Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je skúsený zlodej; jeho majstrovstvo spočíva v kradnutí najcennejších tajomstiev. Kradne myšlienky z ľudského podvedomia v čase, keď je myseľ najzraniteľnejšia - keď človek spí. Cobbove výnimočné schopnosti z neho robia nielen vyhľadávaného odborníka, ale aj ohrozeného utečenca. Musel obetovať všetko, čo kedy miloval. Teraz má šancu na vykúpenie, šancu získať späť svoj život. Táto posledná úloha je nielen veľmi riskantná, ale zdá sa, že je aj nemožná. Tentoraz jeho úlohou nie je ukradnúť myšlienku, ale skôr ju niekomu podstrčiť... (HBO Max)

s_c_o_r_p

Famózní výkon Nolana, DiCapria, Zimmera a i na Marion Cotillard se opět strašně příjemně dívalo. Trošku husí kůži sem měla z Levitta. Jakoby po plátně běhal Heat Ledger za mlada. V kině viděno 2x a jsem za to ráda, protože si myslím, že doma u tv už si atmosféru filmu nedokážu plně vychutnat. ()

djtoko

Neskutečný zážitek. NOLAN opět dokázal, že je v současné době nejlepším režisérem! Chvíli nechám rozležet v hlavě a za pár dní musím na druhou projekci! Kdyby jen Nolan trochu ubral na těch "bondovských" akčních scénách bylo by to geniální! FILM ROKU! ()

Tatianistka

Velmi zaujimavy a nezvycajny namet, vyborne spracovanie..da sa povedat, ze aj super herecke obsadenie, aj ked niekedy mi tam ta dievcina vadila, co sa do vsetkeho starala..ale okrem toho velmi sa mi paci soundtrak k filmu, pretoze neskutocne dotvara tu atmosferu. Film velmi vydareny aj ked trochu pochmurny..a mozno to mi trosku vadilo a preto 4,5*. ()

fruity

Jediný z letos v kině viděných filmů(2010), který dokonale naplnil mé očekávání a musel sem na něj jít tudíž ještě jednou. Hodně mě společně s Tomem Hardym zaujal Joseph Gordon-Lewitt. Naopak stále nemohu přijít na chuť Ellen Page. Ta její strnulá chůze mě hrozně irituje. Ale jinak tleskám pane Nolane. Po Temném rytíři sis u mě opět napravil reputaci;-) ()

Astrebleue

Strhující film. Doslova mě zarazil do sedadla. Nikdy sem DiCapria nemusela, ale je vidět, že tihle slaďouši s věkem dozrávají do harmonické chuti.. Zato Marion Cotillard mám velice ráda, škoda, že neměla tak úplně podstatnou roli. Čemu musím vyslovit pochvalu, je hudba, ta je opravdu povedená. Jeden z mála snímků tohoto roku, který doporučuji ostatním. ()

chicab8

Čistě geniální snímek, precizní režie, skvělé obsazení, nevídaná práce s efekty, námět bezkonkureční, uvěřitelnost maximální, podiv a obdiv neutuchající. ()

SergioCamp

Po delší době opět něco, co mě naprosto dostalo! Z tohoto vizionářského díla si odnášim krásný pocit snění a nervozitou okousane nehty :-) ***** ()

PavelH

Dílo režiséra číslo jedna současnosti. Parádně promyšlená věc. Přesto se nevyhnu kritice, která je určitě oprávněná. Po výborné většině filmu přichází to, co by mělo být vrcholem, a to je závěr. Scéna, kdy se partička hrdinů honí se záporákama za sněžných skůtrech je jak ze špatnýho Jamese Bonda. Vše tak propracované a nakonec něco tak levnýho. Trochu mi to zkazilo hlavně druhou a třetí projekci, kdy jsem si uvědomil, na co to vlastně koukám. Poprvé jsem byl tak nadšený z části filmu, kde se prolínají 3 roviny snu, že mi ten kýč na konci ani nevadil. Ovšem i tak mám z filmu výborný pocit a rád se na něj kouknu znova ()

dydl1

Skvělý nápad o postupném odloupávání vrstev cibule myšlenek za pomocí snu.Celé je to vlastně o tom jak se dostat k jádru problému a přetvoření podle vlastní předlohy.Perfektně vymyšlené,perfektně zpracované a jestli mi někdo vnukl myšlenku,že až se podívám na tento film, se mi bude ohromně líbit,tak je mi to jedno,protože by se mi líbil stejně,tedy jestli to neříkám jen proto,že sem si tu myšlenku v mysli vypěstoval.Super. ()

