Arthur Bishop (Jason Statham) je „mechanik“  – elitný zabijak s unikátnym talentom pre čisté odpratávanie cieľov. Je to práca, ktorá si vyžaduje profesionálnu presnosť a absolútnu nestrannosť... A Bishop je ten najlepší! Keď však zabijú jeho radcu a kamaráta Harryho McKennu (Donald Sutherland), Bishop stráca jednu zo svojich predností - nezaujatosť. Ďalší útok tak prichádza od neho samého: zodpovední budú pykať! Jeho misia sa však skomplikuje, keď sa Harryho syn Steve (Ben Foster) k nemu pridá s rovnakou túžbou po pomste a odhodlaním priučiť sa jeho remeslu. Mechanik zabijak totiž až doteraz vždy pracoval sólo - no k Harryho synovi sa skrátka nemôže obrátiť chrbtom... A tak napokon metodický nájomný vrah zasvätí impulzívneho študenta do tajov svojho temného sveta - a smrteľné partnerstvo je spečatené! (TV Markíza)

Fary

Tak nevím - někde kolem 2,5 hvězdičky. Pěkná akce, typicky chladný a elegantní Statham, ale prostě jinak nic víc. Nic, co už by tu nebylo, okoukané metody zabijáků a sebestředný a bezcharakterní parťák. :-/ Trošku škoda, že to nenatočili jinak. :-P ()

divak84

přesně co jsem chtěl. jednoduché, přímé, žádné romantické klišé na konci, super stopáž, ani vteřina nenudí a Jason je film od filmu lepší. Možná by neškodil 1-2 pěstní souboje navíc, protože v tom má Jason bezedný potenciál. V tomhle filmu (žánru) se nemusí chodit zbytečně do hloubky a kreslit charakter hlavní postavy, proč taky... Bezva film ! ()

Holina

Srovnávat to s původním Mechanikem skutečně nelze. Zatímco Bronson likvidoval elegantně, bezchybně a beze stop, duo Statham/Foster poserou co se dá. A to je bohužel hodně špatně, skoro bych to ani jako remake neoznačil. Na druhou stranu nový Mechanik je pojat tak jako akčnější podívaná a tou rozhodně je. Pro Westa mám slabost už od Con Airu, ale toto měl být samostatný, originální film s parádním obsazením, nikoliv remake. ()

Rssa

ajajaj...tak jsem se těšil na ultimátní akčňák, který ale zklamal skoro na plné čáře. Nepřehledné akční sekvence jdou ruku v ruce s chatrným scénářem, záporák nemá charisma, duo zabijáků jede na poloviční plyn. Zklamání a horších 60 % ()

Dixiee

Chápu, že je Statham akční hrdina současnosti, ale všechny jeho filmy jsou tak předvdatelné a na chlup stejné, že to co dřív bylo možná dobré a trochu jiné je teď nudné, skoro až trapné. ()

showxman

Statham je v této akční oddychovce tradičně výborný. Nejlépe by ovšem udělal, kdyby jako Arthur Bishop odstranil scénáristy a autora hudby k tomu remaku - páskem od kalhot. ()

dopita

Svižně odvyprávěnej film, který ale neoplývá velkým množstvím akčních scén, s dobrou hudbou, výborným Benem Fosterem a tradičně prkenným (ale sympatickým) Jasonem Stathamem. Simon West je rutinér, tři hvězdičky s odřenýma ušima. ()

AdamesWWE

[5.5/10] Tak úvod do filmu tvorila takmer celá hodina. Podstatná hodina, ktorá ale nič zaujímavé neprinesie a neposunie dej nijak výrazne, a celkovo filmu nijak nepomáha. Takmer žiadna akcia, ten istý Statham ktorí ma tu ale bavil a prijateľný Ben Foster. Nuž ale aj ked´ je prvá hodina pomerne nudná a nezaujímavá, odpozerať sa to dá kľudne dá ale aspoň sa nám to v záverečnej pol hodinke snažil West vynahradiť. Tu už prišla akcia, či už ručné súboje, prestrelky, autonaháňačka, všetko bolo fakt dobré a páčilo sa mi to, či už po vizuálnej stránke alebo obsahovej a ešte aj niektoré drsné momenty. Pol boda navrch za záverečnú akčnú líniu kde si Simon West aj ostatní odvádzajú veľmi poctivú prácu, zvyšok iba čisto priemerný thriller. ()

