Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

croftak

Opravdu jedná velká americká pohádka, která mě dvě hodiny bavila neskutečným způsobem, Bullockovou strašně žeru pokaždé a tady je fakt božská. ()

sospik

Tak na toto budu hodně kladně vzpomínat. Příběh o kruté realitě naší idealizované Ameriky v kontrastu s poměry černochů, brutální hloubka. Připadalo mi, že film trvá neuvěřitelně dlouho, ale to protože ve mně vyvolal spoustu emocí, navíc podle skutečné těžko uvěřitelné situace. Děj je skvělý, napínavý, emoční a vůbec takhle si přestavuji oskarový filmek. Nemám za co bych strhl body :)) stále jsem si říkal, za to ta Bullock dostala oskara.. asi za ten její zadek :D ()

JaguarN

Hm, překvapivě dobrý film. Trochu drama, trochu komedie, trochu romantické a trochu sportovní, na první pohled poněkud divoká kombinace, ale výsledkem je dokonale kompaktní celek. Navíc z celého filmu vyzařuje neuvěřitelná pohoda, jen chci věřit, že tomu bylo tak i "ve skutečnosti". :-) Všechny postavy mi připadají dobře obsazené a třešničkou na dortu je Sandra Bullock, kterou normálně moc nemusím, ale tady je opravdu okouzlující. 85% ()

siki37

pomoc blížnemu svojmu v podaní blonďatej Sandry sa mi páčila, avšak vyznievala až príliš idealisticky. je úžasné, že sa ešte nájde rodina, ktorá verí v kresťanské hodnoty a aj sa nimi spravuje, no obávam sa, že v USA to je možno jediná takto nezištne pomáhajúca bohatá rodina a skôr ide o propagandu, ktorá má američanom v čase hospodárskej krízy pripomenúť filozófiu pozitívneho myslenia, vzkriesť ideu o krajine neobmedzených možností a hlavne o snoch, ktoré sa môžu stať skutočnosťou. sila Ameriky je v jej ľuďoch, a tento film pomohol umocniť ich súdržnosť, odsunul bokom predsudky založené na sociálnom a rasovom pôvode, ale čo mňa najviac zaujíma, ponúkol dojímavý príbeh, vďaka ktorému som príjemne zrelaxoval. boli to príjemne strávené dve hodiny. ()

Ailly

Citová vydieračka, to áno, zabalená v americkej zástave a odoslaná divákom s veľkou pečiatkou Hollywood. ALE.. Ale toto sa fakt stalo.. myslite si čo chcete ale byť bohatý, mediálne známy a adoptovať sladké batoľa z Angoly je rozhodne iné ako zastaviť auto na ulici a z fleku si k sebe nasťahovať obrovského černocha s nejasnou minulosťou. Rodina Touhy sa v interview vyjadrila že filmové spracovanie príbehu je "pretty accurate" a ja pred touto rodinou snímam klobúk. K samotnému filmu - Sandra naprosto skvelá, aj to malé chlapča potešilo, a Quinton Aaron - nemôžem si pomôcť ale do hlavnej úlohy mi nesadol, nemastný, neslaný a bez výrazu, to je moja jediná výhrada, ale podstatná, preto len za 4*. ()

Grifindoor

Zas tak v prdeli bych z toho nebyl, řekl bych řadová anti race člověčinka. Ale sexy tělo Sandry Bullock, z toho dělá koukatelnou záležitost. Tahle kunda zraje jako víno a řekl bych, že v tomhle filmu jí to sekne vubec nejvíc. ()

SONYAGENT

Sportovní drama poslední dobou frčí a americký fotbal je jak se zdá tím nejlepším tématam. Během krátké chvíle jsem shlédl nejméně šest podobných a mohu říct, že jsou to vždy velmi dobře hodnocené a právem oblíbené snímky, ve kterých jsou obsazováni pouze herci první ligy. Dalším poznatkem je, že všechny snímky s prostředí am. fotbalu či rugby jsou podle skutečných událostí. Není divu. Tisíce hvězd se někde muselo zrodit.. asi kvůli tomu, aby usnadnili scénář budoucím pisálkům.. Ale dost: Tento film je ukázkou toho, jak Amerika chápe křesťanství. Přetvářka a vzájemná rivalita na jedné straně a láska, pochopení a tlak na straně druhé. Hlavní hrdina tohoto snímku to opravdu neměl lehký. Ale díky americké výchově se z něj stala ikona a nejslavnější rodák z Hurt Village. Po většinu filmu mi ho bylo líto, byl to ňouma a jeho mlčenlivý výraz mi lezl na nervy, ale naštěstí ten čas, který zajisté ušetřil čtením scénáře, dohnal na fotbalovém hříšti. Měl vůbec obrovské štěstí, že ho náhoda svedla do cesty z rodinou, která má tak šťastný a bezproblémový život, díky kterému může soustředit všechny síly a prostředky do jednoho trouby, který má víc kil než talentu.. Ale snímek mě zasáhl na tom nejpravějším místě a přišel mi tak leký a krásný, že mu dávám to nejlepší hodnocení. A ten malý klučina, i přes všechnu svoji ošklivost, mě dostal také stejně jako Sandra Bullock, která je rok od roku krásnější a lepší herečkou.. 85% ()

