Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

vetsinezobri

Mám velkou radost, že Emily Blunt je čím dál víc obsazovaná, je ohromně zajímavá a moc mě baví sledovat její hraní. Jinak z filmu mám smíšené pocity, herci jsou sice perfektní, ale za celou dobu jsem se nemohl ubránit pocitu, že je to pěkná hovadina. A u takových filmů je to stěžejní problém, přinutit diváka, aby aspoň na chvíli zauvažoval, jestli něco takového není možné. ()

Tohuk

Zajímavý a originální námět, který byl dobře natočený. Film má spád a výborné herecké výkony. Občas je dobré udělat něco neočekávaného :-) 85% ()

Diable128

Když správci osudu nechtějí aby byl Matt Damon s Emily Blunt, tak proč jim dovolili potkat se na záchodě? Možná, že to ve filmu zaznělo, ale já si na to nepamatuju a nehodlám se na tento film v dohledné době podívvat znovu. Není to proto, že by byl film špatný, ale něco mu chybí. Něco, co nedokážu popsat, ale co mě u jiných děl nutí si je pustit za týden znovu. Ale i tak jistě stojí za shlédnutí :) ()

Looka

60% Trošku mě to zklamalo, jde v podstatě o jednoduchou romanci okořeněnou ve stylu Srdcové sedmy. Jen mi přišlo, že Damonovi ani Emilce to spolu vůbec neladí. ()

Zmeo

Tento film řadím mezi TOP z mých oblíbených, zejména díky hereckému výkonu obou hlavních hrdinů. V neposlední to je také námět, který je skvělý. Strhující film o polemice osudu. Fakt skvělý a hudební zpracování báječné. ()

Godhaj

,,Měl jsem se polít kávou?“ ,,Říkáme tomu zpráva.“ Trochu konspirace, trocha náboženství říznutého matrixem a scifi je na světě. Správci osudu měli ze začátku pěkně našlápnuto, příběh se zajímavě rozvíjel a nabízel zajímavé podněty k zamyšlení. Jenže pak se nějak zasekl a než se stačil znova rozběhnout, už tu byl uspěchaný, nepromyšlený konec. Romantická linie nedržela příliš pohromadě a působila umělě. Ani vymyšlený svět nefungoval, měl jsem z něj pocit, že režisér vymýšlí každou chvíli nějaká nová pravidla a zákonitosti, jen aby mu vyšly scény, tak jak si je představil. Správci osudu na mě ve výsledku působily jako hrozně zbytečný, nicneříkající film. ()

jadran90

Nebyl Indiana Jones taky správce osudu? Zápletka je objasněna v první půlhodině, na nějakou epičnost taky zapomeňte, přesto nuda nehrozí. Co kdyby někdo neomezenou mocí řídil naše osudy a mi bychom ten náš chtěli změnit? Někdy je to osud najít svého životního partnera a někdy nám osud samotný zabrání strávit s ním život. Démona jsem nikdy moc nemusel, Blunt vlastně taky ne, ale sedlo jí to včetně těch černých vlasů. Někdy prostě stačí vstoupit do správných dveří. ()

Bezda22

Ten námět je super. Chvilkama mě to trošku nebavilo. Ale chvilkama to byla výborná zábava. A ten konec by mohl bejt začátek dlouhýho přemejšlení a debatování. Neposadim se z toho na prdel, ale špatný to nebylo. 75% ()

HarqAlAda

Som nezaťažený predlohou, čo mi uľahčilo hodnotenie. Nápaditý film. Škoda konca, ktorý mne neameričanovi nesedí. Hrdinom prirodzene fandíte, romantická línia je hladko zapracovaná do príbehu. Príjemná inteligentná sci-fi romantika. ()

J.e.r.e.c

Velice příjemné překvapení! Nejde o zásadní věc kalibru „Her“, ale tahle romantická sci-fi (?) je ve své nenápadnosti a v podstatě i jednoduchosti perfektně dotažená. Nic tu nechybí, ani nepřebývá, spousta věcí je tu jinak, než by člověk čekal, a závěr s ponaučením mi sednul, jako máloco za posledních... no, hodně filmů. Tenhle snímek zkrátka nelze nemít rád, stejně jako rozkošnou Emily Blunt. 80 % ()

TommyDiamond

Filozofovat o tom jestli někdo řídí náš osud by se dalo asi do nekonečna. Dickova skvělá předloha je tak jednou z tisíce možných variant. I když správci osudu nejsou dokonalý a v logice i setrvačnosti událostí by se našla víc než jedna velká trhlinka, tak v celku působí celý film velmi sympaticky a zajímavě. Sedlo mi i obsazení Damon/Blunt a když si k tomu přičtu, že konečný happyend nepůsobil strojově kousavým dojmem, tak mi nezbývá než dát čtyři hvězdy..... ()

lksvcr

U tohoto filmu se mi povedlo ponořit se do příběhu, hltat scény bez toho, aniž bych předvídal, co bude dál. Dokonce jsem se u jedné scény pořádně lekl, protože jsem to absolutně nečekal. Příběh si nádherně hraje s osudem, náhodou a vírou v toho nahoře. Film rozhodně nese dobré hodnoty a romance není nijak přehnaná, prostě tam je, ono to prostě působí tak realisticky, že se do toho vcítíte a prožijete to. Nebo to je alespoň můj zážitek, díky kterému hodnotím tak jak hodnotím. ()

JohnZ87

Správci osudu jsou spíše komornějším filmem, který stojí hlavně na kvalitních hereckých výkonech jak ústřední dvojice, tak představitelů správců. Matt Damon a Emily Blunt podali v rolích zamilované dvojice, které není "osudem" přáno, natolik impozantní herecké výkony, že láska mezi těmi dvěma doslova tryskala z obrazovky. Ve stínu nezůstali ani Anthony Mackie, John Slattery a Terence Stamp v rolích správců osudu. Velice zajímavá myšlenka filmu. 75% ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky