Arthur Bishop (Jason Statham) je „mechanik“  – elitný zabijak s unikátnym talentom pre čisté odpratávanie cieľov. Je to práca, ktorá si vyžaduje profesionálnu presnosť a absolútnu nestrannosť... A Bishop je ten najlepší! Keď však zabijú jeho radcu a kamaráta Harryho McKennu (Donald Sutherland), Bishop stráca jednu zo svojich predností - nezaujatosť. Ďalší útok tak prichádza od neho samého: zodpovední budú pykať! Jeho misia sa však skomplikuje, keď sa Harryho syn Steve (Ben Foster) k nemu pridá s rovnakou túžbou po pomste a odhodlaním priučiť sa jeho remeslu. Mechanik zabijak totiž až doteraz vždy pracoval sólo - no k Harryho synovi sa skrátka nemôže obrátiť chrbtom... A tak napokon metodický nájomný vrah zasvätí impulzívneho študenta do tajov svojho temného sveta - a smrteľné partnerstvo je spečatené! (TV Markíza)

Adrai

Vezměte Kurýra, dejte mu jinou káru, porušte jeho pravidlo o práci v jednom ... pak ještě nějaký drobnosti ... a vznikne Vám Mechanik. Jinak stále stejný Statham jak ho máme všichni rádi - ranař, zabiják, řidič, suverén co se nenechá jen tak vytočit ... a stále ten kulervoucí pohled. Jo a Bishop ... to bude vždycky a jen Robert Redford ;) ()

LakiyL

Haháááá...nič iné ani nemožno napísať. Statham kráľ akčného žánru. Klišé, nezmyselnosti, ale čo čakať od takéhoto filmu? Jazda, na ktorej som si skvelo oddýchol a určite ma potešila viac ako Faster. ()

Lukaso1

Klasický Jason, u jeho filmů začíná být poměrně zbytečné se nějak rozepisovat. Plno výbušnin, testosteronu a nějaké té jednoduché zápletky. Mě to nevadí a na ty 3 hvězdičky to vždycky stačí. Jestli to máte podobně jako já, tak příjemné sledování. ()

departed

Svým způsobem mám tyhle Stathamovský jednohubky rád. Akce, akce a zase akce. Žádný zbytečný kecy, pár hluchých míst to jo, ale ne zas moc. Dokonce i pár těch průpovídek na úkor mírného dojatí (,,Kdo může zabít chlápka na vozíku?") a dost hustej konec (a já si myslel, že Foster vyjebal se Stathamem a ono tohle...). Přesto si myslim, že se v budoucnu nebudu obtěžovat s druhou projekcí. ()

Kubaaaa

Úvodní scéna mi připomněla Hitmana, byla to jedna z nejoriginálnějších filmových vražd vůbec. Další věc, kterou na filmu oceňuji je, že Stathamovi nepopletla hlavu žádná ženská se kterou by se pak tahal celej film. Jinak je to takový klasický příběh. Co mi dost vadilo bylo až překvapivě špatné zpracování filmu ve smyslu, že minimálně ve dvou scénách je vidět nahoře v obraze mikrofon, který kamera celkem zřetelně zabírá - to bych u filmu podobného ražení, obsazení a kvalit nečekal. To si toho nikdo nevšiml, než to pustili ven? ()

TSZ

Banální námět (velmi, velmi banální) je k vydržení jen díky tradičně skvělému Stathamovi, který je opět ultra-drsný a role samotářských fachmanů mu prostě sedí nejlíp. Nelogické chyby, kterých je i na takto triviální snímek až až (chování většiny postav považuji opravdu za debilní, stejně jako překomplikované postupy plnění zcela jednoduchých úkolů) to vše pak srážejí do moře obdobných snímků, o kterých již za týden nevíte, o čem to vlastně bylo. ()

crjules

Tak tahle role sedi Stathamovi jako "prdel na hrnec" !! Puvodniho Bronsonova Mechanika mam rozkoukaneho a nejak zvlast mne neuchvatil. Zato Jason me dostal na plne care! Ostry, tvrdy, nekompromisni, tak jak ho mam rad. Ukazkovy priklad filmu kdy je remake lepsi, nez puvodni original. ()

TommyDiamond

Když jsem viděl jméno Jason Statham bylo mi hned jasné, že ve filmu budou použity chvaty, hmaty a bude tam tolik mrtvejch, že bych je ani do našeho baráku nenarval. A bylo to tak. Film splnil vše co jsem od něho očekával. Byl to takový lepší průměr mezi akčními filmy a hlavně se tam pořád něco dělo. Když tak nad tím přemýšlím, tak kromě Stathama snad umřeli uplně všichni. Ale když tento film srovnám s Kurýrem, tak vítězí Kurýr. Celkově 60% ()

