Cesta draka

• Česko Cesta draka (viac)

Těšil se, že se v Římě dobře nají, ale mafiáni nedají pokoj majitelům restaurace, a tak musí Bruce udělat pár nezbytných opatření, aby je ochránil. Kopance budou jenom létat a na konci se možná odehraje souboj století: Bruce Lee versus Chuck Norris. (oficiálny text distribútora)

vrbicek

Pěkný příběh, vtipné zpracování. U tohoto filmu jsem se doopravdy dosyta nasmál, a je to snad poprvé, co jsem viděl, jak někdo v souboji porazil neporazitelného Chucka Norrise. ()

Delmondo

Asijský filmy mě moc neberou ale na Cestu draka jsem se podívat musel jelikož v závěru dá Bruce Lee pořádně přes píču Chuck Norrisovi. Jinak je to takovej průměr co moc nenadchne ale koukat se na to dá. ()

robfi

:) film je tak kouzelne blbej, az je peknej .... Nejlepsi scena .. chlap na ne strili skrz okno do pokoje a Bruce uklidnuje svou partnerku slovy .. dont move. Tak na to bych neprisel ani po deseti panacich... ()

Kkahunaa

Film režírovaný samotným mistrem bojového umění Brucem Lee. Film z “dračí série” o ledově klidném bojovníkovi s legendárními opičími pokřiky tentokrát zavítal (kulisově) do Evropy a mistr Bruce Lee musí opět čelit mnoha nástrahám a dokonce i další ikoně světa bojových umění – svému skutečnému žáku - Chucku Norrisovi (mimochodem, toto je snad jeho jediná role v záporné poloze). Téměř westernový duel obou es zařadil tento film mezi kultovní záležitosti. ()

HKstars

Ze všech Brucových filmů je Way of the Dragon bezkonkurenčně nejcennější, protože je na ní vidět jeho vliv nejen coby bojovníka a herce, ale také producenta, scenáristy a režiséra. Bruce na tomhle projektu dělal dnem i nocí, sehnal Chucka Norrise a Boba Walla do rolí záporáků a dokonce zařídil i natáčení v Římě, což bylo na tehdejší dobu nevídané (všechny hongkongské produkce se tenkrát točily výhradně v Asii). Draka z názvu představuje v příběhu Tang Lung, kterého vyšle strýček na zkušenou do Evropy, když se mu v dopise ozvou jeho příbuzní z Itálie "že by potřebovali vyřešit malý problém". Lung má velký problém už na letišti, když si chce v restauraci objednat něco k jídlu a vám pozvolna dochází, že tenhle snímek se bude zásadně lišit od jeho dosavadní tvorby. Ze spárů italského pohostinství ho naštěstí zachrání příbuzná, půvabná Chen Ching Hua (Nora Miao). Ta ve vesnickém balíkovi zpočátku vidí spíš přítěž než pomoc, ale když do její restaurace napochodují gangsteři a chtějí výpalné, popř. rovnou celý barák, ukáže poprvé Tang Lung tesáky, když se po charakteristickém Brucově zakvílení spustí bojová mašina, kdesi hluboko uvnitř a jeho ocelové končetiny začnou protivníky porcovat do úhledných komínků. Akční hvězda si první půlhodinku s divákem pohrává a napíná jeho očekávání, což z dnešního pohledu mládežníků, kteří Bruce pamatují jen z fotek může vyznívat jako příliš rozvleklý úvod, na filmu se také podepsaly jiné tesáky, ty časové, takže herecké výkony a bojovou choreografii musíte brát s nadhledem a pochopením, nicméně jakmile Bruce vytáhne nunčaky nebo vlastnoručně zhotovené dřevěné šipky, je na co koukat i po těch třiceti letech. Je to i zásluhou vychytralé gradace, prvku, který tolik chyběl v Lo Weiových filmech, jako předzvěst Game of Death tu Bruce likviduje protivníky po vlnách - nejdřív řadové gangstery, pak poskoky, silnější bojovníky a nakonec najatého zabijáka Chucka Norrise, který ze slávy této role žije dodnes - tehdy neměl vousy ani svůj slavný TotalGym, ale dařilo se mu s Brucem držet krok, aby se stal nesmrtelným, musel však logicky zemřít. ;) Way of the Dragon má nezpochybnitelné kouzlo a patinu, ať už jde o gangsterského bosse Jona T. Benna, který se vzteká pokaždé, když mu do kanceláře napochodují zmlácení pohůnci, Bruce odkopávajícího své příbuzné při tréninku desítky metrů daleko nebo již zmiňovaný závěrečný souboj s Chuckem, odehrávající se v samotném římském Koloseu. V Brucově kariéře šlo o velký skok kupředu a můžeme jen litovat, že jeho náhlý skon nás připravil o další porci jeho talentu, který byl dost nemilosrdně pošlapán v Game of Death (podrobnosti v recenzi). Hned vedle amerického Enter the Dragon je Way of the Dragon nejslavnějším Brucovým filmem, zřejmě i díky umístění děje do Evropy a anglicky mluveným pasážím (ty jsou skutečně "okouzlující" ;). Pokud vám připadá, že kolem Bruce byl a je až příliš velký humbuk, možná jste zatím viděli jen Loweioviny jako Fist of Fury nebo Big Boss. Tenhle film je úplně jiný a kdo chce poznat Bruce z té (nej)lepší stránky, tomu by neměl uniknout, jedná se o klasiku, která položila základy rodícího se žánru. I díky Way of the Dragon se hongkongská kinematografie začala přesouvat k novým trendům (souboje holýma rukama, filmy zasazené do současnosti), Bruce měl na tyto přeměny stejný vliv jako později Sammo Hung nebo Jackie Chan. Pamatujme na to. 80% () (menej) (viac)

