300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

ConanVJ

Tak mě se tenhle stylizovaný výplach líbil hodně. Filmek se odehrává jak před první třístovkou, tak krátce v průběhu a i po ní. Příběh je rozhodně povedený, i když by se dalo říct, že předvídatelný (hlavně konec). Co se obsazení týče, tak hlavní hrdina je takový nemastný neslaný, ale svou roli zahrál dobře (Butler prostě nasadil laťku o dost výš). Za to Eva Green, to je vražedná mrcha jak má být a její role film pořádně okořenila. Lena Headey tu nemá takový prostor, jaký bych čekal podle traileru. Co se týče akčních scén, taky ty jsou hodně povedené, i když jsou místy díky pomalým záběrům a 3D efektům hodně rozkouskované. Mě to nevadí stejně jako hektolitry počítačové krve, které mají v tomto stylu filmu své místo. Jsou zde stovky usekaných končetin doprovázených přehnanými cákanci purpurové tekutiny. Souboje na moři jsou parádně udělané a efekty celkově jsou pěkné. Hudba filmu sedla jak má. Konec dává filmu prostor pro případný třetí díl.......... Já jsem s filmem hodně spokojený, protože mám tyhle výplachy hodně rád a dávám mu 95% :) ()

PauloZ

Naprosto nedostačující a neuspokojivé. Aneb sejmuli jsme Evu Green, která sice ukázala kozy, a to i ve slowmotionech, ale stejně je beztak všem u pr*ele, protože její postavu nikdo nezná! Předpokládám, že se většina lidí, stejně jako já, těšila na zůčtování s Xerxesem. Bohužel tohle tvůrci ignorují (Btw. Xerxesova role je spíš cameo) a co je horší, nedostal jsem ani adekvátní náhradu. I když byla Eva dobrá. Potom jsme si dali jeden cenzurovaný sexík s Themistoklesem, jehož charisma je v porovnání s Leonidasem (Butlerem) na bodu mrazu! Nemluvě o prázdných proslovech, jež všechny natírá Leonidasovo "THIS IS SPARTA!". Pro mě to začalo až s připlutím Sparty, ale propána, tím to vlastně celé končí. Tohle je jedno velké WTF, které se absolutně neopírá o staré postavy a zabíjí potenciál odplaty. Je to sice ku*evsky efektní, krvavé a vizuálně oku lahodící, ale díky nechci. Efekty dokáže dnes každý a o přehnaně digitální krvi bych mohl polemizovat. Pozitivně beru to provázání s původní třístovkou a pár chutných momentů. Jinak je to neosobní, neinovativní, dramaturgicky podivné a chaotické, bez emocí a naprosto bez charakteru a pořádné vůdčí osobnosti.1,5* ()

curunir

,,BOJUJEŠ USILOVNEJŠIE NEŽ Š*KAŠ." __ Nemám ani veľmi čo napísať, ale predsa musím, žiada sa mi, ostatne komentárom som poctil aj predchádzajúci film. Bolo by hriechom, ak sa živočíšnosť Evy Green nejakým spôsobom nepreniesla na plátno a tak nás tvorcovia okrem jej vyzývavej vizáže obdarovali aj tvrďáckou súložou, možno nelogickou, ale odkedy Stapleton vstúpil na palubu a ona naňho zmurkla, nič iné sa ani čakať nedalo. Aj keď skončí v najlepšom, jej akéhosi pomyselného ukončenia sa predsa len dočkáme v záverečnej konfrontácii, kedy sa mu do nej podarí opäť zasunúť ... toš toľko, aby som nespoileroval. Takýto nápad môžem len oceniť. Ináč ale možno povedať, že aj keď je ,,Vzostup impéria" v mnohých smeroch obratnejšie nakrútený, vo výsledku sa jedná čisto o samoúčelné obžerstvo, kedy tie hektolitre striekajúcej krvi museli byť digitálnymi, inak by to bolo neúnosné. Hviezdou ,,novej 300-vky" je Eva, dokonca sa zdá, akoby bol film o nej, čím vo mne skrsla myšlienka, či sa náhodou niekto nepohráva s trojkou. (9591. hodnotenie, 879. komentár k filmu) ()

berny2468

Jestliže chcete vidět film se spoustou krve a pěknými efekty. A je vám jedno jestli je příběh příšerný (protože tohle je fakt příšerný), tak to je stoprocentně ten film, který byste si mohli pustit. Ale pokud vám to vadí, tak se na ten film rozhodně nekoukejte. Námořní bitvy jsou příšerné a nelogické. Ale zase na druhou stranu je to řežba a tu čas od času potřebuji vidět všichni.45%. ()