Formanka

Mám ráda filmy, kde všehno dobře dopadne. Bezpečný, milý, zábavný příběhy. Ale tenhle byl natolik natřenej na růžovo, že reálnost vyprávění klesla na nějakých 20%. Bezproblémová milující americká křesťanská rodina, bez jedinýho konfliktu. Ale no tak. Jinak Sandra výborná. ()

skunkos

Sandru Bullock jsem nikdy neobdivoval, ale to se změnilo. Je radost kouknout na příběh, oplývající neuvěřitelnými pocity a balancujícím mezi totálním entusiasmem a černou dírou. Vše v doprovodu málo frekventované, ale citlivě zvolené hudby s excelujícím Quintonem Aaronem. Jasných 85 procent. ()

Tomy_TO

Dojemny pribeh o chlapcovi bez domova a rodiny ktoreho prichyli bohata rodina. Pre mna neznamy herec ktory svoju ulohu zvladol vynikajuco. Vcitil sa do nej tak ako by hral svoj vlastny zivot. Pomaly sa mi ani nechce verit ze tento film bol natoceny podla skutocnych udalosti. Jednoznacne jeden za naj filmov tohto zanru ktory som videl. Dakujem tvorcom za pekne stravene 2 hodiny. ()

Sindymindy

Až moc happy americký sen. Nelíbil se mi předstřavitel hlavního hrdiny. Sandra Bullock byla moc dokonalá, krásná, úžasná a nepřekonatelná americká matka. Nejzajímavější bylo to, že je film podle skutečného příběhu - ale zdá se mi, že se od skutečnosti hodně odklonil. ()

anillvap

Film, který je dojemný už v samotném traileru. Což ovšem nepovažuji za chybu, naopak to svědčí o přesvědčivých hereckých výkonech. Ztvárnění postavy Leigh Anne Sandrou Bullock si koneckonců vysloužilo patřičné ocenění. Víc k tomuto filmu není snad ani potřeba dodávat. Perfektní zpracování příběhu, který se doopravdy stal a který je potřeba loupat "jako cibuli". ()

Tomulka

Nádherný americký sen pojatý velmi věrohodným a realistickým způsobem. To, že se něco takového opravdu stalo jen umocnilo můj zážitek při koukání na tento film. Sandra Bullock pojala roli naprosto famozně a oscara si za tuto roli rozhodně zasloužila, v lepší roli jsem jí totiž ještě neviděl. Všichni herci byli výborní vůbec nepřehrávali a tím dodali svým postavám na věrohodnosti. Musím vyslovit velké uznání skutečné rodině, klobouk dolů. ()

Ofi7

Zdá se mi, že tvůrci filmu si vzali růžový brýle, trošku pokouřili a pak se teprve dali do díla..... Pro mě je to ubohej film, nevim zač ty nominace na oscara... ()

zipS

.. čo na tom všetci vidíte? Tento film je dobre natočený presladený "biják", ktorý ma ničím nezaujal, naopak, zhnusil sa mi.. takýmto filmom nikdy neprídem na chuť.. bad bad ()

Chegí

Velice působivý film, ale nechápu, co bylo na hereckém výkoně Sandry Bullock tak okouzlující, že dostala Oscara. Sandra Bullock ve své každodenní formě v roli, která má pouze nálepku: "já jsem dramatická role, bacha na mne." Nepřipadá mi ničím zvláštní ani výjimečný. Film celkově je však ve velice milé linii, nekonfliktní - přesto poutavý. Omlouvám se Sandře, nehraje ve filmu špatně, ale Oscara bych jí nedal. ()

_Any_03

Tak tento film mě opravdu nadchnul. Včerejší premiéra mezi kamarády, tomu ještě dodala tu šťávu. Je mi více méně jasné, že takovéto situace, se v dnešním světě nestávají příliš často, ale i takovíto lidé se najdou. Myslím, že film byl pojat originálně, obsazení rolí je také velmi trefné. Rozhodně to stojí za to, se na to podívat. Z mého, křesťanského pohledu by se tyhle situace měly / mohly stávat častěji, hned by to na tom světě vypadalo jinak ;) ()

ronas

Som presvedčená, že keby chytil do rúk tento film európsky režisér bola by z toho ozajstná dráma. Takto dej postrádal akékoľvek napätie, hoci z hereckých výkonov to neubralo .. bavil ma popri hlavných účinkujúcich hlavne malý Jae Head. ()

aciss odpad!

Další kravina made in USA. Sandra Bullock předvádí podprůměrný výkon, což je ale vzhledem k jejímu hereckému umění standard. Ovšem co mě dostalo, je příběh totálně odstřiženej od reality. Několikrát za film jsem se zeptal, o čem sakra ten film je? A kdy že se konečně začne něco dít? Slátatina na druhou plná americkejch keců, nedospělých dialogů a stupidních postav. Pomalu přestávám věřit hodnocení filmů z CSFD - tenhle brak 81 procent? Velebnosti, jdu blejt. ()

wewrka

Za mě ***** Je to skoro neuvěřitelné, ale stalo se to. Omlouvám se některým spolukomentátorům, ale co na to říci ?? - Jsou lidi, kteří svoje přesvědčení berou fakt vážně. - Jsou rodiny, které fungují. - Bohatý a úspěšný člověk nemusí být šmejd ! - A stačí někdy málo a může změnit osud člověka - k lepšímu, nebo horšímu ... Vím, že tady nás soudružky učitelky učili o opiu lidstva, zlých buržoustech a mnozí z nás to přenesli i na mladší generaci. Sorry Cival, Matty ... ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)