brasek

Bruce Lee ako režisér sám seba posadil do postavy neohrozeného a nekonvenčného hrdinu. Príbeh však je tuctový aj na 70. roky, ukážky bojového umenia tiež nie sú špičkou toho čo je možné vzhliadnuť na filmovom plátne. ()

Sunwheel

Od zvyšku majstrových kung-fu snímkov väčšinou humorne ladený film. Legendárne, kryštalické béčko s najpriamočiarejším dejom a s ultimátnym zápasom storočia na záver! ()

KajlQ

Cesta draka je určitě legenda, ale na poměry dnešní kinematografie je to nic moc. Neberte mě zle Bruce Lee a jeho bojové scény jsou super ale všechno tak nějak pokulhává. Např. Některé herecké výkony jsou také že si při nich řekne co to kurva doprdele je? Hodně lidí si tu taky stěžuje na pomalý rozjezd filmu, mě to ale nevadilo. Ovšem abych jenom nekritizoval, Bruce Lee vs Chuck Norris je prostě balzám na duši, obzvlášť když jsem viděl Chuckovu mužnou hruď tak jsem se málem udělal. Soundtrack je taktéž úžasný. Celkově je tu Bruce Lee naprosto famózní a ukazuje jeho bojové zkušenosti ve vší svojí kráse, takže je to prostě kop prásk prásk a potok vytáhne nunčaky a je to další bum bum bum. Cesta draka není úžasná, ale určitě je to legenda akčních filmů. 75% ()

Cringy_Tommy

Začnu asi tím co se mi na filmu líbilo. Akce ve filmu je výborná i na dnešní poměry a pro člověka co má rád akci je radost se na to dívat. Problém je v tom že tohle je asi vše. I přesto že scénár a režie těžce pokulhávají nenazval bych je hroznými ale spíše takým lehkým průměrem. Herecké výkony od některých herců jsou opravdu někdy blivajz. Ale i tak chápu proč je tenhle film tak legendární. Každý si totiž vzpomene na legendární souboj Chucka Norisse a Bruce leeho a nebo Leeho protahování. Vlastně jediné co tenhle film zachraňuje je ta vynikající akce 7/10 ()

