Ako je možné prežiť vo svete, ktorý doslova zo dňa na deň prevalcovali davy zombíkov? Nuž, dvaja muži, ktorí by ani nemohli byť rozdielnejší, zjavne našli odpoveď na túto neľahkú otázku! Večne nervózny a ustrašený Columbus (Jesse Eisenberg) je síce naozaj ukážkový zbabelec, no prekvapivo sa mu zatiaľ podarilo vyhnúť sa všetkým útokom nemŕtvych – vďaka tomu, že sa striktne drží svojich dosť zvláštnych, ale účinných „47 pravidiel prežitia v Zombielande". Jeho život sa začne uberať zaujímavým smerom, keď sa ako jeden z posledných ne-zombíkov vo svojom nemŕtvymi obsadenom rodisku zoznámi s drsným Tallahasseem (Woody Harrelson). Ten, na rozdiel od Columbusa, zjavne nemá strach vôbec z ničoho. Spolu sa rozhodnú zrealizovať vskutku odvážny plán – raz a navždy skoncovať so všetkými zombíkmi. No ešte predtým budú musieť voľky-nevoľky čeliť najväčšiemu strachu zo všetkých... Samým sebe! Ešteže im osud priveje do ceste dvoch ďalších ne-zombíkov – temperamentnú Wichitu (Emma Stone) a drobnú Little Rock (Abigail Breslin), ktoré si medzičasom už tiež našli svoj vlastný, dosť svojrázny spôsob prežitia v chaose, ktorý vládne všade naokolo. Nanešťastie ale netrvá dlho a budú sa všetci štyria musieť naozaj poriadne zamyslieť nad tým, čo je horšie – nejako to spolu vydržať alebo... Sa zombíkom jednoducho vzdať? (TV Dajto)

Okara

Tak tenhle snímeček mi napoprvé naprosto dokonale sedl, až jsem chtěl dát maximální hodnocení. Po druhém zhlédnutí už to tak excelentní nebylo, pravděbodobně jsem nebyl v tak dobrém rozpoložení. I tak ovšem nemohu opomenout jednoznačné klady - originalita, sice ohrané postapokalyptické téma, ale v kontroverzním podání, vtip, snad při každé druhé scéně jsem se minimálně uchechtl, děj, který se neustále někam posouvá až do mírně kýčovitého konce a samozřejmě dobře vybrané postavy - zakřiknutý Jesse Eisenberg hraje na výbornou, Emma Stone si krásku střihla dobře a Woody Harrelsonův úhel pohledu na svět a jeho hlášky mě vždy spolehlivě dostanou. 85% ()

Ant

Film má výborný rozjezd plný hlášek a skvělé hudby, ale po polovině začne tempo rapidně padat dolů a začne to být nuda. Stopáž o 80 minutách tedy naprosto stačí. A i když Harrelson válí, tak konec je pro tenhle druh filmu zbytečně sentimentální a ruší tím celou atmosféru. Zábava to ale i tak byla. ()

mil@n.fanatik

Nebylo to špatné, dobré scénky, dobrý nápad, ale když si vzpomenu, jak jsem viděl poslední hororovou komedii Soumrak mrtvých, tak mě bavil daleko víc. 60% ()

Slartibarkfast

Žádný úžasný kinosnímek, ale taky žádný propadák. Takový ten film, co vám zůstane na jazyku a nemůžete mu přijít na chuť. Líbily se mi pravidla a herci. Ale celkově to bylo takové.. slabší. Prostě jsem čekal víc. Takový lehký nadprůměr bych řekl. 60% ()

predators

Neviděl jsem už tohle všechno někde jinde? Jasně, že ano a mnohem lepší! Zombieland nepřináší absolutně nic nového a zmůže se na pouhé "kosení" zombíků a na návštěvu Billa Murrayho, která byla z celého filmu to nejhorší a řekl bych, i docela stupidní. Pár světlých a vtipných míst se najde, ale jinak daleko horší než Doghouse 40% ()

Eawy

Podľa mojich predstáv to malo byť lepšie. Najmä sklamanie teda vedie k nižšiemu hodnoteniu. Parodovalo to síce mnoho filmov, hrali tam príjemný herci, malo to zaujímavý námet, rovnako ako aj hlavnú tematiku, ale niečo k tomu chýbalo. Veľmi rada by som bola prišla na to, čo to je, ale neviem. Akoby to zostalo nedokončené. Napriek tomu, som sa dobre bavila. Niektoré scény som si pustila aj dvakrát za sebou. Myslím, že je to dobrý film, ktorý by som odporučila, pozerať skupine ľudí, ktorí po párty prežívajú opicu. Je to dobré. Asi 70% ()

Němi

Roadmovie o cestě do lunaparku skrz zombies zamořený svět, v které Jesse Eisenberg balí suverenní kočku, Harrelson pátrá po posledních kusech své oblíbené sladkosti a Bill Murray v roli Billa Murrayho se převléká za nemrtvého (aby si mohl v klidu zahrát golf) nemůže být špatná. A když režisér k řízné hudbě a pořádně krvavým akčním scénám přihodí slušné tempo a rozumnou stopáž, je dokonce výborná! ___ PS: Věděli jste, čeho Murray nejvíc lituje? ___ Doufám v kvalitní dvojku, jako jedna z mála by měla smysl. ()

nash.

