Na skále nad mořem se v autě milují muž a žena. Najednou se ozvou dva výstřely, žena vyjde z auta, zamyšleně se dívá z útesu a pak odchází... Nekonformní policejní inspektor Harry Callahan opět neuspěje u soudu. Jeho nadřízený je toho názoru, že kde se inspektor objeví, dochází k nepříjemnostem a úmrtím. Případ zastřeleného muže ale stejně svěří Harrymu. Pátrání pokračuje v malém městě San Paulu. Callahan potká mladou malířku a restaurátorku Jennifer Spencerovou. Netuší ještě, že za vraždou muže v autě stojí ona a rozhodně se zabíjením nemíní skončit. Likviduje totiž členy bandy, kteří ji a její sestru kdysi brutálně mučili a znásilnili. Jennifer a Harry se stanou milenci. Harry tuší, že Jennifer je vražedkyně, ale události nabírají stále vyšších obrátek... (oficiálny text distribútora)

corpsy

Veľký komerčný hit tejto série, ale neponúka to zadosťučinenie, ktoré sme si mohli vychutnať v predchádzajúcich filmoch. Asi zrejme preto, že tu Drsný Harry hraje skôr druhé husle a hlavným bijcom je tu pomstychtivá ženská, ktorá má ale na to svoje ´´maľovanie vajec po rozkroku´´, všetko právo. Prečo? No lebo spravodlivosť neexistuje. ()

Korbitch

Podstatně lepší, než Enforcer. Harry má konečně zase koule, byť pěkných pár týpků tu o ně přijde. Co se týče Harryho přesunutí na burákov to není zase tak špatný, protože tady je Harry opět zase ten starý, hláškující a konečně se taky pořádně bitkující drsoň s kvérem proklatě vysoko. Kdo nevidí markantní rozdíl mezi Enforcerem a Sudden Impact, tak nikdy tuhle sérii nepochopil. Místní hodnocení? Směšná. ()

zlabus

Se čtvrtým dílem série poprvé trošku ztrácí dech (byť skutečně minimálně). Přechod do osmdesátých let se na Harrym projevil, přitvrdilo se na akci i hláškách, ovšem zároveň i na jednoduchosti příběhu, ale to je moment, který klidně pominu. Hlavně, když mám na očích toho neuvěřitelně drsného Clinta. Jak bylo řečeno oproti prvním třem filmům o Dirty Harrym lehoučký pokles, ale i tak silný zážitek. Přeci jen si přiznejme, že v dnešní naleštěné době by už hrdina jako je Clint uspěl jen stěží. 75% ()

Jillen

Eastwood je jak skvělý herec tak i režisér. Drsný Harry je prostě klasa a tento film z pětidílné série není žádnou vyjímkou. Scéna v restauraci na začátku filmu je dokonalá. "Jak to myslíš my...sráči?!"..."Smith Wesson a já..." :) ()

Freemind

Vcelku zajímavé, přesto trpící nedostatkem režijních zkušeností páně Eastwooda, které z tohoto filmu čouhají jako sláma z bot. K tomu toporná Sondra Locke a další skupinka mizerných herců ... V záplavě amerických kriminálek se tohle neztratí, přesto jde jen o chabý odlesk legendy ze 70tých let. ()

zipper111

V pořadí čtvrtou Callahanovku natočil už sám mistr, a bylo to občas i docela znát, ten jeho styl se už formoval. Příběh zajímavý, akční scény jak z divokýho západu, fakt sranda. Dialogy teda nic moc, občas se Harry snažil až moc o dobrou hlášku, takže to vypadalo lehce trapně. Každopádně, scéna, kdy Harry stojí v záři reflektoru na konci filmu, není mu vidět do obličeje a jen mu u boku ční jeho neskutečná Magnumka, je dokonalá.3* ()

kaylin

Clint Eastwood pořád jako Harry Callahan baví, navíc tentokrát ve své režii, což se v rámci série stalo jen jednou. Je zde zajímavá postava ženy, jež se mstí, a vyvrcholení, které se dalo očekávat, ale sedí tomu prostě dokonale. Harry nic neztrácí na svém charakteru, což je jen dobře, a přitom má pořád vývoj. ()

Maq odpad!

Snad časem, až ještě trošku povyrostu a pomohou mi pan Alzheimer a MUDr. Skleróza Roztroušená, se mi tenhle film zalíbí. ()

