300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

ostravak30

Nemyslím si, že 300: Vzestup říše je o tolik jiný jak předchozí 300: Bitva u Thermopyl. I když hodnotím dříve toto, viděl jsem filmy chronologicky po sobě, takže můžu srovnat. Pravdou je, že jasná odlišnost je v barevnosti. Tento film se více odehrává ve stínu a šedi, nevidíme ani zdaleka tolik slow motion scén a první film působil více komiksovým dojmem svým pojetím. Pokračování 300 také není zdaleka tak zajímavý po stránce bitevní a dějové, ale zase tu najdeme krásnou Evu Green a její sex scénu, při které nám odhalí prsa. Jejich vzájemnou scénu jsem ovšem moc nepochopil, protože nedává smysl. Dva protivníci, kteří by vzájemným zabitím mnohé vyřešili, si to rozdají. Navíc  Artemesie i po sexu má možnost Themistoklesa zabít a zase to neudělá. Ovšem nebuďme sexisti. Dozvíme se, jak se z Xerxese stal chlapík s tolika piercingy na těle a zavítáme i do děje minulého dílu. Ani té krve není tolik. Fanoušci jedničky asi přeci jen budou zklamaní. Já vidím oba díly zhruba na stejné úrovni, ale fanouškem ani jednoho se bohužel nestanu. ()

Blazkowicz

Oproti původní třístovce je to chudý příbuzný. Pořád jenom lodě na moři a ta nasraná generálka. V jednu chvíli má člověk pocit, že kouká na soft porno. Akce dostatek, ale je to nuda bez nápadu. Všude cáká krev, končetiny odlétávají a stejně se mi to chce přetočit. 3-* ()

PlysovyMacko

Digitálne porno ma po pol hodine omrzelo a ostal príbeh, ktorý sa tvári aký je epický, ale je len zámienkou pre krvavé orgie, rubačky a hrdinsku smrt. Na to koľko je vo filme vyzlecenych mužov ma vôbec nebavil. Hlavný hrdina bez  charizmy a Artemisia tiež nemá nič, prečo by som jej uverila, že ju toľko silných mužov rešpektuje-nestačí mat len načierno namaľované oči. Co je to za nápad jazdiť na lodi na koni? A helmy by si nemali dávať dole na začiatku boja. ()

elanista1

To bol kurva film, ani po siestich hodinach od momentu ked som opustil kino som nan neprestal mysliet. Prva tristovka ma nejak vyrazne nefascinovala, ale na tento film som sa velmi tesil, trailer u mna vyvolal nesmierne vysoke ocakavania, citil som velku istotu ze budem z kina odchadzat spokojny, a vsetko to bola pravda. Odohrava sa to v rovnakom case ale na inom mieste, trefne sa odkazuje na prvy diel a spravanie postav sa obcas meni v zavislosti prave od bitky pri Thermopylach. To, ze je to historicky nekorektne mi je v podstate jedno, ak sa chcem dozvediet historicke fakty nepojdem predsa do kina za 5€ na americky kasovy trhak, ale zajdem do kniznice. Perfektny priklad toho ako forma vitazi nad obsahom. K vybornemu filmu zufalo potrebujem vyborne charaktery, aspon jeden, staci jeden. Artemisia nim je, je bohovska. Eva Green si privlastnila cely film, brilantny herecky prejav k tomu skvelo napisana postava "sialenej pomstychtivej kurvy", nesmrtelna kombinacia a s prehladom najvyraznejsi prvok filmu. Plus k tomu vsetkemu je tu zrejme najvasnivejsia sexualna scena aku som kedy videl, proste dychberuce. Az taky som omameny prvym dojmom, ze nie som schopny skritizovat jedinu vec. Minimalne 30% stopaze som mal silne zimomriavky a otvorene usta. Dokonaly akcny "blockbuster". ()

