Cesta draka

• Česko Cesta draka (viac)

Těšil se, že se v Římě dobře nají, ale mafiáni nedají pokoj majitelům restaurace, a tak musí Bruce udělat pár nezbytných opatření, aby je ochránil. Kopance budou jenom létat a na konci se možná odehraje souboj století: Bruce Lee versus Chuck Norris. (oficiálny text distribútora)

pirate

Tak souboj Lee versus Norris je asi nejlepší akční část z celého filmu, ale viděl jsem i více promakanější souboje s daleko méně známějšími akčními hvězdami. Jinak nechci nikoho urazit, ale nepřipadá mi Bruce Lee jako největší a nejlepší. Ačkoli legendou se už stal. Ale přijde mi, že bojuje stejně dobře jako Jackie Chan a Jet Li, o nic víc, o nic míň. Dále bych snad posunul Chucka Norrise na konec titulků, jelikož se ve filmu poprvé ukáže někdy po hodině a vlastně má skoro takové výraznější cameo. Netrvalo dlouho a málem bych zapomněl, že se tam někdo takový objevil. Jeho role je opravdu minimální. A nejvíc mě z celého filmu štvalo, jak Bruce Lee při každém svém boji musel vydávat ty zvuky, ale to asi dělá pořád. 65%. ()

montel

Tang Lung (Bruce Lee) přijíždí do Říma, aby pomohl své rodině zachránit restauraci, která se řítí do záhuby kvůli zločineckému syndikátu, která touží restauraci koupit. Majitelka Chen (Nora Miao) však svou živnost prodat nechce a zločinci jí i zakázníkům neustále vyhrožují smrtí. To však netuší jak silný soupeř teď proti nim stojí. Tang Lung je mistrem bojových umění a s pár zločinci si poradí levou zadní. Ti tedy povolávají do svých řad tři bojovníky v čele se zabíjákem Coltem (Chuck Norris), který se ve finálním souboji utká s Tang Lungem v římském koloseu...Další legendární film Bruce Leeho. I když Bruce opět předvádí parádní choreo a závěrečný souboj s Chuckem je dnes již kultovní, myslím, že co se týče děje je to Leeho nejhorší film. První půlka filmu je opravdu dost ubohá a scénář je dosti absurdní. V druhé půli už jde ale hrdinům do tuhého a film začne bavit i díky Chuckovi a Robertu Wallovi. 55% ()

sona.1990

Samozřejmě, že skřeky a zvuky jsou pro mě zábavné, bych dala klidně jen 2 hvězdy, ale pokud se vám povede postřehnou tu neuvěřitelnou rychlost Bruce Lee, tak už tam zůstává rozum stát. To jak je film starý a k tomu mlaďoučký Chuck Norris, prostě jasná 3. ()

Mukade

keby som hodnotil relatívne k súčasným filmom (či posledných ~30 rokov), tak to je za 1* (okrem posledného súboja s Chuckom) ()

draxxi

Samozrejme ze z dnesniho pohledu je ten film nuda a hromada klise... Ale ja ho pamatuju pred vice nez 30ti lety... a to jsme ho hltali s nadsenim. A co hlavne, ty neuveritelne souboje bez triku a efektu jsou super i dnes. Bruce i Chuck jsou proste legendy... 20/4/2024 71% ()

ado7

dejovo sice poslabší film, ale na 30ročný film to celkom ujde :o) Finálny zápas v koloseu je pravdepodobne najlepsím duelom od Bruce Leeho a tuším jediným (okrem zápasu s rusákom vo Fist of fury) kde občas dostane na držku :o) ()

