Audrey Hepburnová v hlavnej úlohe dnes už legendárnej americkej komédie, ktorá bola ocenená dvoma Oscarmi. Film vznikol podľa rovnomennej knihy Trumana Capoteho. Je to príbeh mladej, emancipovanej dievčiny Holly Golightlyovej, ktorá sníva svoj sen o skvelej budúcnosti uprostred New Yorku. Zatiaľ však žije iba z "príspevkov" na taxík a oblečenie od svojich pánskych obdivovateľov. Jej plány naruší zoznámenie sa s mladým spisovateľom Paulom, ktorý sa prisťahuje do domu, v ktorom býva. (RTVS)

Ziggy Zagg

29.5. 2009 Vzhledem k tomu, že literární předlohu T.Capoteho jsem si ještě celkem pamatoval, jediný záporný článek tohoto filmu je odlišný závěr. Audrey zahrála svou roli dokonale, tak nějak jsem si opravdu Holly Golightlyovou představoval. 4.7.2014 Větší část filmu jsem nyní viděl znovu a musím své hodnocení změnit. Snídaně u Tiffanyho je pouze díky své knižní předloze glorifikována. Strašně jsem se u tohoto dvouhodinového tlachání o ničem nudil. ()

Gabretta

Tento film mne opravdu příliš neoslovil. Velmi mi vadil přeslazený dabing s maximální příchutí "američnosti". Navíc nejsem vůbec fanynkou příběhů o "životě americké vyšší společnosti". Škoda, že se film nenesl ve stejném duchu jako jeho závěr. To by pro mne poté byla daleko lepší podívaná. ()

yVANs

Celý film jsem si říkal jak neuvěřitelně nadčasově na mě působí děj, interiéry, móda i samotní herci. Nebýt toho příjemně zdeformovaného barevného spektra, dalo by se říct, že mohl být natočen dnes. ()

muskcz

Nepřekonatelná Audrey ve své životní roli. Jeden z nejvybroušenějších klenotů klasického Hollywoodu. Je to neuvěřitelné, ale ani po téměř padesáti letech neztratil nic ze svého původního třpytu. :-) ()

IXOXI

Nebýt scény v klenotnictví, tak Snídani u Tiffanyho vyzdvihuje jen bezejmenný kocour a poklidná hudba dotvářející atmosféru. Příběh o muži obdivované dívce, která neví co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane. V žádném případě se nejedná o romantický film, v lásce zklamaný Cod působí, jako by nevěděl, co dělá a závěrečná scéna v dešti působí dětinsky, neboť se nejedná o žádné nečekané překvapení a následuje po "mávnutí kouzelným proutkem", které napravuje zkažený charakter. ()

Stíba

Snídaně u Tiffanyho není cukrkandlová romantika jak jsem od ní očekával ale příběh bláznivé holky, která nemůže najít sama sebe. Je to příběh bez pevnější linie, který si volným pohodovým tempem krásně plyne a v závěru doklusává do očekávaného, nicméně vzhledem ke kontextu filmu, pro mě sympatického finále. Je třeba ovšem zdůraznit, že celé dílo stojí na kouzelné Audrey, která je ve své roli naprosto nenahraditelná. ()

Iriquindae

Párkrát mi o tomhle filmu někdo nadšeně povídal, tak jsem se těšil, čímž jsem byl ještě více zklamán. Tahle záležitost je šedivá a nezajímavá nuda, nezachrání to jedna hezká písnička a ani Audrey. Ta je tu sice hezká, ale chová se jako příšerná hysterka a nedá se na ni dívat, spisovatel "Fred" je zase prototyp nudného hodného hocha. Ztráta času, jedna dobrá scéná u Tiffanyho film nedělá. ()

Torgal

Tento film stojí jedine na (ako vždy) úžasnej Audrey Hepburn, ale sama film neutiahne. Musím priznať, že som sa filmom celkom prenudil, lebo sa tu s pár výnimkami (spoločný deň hlavných hrdinov, večierok) nedialo nič zaujímavé a dej bol tiež taký nijaký. Pekný koniec to už k vyššiemu hodnoteniu nevytrhol. 7-/10 ()

