Keď už po tretí krát ukradnú slávny diamant známy pod menom Ružový panter, o pomoc nie je možné požiadať nikoho iného, ako slávneho francúzskeho detektíva, ktorý bol už dvakrát úspešný pri jeho hľadaní. Clouseau je presvedčený, že páchateľom je opäť Fantóm a tak sa za ním vypraví. Agentúry však prinesú správy, že lietadlo, ktorým cestoval zmizlo... (STV)

Yomega

Naštěstí jsem tento poslední díl shlédl po delším časovém odstupu od dílů předchozích, takže mě to tak strašné nepřišlo. První polovina je naopak naprosto skvělá a božský (a hlavně ještě živý ) Sellers předvádí své úžasné komediální umění. Druhá polovina již jen těží s podstaty a zábava začíná značně pokulhávat. Nicméně nemůžu říci, že by tento film byl zbytečný. Každé nezveřejněné scény s Peterem Sellersem je škoda. Ale největší škoda je, že tento úžasný herec zemřel tak brzy…. ()

Ozzy2

Milí trapáci,filmaři jistě tenhle film nenatočili, aby na něm zbohatli.Napadlo vás někdy, že obyčejný filmař má svou práci jako koníčka a jde mu především o to vytvořit něco, co zaujme většinu lidí a udělá jim tím radost? Vy idiotský čecháčci vidíte ve všem jen sprostej kalkul, podraz, korupci a špínu. Vůbec vám v těch vašich vylízaných, závistivých palicích nedocvakne, že ti lidé, co na Panteří sérii dělali měli k sobě vřelý vztah, od řidiče, přes garderóbu až po Petera Sellerse a tenhle film natočili jako poctu zesnulému příteli, i kdyby to byl propadák a museli náklady zatáhnout ze svého? Češi...no jo..... ()

P. J. D.

Na jednu stranu zklamání z pouhé rekapitulace předchozích dílů, na druhou stranu však rovněž i pochopení nad tím, že výsledný film měl vlastně vypadat úplně jinak, avšak nečekaný zvrat okolností (smrt Petera Sellerse) zapříčinila změnu původních plánů a prakticky stavění a vytváření snímku za odlišných podmínek. Člověk tak sice nedostane příliš nového, avšak i tak se místy zasměje, protože určité vtipy se zkrátka neomrzí. Pro určité opakování však a jistou nucenou křečovitost ale dávám 3/5. Je to škoda, ale chápu to a akceptuji. ()

donkocicak

Za podívání stojí jen první půlhodinka filmu, kdy vidíme ještě Petera Sellerse. Některé scény s ním pocházejí z předchozích snímků, jiné byly natočeny až pro tento film, než zemřel. Byla by tedy škoda, kdyby je diváci nikdy neviděli. Za zmínku stojí mj. scéna s pokojskou nebo v letadle. Zbytek je ale více než trapný. Ale Herbert Lom tu má několik vtipných scén (bazén či sezení u psychiatra). ()

Psycho.R

Blake Edwards ke konci série odťavňoval co se dalo. Chápu, že nechtěl pantera pustit k vodě, ale takhle by to nešlo. Hned na začátku se už scénář s loupeží pantera vůbec nesere, prostě se během půl minuty vezme a jde se. První půlka by ještě celkem šla, ale ta druhá by spíše seděla do dokumentu o natáčení série. Zkrátka se vzali záběry z prvních pěti filmů a udělali se z nich vzpomínky. Jde o něco, co se hojně používá u seriálů, aby tvůrci ušetřili náklady - často shrnou sérii v jednom dílu. Ovšem u filmu je to vážně bláznivost. ()

gemi

Jeden z těch filmů, jejich hodnocení tady na ČSFD nechápu. Je to skvělá pocta Peteru Sellersovi. První polovina s dříve nezveřejněnými záběry je naprosto vynikající, až se nechce věřit, že jde vlastně o filmový odpad. Ve druhé polovině už se recykluje, ale nemůžu říct, že by mi to vadilo, protože to má příjemně nostalgickou atmosféru. Závěrečné titulky potom doplňuje sestřih nesmrtelných momentů z různých dílů. Celkově je film dobře vyvážený s minimem slabých pasáží, takové Best of Růžový panter. Je to důstojné zakončení, které sérii rozhodně ostudu nedělá. Zajímavé je, že člověk se touto sérií baví, i když vlastně nedává moc smysl. Jmenuje se to Růžový panter, ten přitom minimálně v polovině filmů vůbec nefiguruje. Dreyfus permanentně blázní, snaží se Clouseaua zavraždit (dokonce se snažil zničit svět a vymazal z něj přitom sám sebe!), ale stejně se v dalším díle opět zázračně zjeví, a opět je v činné službě... Divákovi to ale nevadí, protože bez něj by to prostě nebyl Růžový panter, takže ani tyto zjevné nesmysly prostě neřeší a bohapustě se baví. ()

