Ako je možné prežiť vo svete, ktorý doslova zo dňa na deň prevalcovali davy zombíkov? Nuž, dvaja muži, ktorí by ani nemohli byť rozdielnejší, zjavne našli odpoveď na túto neľahkú otázku! Večne nervózny a ustrašený Columbus (Jesse Eisenberg) je síce naozaj ukážkový zbabelec, no prekvapivo sa mu zatiaľ podarilo vyhnúť sa všetkým útokom nemŕtvych – vďaka tomu, že sa striktne drží svojich dosť zvláštnych, ale účinných „47 pravidiel prežitia v Zombielande". Jeho život sa začne uberať zaujímavým smerom, keď sa ako jeden z posledných ne-zombíkov vo svojom nemŕtvymi obsadenom rodisku zoznámi s drsným Tallahasseem (Woody Harrelson). Ten, na rozdiel od Columbusa, zjavne nemá strach vôbec z ničoho. Spolu sa rozhodnú zrealizovať vskutku odvážny plán – raz a navždy skoncovať so všetkými zombíkmi. No ešte predtým budú musieť voľky-nevoľky čeliť najväčšiemu strachu zo všetkých... Samým sebe! Ešteže im osud priveje do ceste dvoch ďalších ne-zombíkov – temperamentnú Wichitu (Emma Stone) a drobnú Little Rock (Abigail Breslin), ktoré si medzičasom už tiež našli svoj vlastný, dosť svojrázny spôsob prežitia v chaose, ktorý vládne všade naokolo. Nanešťastie ale netrvá dlho a budú sa všetci štyria musieť naozaj poriadne zamyslieť nad tým, čo je horšie – nejako to spolu vydržať alebo... Sa zombíkom jednoducho vzdať? (TV Dajto)

Olafsson

Parádní zpomalené záběry během úvodních titulků mě naladily na tuhle vtipnou jednohubku která má spád a ani chvíli se u ní nenudíte, naopak jede to pěkně z kopce a ještě se u toho zasmějem... Odpustím jednoduchoučký děj a jasná klišé, o to tu nešlo, šlo o hlášky, legraci a akci... Woody H. je bourák! ()

meemini

Trailer byl super, takže jsem film ani dlouho nesušil v compu a vrhl se na věc. V očekávání věcí brutalitně zábavných. Nakonec jsem byl ze Zombielandu spíš zklamaný. Zábavou lepší Shaun of the dead. Zvláštně působí minulost Harrelsona. Nezapadala do jeho charakteru a přidala na kontrastu s jeho enjoy-sadismem, který ukazoval v první polovině. Špatně je, že tam, kde mohl být Tallahassee drsnější, nebyl, a čím dál, tím víc, to za něj doháněli ty dvě květinky (Wichita a Little Rock). Jenže ty taky nakonec vyměkly. Asi proto, aby se děj přesunul do zábavního parku, kde mohl ukázat své hrdinství i poslední z nezoombie Columbus. A zístak tak srdce své vyvolené? Prostě jako z pohádky. Láska kvete i když svět hoří. Hodně vtipný je tu Bill Murray, celý kousek s ním je paráda. ()

marek29

Jak už tady někdo poznamenal, je to bezchybná zábava na jedno použití a já nemůžu, než souhlasit.. Film má toho tolik co sdělit: od pravidel, kterými se řídí hlavní hrdina, přes černý humor použitý při kontaktu se všudypřítomnými zombíky až po lásku klíčící mezi hlavními hrdiny (Little Rock & Columbus). Happyend je už jen třešničkou na tomto nenapodobitelném dortu, který jsem si dal opravdu s chutí a rád v budoucnu (až trošku zapomenu o čem film byl) zase ochutnám :) + za Woodyho Harrelsona, který je mým oblíbencem a samozřejmě holky, kterým to taky moc slušelo! ;-) ()

borohub

Viděl jsem i lepší parodie(jde to takhle vůbec nazývat? ). Dějově takové, no nějaké docela nezáživné, Občasné vtipy jsou dobré, ale asi jsem se smál více u filmů ze série Scary Movie. Nevím co bych více napsal.. ()

victt

When the zombie outbreak first hit, the first to go, for obvious reasons... were the fatties. Fantasticky zvládnutá hororová komédia. Sympatickí herci, svieži humor, dobrá atmosféra a pravidlá ktoré musíme dodržiavať aby sme prežili pri útoku zombíkov. ()

anyonecek

Skvělá komedie a zároveň slušný horor. No hodně jsem uvažoval jaké hodnocení dát a nakonec se přikláním k nejvyššímu, protože to byla přece jenom parádní řežba, která měla vtip a která místy i zlehounka dojala. Jinak poletující zásady každou chvíli docela sedly a pobavily a hudba krásně padla do scén. Skvělá podívaná a určitě doporučuji. 90% ()

Mr.Atsor

Na filmu mne zklamal děj. V podstatě jsme se z ničeho dostali nikam. Asi jsem marně očekával, že budeme nějak řešit situaci, co na Zemi nastala, ale místo toho jsem se dočkal poměrně nudného románku mezi Columbem a Wichitou. Na druhou stranu musím pochválit herecký výkon všech (čtyř) postav. Zejména Jesse Eisenberg a Woody Harrelson mě dost bavili. Je to film zejména na odreagování a pobavení se před spaním. :-) ()