PTuranyi

Zrejme kultový film Brucea Leeho, ktorý však je z dnešného hľadiska znôškou klišé. Naivný priamočiary príbeh mládenca z vidieka a zapáleného bojovníka čínskeho boxu, ktorý prichádza do Ríma na návštevu rodiny no ukáže sa, že strýko vlastniaci reštauráciu má problémy s mafiou. V závere sa síce pokúsi o nečakaný zvrat, ale ten je nie len nečakaný ale aj nepochopiteľný. K tomu sa pridávajú amatérske výkony hercov, z ktorých vyčnieva Bruce Lee a začínajúci Chuck Norris. Možno aj preto, že toho veľa nenahovorí. Produkcia je však celkom dobrá a naozaj sa úspešne snaží budovať atmosféru a stupňovať napätie. 50% ()

Paplónik

Súboj Bruce Lee a Chuck Norris je skutočne labužnícky. Choreografia a prevedenie bojových scén je reálne vydretá a pritom aj niekoľkokrát zhlkiadnuteľná. Zvyšok filmu je statické herectvo z divadla, ale kto si ho všíma? To je prehliadnuteľná vata na pretočenie. Klenoty sú Bruce Leeho ruky a nohy v pohybe. ()

Vital

Jednoduchý děj,ale svižné nohy Bruce Lee mu dodávají velkou svižnost a moc se mi líbí,jako herec nebyl špatnej a je mi jasný,proč je pro tolik lidí jako vzor,takhle rychlého jsem nikdy neviěl a asi už nikdy neuvidim,a finální konec s Norrisem,nebyl tak špatnej.Navíc Norrise fakt moc nemusim,tak sem navíc viděl film,kde dostane pěknou nakládačku:-) nic proti. ()

J.Bourne89

Pět hvězd za finální bitvu, která je vskutku šukézní. Jen bych chtěl aspoň jednu takovou bombu dostat do huby a už bych se na svět díval jako pacifista. ()

Big Daddy

Přece jenom v porovnání s dnešními bojovými filmy Cesta Draka zaostává v hrátkách s kamerou a v náročnosti kaskadérských kousků. Na druhou stranu film obsahuje klenot jménem Bruce Lee a jeho legenda zmůže mnoho. Navíc jeho závěrečný souboj s Chuckem Norrisem je atmosférickým vyvrcholením filmu, který by žádný fanoušek žánru neměl minout. ()

Pythonator

Průměrný film hodnotím nadprůměrně jen díky bojové scéně s Chuckem Norrisem. Mimochodem se jedná o jednoznačně Chuckův nejlepší film:-) Slyšel jsem ale, že se musel ten souboj nějak ztrikovat, protože Chuck ve skutečnosti Bruce Leeho bez problémů porazil a málem ho přizabil stejně jako Supermana. ()

Voxel

Ze všech bojových filmů možná největší klasika. Kdo ví? Děj není nijak strhující, vše je vynahrazeno super kung-fu scénami a závěrečný duel s extrémně chlupatým Chuckem Norrisem mě úplně zboural. ()

sajez

Legenda kung-fu filmu Bruce Lee v jednom ze svych nejlepsich filmu.Samozrejme film oceni pouze fandove kung-fu filmu a kdo v nem hledal nejake znamky herectvi tak ten hleda dodnes.Finale Bruce Lee vs. "chlupac" Chuck Norris je legendarni. ()

Večer ostrých filmů Chucka Norrise!

Večer ostrých filmů Chucka Norrise!

07.12.2010

Kino Světozor obsadí dne 8. prosince od 19:00 Chuck Norris se svým akčním uměním. A že bude co obdivovat. Každého diváka jistě nakopne třeba Cesta draka, ve které se Chuck postavil i samotnému Bruce… (viac)