Pitryx

Auvajs. Velká slabota. Snímek je vhodný pro toho, kdo už si nepamatuje předchozí eskapády slavného smolaře. Já jsem se však díval na celou sérii v „zátahu“, ergo jsem se už tak moc nesmál. Navíc spojení scén, totiž dotazování novinářky je dost nešťastně řešeno, prostě děj stojí a ona vyzvídá. Budiž tedy jen slabou útěchou, že se divák konečně doví, kam se poděla Clouseaouva manželka z prvního filmu. Prostě celým filmem je vidět touha tvůrců po penězích, honem honem ještě něco vytřískat i dva roky poté. Nevím jak hodnotit, je to velice sporné. Takže nakonec, dobrá pobavilo, ale nic nového (nebo velmi málo), nepřineslo. 201503088834/9250 ()

PlayEasy

Až do jeho smrti ho provázel a to tedy velmi povedeně i když tady už to trošku nefunguje, pořád je to dobrá sranda se slušnou dávkou napětí! 60% ()

subic

Potřetí je ukraden diamant Růžový panter. Vrchní inspektor Clouseau je vyslán ho hledat, ale jeho letadlo jaksi zmizí nad mořem. Zbytek filmu je pak už jen sestřih vzpomínek na Clouseaua na scénky z předchozích dílů, některé dříve nepoužité záběry (zejména honička v autech z prvního dílu teď najednou dává smysl) a k tomu několik rozhovorů reportérky Jouvetové. Koukáš 5 týdnů po sobě na další díl a tohle tě prostě nemůže nebavit, proto opět nechápu zdejší nízké hodnocení. 8/10 ()

ostravak30

Blake Edwards se zkrátka rozhodl natočit vzpomínku na Petera Sellerse. Je to docela unikát mít ve filmu již mrtvého herce a zakomponovat ho do děje. Jenže film už zdaleka není tak vtipný od chvíle, kdy komisař Clouseau zmizel. Ani otec komisaře to nezlepší, vlastně celá scéna vyznívá spíše do trapnosti. Skutečně by mě zajímalo, zda se producentům vůbec vyplatilo podobný film točit. Nepoužité scény jsou jistě fajn a bral bych to jako relativně důstojnou tečku za Růžovým panterem. Že pak vznikaly další díly, je už klasická věc - vytřískat ze slavné série co nejvíc. ()

smrtubohem

Je to smutné, že pokračování přechozích skvělých dílů je vykoupené ubohým vařením z vody, snahou vytřískat další prachy a značně upadající úrovní humoru. Reportérka pátrající po Clousseauovi a sestřih best off je zbytečnej a musím říct, že film mě tím hodně moc zklamal. ()

Petr59

Patří to asi k těm slabším dílům série, byť úplný propadák a směs nudy se suchým humorem, jako v případě prvního dílu, to nebyl. Především ten film neměl podle mě ani moc smysl, bylo až moc vidět, že je to celé sestříhané dohromady, což filmu snížilo jeho kvalitu. První polovina se tedy skládala se snímků ještě s živým Sellersem. Nuda to nebyla, vtipné to bylo taky, kdyby byl celý film jako první polovina, tak by to možná vyšplhalo ke čtyřem hvězdičkám, možná i na úroveň - Pomsty růžového pantera. Akorát, ten děj byl takový zvláštní, bylo to takové hrozně úsečné, nepřehledné. Herbert Lom se už ani jednou nepokusil Sellerse zabít, což byla také škoda. Ale vtipné scénky v první polovině nechyběly. S druhou polovinou to šlo výrazně dolů. Když už tvůrci chtěli udělat tento tip filmu, tak to mělo být aspoň přesvědčivé. Celou dobu je Sellers živý a zdravý a najednou zmizí jeho letadlo, což ani ve filmu není vidět, všichni se rychle smířili se smrtí inspektor Closeaua, na rozdíl od filmu - Pomsta růžového pantera. Pak už přichází jen reportérka, která se stává průvodkyní takového dokumentu o Closeauovi. Byla to vlastně kombinace sestříhaného filmu s dokumentem. Druhá polovina filmu působila jako dokument. Úplná nuda to nebyla, ale vtipné to taky moc nebylo a i když se tvůrci snažili ze života Closeaua vytěžit co nejvíce, mohli vytěžit ještě víc. Ale dívat se na to dalo. Takový lepší průměr. ()

daniel.98

Dokončení série, které mě zklamalo. Možná bylo i zbytečné to točit, zvláště když byl Sellers už mrtvý a bez něho to nemá cenu. První polovina filmu, kde jsou nepoužité záběry z předchozích filmů je prostě zase díky němu dokonalá. Ale zbytek kde je vlastně rekapitulace scén z předchozích filmů je prostě nudná. Veliká škoda, že Sellers nemohl natočit již další film. ()