Představte si, že existujete v různých podobách v paralelních světech. Vaše alter ega prožívají rozmanité osudy a se smrtí každého vesmírného dvojníka se rozdělí jeho síla a energie mezi zbývající. Přechody mezi jednotlivými světy - kvantové tunely známé jako červí díry - hlídají speciální agenti multiversa. Jeden z nich, bývalý agent Yulaw, už zničil v paralelních světech 123 svých alternativních životů. Už zbývá jen poslední dvojče na Zemi, uznávaný veterán losangeleského policejního oddělení Gabe. Jeho život, spokojené manželství i čest se ocitnou v troskách, když Yulaw vnikne do jeho světa, hnaný touhou stát se nejmocnějším, neporazitelným jedinečným. Křehká rovnováha vesmíru je ohrožena, osudová bitva mezi dobrem a zlem vrcholí. (oficiálny text distribútora)

Anthony

Nápad o paralelních vesmírech se mi nelíbil, akční scény docela ujdou, ale chvílemi jsou nějak nepřehledný, navíc jim pomáhají triky a Jet pak mlátí protivníky motorkama, což mi nepřišlo cool, ale blbý. Dvě hvězdičky za těch pár umírněnějších kousků s Jetem Li, víceméně se člověk pobaví, ale žádný zázrak to není. ()

Cival

Bídné triky, prachbídná hudba, kterou režisér pokazil každou bitku, a scénář bídnější než bídný. Jet Li je sice ubercool, ale ani jeho superrychlé končetiny pohromu neodvrátily. Závěrečný souboj tahal celkový dojem na tři, ale jen do chvíle než začala hrát další odrhovačka. Hollywoodští producenti asi nebohýho JL nemají rádi:-( ()

Lima

Proboha, který "umělec" spáchal tenhle scenář? U akčního žánru nevyhledávám propracované hlubokomyslné dějové linie, to vůbec ne, ale tady to tvůrci s totální uhozeností celého příběhu přehnali. A ta základní ingredience v tomhle žánru - akce - je tady nic moc a ani hadrový panák Jet Li nepředvádí nic extra. Jediný, co nechtěně pobaví, je přehnaně namachrovaná póza Jasona Stathama. Úplná ztráta času. ()

Tom Hardy

Zajímavá alternativa za Highlandera, která je mu však zároveň slušným nástupcem. Pro ty, kteří u čtvrtého dílu nesmrtelného horala pouze nevěřícně kroutily hlavou (či krkem někomu z týmu filmu) budiž Jedinečný dostatečnou náplastí, která má sice do legendy daleko, ale jako modernější variace je plně dostačující... ()

T2

Rozpočet $49miliónovTržby USA $43,905,746Tržby Celosvetovo $72,689,126║ Preplácené v akcii, nesúrodí dej, trikovo troška prehmat. /40%/ ()

Djkoma

Pravda jde tu o béčko, ale pokud mlůžu mluvit za mě tak bych přidal ještě více soubojů!! :) Líbí se mě zpomalení, zrychlení, bullettime.. všechno :o) a tohle je filmek, do kterého by se toho dalo narvat více ;-) ()

gouryella

Pres neprilis optimisticke ocekavani me tento film s Jet Lim vice mene uspokojil - akce na vybornou, scenar sice slabsi, ale Jet Li opet dokazuje, ze umi. ()

Superpero

Akční scény jsou dobrý a Jet Li si to dává se stejnou vervou jako obvykle, ale režisér a byl průměrnej a je to škoda, protože nápad tenhle film určitě měl. Vždy když Jason Statham a Delroy Lindo bojovali se zlym Jetem Li tak jsem trpěl, protože podle všech faktů by je Jet měl rozsekat asi za sekundu, ale oni mu furt ňák odolávali a bylo to debilní. Konec taktéž debilní. ()

