300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

Hennes

Historická blamáž s neustále se opakujícími srážkami lodí. Krev sice lítá všude, ale moc digitalizace škodí, no není takové STATEČNÉ SRDCE po této stránce zajímavější? Kompars z posiloven je doplněn jednou sexy babou a na tu většina strhne svou pozornost. Takže jako jednohubka na efekty ano, jako historický film určitě ne. ()

MartinNDL

Miller nechává stranou svoji zálibu ve fašistických motivech a tentokrát servíruje bytostný boj o přežití svobody. Film průměrný po všech stránkách padá se Stapletonem, ale Evička Greenová je neskutečně dobrá. Jak se asi podobné filmy sledují dneska Řekům, kdy stojící pět minut od bankrotu poslouchají příběhy své hrdé minulosti? ()

apacka

Miluju Millera a zbožňovala jsem 300. Už bych nespočítala, kolikrát jsem to svého času viděla. A taky si uvědomuju, že lidi jako já tehdy Snydera "udělali". 300: Rise of an Empire je, coby tribute Snyderovi v jeho vlastní velejemné produkci, jen pouhým odvarem toho, co se vám na původním snímku mohlo líbit. Například barvy, svaly, Butlerův pěstěný plnovous nebo komiksová estetika jedna ku jedné zručně kolorované předloze. Dokonce i zuby měli Sparťané bělejší (kromě Fassbendera). Absolutní absence stylu a byť jen náznak invence Noama Murroa je v některých scénách a monolozích k smíchu. (Jasně, jak by asi zněla deska Mötley Crüe, kdyby ji natočila banda grupies v produkci Tommy Leeho? Kde není žalobce atakdál.) Nehezky často bylo dění na plátně tak nezábavné, až mi to bylo skoro líto. Dalším průšvihem bylo obsazení; prsatá gotička versus kopie Russella Crowea? Gaaa! O laciných a trapných prostřizích do 300 nemluvě. Několik scén bylo v rámci žánru solidních, ale mám neodbytný pocit, že by z nich dalo vytřískat mnohem víc. Třeba kdyby je točil Coppola. Nebo Švankmajer. Haha. Nejlepší částí prostoduchého, přesto snesitelného videoklipu (byla jsem připravena na horší scénář, přeneseně i doslova) zůstává použití War Pigs a závěrečná titulková sekvence, a tak lidi, kteří z kina odešli v jejím průběhu, lze považovat toliko za retardy. ()

Pugo

Druhá 300-vka stráca tam, kde prvá dominovala na plnej čiare. A to pri hlavnej postave (tak ako si každú scénu pre seba kradne Green, tak si každú scénu so Stapleton-om kradnú jeho krivé zuby, ktoré keď som si všimol, už sa ich nedalo prehliadnuť; porovnávať s Butlerom ho ani nejdem...) a akčných scénach (ktoré sú zvládnuté, len raz sme to už videli a na druhýkrát je to už okukané). Pokračovanie sa teda vyrovná originálu len záporákom a celkovým vizuálom, ktorý ponúka opäť pekné, vačšinou spomalené alebo takmer statické obrázky. Potešili camea postáv z prvého dielu aj celková prepojenosť (prequel i sequel) a mocne burácajúci soundtrack. ()

Nach

Noamo Murro to neměl snadné. 300: Bitva u Thermopyl patří pomalu ke klasice a vyrovnat se silné hlavní postavě krále Sparty bylo téměř nemožné. Podařilo se to díky Evě Green, která zahrála jednu z nejcharismatičtějších záporaček v dějinách tohoto žánru. 300: Vzestup říše tak dle mého má fanouškům původní 300 stovky co nabídnout. A to nejen ve sféře postav, ale i rozvětvení děje. Potěšila mě linie Xerxesa a jeho motiv pro podmanění si Řecka. Pak též propojení časové osy Themistoklesovým odporem a odporem Sparty u Teplých bran, který jsme mohli vidět v minulém filmu. Díky tomu při sledování nemáte tak silný pocit násilného pokračování, ale spíše prohloubení rozměru světa 300. Já si tyto vizuální orgie užíval. Ostatně i ty jsem chválil nejen u minulého filmu, ale i u seriálového Spartaka, kterému je tento film daleko více podobný, co se bojových choreografií týče. Přesto několik logických kiksů tento film má a ty mé výsledné hodnocení sráží na: 75% ()

BarryLyndon

Mám rád Evu Green, mám rád Stapletona, miluju původní film a řecko-římská mytologie/historie mne pořád baví. Ale na nějakých 6/10 bych to musel tlačit zuby nehty. Závěr mne doslova nasral. A přišlo to neuvěřitelně s křížkem po funuse, nějaké 2 roky po jedničce bych za to žebral, ale tohle bylo tak "meh tak se na to podívám no...." Celý film jsem měl pocit, že kdyby tam vlítnul Crixus, Gannicus, Doctore, Spartacus nebo i Crassus a Caesar, tak to tam vyčistí během pár záběrů. A to je asi ten problém co jsem v hlavě měl, Spartacus, byť byl svého času brán jako televizní napodobenina 300, tak pokračování nakopává prdel snad ve všech ohledech. A bojím se upřímně podívat na Snyderovu 300, tehdy jsem z ní byl nadšen, teď už to zpětně tak vesele nevidím. 5,5/10 ()