albionlady

Moon River je nádherná, Audrey je nádherná, záverečná scéna je nádherná, celý film je nádherný. A dosť vtipný (takéto majú byť romantické filmy!). Aj keď mi občas ten Japonec trošku žral nervy, a ak by dievča bažiace po peniazoch hral niekto iný ako roztomilá Hepburnová (na ktorej mi to nejako nevadilo), asi by som ho neznášala. Musím vyzdvihnúť aj časť, kde Paul a Audrey robia to, čo nikdy predtým nerobili, tá je asi moja najobľúbenejšia :). "You know what's wrong with you, Miss Whoever-you-are? You're chicken, you've got no guts. You're afraid to stick out your chin and say, "Okay, life's a fact, people do fall in love, people do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness." You call yourself a free spirit, a "wild thing", and you're terrified somebody's gonna stick you in a cage. Well baby, you're already in that cage. You built it yourself. And it's not bounded in the west by Tulip, Texas, or in the east by Somali-land. It's wherever you go. Because no matter where you run, you just end up running into yourself." ()

kersten

Legendárny film, s legendárnymi scénami. Nezabudnuteľná párty, nezabudnuteľné nakupovanie... sú raňajky u Tiffanyho. O raňajky vlastne ani nejde, ale ktorá žena by nechcela kvázi "raňajkovať" u Tiffanyho. Ja prvá dvíham ruku, že rozhodne áno. ()

MrGregor

Tak Raňajky byly pro mě velikým zklamáním. Ani nevím, kde mám se svými stížnostmi začít... Snad tím, že jsem se po celý film neuvěřitelně nudil. A to i přes hlavní roli mé snad největší oblíbenkyně Audrey Hepburn, které ta spíše negativní a nesmyslná role mladé hlupačky opravdu neseděla. Když říkám, že role Audrey byla negativní, pak oproti tomu byl "Frank, baby" úplný hrdinný rytíř v zlaté zbroji nejmíň na deseti bílých koních. Zvláštní, že i když se ho film tak snažil vykreslit, nemohl jsem se zbavit pocitu, že pan spisovatel je taky pěkný debil. Nechci tady vypisovat jen všechno zlé, ale určitě musím zmínit pana domovníka, který byl asi tak přesvědčivý Japonec, jako byly pravé jeho zuby... Žádnou romantiku na tom filmu nevidím a nevím, proč bych měl vůbec soucítit s někým, jako je paní bezejmenná kočka. Filmový rytíř klaďas je Blb a vlastně i ta jeho poběhlice je značně nesympatická. Když o tom tak teď uvažuji, nejmileji na mě působil nejspíš ten pán u Tiffanyho, který jim nechal vyrýt ten prsten... Takže shrnutí: Pro mě velké pseudo romantické zklamání, které nezachránila ani Audřina krásná uhrančivá kukadla. ()

joker30

Je dosť možné že tento snímok je značne precenovaný, ale určite hlavne vďaka Audrey a hudbe si status určitej legendy zaslúži. ťažko povedať či ešte obstojí v očiach mladších generácii a moderného publika no ja sa považujem ešte za pomerne mladého a mne sa páči :)) 75% ()

Biopler

Neviem či som videl ten istý film čo ostatní. Toto že je dobrý film? Chaotický. A zápletka žiadna. Mal som problémy dopozerať. ()

Critic

Zas jsem se jednou odhodlal pustit si nějakou tu klasiku, zase jednou jsem našel něco krásného. Tenhle film je opravdu umělecké dílo. Skvělá kamera, střih, herecké výkony a především hudba. No, teď jdu ponížit hodnocení všem těm novodobým nesmyslům, kterým jsem dal z nudy plné hodnocení. ()

tranquill

Audrey je v tomto komediálním dramatu kouzelně přitažlivá, ale také i nesnesitelná, a také i mé hodnocení je plus mínus, tedy průměr. ()

PEZ

S veľkým oneskorením som po Vertigu dobehol aj tento dlh a KONEČNE si pozrel túto užasnú klasiku. Vždy som bol zvedavý, že prečo tento film je až tak kultový - už tomu rozumiem. :) Natočiť tak krásnu poctu ženskej detskej naivnosti, skoro až nevinnosti, ale aj nedospelosti a márnosti je fakt kumšt. Navyše to spraviť tak nenásilne, prirodzene a uvoľnene, to je umenie. Tu sa stretol úžasný scenár, skvelí herci (nikto by toto nezahral lepšie ako Audrey) a nadpozemská hudba od Henryho Manicniho (Oscar za Moon River ako aj za celý soundtrack). Neuveriteľné, ako vďaka tomu, že sa film odohráva v modernom veľkomeste, film vôbec nezostarol. Naozaj skvelý film so zaujímavým záverom! Skvelé. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)