Pobavilo, ale všeobecné nadšení nesdílím. Pro mě je Zombieland jen lehce ujetá krvavá legrácka na jedno použití. Neudrží sice laťku nasazenou skvělým úvodem, ale nudit nezačne. Občas se blýskne odkazem nejen na klasiku, občas přiloží pod kotel zábavnou akci nebo nápad, a sem tam překvapí vydařeným momentem. A nad tím vším ční skvělá scéna s Billem Murrayem, nejspíš jediný moment, na který si vzpomenu i po letech. ()

silentname

"Zombieland" nakoniec skutočne v mojich očiach uspel. Myslím si, že na svete je už veľké množstvo zombie filmov a je ťažké do toho priniesť niečo zaujímavé, no tu sa to podľa mňa podarilo. A všetko to tkvie v dvoch základných veciach. Dobrý humor a skvelá hlavná štvorica. Woody Harrelson si užíva život a je v tom skvelý. Emma Stone a Abigail Breslin sú veľmi presvedčivé a Jesse Eisenberg tiež nie je špatný. Všetci reálne majú čo v tomto filme ponúknuť. Či už ich charaktery, dobré hlášky alebo len malé momentky, ktoré si človek podľa pravidla 32 užívam tiež. Počas filmu som si síce hovoril, že by som si prial viac zombies, no na druhú stranu musím povedať, že sa nám to v poslednej polhodine vynikajúco vykompenzuje vynikajúcim útokom na zábavný park. A veľkou kopou zombies. Takže aj v tomto smere som nakoniec ostal veľmi spokojný. Popravde si hovorím, že keby som žil v zombie svete, tak by sa zo mňa pravdepodobne zombie stal. S mojimi kilami by som to proste nedal a dobehli by ma. Takže toľko k pravidlu 1. Ale tiež si hovorím, že život treba žiť, inak nie sme o nič moc rozdielni od tých zombíkov v tomto filme. Teším sa už na tohtoročné pokračovanie a dúfam, že bude na rovnakej úrovni. Hodnotenie: B+ ()

PetrPan

Proč já se Zombielandu léta vlastně vyhýbal, to je mi celkem záhadou.  A jak už to tak někdy bývá, dělal jsem chybu. Hned úvodní titulky mi napověděly, že se bude jednat o zábavu dle mého gusta a ač to mám ve výsledku raději ještě ulítlejší, užil jsem si tuhle postapo roadmovie ozdobenou zombíky a Emmou Stone (Woody byl pochopitelně nejlepší!) náramně. Potěšila, překvapila a rozesmála pidirolé velkého krotitele Billa i vždy zastavený nebo shozený patos, jemuž se tam ale pochopitelně podařilo připlížit zadem.  Čtvrtý pravidlo bylo asi to o záchodě, čili mi závěr komentáře nebude moc dávat smysl, ale kdo by se tím zabýval. Jdu otevřít sousedce ze čtyřistašestky. docela huláká... ()

Pedestrian

Tenhle rok patří ofinám a nekompromisní akci. Malin Akerman ve Watchmenech a teď Emma Stone v Zombielandu. K plné palbě chybí pořád dost (Jesse Eisenberg není vtipný a humor místy vázne), ale našlapané je to parádně. A navíc dost možná nejpovedenější cameo v historii filmu. ()

Tomco

Komédia a horor v jednom balení ma nikdy nejak extra nebralo, to však nie je prípad Zombieland.. Drsné, zábavné a v každom okamžiku také, ako by som si želal.. Milujem, keď si dokáže film uťahovať sám zo seba (presne ako Adela Banášová zo svojich pŕs).. Nárez s výborným castingom! 80% ()

Slarque

Povedená akční komedie se sympatickou čtveřicí hlavních hrdinů, našláplým soundtrackem a černým humorem. Přes povedené hlášky a slušné tempo mi to přece jen nepřišlo celou dobu tak zábavné jako v tom lunaparku (70%). ()