Colonist

Svět se mění, ale Harry Callahan zůstává stejný i v 80. letech. Clint Eastwood si sedl na režisérskou židli a napravil téhle sérii reputaci, kterou z části pošramotil Enforcer. Scénář je mnohem lepší než v předcházejícím filmu a je jen dobře, že se vrátil Lalo Schifrin, jehož hudba k atmosféře těchto snímků neodmyslitelně patří. Akční scény jsou povedené, Harry nepřestává hláškovat a je tu i plno nezapomenutelných scén (např. "Go ahead, make my day" či Harryho famózní nástup před závěrečnou konfrontací s grázly). Pár podivných momentů by se zde našlo, ale tvář filmu nijak významně nekazí. Sudden Impact si orámování modrou barvou rozhodně nezaslouží, to Enforcer! ()

ibeh

Volné pokračování Násilníka se příliš nevydařilo. Nelíbila se mi režie ani herecké výkony. Nikdy jsem moc nesledovala akční snímky, no a tady je více nesmyslných akcí a vražd než zajímavé filmařiny. Clinta jsem jako herce nikdy moc nemusela, ale jeho režie bývají občas zajímavé. Poslední jsem viděla film Richard Jewell, který je opravdu vydařený. ()

kagemush

Můj neoblíbenější díl Špinavého Harryho,tentokrát s tou největší zbraní s kterou se kdy vytasil (větší nevytáh ani na Streep v Madisonských mostech),se závěrem který byl docela napínák a hlavně s úžasně mimózní Sandrou Locke(zřejmě životní role). ()

BoredSeal

Sudden Impact je nezvykle tragická, depresivní podívaná. Naštěstí je Harry pořád králem sarkasmu a jeho způsob trávení dovolené se svým psem nerozesměje málokoho. Mezi tradičně odpudivými záporáky zaujme zvrácená vulgární Vlasta Parkanová, která naštěstí dopadne tak, jak by se to mělo stát i v reálu. Pořád přemýšlím, jestli jí taky ustřelili koule. :-) ()

Martin741

Stvrty diel Dirty Harryho dostal nazov Sudden Impact. A co je pre seriu najhorsie, opat sa zmenil reziser. Pokial Dirty Harry z roku 1971 reziroval Don Siegel, dvojku uz tusim Ted Post, Trojku Enforcer uz reziroval James Fargo, no a tuna v Dirty Harry 4 Sudden Impact sa rezie chytil samotny Clint Eastwood / /Bronco Billy, Honky Tonk man/. Pan Eastwood uz sice mal reziserske skusenosti /Tulak z sirych plani, Honky Tonk man/ a urcite aj talent, ale serii celkovo zmena rezisera s kazdym novym filmom skor uskodila nez prospela. Naslo by sa tuna par serii znicenych castym striedanim reziserov. A presne takto dopadol aj Dirty Harry. Scenar je tuna slaboduchy, samotny Harry Callahan ma opletacky nielen s vrahom, ale aj so so sefom/sudmi. Vysetrovanie vrazdy vedie tentokrat k trochu prekvapivemu zaveru. Akcnych scen je pramalo, a su mdle, strielacky taktiez nic moc. Ale aspon ze su. Herecke vykony mizerne, hlavny zaporak je oproti strachnahanajucemu Andrew Robinsonovi /Dirty Harry 1/ nevyrazny a slaby. Spracovanie az moc televizne, dejova linia nevyrazna. Bohuzial sa vsak natocila aj 5 -ka The Dead Pool, a ta sla kvalitou este viac dole. O tom vsak pisem az v komentari k samotnej Dirty Harry 5. 62 % ()

Jino

Je až s podivem jakou si tato série drží kvalitu. Dokonce mi příběhově sedl Náhlý úder lépe než Násilník. Clint Eastwood coby Harry Callahan je i v 80. letech stále drsný jako břitva a opět drží status tohoto kultovního hrdiny vysoko. ()

MrPierc

Máš koule ? Tak budeš trpět ! Harry v maloměstě udělá pěkný rozruch. Kam vejde, tam se sypou mrtvoly. Finální scéna se světlem v zádech, koltem v ruce a temnou hudbou = musíte vidět ! ()

starbrejkr

Už teď vím, že mi budou středeční pozdní večery s Dirty Harrym chybět. Počtvrté a pořád mě to baví:-)) Nejvíc se mi na té sérii líbí, že s každým dílem přijde na svou dobu v podstatě originální zápletka (nejméně originální byla paradoxně jednička, ale ta zase měla nepřekonatelnou atmosféru). Navíc ani tady nechybí bombové hlášky, jako bonus je tu tentokrát i mimořádně odporný pejsánek. ()

agathon

Me se to libilo spise jako dalsi film s Calahanem. Nicmene je fascinujici ta formalni ornamentalnost, jiz jsem si v predchozich dilech serie nevsiml - treba ten zaber na Harryho s tou supr pistoli proti svetlu v zaverecnem zuctovani. Jinak to ma vsechny parametry serie - predevsim tu zhoubnou ideologii zbrane - neni sice spravne zabijet, ale kdyz mi nekdo leze na zahradku, tak toho motherfuckera ochranuj samo peklo...!!! Tady je to navic posveceno tim, ze dilema je uz konstituovano nejen postavou Drsnyho Harryho, ale je rozklenuty i na jeho blondatou partnerku (prominte ten lehky spoiler). No nevim, holt to byla "jista tendence hollywodskeho filmu" te doby. Pozoruhodna je i mira filmove historicke sebereflexivity, kdyz Harryho oznacuji jeho nadrizeni jako "dinosaura", ktery do dnesni doby (ctete - zacinajicich osmdesatych let s jejich obnovenou virou v system) nepatri, a je to pritom nakonec prave on, kdo triumfuje (ne nahodou mimo sve tradicni pusobiste SF v nejakem okolnim vystrkove). ()