Marsik

Komentář mohu téměř celý zkopírovat z jedničky, až tedy na skvělého Butlera, který je zde nahrazen neznámým Sullivanem Stapletonem. Ale kdo ví, třeba o něm ještě uslyšíme. Dle mého hlavní roli zmákl dobře a já musím uznat, že mi dvojka přišla o chlup lepší než jednička. Hodně se mi líbilo to dějové prolínání (Leonidas bojuje u Horkých bran, ale my sledujeme boje na moři). Plusové body dávám také za lépe vyprávěný příběh a i stopáž pro mě přijatelnější. 80% ()

Tryskomyš

Takovéto filmy fakt moc nemusím. Tady by mi ale už nevadilo to, že je historický, ale spíše to, že tu až trochu příliš stříká krev na můj vkus. ()

ledzepfan

Millerův komiks (potažmo jeho Snyderova adaptace) je geniální v tom, že si uvědomuje mantinely jedinečné výtvarné stylizace a představují jednoduchý a přímočarý příběh, který ze všeho toho artu dokáže těžit na 100% a přitom se z toho všeho nestává kýč... Rise of an Empire sice taky stylizuje ale je to tentokrát jen póza a trademark bez hlubšího přemýšlení a balancování jednotlivých polí(obrazů/scén). Střízlivost je pryč a z artu je rázem kýč. Všechny postavy se tváří jako že každé jejich slovo je ta nejvostřejší hláška na světě a že to z huby jede přímo do mramoru. Vyprávění je takové rozházené, jakoby mělo několik vypravěčů z nichž každý chce sdělovat něco jiného a jinak. Pořád se odbíhá, vzpomíná, vypráví a pro mě tam není žádná opravdu nosná kostra která by tohle odbíhání udržela pohromadě. Námořní bitvy mi připadaly bez náboje-což je zase dáno tím, že výtvarná stylizace funguje v soutěskách(a podobně omezených prostorech), ale rozlehlost otevřeného moře už prostě nepodporuje. Fakt, že tady kdejaký obchodník a poeta bojuje stejně drsně jako kdejaký sparťan, radši nebudu rozpitvávat(né, že bych lpěl na nějákých reáliích, ale minimálně první třístovku to zpětně podkopává). Stapleton je naprosto necharismatický a nevýrazný. Eva Green(nehledě na to jak jí mám rád) je tady vedena k nesmyslnému přehrávání. I tak je to ale ona kdo táhne celý film a za její kozy(nehledě na to jak špatná ta šukací scéna byla) a za pár zajímavých momentů s Xerxesem tomu dám tu druhou hvězdu. První je za choreografie některých soubojů.............. Ve výsledku hrozné zklamání. ()

schizmo

Na tenhle film jsem se těšil, ale měl jsem zároveň i velké obavy, jestli nepůjde o další sterilní studiovku jako například u nedávno viděných Immortals. Od první chvíle bylo jasné, že jsem se nespletl - totální sterilita, která ve své velkoleposti přechází až do pocitu, že hrajete počítačovou hru s nastrčenými herci - až tak umělohmotné to je! Film má nicméně poměrně jasnou dikci - v prvních pěti minutách teče víc krve, než na deseti hodinách Pána prstenů a to už je co říct. Pochopitelně je krev přehnaná, umělohmotná jak gumová kačenka ve vaší vaně a cáká takovými směry, o kterých ani netušíte, že mohou existovat. Film se skládá ze dvou frakcí, které se neustále střídají - přehnané bitvy a žvanění. Celkem by mě zajímalo, co ale vede tvůrce k takovým postupům, že střídají všobecně mázlé pozadí, zahalené do všemožných filtrů a mlh s kontrastním orgastickým detailem, který si potrpí i na snímání všudypřítomného padajícího prachu a nečistot. Námořní bitvy jsou sice efektní, ale postrádají uvěřitelnost a fyzikální zákony (které třeba tenkrát v Řecku neplatily, nevím :D). Jediné, co jsem si z filmu odnesl jako jasné pozitivum, byla celkem ostrá a naopak uvěřitelná mrdačka a solidní kozy Evy Green, což byla mimochodem zákeřnice par excelance! ()