Syna.1990

Šílená zombie komedie s výborně vybranými hlavními hrdiny a výbornými hláškami. Když se z holčiček ze sousedství stanou zrůdičky, je čas je přestat vozit do školy! 70% ()

Daryl.Dixon

Ne každý film, v němž jsou zombie, je nutné označovat za horor. Tady jsou spíše jako druhotný produkt. Hlavním cílem každé postavy je něco jiného, někdo hledá lásku, jiný chce do zábavného parku a drsňák Woody Harrelson, který brečí u Titaniku, se snaží sehnat konkrétní čokoládovou tyčinku, a zombie při tom likviduje, jako by mu jí chtěli sežrat. Prostě samé důležité věci se zombie apokalypsou v pozadí. Jesse má seznam pravidel, které ho udrží na živu, jako třeba nenechat se sežrat zombíkem na záchodě, protože by to bylo trapné, zvláště když se nestihnete ani utřít, natož si natáhnout kalhoty. Ještě bych přidal jiné pravidlo pro přežití, například nedělat vtipy, v nichž se vydáváte za zombie ve světě, kde se zombie střílí do hlavy - to víte, smíchy se u toho nepotrháte, ale spíše olovem. ()

Punisher95

Tento film jsem viděl viděl už nespočetkrát a pořád se mi líbí. Vřele každému doporučuji. je to vyvážená komedie plná zabíjení zombíků, černého humoru a romantiky s Emmou Stone. Film příjemně ubíhá a nudit se u toho rozhodně nejde. Za sebe jednoznačně hodnotím pěti hvězdičkami. ()

subic

Podle mě druhá nejzábavnější zombie vyvřažďovačka hned po Soumraku mrtvých (2004). A to vůbec nejsem příznivec zombie kravin. 75% ()

Alfo

A presne takto by vyzeral môj scenár v zombie svete. Super komédia, ultra zombie killer Woody Harrelson a Jesse Eisenberg s ktorého postavou som sa tak trochu stotožňoval. Jediná škoda, že to nie je dlhšie. Pro příšte si pamatujte: Kondice pásy a všechny pravidlá nejsou vším, ale trocha prevence neuškodí. Jsem Columbus Ohio se země zombie. Přeju dobrou noc. ()

Brano

Pozrieť sa to dá, par krát sa človek zasmeje. Dokonca ani zopár krvavých zombie scén tomu nechýbalo. Herecky tiež nie najhoršie, ale chýbal mi to lepší príbeh. Je to len taká bezduchá road movie, ktorá neurazí, ale tiež ani nenadchne. ()

adamix

Veľmi ma prekvapila táto skvelá hororová komédia. Obsahuje obrovskú dávku humoru a akcie, a to je na komédiu tohto typu dosť nezvyčajné. Herci sú skvelí, no Harrelson asi najlepší, fighty sú skvelé, rady, ako prežiť v zombie apokalypse sú ,, náučné :) '', zombíkovia ujdú a Bill Murray tiež sekne. Jediné čo je na tom vadné je to, že pozeráte začiatok a ani sa nenazdáte, a už sú záverečné titulky. Keby to bolo o 20 minút dlhšie, bolo by lepšie. Ale už dlho som sa tak nezabavil. Doporučujem každému, kto má rád smiech a krv. U mňa 85%. ()

AgnesDee

Skvělej zombie film, u kterýho se zasměješ, lehce vyděsíš a nechybí ani smutná scéna. Někteří si můžou myslet, že když je film prosazován jako zombie komedie, že se u něj musíme jen smát a padat na záda. Není tomu tak. Podle mě nemůže být film, u kterýho se jen smějete. Život totiž není jen o tom, jestli se smějete, prožíváte šílený drama, nebo žijete ve strachu. Život je tohle všechno najednou. Takže když udělají zombie komedii, ve které se nasmějete, ale najednou zjistíte, že ty postavy taky někoho v tom příšerným světě ztratili a za to teď bojují, je to jedině dobře. Jen škoda, že jsou zde některý scény, který by zde vůbec být nemusely a akorát jen prodlužují stopáž. Ale Bill Murray byl skvělej, i když zbytečnej. ()

nula87

Jednohubka, ale jednohubka zábavná a svěží, V tomto žánru až asi není možné vymyslet něco nového a originálního, ale tenhle kousek rozhodně nezklame. Pasáž v domě Billa Murrayho je top celého filmu. 70% ()

JosefTomas

Zombieland je to nejlepší, co mohlo na motivy zombie komedie vzniknout. Výborní herci, skvělý scénář, parádní akce a nezapomenutelné postavy. Doufám, že se druhého dílu někdy dočkáme, protože by byla škoda (a navíc by bylo studio blbé), kdyby se druhý díl neuskutečnil. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

04.01.2019

Už je v podstatě jasné, že studio Disney místo klasického pokračování Pirátů z Karibiku hodlá celou sérii rebootovat. Poslední díl totiž vydělal „jen“ 794 milionů a to je po miliardových dílech pád,… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Scenáristé Deadpoola a Zombielandu Rhett Reese a Paul Wernick měli údajně mít první schůzky se studiem Disney o potenciálním rebootu miliardové série Piráti z Karibiku. Zatím není jasné, jestli… (viac)