Postup do krajskej ligy? To je absolútne nevyhnutné! Slavoj Houslice je futbalové mužstvo, ktoré hrá regionálnu súťaž - "okresní přebor". Už dlhé roky členovia a hráči túžia, aby sa ich klub prebojoval o úroveň vyššie a zahral si vyššiu súťaž - krajskú. Či sa im to podarí v nasledujúcej sezóne, uvidíte počas leta na obrazovkách televízie Markíza. Dostanete unikátnu možnosť nazrieť do zákulisia priemerného futbalového oddielu v malej priemernej dedine s jedným obchodíkom, jednou knižnicou a jednou krčmou. Spoznáte, aké to je viesť futbalový tím, prežijete víťazstvá, prehry i remízy nielen ich A-mužstva, ale aj osobné víťazstvá, prehry a remízy postáv samotných. Ondřej Vetchý, David Novotný, Luděk Sobota a ďalší výborní herci v obľúbenom českom seriáli prichádzajú aj k nám. (TV Markíza)

Lukkyn

"Psojedy ty vole Psojedy nejsou ani na mapě"! :-) Zpočátku rozpačitý seriál se postupně rozjíždí a vylepšuje a chrlí jednu hlášku za druhou. Úctýhodný výkon některých herců (Lampas, Kužel) jen podtrhuje skvěle napsané příběhy , které pobaví snad každého diváka a to nemusí ani rozumět fotbalu. Doufám, že se dočkáme dalších zajímavých příhod z análu fotbalového klubu Slavoj Houslice :-) ()

Vikmal

Bezpochyby rodící se kultovní záležitost - "Dobjej pane Krob"...Skvělé dialogy, excelentní výkony (Vetchý na Oskara, Sobota výborný)..každej vesnickej kopáč se v tom seriálu musel najít :-) ()

Morin

Super, prostě super. Humor, který mě fakt baví, skvělé obsazené. Nova překvapila a možná i sama sebe. Asi to nebude pro každého, ale já se bavím i po druhém sledování a možná o to víc si určité momenty užívám. ()

lajkus

Konečně scénáristi pochopili, že člověk mluví jako člověk, to znamená, že nadává a hodně.... těm, kterým se to nelíbí, ti by někdy měli zajet na vesnici a dát se do řeči s místními obyvateli a uviděli by jak bohatý má proletariát jazyk.... ()

Fracek

Natočit takhle seriál na téma venkovského fotbalu je umění... skloubit všechno pěkně dohromady, aby to pěkně zařezávalo. Herci dokonalí, věřím, že tahle sestava pod taktovkou Jana a Jakuba by zvládli na jedničku i ten trapný seriál Dokonalý svět. ()

Radoušek

Žádný Okresní přebor pro mě je to První liga. Tenhle seriál je prostě to nejlepší co se urodilo na seriálové půdě minimálně od revoluce. Sympatické je, že Vám autoři nic necpou, žádné rádoby publikum v pozadí upozorňující smíchem na vtip, žádné moderní zpomalovačky - šílené záběry kamery, žádné nervy drásající zvraty, prostě servírují klidnou vesnickou atmosféru se vším všudy. Krásně je tu vidět náš český humor a náš naturel. Nejvíc seriál ocení ti, kteří někdy měli co do činění s vesnickým fotbalem a seděli v té malé smradlavé šatně, protože tak to tam prostě je. Velký podíl na úspěchu seriálu mají i herci jmenovitě: Ondřej Vetchý (Oscarový výkon), Leoš Noha, Luděk Sobota (snad jeho jediná normální role), Pavel Kikinčuk, David Novotný atd. kam se na ně hrabou rádoby herci z Ordinace a dalších paskvilů. Velká pochvala i Janu Prušinovskému, že se nenechal ukecat k další řadě a radši zvolil pro nás Čechy netypické zpracování - filmového prequelu. ()