FFilipCZ

Po úžasné a dechberoucí "jedničce" je tu příživnická "dvojka" plná neskutečně otravných zpomalovaček a sáhodlouhých proslovů. O kvalitě, barvě a množství krve ani nemluvě. Dohromady se toho tam zas až tak moc neděje a tak nějak nevím, co na to mám říci. Po hodnocení a komentářích některých uživatelů jsem na to byl ale částečně připraven, takže pro mne toto zklamání není neočekávaným. Doufám, že Bohové dopřejí tomuto snímku třetí pokračování, má co napravovat. ()

Adasin

Nejvíc by to chtělo za hlavního hrdinu dosadit někoho, kdo má aspoň nějaké charizma, nebo kdo je trochu známější, nebo kdo není tak strašně nevýrazný (jeden z největších castingových failů ever). A kdyby se to pak spojilo s první třístovkou, byla bych v sedmém nebi. 7/10 ()

maddy

300: Litrov krvi v jednom Sparťanovi (resp. v pokračovaní skôr Aténčanovi). A je tu prvé regulárne sklamanie v roku 2014. Prvá tristovka bola svojho času originálnou komixovou adaptáciou, ktorá kombinovala, na tú dobu stále neopotrebovaný, videoherný vizuál po vzore Sin City a prepálenú slow-motion akciu, vďaka čomu pôsobil každý záber filmu takmer ako umelecké dielo. Nie je si však potrebné nič nahovárať, v jadre išlo len o bezduchú rúbačku, ktorú práve efektná Snyderová réžia povýšila na takýto eye-candy akčňák. Pokračovanie sa viac menej snaží o to isté, akurát neznámy Noam Murro evidentne nie je Zack Snyder a tak je Rise of an Empire len otrocky prepálenou kópiou Snyderovho konceptu, ktorému však chýba údernosť a ten požadovaný efekt, ktorý by z nej urobil nadpriemerný kúsok. 30(2) tak zachádza za hranicu únosnosti a je len smiešne preštylizovaným pokusom. Preč je vycibrený vizuál a účelová drsnosť. Všetko čo sa v ďalšej tristovke deje je samoúčelné, pre efekt, ktorý sa však nedostavuje. Chýba všetko, čo robí prvý film niečím výnimočným. Bitky sa síce presúvajú na more, čo je príjemné osvieženie, ale samotná akcia toho veľa nepredvedie. Súboje na lodiach veľmi rýchlo omrzia a po prvej bitke nemajú čo viac ponúknuť, nie to ešte v ďalších 100 minútach. Akcia sa rýchlo opozerá, pribúdajúcimi minútami sa už len opakuje a aj napriek spomaľovačkám je značne chaotická. Apropo spomaľovačky, ktoré Snyder efektne využíval v momentoch, do ktorých sa skutočne hodili (aby napríklad vynikol ten ktorý útok), sype Murro bez rozmyslu. Je to vidieť už v prvom súboji v úvode filmu, ktorý je doslovne spomalený v každej tretej sekunde, často aj v záberoch kde je to úplne zbytočné, až to irituje. Táto zúfale nenápaditá akcia, ktorá nič extra nepredvedie a tvári sa „cool“ len vďaka neúčinným spomaľovačkám, je navyše čo sa týka brutality totálne prepálená. Áno, aj v prvej 300 striekala preexponovane krv na všetky strany, ale dotváralo to ten komixový vizuál. V pokračovaní však aj pri sebe menšom zamávaní mečom do ktorejkoľvek časti tela strieka z postáv akási neidentifikovateľná digitálna tmavo čierna tekutina konzistencie pudingu. A je to jeden z tých momentov, v ktorom som si hovoril, že Murro by sa chcel silou mocou priblížiť Snyderovi, ale všetky jeho „trademarky“ servíruje bez rozmyslu v dupľovanej porcii. Nefunguje to. O samotný príbeh tu síce nejde, ale pokračovanie je šikovne našrúbované na pôvodnú story. Jedná sa o takzvaný sidequel, ktorý sa odohráva zároveň pred, počas a vlastne aj po deji prvej 300vky. Lenže, jeho prekombinované podanie, kde sa zbytočne často zaoberá nepodstatnými odbočkami vytvára len pocit nekonzistentného celku a podčiarkuje jeho vyprázdnenosť – Xerxesov pôvod je ešte príjemné a užitočné osvieženie v rámci série, ale pôvod postavy Artemisia(Eva Green) len zdržujúcou nepodstatnou odbočkou. A film má takýchto odbočiek mnoho, úmyselne a okato sa naťahuje do celovečernej podoby, pretože základná dejová kostra by nevystačila snáď ani na 15 minútový film (to síce ani prvá tristovka, ale tá aspoň išla priamočiaro za svojím cieľom). Navyše tu chýba plnohodnotné vyvrcholenie a nasilu otvorený záver je len klincom po hlavičke inak bezvýznamného deja. Akonáhle dôjde na dialógy (na smolu filmu dosť často) je už vyslovene zle. Patetickým, ukričaným motivačným predslovom postáv chýba požadovaná sila a opakujú sa až nepríjemne často. Sullivana Stapletona mám síce rád zo skvelej akčnej série Strike Back, kde stvárňuje vtipného macho-vojaka, ale od charizmy Gerarda Butlera má skutočne ďaleko a tak je len ťažkopádnou, nevýraznou postav v mase ďalších