Dever

Soundtrack Trevor Rabin: 1. The Ritual [1:40] ,2. Multiverse [3:19] ,3. Growing Stronger [2:26] ,4. The Light [5:36] ,5. Paulie's Member [5:03] ,6. Before the Start [2:21] ,7. Search for Yulaw [2:03] ,8. Sporadic Fire [5:42] ,9. The Will to Continue [4:18] ,10. Extreme Emotion [2:07] ,11. A New Coarse [1:11] ,12. Justification [2:13] ,13. Rompie's Cue [1:37] ,14. The Final Search [2:34], ()

B!shop

Naprosto nehoraznej masakr. Uvodnich 20 minut je neskutecna jizda, pak sice tempo krapet polevi, ale poslednich 20 minut film zase jede na plny otacky. Navic diky sve stopazi a sviznosti film utece neskutecne rychle. Film ma dobrou myslenku a i kdyz se tu objevuje par klise, vubec to nevadi. Ani jsem si nevsim nejakejch logickejch chyb, vse je slusne vysvetleny. Dale tu jsou skvely triky, skvele svizna a drsna hudba a hodne slusna choreografie, ktera by klidne mohla konkurovat Matrixu. Taky potesi hlaskujici Jason Statham. A pak tu je nehorazne cool Jet Li, kterej si strih 2 hlavni role a par vedlejsich a vsechny skvele zvladnul, navic diky superschopnostem predvadi neuveritelny kousky. A potesil me s hlaskou "There will be only one". Ze zacatku me mirne zklamalo zakonceni, ale diky za nej, kdo vi, co by tvurci udelali, kdyby film zakoncili tak, jak bude vetsina divaku cekat. Tenhle film je proste uzasna jizda. ()

movie

Nechutně trapné béčko. Nevím proč ve filmu hraje Jet Li, když tvůrci jeho potenciál neuvyužívají ani zbla. Dobrou myšlenku utlumuje slabý scénář a děsná režie, za kterou by se mohl stydět i Fistenberg. ()

Jara.Cimrman.jr

Kdysi jsem přepral všechny své alternativní životy, takže mám nyní tak ukrutnou sílu, že občas dokážu zvednout i sám sebe nad hlavu. To chudák Yulaw ještě nemá vystaráno. Musí se totiž ještě jednou zabít a zjevně podcenil to, že poslední krok bývá nejtěžší. Nicméně Jet Li ve své váhové kategorii nemá lepšího soupeře než Jeta Li, takže souboje jsou opravdu zábavně vyrovnané. Já mám navíc celkem rád pokusy o sci-fi myšlenky smíchané s akcí a nějakými těmi fórky, takže ladně saltem přeskakuji těch pár logických nesmyslů a v pohodě se u tohoto snímku bavím. ()

choze

Krutě pohnojené postmatrixácké béčko půjčující si od HIGHLANDERA, kde Jet Li kope Jet-Liho. A které dosahuje celovečerní délky jen díky tomu, že se všechny postavy chovají naprosto idiotsky. Občasný choreografický nápad v akčních scénách zabíjí neumětelská režie a příšerné triky. ()

Segrestor

Tady někdo džetlil, až to úplně dodžetlil. Probůh, to byl průšvih. Měl jsem z toho dojem, že v půlce natáčení přišel někdo škodolibě říct, že jim omezil rozpočet. Od půlky to teda začali všichni mrdat a taky to tak dopadlo. Takže film, jenž má zpočátku našlápnuto na legendu, která strčí do kapsy všechny terminatory a matrixy, končí jako lepší brácha Amerického ninji. Brrr. Až jsem se orosil, když jsem to sem naťukal. No, mám ale trochu času, tak se pozastavím nad nějvětšími píčovinami, které mě trkly do očka. 1. Kája Gugínoj miluje Džetlího. 2. Jestli jsem to dobře pochopil, k likvidaci 123 Džetlíjů došlo vždy v garáži ve všech dimenzích. Proč teda ten čínskej Eman pokaždý lezl do tý větrací šachty? 3. Proč tam na něj nečekaly ty švestky z jeho dimenze? No, dál už mě teď nic nenapadá, ale mohlo to být opravdu korunní scifíčko s nadčasovou a neobvykle skvěle natočenou akcí. ()

genetique

Mám veľké nutkanie dať štyri hviezdičky, no vďaka úplne chybnému (no napriek tomu veľmi zaujimavému a nápaditému) scenáru to proste nejde. Všetko ale ospravedlňuje skvelá akcia s parádnymi trikmi. A duo Li - Statham si bijú parádne do noty. Doteraz ľutujem, že som vynechal kino. 70%. ()

sniper18

Jedinečný sa síce spočiatku tvári omnoho ambicióznejšie, než je film schopný nakoniec aj reálne ponúknuť, ale že by som s tým mal nejaký väčší problém, to rozhodne povedať nemôžem. Úvodná štvrťhodina pôsobí dojmom, že by sa mohol chystať nový žánrový kult, zápletka s likvidáciou svojich verzíí v paralelných verziách mi prišla dostatočne originálna a aj nadmieru zaujímavá, ale predsa len film už čoskoro prejde do čisto béčkového štýlu a ten dej už priamočiarejší a jednoduchší skutočne byť ani nemohol, čo ma určite trochu mrzí, táto zápletka mala podstatne naviac. Ale aj tak si film drží mimoriadne dynamické tempo, ale trochu sklame, že po prvej, nápaditej polovici, ktorá zoznámi s celkovým univerzom už cítiť, že film už nemá čo ponúknuť a tak už funguje skôr zo zotrvačnosti v štýle množstva podobných filmov, ale aj tak sa na to dobre pozerá a film si svoju svižnosť a zábavnosť udrží až do konca. Len mi prišlo úplne nelogické, že prakticky dokonalý zabijak, ktorý je omnoho rýchlejší a silnejší, než ktokoľvek iný, čo aj celý čas dokazuje má neustále problémy s dvojicou policajtov, ktorí by mu pritom nemohli byť žiadnou konkurenciou, ale dá sa nad to povzniesť.A určite mu v tom pomúhajú aj postavy, Jet Li v dvojúlohe, pričom jeho kladná úloha je ten správny sympaťák, ale viac ma bavil práve v tej zápornej, kedy si drží svoj štýl a ten jeho arogantný prejav sa mi páčil. K tomu mu pomáha Jason Statham, ktorý tu ale predsa len ešte trochu prehráva a v akcii sa prejavuje len minimálne a tak ho zatieňuje aj jeho partner Delroy Lindo a pár slušných vedľajších postáv, ako manželka hlavného hrdinu alebo jeho kolegovia. Celkom slušná je aj akcia, len si treba rýchlo uvedomiť, že je to americký film výrazne zasahujúci aj do sci-fi žánru, takže klasické kung-fu súboje požadovanej kvality sa tu určite nenájdu, ale aj tak sú všetky tie súboje, prestrelky a naháňačky dostatočne zábavné, nápadité, hlavne taká scéna s policajnými motorkami a aj vizuálne celkom slušne zvládnuté, aj keď viaceré efekty už viditeľne zostarli a občas mi nesadla aj nejaká tá zrýchľovačka. A najradšej mám hneď úvodnú likvidáciu policajnej jednotky. Režijne to na to štandardné sci-fi béčko určite stačí, ale pri väčších ambíciách to mohlo dopadnúť ešte lepšie. A ani ten výber hudby nemusel byť až tak teenagerský. Takže Jedinečný mal určite naviac a Jet Liho umenie sa tu ani nedá moc vychutnať, ale aj tak má toto sci-fi béčko niečo do seba, videl som ho už viackrát a vždy sa pri tom dobre bavím. 73% ()

Hellboy

Ani jsem na to moc nekoukal, tak nevim, jestli je správné hodnotit:) ale tohle bylo vážně špatný. Chudák Jet Li a Jason Statham, že se upsali k takový pitomosti. ()

Le_Chuck

Ten Matrixovký začiatok diváka tak namlsá, že slintá až po zem a chce repete a viac a viac. A na koniec mu ostanú len sliny pre plač a veľmi mrzí, že Wong servíruje rutinu. Veľmi nevyvážený film s prepáleným začiatkom. Lepší Jetov Hollywood. ()

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (viac)