Smerfetka88

Mám slabost pro Jasona Stathama, líbí se mi akční filmy a líbil se mi i tenhle film. Logicky bych měla dát minimálně 4*, ale něco mi tam prostě chybělo....nebo přebývalo (podle mě Steve). Zkrátka to nebylo ono a je to škoda, protože si myslím, že Mechanik má na to, aby byl líp ohodnocený. ()

vetsinezobri

Byl jsem příjemně překvapen. Akčních scén tu sice není nekonečné množství, ale zato v nich jsou použity neotřelé nápady. Ben Foster se tu panu Postradatelnému přinejmenším vyrovná. Už od Alpha Dogu jsem si říkal, že ten chlap je blázen, ale tady přidal filmu parádní šmrnc. Statham tu moc zadků nenakope, nebo aspoň ne tolik, jak jsme zvyklí, West dal zkrátka přednost Fosterovi a podlé mého názoru neprohloupil. ()

Stanix

Odpočinkový oldschool akčňák o "uklízeči" a jeho "čeledínovi". Statham má určitě i na víc, než hrát v takovém béčku. Film celkem odsýpá, čemuž hodně pomáhá i vhodně zvolená délka stopáže. Pro mě film na jedno shlídnutí a konec. PS.: Při prvním pouštění gramofonu Arthurem Bishopem jsem si říkal: "Proboha, jen ať to není klišé!" A bylo! Prostě každej elitní zabiják, vrah, psychopat apod. musí podle tvůrců poslouchat buď vážnou hudbu nebo nějakou jinou slaďárnu??! ()

DK.Lukas

3,5*** Statham to je akční klasika... Filmy s ním jsou úplně super!! Foster mi byl ze začátku lehce nesympatický ale během 10-15 minut zapadl. Film byl dobře zrežírován a scény byly zvládnuty taktéž dobře. Akce zde nechybí a má občas i šťávu... Není ji nějak moc a ani objemově jení velká nebouchá tu každé druhé auto a mrtvých taky není víc než vystřílených kulek... Celý film se nese v duchu tichého a nenápadného zabijáka který zabíjí tak aby vyplatily vdově pojistku :-D... Mám rád filmy se Stathamem a tento se mi taky líbil a nebýt jeho tak bych asi dal o 1* méně. ()

Lavinia

Zcela prázdný film, navzdory neustálému střílení a vraždění zdlouhavý a nudný, kde mnoho scén chybí (hlavně ty, které by to střílení nějak dějově propojily), a mnoho scén přebývá (a marně se divák snaží dovtípit, co měly znamenat). Dokázal by to natočit a vymyslet i Ferda Mravenec, a to by to mělo aspoň hlavu a patu. ()

Shitonit

Pět hvězd jako prd. Bez sebemenšího zaváhání film letí jako šíp, a ať to beru jak to beru, fakt na tom nenacházím chybičku. ()

DaweForeman

Na jednu stranu mě celkem překvapila ona preciznost s jakou vymýšleli jednotlivá zabití, sem tam nějaké ty přestřelky a téměř nulová morálka. Jenže na stranu druhou to byla slušná nuda, která nepřekvapila doslova ničím moc novým, napínavost tu nebyla skoro žádná a celkové vyústění bylo takové prázdné. Jason Statham není špatný herec a celkem mám ty filmy s ním, ale tohle oproti těm ostatním bylo hodně slabý. ()

JohnZ87

Jason Statham se poprvé dostane do nějaké zajímavější akční sekvence až po 60 minutách filmu! Do té doby je pozornost soustředěna spíše na jeho "žáka". Poslední akčnější třetina to celkem zachraňuje. Zápletka je poměrně solidní. 60% ()

Duke90

Svižnější než předchůdce s Charlesem Bronsonem - to je pro mě největší pozitivum nového Mechanika. Co se týče scénáře je to ale pořád nenáročné béčko, které ničím nijak výrazně nevyčnívá z "řady". Jason je stále sympaťák, co umí nakopávat svým nepřátelům zadek a Ben Foster po Hostage a Alpha Dog znovu dokázal, že role vyšinutých magorů zvládá zahrát s přehledem.... Menší rolička Donalda Sutherlanda taktéž potěšila. ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (viac)