bojovníkov, ktorých väčšinou stvárňujú zabudnutiahodní treťotriedny herci. Napriek proklamovaniu Xerxesovho mena v ukážkach a na plagátoch zohráva jeho postava len nepodstatnú úlohu v asi 2-3 scénach. Jedinou prínosnou ostáva fantastická Eva Green, ktorá síce občas prehráva až za mieru únosnosti, ale k danej postave to patrí a skvele tým vykreslila jej živočíšnosť. Hudba z pera Junkie XL toho veľa nepredvedie a len nešťastne variuje perkusie z repertoára Hansa Zimmera. Je vidieť, u koho sa Tom Holkenborg (aka Junkie XL) priúčal, ale tam kde Zimmer v Man of Steel vie kedy zvoľniť, Junkie XL len tlačí na pílu a neustále intenzívne udiera do bubnov. Baví to v úvode, potom sa už len opakuje, keďže celému tomuto burácaniu chýba ústredná melódia. A tak ani neviem čo chváliť, pamätných scén sa tu veľa nenájde na rozdiel od prvého filmu, kde ním bola takmer každá druhá scéna - spomeňme len na skopnutie do studne, pád bojovníkov z útesu osvietený len lúčmi Slnka atď.; pamätných hlášok už vôbec nie - podobne ako „This is Sparta!“ nenaberie kultový status ani jedna; a navyše to je približne od polovice už neskutočná nuda. Tie vyslovené „what-the-fuck“ momenty ako absolútne trápna, z prsta vycucaná, sexuálna scéna (ktorú mimochodom dokresľuje akčná hudba akoby sa v tej chvíli mlátil Predátor s Votrelcom) alebo beh koňa po horiacich lodiach (pri ktorom aj nepríjemne haprujú vizuálne efekty) už ani nestoja za slovo. Osobne ma navyše pobavila aj ignorácia, čo by len základov fyziky. Postavy hádžu kopije, šípy do vzdialenosti takmer ako Hulk a na drevených lodičkách na burácajúcom mori s mohutnými vlnami stoja ako lego panáčikovia prilepení sekundovým lepidlom o podložku, ani to s nimi nehne. Osobne mi prispôsobovanie fyziky dianiu na plátne vôbec nevadí, napríklad Fast & Furious 6, resp. celá táto séria, ju dokáže bravúrne skĺbiť s efektnou akciou, tu to však nemá požadovaný efekt a zachádza za hranicu únosnosti. Jedna hviezdička preto za skvelú Evu Green, ktorá film drží nad vodou každou scénou, v ktorej sa objaví (našťastie je to väčšinu stopáže) a druhá za ten prepálený digitálny vizuál, ktorý mi ako videohernému odchovancovi stále imponuje. Tá okáta umelosť, farebnosť, štýlovosť všetkých exteriérov je jednoducho žiaduca, aj keď CGI občas nepríjemne zahaprujú (napr. záverečná jazda na koni alebo široký záber na celú flotilu, ale napríklad všetky scény so Xerxesom sú vyslovene oku lahodiace). A že sa celý tento štýl nijako verne nedrží historických predlôh tu nemôže prekážať nikomu, veď je to podľa komixu. Ale čo viac? Keď pravdou je, že dnes čosi podobné ponúkne už aj seriálová tvorba (Spartacus), a to pre Rise of an Empire rozhodne nie je dobrá vizitka. Vo výsledku tak film neohúril svojou odlišnosťou ako svojho času prvá tristovka, pretože už ani nemohol, ale zároveň ani neskĺzol do takej miery, aby sa dal užiť ako príjemné guiltry pleasure. Ostal len pocit, že tu to celé niekto zásadne nepochopil. Ukazujem na teba Murro! Mal si radšej vziať to natáčanie A Good Day to Die Hard. Viac ako Moore by si to tam už asi ani nepokašľal a tento sidequel si mohol ešte nejaký ten rok počkať, kým si nájde čas samotný Snyder. Po natáčaní Man of Steel by to pre neho už bola len taká rýchlovka. Tak či tak sme bezdôvodne čakali 8 rokov (alebo niekto vážne chápe prečo to tak dlho trvalo?), nejaký ten rok navyše už hore dole. Tretí film tu určite máme čo nevidieť a ja sa len obávam kam to v rukách Murra povedie. Pre sériu nie je prínosom a to z toho mohla byť skutočne poradená akčná trilógia. Pokiaľ k nej neukecajú Snydera, takže ďalší film v kine už ignorujem. A to podotýkam, že tento komentár píše človek, ktorý sa k fanúšikom prvej 300vky neradí, aj napriek tomu, že to z komentára tak môže vyznieť. Považujem ju len za lepší akčný priemer (3,5*), ktorý Snyder dokázal povzniesť do efektného filmu. To Murro s Rise of an Empire nedokázal ani z polovice. CELKOVO: 2* (4/10) / PS: záverom ešte musím neštandardne zmieniť aj 3D. Osobne ho síce vôbec nevyhľadávam, ale v tomto prípade bolo k úžitku veci. Vo filme prakticky neustále lieta po plátne prach, iskry, popol (ehm, a aj tá želatínová krv), takže to celkom umocňovalo priestorový zážitok. Popravde, už dlhú dobu som nevidel film, ku ktorému by sa 3D takto hodilo, ale to k tomu digitálnemu vizuálu tak nejako patrí. Vždy lepšie ako tie silené post-konverzie z posledného obdobia. () (menej) (viac)