playboy_05

Záměrně jsem si vybral Inception jako svůj 1000. ohodnocený film a je to jeden ze skutečně minima filmů u kterých mi těch 5 hvězdiček nestačí. Inception je nehorázně silný v detailech, celý film pak působí jako geniální mozaika...je nejen skvěle napsaný, ale hlavně díky Nolanovi i mistrovsky natočený. Na konci zíráte s otevřenou pusou na titulky a pořádně nevíte kde jste, ve snu nebo v realitě? Nolanovi se tohle vnuknutí povedlo na 100%, bude ještě dlouho hodně lidí nahlodávat:) ...pokud toto nebude stačit na Oscara tak už vážně nevím ()

deric

Úlet. Snít o lepším životě než je ten reálný není nic neobvyklého. A odtud je jen krůček do vysněného života, který pro vás připravil někdo jiný. Pro návrat do reálné reality je potřeba nakopnutí a to ještě není jisté jestli probuzení nepřinese jen zklamání a nejistotu zda-li toto už je ta realita?. Christopher Nolan dokáže točit na stejné téma pořád nové filmy, bravo mistře! Doufám jen, že na posledních pár vteřin nenaváže Inception 2 nebo snad Before Inception? :) ()

MManual

Ani vo svete kde by ste sa hadičkou mohli napojiť na sny iných, a kde by neexistoval LaBargov experiment z 1985, ktorý dokazal, že mozog pracuje rovnakou rýchlosťou pri snení či bdení, by Inception neznamenal viac ako len priemerný akčný film. V našom svete ešte navyše stráca aj svoju analogickú presnosť. Celý film je postavený okolo vymyslenej premisy. Inception je jednoducho velmi zle použitá metafora, ktorá sa musí spoliehať čisto na tie stokrát oplachuté, akčné, matrixové scény. ()

kucny

Dlho som sa nevedel rozhodnúť čo si o filme mám myslieť. Nápad je výborný, tak isto aj prevedenie, herci, réžia, v skratke všetko čo má film obsahovať. Po pár týždňovom uležaní v hlave som sa nakoniec rozhodol pre štvorhviezdičkové hodnotenie. Tá jedna do plného počtu chýba len kvôli tomu, že až takú dieru do môjho súkromného filmového archívu film neurobil. Pobavil a zaujal, čo sú hodnoty ktoré by mal film spĺňať a ešte jedna dôležitá vec... ďalej vrelo odporúčam a to je pre každý film dôležitejšie ako všetky hodnotenia sveta. ()

Martini98

Geniální, Nolan se o5 vyznamenal! Aktéři ve filmu, jdou až za hranici skutečného zvládnutí mise! Emoce jsou na místě, hudba k nim doslova vzpouzí! ()

Farley

Geniální. Každej den usínáme a sníme. Ale jen Nolana napadne se v tom takhle porochňat a zasadit tam děj. Do toho přimíchejte Zimmerovou hudbu, vizuální stránku, skvěle hrajícího DiCapria, Michaela Caina v "čestný roličce", skvělou Nolanovskou režiji a pořádnej kus stylu. Kdyby takhle vypadal každej blockbuster, tak je světová kinematografie někde trochu jinde. Takhle se točí filmy pánové. Inicializovat produkci by měl nápad, né prachy. Skvělej film. :-) ()

DaveSmith

Ani nevím jak jsem to všechno stihl pobrat. Jedna realita uprostřed další reality uprostřed další reality. A aby toho nebylo málo, všechno se to odehrává uprostřed další reality. Ano je to hodně zamotané. Celý film jsem ale držel krok, pekelně se soustředil a snad i všechno pochopil. Jenže přijde poslední scéna a já čekám, kdy ta pitomá káča nakonec spadne. Střih. A já zase nevím nic a musím o tom znova přemýšlet. Takže jak pravil klasik: "Nic není pravda a vše je dovoleno". Co taky čekat od Nolana. Na závěr ještě přidávám plus za Lea, Marion a skvělý sountrack Hanse Zimmera. ()

qvark

Bezpochyby působivé dílko. Ale i když tu Nolan brilantně obkroužil vysvětlení technologie, tak bych alespoň čekal, že se v podvědomí setká s Freudem...) ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (viac)