Rubicius

Toto je hodnocení filmu, který je slavný. Je, o tom neni sporu. Není slavný ovšem tím, čím jsou slavné jiné filmy, tj. svým dějem, obsahem či zpracováním. Kmotr či Bezva finta jsou slavní úplně něčím jiným. Tento film je slavný svým režisérem a hlavním hrdinou - Brucem. Proč se o těch dvou filmech zmiňuji? Protože svým obsahem a dějem je Cesta draka blbost. Hloupost, která si stěží zasluhuje jednu hvězdičku. Ja ho hodnotím o hodně výš, hodnotím ho tak kvůli závěrečné scéně.Když jsem byl menší, líbil se mi víc, ale ted se mi bohužel čím jsem starší víc a víc zajídá ten hloupý zástupce šéfa bandy. A i ty souboje ze začátku až do souboje v koloseu jsou takove hrozně obyčejné, neřeším styly, ani realističnost, prostě se mi nelíbí. Ovšem koloseum vše napraví. Tomu samotnému bych dal 5x *. Ale světe div se, po dnešním zhlédnutí je dávám víc Chucku Norrisovi. Závěr se dá číst podle mě takhle, nejdřív měl Chuck navrch a proto vítězil, pak Bruce výrazně změnil styl a začal mít převahu. Když to Chuck zkoušel udělat taky, už bylo pozdě, ale jemu patří prim, protože moc krásně ztvárnil člověka, který je opravdu na dně, má zlomenou nohu a ruku a přesto se snaží. A ještě jedna věc, a nebojím se to říct, vůbec mi to, co Chuck předváděl, nepřišlo směšné. Celkově za ****. ()

adooo

Skvelé karate, ale záverečná scéna je proste.......ťažko nájsť tie slova...........no proste najdrahšie scéna kinamatografie....Chuck! :)) ()

LOBOtomy

Bruce se svým bojovým uměním je nepřekonatelný, ovšem ta filmařina už mu moc nejde. Výkony "herců" jsou směšné. A myslím, že film doprovází ne úplně šťastně vybraná hudba, která mi chvílemi připadala jako ukradená z Planety opic. Vydržel jsem koukat na celý film, i když jsem u toho usínal, ale jisté je, že stejný zážitek bych z toho měl, kdybych film mezi jednotlivými bojovými scénami přetáčel. ** za Bruce a jeho umění a * za souboj s Chuckem ()

minet

Víte, že to je jediný film, kde Chuck prohrál v souboji? Taky to je určitě jedině díky velmi náročným trikům a počítačovým úpravám:-) Ale vážně, Bruce Lee nebyl možná nejlepší režisér všech dob, ale rozhodně parádní bojovník a chlap se smyslem pro humor. To vše na něm stojí za pochvalu. Jeho filmy jsou dobrým příkladem toho, že triky a nebo měsíční příprava herce nejsou to pravé a že možná stačí prostě umět. Jinak jsem se vždy u filmu i dobře pobavila a zasmála, předevšim scéna s půjčením si nunčaků. To je prostě legen.. wait for it... dary:-) ()

Hiragaen

Tenhle film byl pro mě celkem zklamáním, sice jsem i vzhledem k rozpočtu nečekal bůhví co, ale prvních 30 minut bylo naprosto zbytečných (řekněme, že na uvedení do problému by stačilo 10min.) a ani souboje až na závěrečné 3 také nic moc i ve Velkém šéfovi mi přišli lepší. Ale je pravda, že ten finální Bruce Lee vs. Chuck byl hodně dobrý, bohužel to je asi jediné pozitivní na filmu a to je celkem málo. ()

HIROKAZU

Jak slyším Bruce Lee automaticky dávám 5*. Jak práská chlápky nunčakama je opravdu nádherné. A kdo neviděl ten souboj století, jako kdyby nežil. ()

Profík

Příběh je slaboučkej , ale v tomhle filmu mi to moc nevadí. Je tam i vtip a skvělé souboje Leeho, zvláště ten poslední s Chuckem Norrrisem. 75%. ()

Lazy87

Děj jednoduchý, přímočarý, někdy až bolestivě blbý. Ale jak přišel Čak Rorýs a sundal si kimono, tak jsem umřel. Nakonec nechybělo i závěrečné moudro. Bruce Lee musel být zvláštní člověk. ()

Večer ostrých filmů Chucka Norrise!

Večer ostrých filmů Chucka Norrise!

07.12.2010

Kino Světozor obsadí dne 8. prosince od 19:00 Chuck Norris se svým akčním uměním. A že bude co obdivovat. Každého diváka jistě nakopne třeba Cesta draka, ve které se Chuck postavil i samotnému Bruce… (viac)