Kedysi bol Billy Beane (Brad Pitt) jednou z najsľubnejších nádejí svetového bejzbalu, no jeho kariéra sa, žiaľ, skončila skôr, než sa vôbec stihla poriadne začať... Na začiatku sezóny v roku 2002 sa Billy ocitá v naozaj nezávideniahodnej situácii, keď jeho katastrofálne financovaný tím Oakland Athletics príde o najlepších hráčov (znovu), ktorí sa nechajú zlákať veľkými tímami (a s tým súvisiacimi nemalými platmi) a on je tak zrazu nútený dať svoj tím znovu do poriadku a odštartovať sezónu s tretinou pôvodného rozpočtu. V túžbe po víťazstve sa Billy rozhodne ísť proti klasickým zvyklostiam, ktoré v bejzbale platia. Spolu s inteligentným ekonómom Petrom Brandom (Jonah Hill) sa skrátka namiesto sedliackeho rozumu, ktorým sa v bejzbalovom svete riadia všetci ostatní, rozhodnú trochu zaexperimentovať a oprieť sa o počítačovú štatistickú analýzu, ktorú bejzbalová administratíva dlhodobo ignoruje. Dospejú k neuveriteľným záverom a začnú najímať hráčov, ktorých zvyšok bejzbalového sveta považuje za príliš starých, príliš chorých alebo príliš problematických, no ktorí sú zároveň všetci veľmi nedocenení. Netrvá dlho a Billyho a Petrove nové metódy a pozoruhodná zostava outsiderov sa stane povestným tŕňom v oku nielen starej gardy trénerov a manažérov, ale i ostatných tímov, médií, fanúšikov i hlavného manažéra ich vlastného tímu Arta Howea (Philip Seymour Hoffman), ktorý s nimi tvrdohlavo odmieta spolupracovať. Napriek tomu však ich experiment nielenže navždy zmení spôsob, akým sa bejzbal hrá, ale zároveň Billymu otvorí nové možnosti – a to nielen čo sa týka športového sveta... (oficiálny text distribútora)

fr3ak

Fascinuje mě jak se někomu povedlo natočit tak dobrý film o tak nudné hře. Možná to bude i tím, že ze samotného baseballu tam vidíme minimum. ()

Olík

To je přesně ten případ tématického snímku, který vás vtáhne do hry i když o věci, která všechny zainteresované vůkol živí víte úplný kulový. Já si troufám tvrdit, že jsem se základy baseballu seznámen, ale i kdyby ne, tak je to vlastně úplně jedno, protože tenhle odpálený míček letí až za oplocení. ()

Shredo

Based on true story - vidim kamen urazu. Za kazdu cenu podat hodnoverny pribeh bez vynechania najmensieho detailu trpia postavy samy o sebe. Cele sa to toci okolo baseballu, kopu mien a spleti udalosti, ktore siroke publikum toboz divaci co nevidia do pravidiel ani historii mien a klubov, nemaju sancu preniknut. Napriek hereckym vykonom to na mna posobilo zmatocne, v deji som sa stracal, no napriek tomu to posobilo putavo. Velmi rozporuplne pocity, co si myslim je na skodu a nemalo takto fungovat. ()

radaza

Nejsem nějakým fanouškem Social Network a tento film mě zklamal ještě víc. Po rozdání karet v příběhu už nic nepřekvapí. Příběh je plytký, doplnění osobním životem vůbec nejde do hloubky, takže ve finále stačilo přečíst jednostránkový článek v časopise a film je naprosto zbytečná ztráta času. Výkony herců- prakticky se díváme na konstantní výrazy jinak sympatických herců. Zklamání...takže 40% a to jen za odvahu lidí, podle kterých je příběh natočen, a za písničku, která se mi líbila.... ()

mi-ib

Já nic vyjímečného neviděl. Řekl bych, že jde o zcela průměrný snímek. Kdybych ho měl někomu doporučit, vůbec nevím na co bych ho měl nalákat, a přesto se film celkem v pohodě sledoval. Ale k nějakému nadšení nedošlo. Jde prostě o normálně převyprávěný snímek, který nenabízí nic víc ani nic míň. Průměr průměrných - nic mi na něm nevadilo, ani nic mě na něm nenadchlo. Možná až na to téma, že jde vše podchytit statistikou - což mě osobně by hodně bavilo, ale zároveň si myslím, že je to blbost. ()

Torgal

Brad Pitt nám krásne Redfordovatie :-) A tiež si vyberá veľmi zaujímavé a preňho netradičné filmové látky a minimálne v tomto prípade je vo svojej roli skutočne excelentný. Vychváliť musím tiež samotný Sorkinov scenár, vďaka ktorému som si film užil aj pri totálnej neznalosti pravidiel baseballu. A čo je na tom všetkom najlepšie? Že v podstate všetko čo je vo filme zobrazené sa v skutočnosti stalo! V podstate mi prekážali len tie flashbacky do minulosti, inak som po celý čas spokojne vrnel. Skvelá športová dráma, ktorá je o tom športe v podstate len okrajovo. 8/10 ()

Kingjiri

Baseball nemám rád a ani ho nesleduju, ale je fakt, že žádný velký znalosti tohohle sportu od vás Moneyball vyžadovat nebude. Jde o další příběh dle skutečný události, jak se někdo z nuly vyhrabal až (skoro) na vrchol. Režie je fajn a Brad Pitt svojí postavu solidně odehrál. Nakonec se mi líbil i hereckej výkon Jonah Hilla, pro kterýho šlo o neobvyklou role, protože většinou hraje spíš blbečky. Určitě by nebylo špatný, kdyby se výprava podivala i jinam, než do útrob sportovních stadionů nebo do Billyho auta, protože to místy působilo hodně monotóně. Jinak ale musim přiznat, že i když nevyhledávám filmy se sportovní tématikou, jsem si projekci nakonec užil. Zážitek ale nebyl zase natolik velkej, abych to musel vidět znova, tři silnější hvězdy. ()

