento film vřele a ze srdce DOPORUČUJI ()

Solverino

Dost nedomyšlené, občas lehce skřípající, ale koukat se na to dá. Škoda jen, že po několika dnech si už nejsem schopen vybavit žádný zajímavý moment z celého filmu. Hezké triky s dveřmi, jinak težkej průměr až lehčí podprůměr. Nic extra. ()

Nessos

Popravdě řečeno, čekal jsem něco úplně jiného. Čekal jsem víc sci-fi/thriller a míň romantiky. Taky jsem čekal jiný děj, jiné prostředí. A taky jsem čekal lepší herecký výkon Matta Damona. ()

driftm

Parádní podívaná s nechutně dobře udělaným efektem otevři zavři dveře nebo nech otevřeno.Opravdu jsem byl napnutý od začátku do konce,film byl rychlý od začátku do konce,takže jsem i nenudil.Herecké výkony by měly být nominovány na oskara,protože to co předvedli ve filmu,můžu nazvat slovem famozní.A to nemluvím o správcích(andělech),kteří filmu dodávaly ten správný šmrnc a nádych toho velkého neznámého.Nebudu dál psát 5* ()

Eilem

7/10 Výborný nápad ale potenciál nebol naplno využitý, veľká škoda tento film mohol rúbať na bajvyššých priečkach.Herecké výkony štandartné pre každého herca ,hudba zapadla k žánru a príbehu. ()

Fungore

Opět dobrý Matt Damon, krásná Emily Blunt a jeden dobrý nápad. Konec byl předvídatelný, ale film i tak pobaví od začátku až do konce. 75% ()

DJ Kritik

Kto hľadá sci-fi nájde sci-fi, kto si chce mierne zafilozofovať má príležitosť, kto potrebuje romantiku nájde romantiku. Film ktorý má všetkého tak akurát a ničím nenudí. A dá sa pozrieť i viacero krát. Vtiahnutie do deja: ***** Akcia: *** Myšlienky: **** ()

randi64

Na tento film jsem se těšil asi nejvíce ze všech v tomto roce a nejspíš jsem i čekal víc. Svým způsobem originální film mě bavil, až do chvíle vyvrcholení příběhu. Možná jsem čekal, že to Matt Damon bude mít těžší.. :) Ale George Nolfi se nemá za co stydět, naopak. Svůj debut asi nemohl načnout líp. ()

Jerris008

Spíše než romantické, to bylo takové pohádkové a naivní, ale ústřední dvojici to celkem slušelo. Ze Správců osudu jsem neměla ani respekt, ani jsem z nich necítila nijak výraznější hrozbu, takže pro mě to jako thriller nezapůsobilo a ten odfláknutý konec to jen potvrdil. Jako příjemná oddychovka to rozhodně stojí za shlédnutí, ale čekala jsem o maloučko víc - akce? Zápletky? Děje? od všeho tak trochu... ()

RoninNiro

Chvíľu som mal pocit, že pozerám nejakú novú časť Matrixu. Dva prepojené svety a morálna dilema výberu, buď to bezpečný a pohodlný život sťaby budúci prezident a tým život bez šance na osudovú lásku, alebo osudová láska a život bez šance na úspech. Ktorú pilulku si hlavný hrdina vyberie? Film je však velmi sympatický svojou témou ako aj hereckým obsadením. Skôr love-story ako thriler. Očakával som viac násilností, ktoré neprišli a to je snáď aj dore. Štyri hviezdy aj keď s odretými ušami. ()

arbeit

Prišiel pan klobouk a otváral dvere tak ako to nevie nikto iný. Nuda, šeď....inšpektor gadget + chyť ma, ak to dokážeš + opekňovanie politikov. Jediné čo sa mi fakt páčilo bol "poznámkový blok" ktorý vlastnil každý jeden pan klobouk. ()

Pavlunka

Nevim, nevim, nevim čekala jsem od toho mnohem více.Začátek je strašně zdlouhavý a o ničem pak se to rozjede.Drsný chlapíci v kloboučkách tam lítají skrz dveře. Film se snaží působit napínavě a rozlousknutí si nechají uplně nakonec aby divákovi spadla čelist, což se teda u mě nestalo. Ještě že mám aspoň ráda happy end. ()

Mara12

Celou dobu jsem čekala, že nastane alespoň nějaký zvrat a následný posun v ději, ale bohužel, skutečnost je taková, že ¾ filmu se nic neděje, správci jsou sterilní a tu osudovou chemii mezi Damonem a Blunt jsem prostě necítila. Celkem zmršenej potenciál a nebetyčná nuda k tomu. ()

pekas

Doufal jsem, že tenhle film, by snad mohl být hezký. A výsledek? Předčil v dobrém očekávání! Vcelku rychle mě chytil a do konce nepustil. V podstatě komorní film s minimem efektů, který opět dokázal, že to jde i tak. Prostě chrochtám blahem a dávám plný počet bez výhrad. A po třech a půl letech znovu potvrzuji nejvyšší hodnocení. 100% ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky