Představte si, že existujete v různých podobách v paralelních světech. Vaše alter ega prožívají rozmanité osudy a se smrtí každého vesmírného dvojníka se rozdělí jeho síla a energie mezi zbývající. Přechody mezi jednotlivými světy - kvantové tunely známé jako červí díry - hlídají speciální agenti multiversa. Jeden z nich, bývalý agent Yulaw, už zničil v paralelních světech 123 svých alternativních životů. Už zbývá jen poslední dvojče na Zemi, uznávaný veterán losangeleského policejního oddělení Gabe. Jeho život, spokojené manželství i čest se ocitnou v troskách, když Yulaw vnikne do jeho světa, hnaný touhou stát se nejmocnějším, neporazitelným jedinečným. Křehká rovnováha vesmíru je ohrožena, osudová bitva mezi dobrem a zlem vrcholí. (oficiálny text distribútora)

galba

Hm bohužel sama myšlenka filmu trochu pokulhává, jelikož dříve či později by všichni umřeli i přirozeně a jeden by zůstal vždy poslední... ()

majxik

Docela zajímavá idea ztvárněna do průměrného akčního snímku plného akce, bojového umění a bohužel s podporou ne ažtak dobře zvolené hudby. ()

ywo666

Ale hej, prečo nie. Dobrý nápad, ale s príliš jednoduchým prevedením. Jet LI sa snaží a veril som obe úlohy. Film ponúka prvý krát akčného Stathama, čo beriem ako veľký prínos. Akcie je dosť. Film nestihne nudiť. Občas je to strašná chujovina, ale to sa dalo čakať už podľa traileru. Obrovské plus je hudba. Pesničky od Disturbed, Drowning pool a Papa Roach notoricky poznám a kedysi som na nich frčal. S odretými ušami 70% a 4*. Ale Jet má aj na viac. A nemuselo to byť také prelanované. ()

lennyd

Existuje mnoho paralelních světů, a ve všech žijí klony každého jedince. Po smrti kteréhokoliv z nich se jeho síla rozdělí mezi ostatní. Toho chce využít Yulaw, který postupně zabíjí všechny své dvojníky, a tím získává na síle. Už mu zbývá pouze jediný dvojník, policista Gabe. Ten je ale po smrti ostatních klonů stejně silný jako Yulaw, a mezi nimi se může rozhodnout o toho jediného. Ale tento boj také může narušit rovnováhu celého světa... Nejvíce kladných bodů tento film získá díky originalitě námětu - ten se mi líbil, a vlastně k němu nemám jedinou výtku. Filmové zpracování už si ale pár výtek zaslouží - nikdo z přítomných herců mne nikterak nepřesvědčil, ani Jet Li, ani Jason Statham, ani Delroy Lindo. Nejvíce mne zklamal asi Jet Li, dost jsem se těšil na závěrečný souboj Jet Li vs Jet Li, ale ten mi přišel celý tak nějak odfláknutý (oproti tomu co dokázali oba Je Liové v předchozích bojích, tak závěrečný souboj byl vlastně o ničem - asi měl být divák napnutý kvůli tomu konci světa či co). ()

Master19

Kdo by nechtěl odprásknout své druhé já v paralelním vesmíru? Nápad docela dobrý, ale konečná realizace nic moc. Ačkoliv začátek nabírá dobré tempo, časem film ztrácí dech a začíná vařit z vody. ()

JohnSmith

Výhoda této slátaniny je její délka. Uteče to celkem rychle,ale není se na co koukat. Celkem pěkná byla trestanecká kolonie,ale jinak nic. Souboje Li vs Li byly hodně špatný a to nejen díky tomu,že byly jako okopírovaný z Matrixu.Ještě že je Carla Gugino tak pěkná ()

Wade

Spojení Jet Li a Jason Statham mě hodně nalákalo a taky zapříčinilo velké očekávání. To se, ale nevyplnilo. Průměrný film se špatnými triky které sráží všechny souboje. Nakonec tedy žádný zázrak spíše zklamání a proto jsem chtěl dát tři hvězdy, které přesně vystihují kvalitu filmu. Po skončení filmu jsem si ale ,řekl sakra ta muzika byla fakt super a dokonce se do filmu i hodila ta si zaslouží jednu hvězdu. Proto tedy za 4 hvězdy. 58% ()

VanTom

Výborný nápad na stvoření nekomiksového superbijce představuje zároveň záminku pro neustálé souboje (se sebou samým!)… a jestliže na nějakém paralelním světě z toho vylezlo srdceryvné oscarové melodrama, na tom našem přistálo "husté" akční béčko se 4 metry vysoko vyskakujícím, digitálním (a proto zaměnitelným) Jetem Li. Nadšení z mlácení policajtů motorkami (jednou v každé ruce!) mě již opustilo, avšak neúprosné kvaltování vpřed tak nějak nedalo prostor pro přemýšlení nad vesmírnou logikou. ()

cross

Akční jednohubka, která uteče jako voda a při které se docela slušně pobavíte. Není to sice nic vyjmečného, ale akční scény jsou až puntíčkářsky precizně ztvárněné. ()

Roseinka

Docela neobvyklá, ale přesto zajímavá myšlenka o desítkách paralelních vesmírech, ve kterých existují ti samí lidé, aniž by o sobě věděli (samozřejmě až na vesmírný poldy, komando nebo co to bylo :)). Trošku se zde nabízela filosoficko náboženská otázka, co se stane, když zůstane poslední jedinec ze všech vesmírů - snad bůh (a nebo zanikne vesmír)? A o to se snaží právě Jet-Li. Dost se mi líbila jeho dvojrole a především jeho vlastní souboje. Celý film je ve stylu Matrix, zpomalené záběry, uhybání před kulkami... Vizuálně moc dobrá podívaná. A konec mooooc potěšil mé dívčí srdce. ()

silent cut

Cestování v čase nebo v paralelních vesmírech má jednu velikou slabinu. Samo o sobě je totiž tak zajímavé, že to svádí na něm postavit úplně všechno. Tady je to naštěstí zpracováno dost zajímavě a neokoukaně... Proč jen tři? Postavte vedle sebe Romeo Must Die, Lovec Policajtů, Od Kolébky do Hrobu a Jedinečného. Herci se tu možná protínají poměrně málo, ale štáb, kulisy a možná že i catering tu byl stejný... Za Nadprodukci... ()

prasacimor

Jet Li dokázal, že vie zahrať dobrú aj zlú postavu zároveň, a obe mu v pohode uveríte. No to na aspoň priemerný akčňák nestačí a Statham by mal urobiť niečo s tým kŕčom v tvári. ()

solskjaer

Hodně dlouho mi trvalo než jsem se dostal "do filmu " a mám takový dojem, že jsem ho asi moc nepochopil. Možná je to tím, že filmy kde se vyskytuje paralerní vesmír (teda kromě FUTURAMY) opravdu nemusím, můj mozek to nebere a mě se pak film zdá špatný. Tento jsem se pokusil pochopit, neboť v něm docela dobře hraje Jet -li, ale bohužel nešlo to. ()

sedm.1

Co tento film snižuje,jsou dvě věci.Prachbídné triky a přespřílišná coolovost.Akci bych zhodnotil,že jeden souboj je naprosto dokonalý a Jet Li ukazuje,jak výborným je,hned na to však následuje tak trapný souboj,že by se za něj styděli i v lecjakém TV seriálu.Zpomalovačky se sem navíc taky dvakrát nehodí.Pochválil bych naopak jako vždy charismatického Jasona Stathama.Souhlasím s tím,že Celkově na Jet Li-ho slabší průměr. ()

Arkanoid

Má to byť voľná inšpirácia Highlanderom? Okrem nerozvinutého prvotného nápadu sa tu sá oceniť iba bojové umenie Jeta Liho. Akčné scény sa v nenápaditej réžii striedajú s vysvetľovacími a vytvárajú film, ktorý ľahko vyšumí z hlavy. ()

Metal Lord

Celkem solidní modernější sci-fi verze, která v sobě nese drobný prvek Higlandera (přenos fyzické síly z mrtvého), hlavně Jet Li s naprosto parádní choreografií ()

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (viac)