Rocky88

Ani to není zklamání, protože nikdo snad nemohl čekat, že by Murro mohl vyrovnat, či snad dokonce překonat Snyderovi onanii nad zpomalovačkami, drsnou choreografií, bezchybným vizuálem a vypracovanou muskulaturou. Sice je zde něco jako příběh a zakomponování do časové osy s první Třístovkou se mi líbilo, jenže zbytek je nemastný, neslaný, monotónní. A hlavní hrdina? Naprosto bez charismatu. Čím tento snímek překonává svého předchůdce je samozřejmě přítomností hereckého umění Evy Green a jejích prsatých předností. ()

joker.george

Mně se tato 300 líbila o kousek víc než ta předešlá., přestože je sní těsně provázaná, tak funguje i samo o sobě. Stapleton se sice nevyrovnal Butlerovy, ale to značně vykompenzovala Eva Green. Akci si prostě musíte užívat, hlavně působivé lodní bitvy, i když nějakou reálnost byste v ní našli opravdu těžko. Zvlášť, když ji dopředu žene taková hudba, ale třeba ,,zpomalovačky'' nebyly tak dobré jako prvně a taky vůbec nebyl vidět v boji rozdíl mezi spartskou elitou a athénskými zemědělci. ; ) Ale hlavně, proč se museli některé scény z filmu opakovat políčko po políčku?! ()

Streeper

Miluji atmosféru takových filmů, bohužel režisér vše zkazil tím, že bojové scény zpomalil, což já zase nesnáším. Když to má být akční bojová scéna, tak má probíhat rychle a akčně a ne zpomaleně, aby bylo vidět, jak počítačově udělaná krev lítá všude kolem (i ta krev mohla být věrohodnější. Každopádně velké zpestření v podobě Evy Green mi udělalo radost, ale stejně to nezachránila. ()

C0r0ner

Butlerovo charisma je pryč a nahradil ho nijaký Themistoklés. To je ale tak to jediné, co mi vadilo. Dokonalý vizuál, parádní řežba o moje milované Starověké Řecko, perfektní bitvy, žádná klišé... I druhé 300 je mým splněným snem a i po několika opakováních neztrácí vůbec nic ze svého původního kouzla. 95% ()

necisty

Vzhledem k tomu, že není nic, co by mě na tom filmu doslova nasralo, tak dávám plný počet. Možná to chvilkami zbytečně natahovali a my se zase jen těšili na konečnou bitvu, ale ta se, jak už hodnocení napovídá, sakra povedla. Stáli mi přitom chlupy a u toho 'romantickém tlachání' Themistoklesa a Artemesie i něco jiného... neuvěřitelně krásná ženská. Bluray a povinně. ... GA Cinema 3D ()

asinus

Chybí kouzlo z jedničky, příběh zkrátka parazituje na dosud nezapomenutelné ozvěně Leonidova řevu a za jeho absenci nenabízí zásadní protihodnotu. Na Evu Green se vždycky kouká dobře, to ano, její zvrhlá velitelka loďstva ale k nadšení ze stominutového digitálního reje nestačí. Murrova optika je možná vymazlenější než Snyderova a greenscreen už nemlátí postavy po hlavě, chybí ale trocha fantastična a celé je to vlastně bez pořádného nápadu, který by skutečně překvapil a donutil vzpomenout si ještě za týden. Film, který v kině nudí a nikde jinde nemá smysl na něj koukat. ()

Martrix

Stěžovat si, že je film plný krvavých scén, to by bylo, jako když si Trautenberk stěžoval, že je kyselo moc kyselý. Mnohem víc mě ale děsí pomyšlení, že 300: Vzestup říše budou brát davy teenagerů jako učební pomůcku a v hodinách dějepisu, budou nadšeně vyprávět kantorům o Artemesii. Proč musejí filmaři neustále patlat dohromady 10% faktů s 90% vymyšleností? Proč to není 100% vymyšlenost s králem Tricepsem, důstojníky Benchpressem a Pulloverem? Proč to není třeba o partě kulturistů, kteří vytáhli do boje s asociací pro pearcingované megalomany? Za mě jediné dobro v celém filmu, je Eva Green, která se mi líbí čím dál víc. Je trochu škoda, že se v té testosteronové polívce nenašlo víc místa pro Lenu Headey, která má podstatně větší potenciál. Vlastně si myslím, že by postavu Themistoklese zahrála lépe než Stapleton a navíc by mohla být ta zmiňovaná milostná scéna o dost peprnější. Z podstaty žánru, který 300 představuje, nemohlo jít o nic jiného, než je pokleslá zábava a v tomto ohledu se žádné překvapení nekonalo. Moje chyba, že jsem se rozhodl obětovat hodinu a půl času. ()

zette odpad!

Za posledni dobu jeden z nejhorsich filmu, ktery jsem videl. Neskutecne trapne a umele zpracovani, strih, dialogy, herecke vykony ci kamera. Nechapu, jak producenti tento brak mohli pustit do obehu... ()

Morzael

Pokračování třístovky je asi o trochu slabší než díl první, ale i tak zabaví a předvede přesně to, co má - parádní souboje, hektolitry krve, ňadra Evy Green a testosteronovou bromance v té nejryzejší podobě. Musím ušákovi Millerovi pochválit, jak pěkně propletl události z doby před první 300, během ní a po ní. Všechno do sebe pěkně zapadlo a dávalo smysl, to je dnes v Hollywoodu pomalu vzácnost. Nicméně takový boom, jako při prvním dílu, se nekonal, soundtrack byl také slabší, a vůbec filmu chyběly momenty, kdy člověku běhá husina po těle. Příběhově je druhý díl zručnější, ale atmosfericky bohužel slabší. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014