Audrey Hepburnová v hlavnej úlohe dnes už legendárnej americkej komédie, ktorá bola ocenená dvoma Oscarmi. Film vznikol podľa rovnomennej knihy Trumana Capoteho. Je to príbeh mladej, emancipovanej dievčiny Holly Golightlyovej, ktorá sníva svoj sen o skvelej budúcnosti uprostred New Yorku. Zatiaľ však žije iba z "príspevkov" na taxík a oblečenie od svojich pánskych obdivovateľov. Jej plány naruší zoznámenie sa s mladým spisovateľom Paulom, ktorý sa prisťahuje do domu, v ktorom býva. (RTVS)

pierre9

Na môj vkus trochu nudný začiatok, ale postupne sa film rozbehol nielen čo sa tempa, ale aj kvality, týka a v závere to už bol americký film zo 60. rokov ako si ho predstavujem. Plusom je i hudba. ()

rigby

Audrey půvabná jako vždy, bohužel však bez ksichtu. První polovina filmu je esencí nudy, v druhé polovině dostane příběh jakýsi náznak děje. Celkově je to však velmi přeceňovaný film. ()

KaKKashi

Krásnej film, Audrey vynikající, George Peppard taky skvělý, příběh dojemný, pěkně prožité dvě hodinky...Jen z vlastních zkušeností můžu říct, že bych tady happyend nečekal, taky mě nakonec dost překvapil...ale je to amerika, bez hepíku by to nebylo ono. ()

Mr. Movie

Měl jsem dobrý pocit, že mě to nikam moc nemanipuluje a tak jsem tišel plul na hezký a milý vlně jménem Audrey. Toto se u romantických komedií často nepovede. ()

SelfishMan

Asi ani nemůžu dát jinak, hlavně teda kvůli Audrey Hepburn. Samozřejmě, že film má své chyby...jednou z těch větších bylo "představení" Rooneyho, které tam nijak zvlášť nezapadalo. Druhou zdejší filmový parťák Audrey. Nějak mi tam nefungoval (třeba jako Peck). 90% One woman show! ()

Grim

...originálny a perspektívny názov skrýva priemerný príbeh s občasne príjemne humornými detailami a peknou herečkou v hlavnej roli...ako celok to ale stráca na kvalite práve kôli hlúpej (viac by sa možno hodilo slovo rozmaznanej) povahe hlavnej postavy...vďaka tomu je to postavené na hlavu tak ako ona... ()

Chase

Miluju Audrey nadevšechny, ale tohle bylo hodně nepovedený. Chyba asi byla, že jsem četl knihu a ještě větší, že jsem večery předtím strávil sledováním Prázdnin v římě a Jak ukrást Venuši. Zatímco to byly filmy svěží a přirozeně krásný jako Audrey samotná, tohle byla naprosto zbytečná snaha udělat z dosti existenciální a příjemně smutný knížky romantickou komedii navíc s nejzbytečnějším a nejnepřirozenějším happyendem jaký jsem kdy viděl. První film s Audrey u kterýho mě napadlo, že už ho nikdy nechci vidět. Dvě hvězdy jen kvůli ní. ()

TheMe

Staré filmy moc nemusím, ale výjimka potvrzuje pravidlo a tak jsem se podíval. A musím říct, že jsem byl hodně mile překvapen. Dneska by tím asi člověk neprorazil, ale když to budu brát na tehdejší dobu, tak všechna čest. Akorát teda chudák kocourek :-) ()

Elisson

Holly bola zahraná v niektorých momentoch až príliš zvláštne.... okrem toho som celú dobu nerozvážne očakávala koniec aký je v knihe.... no aj tento koniec bol pekný ()

SeldomSeen

Ten film prostě miluju. Tedy podle všeho - lepší výraz pro "nevysvětlitelnou náklonnost při plném vědomí nedostatků dotyčného objektu" mě nenapadá. Ano, snímek může být dějově řídký, morální podhoubí hrdinů přinejmenším pochybné, závěr dojící dojetí i pomocí promočeného kocoura nevybíravě citově vyděračský a Rooneyho kreace v dnešní PC době urážející zdaleka ne pouze Japonce, ale co je to všechno platné: jakmile usedne Audrey s kytarou na požární schodiště, jsem beznadějně ztracen během druhého taktu - a soudě podle dalších zdejších ohlasů nejsem zdaleka jediný, komu ta čistá kvinta rezonuje s nějakou drahocennou strunou kdesi uvnitř... Fakt, že tuto scénu chtěli producenti vystřihnout, jen potvrzuje, že skutečné kouzlo vzniká často (a vlastně asi výhradně) zcela bez ohledů na něčí plány či úmysly... ()

mamutt

Netušil jsem jak moc mi může být Audrey Hepburn nesympatická a opravdu jsem jí nepřál šťastný konec. Bohužel hollywood v nás udržuje jiskřičku naděje, že ať budeme sebevíc zahazovat svůj život, nakonec se vše v dobré obrátí. ()

kikin01

Audrey Hepburn mě nepřestane překvapovat. Tak krásně milý film, u kterého jsem se nemohl přestat dívat na tu půvabnou dívenku jménem Holly, která opravdu musela být svého času ta nej. Konec, který ve mě vyvolal silné emoce jsem si musel pouštěl pořád dokola. ()

unclejack

Raňajky u Tiffanyho je svieža komédia , ktorá určite poteší. Kladom je obsadenie , na čele s Audrey Hepburnovou a Georgeom Peppardom , ktorí spolu vytvorili vcelku dynamickú dvojicu. Film nezaprie predlohu v Trumanovi Capoteovi a ten , kto ho príliš nepozná , bude Holly chápať asi len úlomkovo. Miestami som sa však nedokázal prinútiť k zaujatiu , čo trochu kazí kredit inak podarenej snímke. ()

Kxxx

Ach můj bože! Tohle je taková nádhera! Avšak typicky dámská záležitost, starý dobrý Hollywood. Nejlepší je scéna s prodavačem u Tiffanyho. :-) ()

jjjerry

Takže začnu tím nejlepším a to je Audrey Hepburn. Nejenže je krásná, ale věřím, že si ji zamilujete tak jakok já. Příjemná romantická komedie, ale něco tomu chybí anebo jsem od toho možná já jen čekal víc. Skvělý komentář Kleopatra. ()

Desmi

Tenhle film stojí hlavně na Audrey Hepburn. Audrey je neskutečná.. =) Hlavní a podle mě i jediný důvod, proč se na film dívat opakovaně. Hraje (no možná to ani nehraje) milou, citlivou a zasněnou mladou dámu, která žije svůj sen o dokonalé budoucnosti. Svou představu si nenechá kazit ani patrnými nedostatky a na vše nahlíží s nadhledem dítěte. Díky tomu jde o mimořádně milý film.. =) ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)