Rendiss

Další průměr od Stathamovo drsného kukuče. Ten chlápek je tak dobrej, až mě někdy mrzí, že nejsem jako on. Myslím že tenhle film je dokonale pojmenovanej, prostě Mechanik. Doma opravuje starou káru a jeho práce je najemný vrah. Ono se tam toho vlastně ani moc za tu hodinku a půl nestane, film má pěknej ráz, zbytečně nenudí, ale u Jasona mě prostě na tu další hvězdu něco chybí. Je to vlastně takovej Kurýr, akorát nemá bavoráka. Film neodsuzuju, ba naopak, pokud máte rádi Stathama, tak si ho pusťte, nebudete litivot zbytečných minut ze svého života. ()

seth82

Prvý film so Stathamom v hlavnej úlohe po dlhom čase, pri ktorom som sa celkom pobavil. Avšak nič revolučné, aspoň som sa ale nechytal za hlavu kvôli absurditám, ktoré boli tak častým zjavom v Crank 2 a Transporter 3. ()

FARGO

West natočil parádní akční podívanou, která i díky sympatické stopáži rychle utíká a film se neomrzí. Navíc se dost povedly akční scény a ani scénář není nikterak blbý. Takže ve výsledku solidní podívaná. ()

ondrula

Vynikající akce, výborní herci, trošku hloupej konec ale nešť. Jason je jako obvykle vynikající, ale jeho výkon je překvapivě zastíněn Benem Fosterem, který už ve vlaku do Yumy ukázal, že v něm něco vězí. ()

iampatrik

Vlastně stačí zkopírovat vlastní komentář z velice podobného, zároveň také nového snímku Faster, jelikož snímky jsou si hodnocením nakonec velmi podobné: Přímočaré, jednoduché, strohé, jednohubka, akční béčko... Prostě nic náročného, na druhou stranu koukatelné a jako taková akční oddychovka postačí.. ()

Hyb_rid

To bychom měli, Statham se nám předvádí v jedné ze svých klasických rolí, která je pro něho jako ušitá na míru už od dob kurýra. Originál jsem neviděl a i kdyby tak co? Mám tu snad pedantsky vytahovat, že to či ono není tak jako v původním filmu? Co si budeme nalhávat nebýt Jasona tak bylo hodnocení nižší, ale tak už to někdy holt chodí. Já jsem s tím co jsem viděl spokojený takže 75% ()

Angelino

Vďaka Jasonovi Stathamovi síce babám vedľa ušla občas slinka a akcia sa páčila, ale toto bolo aj napriek malým očakávaniam ešte hlboko pod. ()

Káronoš

Další zbytečný akční film. Sice se na to dá koukat (ani stopáž není přetáhlá), avšak není zde nic výjmečného, žádná pamětihodná scénka, hláška, ani prachobyčejný moment. Jedná se pouze o další příběh o děsivě cool, dokonalém a za každé situace klidném zabijákovi (takže šité na Jasonův oblek, opět...) ...ohrané a, předpovídatelné a zbytečné....po slibném začátku (dokonalá, vkusná vražda) jsem čekal větší "nášup", bhužel to byla první a poslední atraktivní scéna ;) ()

Haymar

Mechanik není špatným filmem... ale není ani dobrým... je prostě divný (trefnější slovo mě prostě nenapadá) - taková zvláštní bezpohlavní podívaná, která sice nepostrádá drive, adrenalin, je zručně natočená (vč. pár opravdu dobrých akčních scén) ale je prostě tak nějak nemastná, neslaná s divnou atmosférou, divným (ne)příběhem i divnými figurkami. Nic tam moc nedává smysl a je to průhledný až běda! Nebýt (standardně dobrýho) Stathama a ještě lepšího Fostera (ten týpek s každým filmem "roste" víc a víc - a mnohdy tu předčil i svého filmového mentora), nedosáhlo by to ani na ten průměr! ()

Hanes88

No viděl jsem i ten film s Charlesem Bronsonem takže jsem děj znal :-).Nebylo to vůbec špatné...myslím, že Stathamovi role docela sedla. Každopádně se to ale nemůže řadit mezi špičku akčních filmů. Spíše takový průměr...60%. ()

vander19

Jason Statham ma opäť nesklamal, v roli tichého pána čo rieši problémy iných s maximálnou diskrétnosťou. Tieto úlohy mu fakt sedia ale čo mi prekážalo, že zelenáča Harryho vycvičil pomerne rýchlo :-) Myslím, že ani komando Zelených baretov by sa nemuselo po pár týždňoch hanbiť, keby dokázali to čo Harry :-) Akcia to bola výborná, viac som nečakal tak kľudne 6,5/10 ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (viac)