Filatov

Okresní přebor je můj nejoblíbenější český seriál. Přinesl nový čerstvý závan do seriálové zábavy českých obrazovek a zvlášť jsem byl překvapen, že z produkce od TV Nova, může přijít takový počin. Okresní přebor popisuje dění a zákulisí vesnického fotbalu a kdo má tu čest fotbal na vesnici hrát a nebo na něj chodit, tak opravdu ví, že to ve většině případů funguje přesně tak, jak o tom Okresní přebor vypráví. I podobné či stejné charaktery na normální vesnici najdete. Oceňuji, že drtivá většina epizod je vkusně vtipná a nechodí do extrémů a zároveň, že se tvůrci nebáli jít i do černého humoru (viz. popel Pepika Hnátka). Jirka Luňák v podání Ondřeje Vetchého a Jarda Kužel už se stali legendami. Musím ještě podotknout, že Ondra Vetchý zahrál asi nejlépe, co jsem kdy viděl. Jeho Jirka Luňák zakládající si na kapitánské pásce a tím, jak by dejchal pro klub je nepřekonatelný. Dlouho mě žádný český seriál neupoutal tak, jako Okresní přebor. ()

Tomulka

Z českých seriálu natočených v dnešních dobách je to rozhodně z nejlepší počin. Od českého seriálu čekám dnes hlavně zábavu (myšleno inteligentní humornou zábavu). Tento seriál splnil. ()

Severus007

Na české poměry až neuvěřitelný humor. Každá postava je jedinečná jak představitelem, tak svojí charakteristikou. Některé díly byly sice slabší, ale jiné (Láska) klenot českého filmu :) Globálně vzato mohu říct, že jsem každý díl viděl několikrát a rozhodně ne naposled. ()

zekon

Slušný seriál od Novy naprosto nečekaný. Kvůli těm hláškám co tam padají to stojí za to vidět. Sice jen jednou ale v tom seriálovém odpadu českých televizí je to klenot. Luděk Sobota mě hodně překvapil, Vetchý opět exceluje, ten si to vyloženě užíval. Ne každý díl byl nadprůměr, celkově ale zábava za 4. ()

mirage.cz.

Okresní přebor by nebyl tak úspěšný seriál, kdyby byl postavený jen na perfektních a přesvědčivých výkonech, tímto dílem se režisér trefil do nás všech i do těch co fotbal sledují jen okrajově. Povedlo se mu totiž zachytit prostředí i dobu, tak jak je. Každá vesnice má totiž svého Jardu Kužela, talenta, který to mohl někam dotáhnout a zrovna tak má každý klub ve své historii nějakou obdobu Bosse Matějky. A když k tomu přičtu emocionální výstupy Vetchého tak nemůžu dát míň než 5/5 ()

iwee23

Určitě nejlepší seriál, který kdy Nova vůbec vytvořila. Výborný Ondra Vetchý a překvapivě dobrý Luděk Sobota, který konečně nehraje úplnýho idiota. ()

Perineum

U chalupářů jsem napsal, že jsou jediným českým seriálem, kterému jsem ochoten dát 5*. Omyl. Toto je prostě dokonalé. Přesně moje parketa humoru a Ondra Vetchý je prostě nepřekonatelný a Luděk Sobota taky a celý herecký ansábl jim skvěle sekunduje. Doufám v druhou sérii. Film byl taky skvělý, ale nějak mi sedl méně než seriál. ()

Hanver

Tomuto seriálu jsem dlouho odolával, ale nakonec musím uznat, že na české podmínky 21. století se jedná o vysoký nadprůměr. Výbornými výkony září zejména Pavel Kikinčuk, David Novotný a Leoš Noha. Narozdíl od většiny nejsem tak nadšený z Ondřeje Vetchého, který podle mě přehrává. Ovšem díly jako Konvoj, Schůze nebo Kopačák patří mezi skvosty, které zaručeně zvednou náladu kdykoli. ()

zigi

Po dlouhé době český seriál s normálními, lidovými dialogy a ne rozhovory typu ordinace, pouta atd. kde se všichni tááák snaží. Tohle je parádní oddychovka, u které si člověk může říct: Jó, přesně takhle to je i u nás na fotbale. ()

Mina230692

Překousla jsem svou nechuť k fotbalu. Dokonce jsem i překousla že si dělají srandu z veterináře. A z počátku to vypadalo, že si budou dělat srandu z malých vesnic,ale naštěstí vesnice moc nehanili. a když jsem se přes toto přenesla, byla to celkem pohodová podívaná. Herci byli tak nějak přirození a syčela z toho taková pohodová veselá atmosféra. samo, že se střídají lepší a horší epizody. Ale celkově je to fajn. Sem tam se tam objeví nějaká luxusní hláška, zasmějete se, a na to, že to vyprodukovala česká republika a nova k tomu! tak to je vysoce nadprůměrné. ()