Dimo

Bejsból. No. Zajímavá hra, kterou jsem si i v reálu vyzkoušel a bavila mě. Měl jsem radost, že se mi dařilo míček odpálit do zhruba zamýšlených míst a neublížit si při tom. Avšak historii tohoto sportu neznám. Neznám pojmy, krom mety a homerunu, ani ty nejslavnější hráče a pár týmů znám jen z triček, která se u nás prodávají a ze zmínek v různých USA filmech. Ale vem to čert, tenhle ten film mi dal zážitek i bez základních znalostí. Příjemná kamera, decentní hudba a lehce plynoucí studie jednoho poblázněného trenéra, který když si zmyslí, tak si lehne a nebo hodí čímkoliv, co má zrovna po ruce. Bál jsem se Jonaha Hilla - s radostí můžu říct, že zbytečně. Svou roli zahrál skvěle a společně s bezchybnou rolí Brada Pitta to táhli po celou délku filmu. Uteklo to bez jediného hluchého místa a zadrhnutí. Jsem rád, že prvním filmem, v roce 2012, který jsem viděl v kině, byl zrovna Moneyball. Smutný bylo, že nás v kině bylo šest. :-( ()

Macias

Jonah Hill hodně překvapil!!! Z Brada Pitta je Roberto Redfordo... Baseball bohužel moc nežeru. Bylo to moc utahaný, a hodně se tu někdo snažil bejt Oscarovej, ale ne. Za týden si na tenhle film nikdo nevzpomene. A za pět let si ho nikdo znovu nepustí.... Aspoň já nie.... ()

truby

Nevýznamný flm. Pohybuje se na hranici dramatu a sportovního žánru a přesně tak je polovičatý. Dramatické části chybí osobní příběh, té sportovní všechno, co mám sportovní film mít - napětí, vzrušení. Celkově docela nuda a Brad Pitt, kterej strašně rychle telefonuje. ()

Hulk Hogan

Jako studentovi sportovního managementu se mi film prostě musel líbit:) Nejsem nějakej velkej fanda baseballu, ale příběh (založenej na skutečnosti) mi přišel fakt zajímavej. Člověk vidí jak to chodí nejen na samotnym hřišti, ale i v zákulisí. Já jsem si film fakt užil a to i přes delší stopáž. O to víc, když byl podpořen nadstandartním výkonem (zase) Brada Pitta. ()

hulinsky

Velke prekvapeni. Hodne povedene sportovni dramatko, ktere se venuje takrka vyhradne sportovni strance veci a nedava moc prostoru vztahovym propletencum ci tradicni, a jiz notne otravne milostne lince (nevim, do jake miry za to muze skutecny zivot Billyho Beana), cimz neztraci na tempu. Byt nejsem fanouskem baseballu a ani po shlednuti Moneyballu se jim nestanu, film samotny mne dostal. ()

darkreider

Zručne natočené, kvalitne zahrané. Vedieť o tejto hre viac, možno by to malo hlbší dopad. Bez know-how som sa často strácal. Príjemne ma prekvapil Jonah Hill, ktoré skutočne nemám rád a musím priznať, že v tomto filme mi vôbec nevadil, ba až naopak. A to je čo povedať. ()

Naki

Bohužel lidi jako jsem já, co ví o baseballu takový základ, kde jsou proti sobě 2 týmy, střídají se v poli a na pálce dokud nedostanou 3x strike, pochopí z celého filmu asi takovou polovinu. Nemám moc ráda promlčené scény, kterých je tam na můj vkus taky docela hodně, takže žádný perfektní zážitek pro mě Moneyball nebyl. Alespoň hudba byla skvělá, včetně předělané písně The Show: "You're such a looser, dad..". Čeho jsem si ale všimla a moc mě potěšilo, byly písničky, co byly zpívány i v Glee. :D ()

Walmy

Myšlenka průkopnictví s vynikajícím scénářem a ohromujícími hereckými výkony aplikovaná při filmovém zpracování sportovního dramatu založeném na skutečných událostech? Proč ne ;-) Od tohoto filmu jsem hodně očekával a po shlédnutí jsem byl... nadšený. Věřím, že Brad Pitt získá za jedinečné představení Oscara, vytáhl na nás skutečně "The Show". Podle mého nejlepší snímek o jakémkoliv sportu vůbec právě proto, že dokázal citlivě přesáhnout jeho mantinely. ()

Joppo88

Čakal som všeličo, ale určite nie film, ktorému by som dal plné hodnotenie. Skvelé a silné - to sú tie pravé slová, ktorými by sa dal v krátkosti zhodnotiť tento film! Namakaný scénar podkutý silnou emočnou niťou, ktorá sa tiahne snáď každou minútou. Krásna víťazstvo lásky k športu nad láskou k peniazom... ()

KOOHA

Nějak mě to nevzalo a pohled na tenhle sport mi to dokonce zhnusilo. Fakt s jakym se v něm zacházi s hráčema a šachuje s nima s jako nějakým zbožím co obratem prodáte někomu na druhém konci země louskntím prstu... Nic než průměr a fakt, že tento film už znova vidět nepotřebuji ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

26.10.2012

Pořád není úplně jasné, jaký bude další režijní počin Christophera Nolana. Film Transcendence, o kterém je řeč, bude totiž „jenom“ produkovat (jak jinak, spolu se svou manželkou Emmou Thomas). Režii… (viac)