baribal

Jedna hvězda za solidní pich.. čtyři hvězdy dolu za nudnou akci (která je z 90% na lodích a z deseti na koni, který běhá po lodích), nudného hlavního hrdinu, minimálního Xerxese, příliš mnoho bullet-timu, atd atd.. Bez přímočarosti, bez přehledné akce, bez monologů hlavního hrdiny, bez Butlera, bez emocí.. a s plno nesmysly navíc, v čele s bojující Lenou Headey na konci.. Žádná třístovka vol. 2 se nekoná, hlavně že atéňané jsou ti, co byly v prvním díle za srabíky a padavky, a tady jim mam fandit? Směšné.. ()

VojinRyan

Tá zmena je vidieť. Hlavne na poste režiséra a scenáristu. Zack Snyder bol v tom lepší ( neviem prečo ho posunuli len do pozície konzultanta scenáristu a neostal na vedúcej stoličke), že jeho prvá 300vka bola viac epickejšia a mala viacej momentov, ktoré si zapamätáte, vďaka svojej originalite. Lenže v druhom pokračovaní bol lepším ťahúňom Eva Green ako hlavný predstaviteľ. A aj jediná epická scéna bola s Evou v posteli. Do jej drsného pohľadu sa nedá nezamilovať. Perfektne odohrala svoju postavu a celý čas som na ňu pozeral. Proste "Bad girl" ako má byť. A to je aj dôvod, prečo som dal 3 hviezdičky. Inak všetko ostatné je scenáristicky slabo napísané, charaktery nedotiahnuté a pokus o citové, dramatické a povzbudzujúce reči hlavného hrdinu som mu vôbec neveril. Jednoducho slabé. Niektoré spomaľovačky mi prišli zbytočné. Celkový obraz filmu ťahá jediná žena a jedna poriadna bitka. Nič viac. Nič menej. Murro chcel vyťažiť zo Snyderovej značky ale nepodarilo sa. 55% - 3*. ()

agentmiky

Podle mě to je důstojné pokračování prvního dílu.Chybí mi zde docela dost Gerard Butler(Leonidas),ale Eva Green(Artemisia) ho svým bezchybným výkonem nahradila.Themistokles(Sullivan Stapleton) na mě působil v některých chvílích rozpoluplně.Byl svým vyjadřováním takový nevýrazný.Jak už jsem řekl,tak Eva Green byla ve své roli na jedničku.Velmi se mi líbily námořní bitvy,které byly velkolepé.Xerxes opět nezklamal,ale ani neumřel,takže třetí díl?Uvidíme.........Hodnocení:75% ()