Vimrak158

Ale jo, to by šlo. Film sice člověku z hlavy vyprší během pár minut po filmu a myslím si, že zítra už si ani nevzpomenu, že jsem na nějaké ,,třístovce“ byl, ale jako sobotní večerní jednohubka to slouží více než dostatečně. Jako fanoušek jedničky, kterou miluji a je pro mě velmi oblíbeným filmem, jsem se na pokračování zvané Vzestup říše neskutečně těšil. První co mě zajímalo, jak to bude s časovým dějem, protože trailery dokázali spoustě lidem zamotat hlavu. Nebudu vám to vyzrazovat, člověk si to musí v kině ,,zjistit“ sám, ale věřte mi, že časové propojení s jedničkou je pro mě neskutečně příjemným osvěžením filmu. Dalším plusem je Eva Green, která svoji psychopatku a válečnici zahrála tak úžasně, že při každé scéně, kde se objevila, člověk v sedačce poposkočil štěstím a doufal, že tato scéna bude ještě více brutální , či zda její Artemísie rozpoutá zase nějaký masakr. Rozhodně na film neberte své děti, násilí zde není nijak extra brutální, na druhou stranu přechod ke ,,Spartakovské“ krvi filmu myslím velmi prospěl. Hlavního hrdinu si moc neoblíbíte, jelikož to není takový herecký kalibr, jako Gerard Butler, kde jste hned měli jasno. Bitvy jsou rozsáhlejší, krvavější a delší, i když jsem se asi zbláznil, ale na můj poměr jich v tom filmu bylo pořád málo. Co se týče technického zpracování, tak na evidentní green screen v každé scéně si brzy zvyknete a nebude vám dělat problém si film vychutnat. Co vám to ale bude kazit, je v poslední době zlo zvané 3D. Film je celý neskutečně tmavý, že jste rádi, že něco vidíte a teď si k tomu připočtěte 3D brýle. Na rovinu vám řeknu, že neuvidíte vůbec nic, krom občasných záblesků bouře. To je ve filmu, který se soustředí především na samotnou estetiku a epičnost bitev, docela velký problém. A ke všemu samotné 3D stojí za nic. Doporučuji 2D verzi, nebo alespoň 3D verzi v IMAXU. Pokud od filmu nebudete moc očekávat budete spokojeni ()

IZFNP

Pre: Ženské postavy a ich výborné, krásne a smrtiace herečky. Proti: Necharismatickí mužskí herci, ktorí nedokázali svojim postávam vdýchnuť život. Pre: Vyčačkaný vizuál. Proti: Nudný príbeh... Takže priemer - 55% ()

dudo24

Dokopy tam boli dve scény ktoré stoja za zmienku. Úvodná bitka v prológu a polonahá Eva Green. Zvyšok sa vôbec nechytal na kvalitu jednotky. Strašne veľa rozprávania a motivačných príhovorov. Dosť málo súbojov. Narážanie lodí o seba pokrylo väčšinu akcie. Prepájanie deja s udalosťami v jednotke len zobralo filmu možnosť byť niečím originálnym. Celkovo sklamanie ale ak to beriem nezávisle od prvého dielu tak to je taký priemer. ()

VanBradley89

Až na několik momentů jsem zcela postrádal tu kulervoucnost jedničky. Bitky na vodě slibovali mnohé, ale ve výsledku už mě druhá moc nebavila. Málo Xerxese a až moc patetických proslovů a zbytečných řečí okolo. Hlavní hrdina ušel, ale Eva Green ( a její moc pěkný prsa ) ho z přehledem strčila do kapsy. ()

hoffman.jan

Paradoxně, hlavní postavou příběhu je právě ta záporná. Což ovšem neubírá na kvalitě, právě naopak, Eva Green je tak neskutečně charismatická a SEXY, že mi bylo opravdu líto, že ten film nebyl hlavně o ní. ()

koza3

Spektakulárnější podání než původní jednička je dle mého názoru na škodu. Nejsem fanouškem komiksů, proto jsem předlohu nikdy nečetl a chápu, že všechna ta krev a kýčovitost k tomu zřejmě patří, ale jako filmový fanoušek jsem odcházel z kina neuspokojen. Jednička měla nádech právě těch třístovek frajerů, kteří položili sice své životy, ale nakopali pořádně Peršanům zadky. Druhé pokračování bylo megalomanističtější, ale ten duch, že i málo stačí, aby se protivník zaleknul, mi tady chybělo. Na to, jak byl film pojat, mi přišly efekty docela osekané a digitální kabátek by mohl být propracovanější. Narušuje to i fakt, kdy fyzikální zákony jsou porušovány a ve finále skáče hlavní hrdina jako náš český Horymír na Šemíkovi. Eva Green ztvárnila brutální čičinu, ale nezachrání to fakt, že Xerxese, který mohl působit mnohem démoničtěji, to utlačuje do pozadí a dělá z něj pouhou loutku a chlapečka, který dostane přes prsty. Snímek zaslouží tři hvězdy, nic víc, nic míň. ()

Lula.cz

Paráda! Tam, kde jiné filmy klepou kamerou a rychle stříhají záběry, se tady záběr zpomaluje a nechá nás diváky pokochat se krvavou řežbou. Čekala jsem víc zbytečného tlachání, místo toho to byla válka se vším všudy. Eva Green tu na mě neskutečně zapůsobila, absolutně jsem ji věřila, že taková mrcha doopravdy je. Dá se říct, že to ona je zde hlavním tahounem. Už se těším na další díl, kterého se snad dočkám. ()