WANDRWALL

Co je tady na Zemi lidstvo dnšního druhu, tak mezi námi žijí i zombie. To ví většina lidí, a tak co by se stalo, kdyby zombie postupně nahrazovalo lidstvo? Film je nezvykle krátký. Jen 80 minut. Téma tedy zdaleka nevyčerpal a doufám, že jiní filmaři ho nenechají ležet někde v šuplíku a ještě nás s ním potěší a pobaví i poučí. ()

eLeR

Viac ako tri desiatky pravidiel, dobrú kondičku, po ruke auto, zbrane a nejakých tých kamarátov a máte možnosť prežiť v krajine plnej zombie. Apropo, tie baby si tie kolotoče moc neužili. Škoda. A nemajte strach, jedla je dostatok. ()

Bachy

Zhlédnuto na csfd předpremiéře. Zombieland vytáhl originální jízdu s úžasnou muzikou, což je můj šálek kávy a kolikrát už jsem nadšeně sázel plný počet jen za tyto aspekty. Navíc jsem hardcore fanda Krotitelů duchů, takže ti, kteří viděli, tuší, jakou mi film udělal radost. Stejně tak oceňuji i prolínání základních pravidel přežití přímo do obrazu. Proč tedy 4 hvězdy? Protože potenciál byl ještě větší. Daleko radši bych sledoval jízdu Woodyho Harrelsona krajinou, třeba i s hlavní chlapeckou postavou, tu jsem zkousl, ale ty holky mi nesedly, ani jedna. Nic na tom nemění ani fakt, že se Emma Stone narodila na den přesně jako já. Možná, kdybych o filmu nic nevěděl, přešel bych i tohle, protože vtipných scén je tam nepočítaně. Takhle jsem byl pln očekávání a jak děvčata najela prvně do záběru, doufal jsem, že si je Tallahassee Harrelson splete se zombieky a rozstřílí je taky + mi připadalo těch odkazů na jiné filmy až moc,ale to překousnout umím. Nejlepší scéna filmu? Paradoxně právě úvodní titulky, už jen kvůli nim půjdu do obchodů pro originálku. ()

Happens

Myslím, že už vím, co motivovalo Finchera v Social Network obsadit Marka Zuckerberga Jessem Eisenbergem/nerd/geek/whatever. Film s takovou parodií na zobie style filmy a vůbec parodií na to smysl-nedávající-hrdinství. Kdo má rád zombie a černý humor, tak ať do toho jde. Jinak nedoporučuji k romantické večeři při svíčkách. ()

Chrustyn

Žánr hororové komedie je dost poutavý jak pro diváky, tak i pro jeho tvůrce. Urodilo se dost povedených kousků (mezi kterými dodnes kralují kousky Petera Jacksona) ale ještě více slabších (kde vítězí Uwe Boll, i když jeho záměr není točit komedie). "Zombieland", který vypadal dost nadějně je kvalitativně někde mezi. Na jednu stránku jsou zde stylové a neskutečně vtipné úvodní titulky a pár hodně povedených scén (převážně demonstrace pravidel pro přežití). Na druhou stranu nemá film ani přes krátkou stopáž příliš dobré tempo a je zde dost scén, které se vyloženě táhnou jak zombie ze starých Romerových hororů. Výsledný dojem nezachrání ani herci, kteří nevypadají jako by se nějak závratně bavili a popravdě bych si na místě Harrelsona představoval jinýho a hlavně zábavnějšího bouchače, který by si s postavou pohrál více než jen "drsňák na cestě za buchtičkou" (a nejedená se o žádnou narážku na ženské pohlaví). I když se nejedná o špatný film, úvod a trailery slibovaly mnohem více. ()

Lenny.M

Tak tohle je husťárna! Tvůrci sice asi zapomněli, jak vypadá nějaká dějová kostra, ale i přesto se jim povedlo natočit vtipnou, trefnou, hororovou komedii s úžasným zabíjením zombíků a DOKONALOU hudbou k tomu! ()

SeBig

Vtipem se to Soumraku mrtvých nevyrovná ani omylem, ale pár dobrých vtipných momentu se zde najde jako např. scéna s Billem Murayem atd. Velké plus jsou také pěkné holky jako Amber Heard a Emma Stone. Když už ale zombie komedii tak jedině Shaun of the Dead, jinak mám radši vážný zombie filmy. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

04.01.2019

Už je v podstatě jasné, že studio Disney místo klasického pokračování Pirátů z Karibiku hodlá celou sérii rebootovat. Poslední díl totiž vydělal „jen“ 794 milionů a to je po miliardových dílech pád,… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Scenáristé Deadpoola a Zombielandu Rhett Reese a Paul Wernick měli údajně mít první schůzky se studiem Disney o potenciálním rebootu miliardové série Piráti z Karibiku. Zatím není jasné, jestli… (viac)