SaNcHeZ_cz

Leonidas se sice poroučel ale nařachaná řecko perská bitka ve videoklipovém balení tu zůstala. Tam kde se jednička schylovala k obyčejnému sebestřednému akčnímu rouhání, dvojka nabízí ještě o stupeň více vypilovanou a výpravnější akci, která navíc nabízí charaktery obohacené o nějaký osobní rozvoj. Druhá třístovka je překvapivě hodně solidním akčňákem střihnutým antickým řeckem, který sice nabízí tolik digitální ribízové marmelády, že by se tomu i ředitelům v Hamé zamotala hlava, nicméně akce tentokrát šlape na jedničku, obsazení nemá chybu a hudební doprovod posunuje celý tenhle blockbuster na úplně jinou úroveň. Naprosto bezmyšlenkovitý palec nahoru. [80%] ()

MartinezZ

Když to porovnám s ve stejném kině velmi nedávno viděnými Monuments Men, tak u druhé třístovky jsem se možná bavil i o něco víc, protože mi tu absentovaly vyložené zbytečné a nudné části filmu. Oproti původní Třístovce je to ale samozřejmě slabota. 300 bylo něco, co tu ještě nebylo - akce, cool přepálený vizuál, encyklopedická ukázka stylyzovaného převodu nějakého komiksu do filmové podoby (tedy až na zbytečně přílišnou brutalitu). U 300(2) jde o stejný pokus, velmi podobně stylyzované, možná i ještě více a s možná i ještě větší dávkou poněkud zbytečné brutality. Dívat se na to dá, furt se něco děje, pěkně to vypadá a díky tomu i ty heroické proslovy trvají koukatelně dlouhou dobu. Problémem filmu je právě to, že jde o pokračování. Prostě už TO tady jednou bylo a tak dvojka musí být větší, ve všem. V jedničce bylo v podstatě vše postaveno na Butlerovi a jeho několika kumpánech, mělo to nějaký jasný příběh, start a cíl. Ve dvojce je ale vše rozmělněno hned mezi několik postav, kdy zabředávání do jejich vlastních příběhů dělá film jaksi... teď´to bude znít fakt debilně... nekompaktním. Nefunguje to jako jeden film s jedním příběhem, ale jak starověcí "Knoflíkáři", několik příběhů, které se navzájem na několika místech propojují: mládí, zrod a vláda Xerxesova, mládí, zrod a současnost Artemisiina, historie Themistoklesova, pak se do toho ještě prdí žena a posléze vdova Leonidova a i několik dalších postav. Žádný focus na konkrétní věc, furt to někam lítá. A je fakt, že Evina postava je tam asi nejzajímavější, ačkoliv ani Sullivan nehraje druhé housle, ale jeho postava holt není tak vyšinutá. Trochu taky zamrzí konec, který ještě mohl chvilku pokračovat (pokud není záměrem, že jeho pokračování se stane začátkem třetí Třístovky) a také onen song u prvních animovaných titulků, kdy ten jepičí hlas k pokračování naznačené bitvy ani hudbě vůbec neseděl. ~ Zklamaný nejsem, znuděný jsem neodcházel, ale znovu to už vidět nemusím. Na původní Třístovku tohle kouká ze stejné uctivé vzdálenosti, jako Xerxes na celou Artemisiinu flotilu. ~ PS: 3D je zbytečné. Je tam, ale je zbytečné. ()

wikked

Na sequel ke komixové řezničině ve specifickém Snyderově stylu je to v podstatě povedené. Nový rejža pečlivě studoval poznámky a předvedl věrnou kopii, která ani vyložene nemasakruje předchozí dílo. Vzduchem létá ještě více končetin i krve, která šplíchá až v přespříliš digitálních hektolitrech (možná záměrně nerealistická, aby uspokojia MAAFII). Trpí v podstatě jen tím, že není nic nového k videní, chybí charismatický geroj v podobě Butlera (což je částečně suplováno vnadnou vražedkyní EVou Green) a některé komixové scény, které ještě v jedničce jemně balancovali na hraně, tu sklouzávají již do patosu. V Imaxu to byl ale i tak slušný burácející zážitek. ()

Paxxx.cz

Lepší než jednička to určitě není. Jsou to zase jatka a efekty zaslouží pochvalu, ale hlavní hrdina nesahá Leonidasovi ani po kotníky. Mno a ten konec mě vyloženě nasral takhle utnout bitvu no fuj. Dělat pokračování by byla dle mě chyba...6/10. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)