Honzulik

300: Vzestup říše (300: Rise of an Empire) - asi před osmi lety Zack Snyder nově přistoupil k dlouho opomíjenému žánru sandálových historických eposů. Na místo realisticky se tvářících velkofilmů typu Tróji nebo Alexandera Velikého, jež jeho pokusu předcházely, nabídl hyperstylizovaný testosteronový nářez podle grafické novely Franka Millera. Ve filmu v souladu s předlohou byl důraz položen na výtvarnou stránku vyprávění, plnou zpomalených záběrů, výstřiků krve a brutální akce. Psychologicky propracované postavy nahradily symbolické obrazy nadživotního hrdinství, proklamující poselství o svobodě, sebeobětování se ve prospěch celku a nezbytnosti vést válku proti cizokrajně vypadajícím barbarům. Král Leonidas (Gerard Butler) v této přehlídce spoře oděných mužských těl v pohybu, brodících se krvavou lázní, čelil perské přesile božského Xerxese (Rodrigo Santoro) a hrdinně padl. Film při rozpočtu 65 milionů dolarů vydělal půl miliardy dolarů a o jeho pokračování bylo rozhodnuto takřka záhy. Nynější pokračování působí monumentálněji a historicky plastičtěji, ale opět jen tolik, kolik můžeme očekávat od komiksově zjednodušujícího a rozvolňujícího pohledu na tyto události. Gorgó ve skutečnosti nevedla spartskou flotilu a Xerxa na trůn nedosadila Artemisia. Pro potřeby stylizované řeže je toto pojetí v pořádku, kdo bude chtít hledat hlubší souvislosti, jistě si je najde v odbornějších materiálech. Charismatický Leonidas a jeho věrní se ve vyprávění neobjeví, pouze budou zmiňováni v liniích, dotvářejících nový příběh. Zásadní změna je v přenesení těžiště bojových scén z pevniny do nové lokality, jímž se stává moře...Pro mne pouze 3* ()

Allgreen

No, štvrtá hviezdička je jednoznačne za efektný príchod Sparťanov na záverečné bojisko, aby ukázali ako bojujú skutočný bojovníci. Athéňania sa snažili, ale raz darmo, len Sparta má ozajstných bojovníkov. A len Spartské ženy rodia skutočných mužov. Každopádne, veľmi dobré pokračovanie, ktoré však prvý diel neprekoná ale ho skôr dopĺňa. ()

DonBraso

Druhé pokračování mě vyloženě nenaštvalo,přesto stále si řikám,co bylo navíc od skvělé jedničky.Tah štětcem už byl znám,takže více digitální krve,přesto méně bojových vypjatých scén.Skvěle vypadající vizuál Evy Green je jistě menším plusem pánského publika taktéž.Bohužel tímto padne a nastává dobrá večerní podívaná,které podle mě se moc netáhne,tolik plácání se po zádech a keců typu,příště budeš lepší bratře nebylo tak vehementně mnoho,přesto bylo a scenář doopravdy světobornýho nic nepředvedl,ikdyž to nejspíš od akčního filmu netřeba.Hloupých scének už jsem si všímal povíce,souboje se bohužel opakují a pořád v dálce nevidíte ani tak Themistoklesa,ale seriálového Spartaca.Mořští vlci skákají blahem,ono lodní bitvy mají menší boom,ať už v hrách či novém seriále Black Sails.Hlavní kápo bohužel charisma naproto nulové a spíše mě připadalo,že koukám na zcela zbytečné pokračování,která se měla stát spíše vyplní k dalšímu dílu.Řekl bych to tak,že další Resident Evil :DKůň na lodi už je sice sci-fi,ale ono to nejspíš k tomuhle stylu pasuje,takže skoky z výšek,údery šípem přes celý oceán jsou prostě koloritem.70% ()

Facerr

Pořád docela dobrý, přesto o dost slabší, než jednička. Je patrný, že z úspěchu jedničky se mělo těžit a tak se tady objevuje ještě víc zpomalenejch záběrů, ještě víc vypravěčských prologů, ještě víc cákající krve (nebo alespoň ještě víc efektně zabraných cákanců krve:). Snaha o hlubší příběh zůstala u vysvětlování příběhovýho zákulisí obou znepřátelených říší. To je samo o sobě docela fajn nápad, ale vyzněl mi nějak naprázdno. Hlavní part byl zaměřený na akci a v tom tkvěl pravděpodobně ten zakopanej pudl. U jedničky se objevovaly efektní záběry na nepřátele, zpomalený záběry byly tak akorát a v pravejch momentech, psychoprofily hlavních hrdinů umožňovaly víc se sžít s příběhem a v kombinaci s přehlídkou bojových taktik Sparťanů se jednalo o dokonalý veledílo. Tohle za mě byla jen nastavovaná kaše fůůrou perských krvinek. Nebejt jedničky dal bych 4 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že tohle má bejt důstojnej pokračovatel Thermopyl, je to manifestačně za 3. ()

baclajean

Mám rád všetky filmy zasahujúce do Antiky, tento nebol zlý, no bol taký nemastný-neslaný. Neľutujem, že som ho zhliadol, ale odporúčať ho nemôžem. Mimochodom, Eva Green má skvelú postavu :) ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)