Cesta draka

• Česko Cesta draka (viac)

Těšil se, že se v Římě dobře nají, ale mafiáni nedají pokoj majitelům restaurace, a tak musí Bruce udělat pár nezbytných opatření, aby je ochránil. Kopance budou jenom létat a na konci se možná odehraje souboj století: Bruce Lee versus Chuck Norris. (oficiálny text distribútora)

dwyane

Bruce, snad i Chuck, bitky-ok, proto sem na to i koukal a to taky nezklamalo. Zbytek už ale horsi, vcetne celyho pribehu. Takze ***** a *=vysledny ***, ale znova uz to videt snad nemusim. ()

topi80

Hodnotit značně specifický žánr kung-fu filmů přináší mnohá úskalí a při tvoření nejrůznějších žebříčků nemůže být nikdy objektivním. Buď vám ten žánr připadá úplně pitomý, anebo kouzlu podlehnete. Já ve chvíli, kdy píšu hodnocení, s těmito filmy začínám, ale musím se přiznat, že asi budu patřit k těm druhým. A nyní k tomuto filmu. S příběhem si nikdo moc hlavu nelámal, ale nakonec, proč ne. Jako záminka k nějakým těm kopům bohatě poslouží vstup nezvaných hostů do hospody. Humor asi nejlépe ocení fanoušek v tomto ohledu příbuzného žánru východoněmecké komedie. Leč kopy, údery i skoky jsou velice působivé a ti padouši (s výjimkou toho šikmookého pitvořivce) jsou vybráni tak dobře, že se prostě těšíte, až to začne lítat. Bruce Lee se po celou dobu tváří neodolatelně idiotsky, což sem tam proloží vskutku extrémně přiblblým úsměvem. Závěrečný souboj taky skvělý, takže zapomenete na podivné motivy strýčka. A já se těším, až si pustím další filmy s Brucem Lee ()

MrMir

Ten film je prostě naprosto geniální klasika žánru. Ohánět se jednoduchým dějem nemá v oblasti kung-fu filmů cenu. Zato vše ostatní je na jedničku ( a navíc dostante poměrně překvapivé komediální vložky - nejvíce mě pobavila banda gangsterů ve stylu květinových dětí :o) ). Vrcholným okamžikem filmu je však souboj Bruce-Chuck, který je naprosto brilatně nastříhaný, natočený, nasvícený, ozvučený (pravda, efekty typu přibližující se-vzdalujícící se oči si mohli tvůrci odpustit, ale přiznejme si to, patřilo to k době...). Navíc, schopnost Bruceho a defacto i Chucka natočit tak skvělé sekvence bez jediného střihu dávají tomuto souboji obrovskou důvěryhodnost. ()

ewing

malo to nejake pribehove nedostatky ale Bruce bol proste bozsky. jeho postava, rychlost, suboje...proste skvela podivana. a Chuck dostal na budku! :) ()

Bigfuckman

Příběhově jednoduché, rozhovory prostoduché, ale to není to na čem film stojí. Alfou i Omegou je zde (božský) Bruce Lee. Jeho souboje jsou neuvěřitelně rychlé, práce s nunčaki mu také není cizí. Některé souboje a obzvláště ten finální jsem si musel zpomalit a odkrokovat abych z té bitky vůbec něco stačil zahlédnout. Škoda, že se tahle bojová legenda nedožila zaslouženějšího věku. Mimochodem zde Bruce elegantně předvádí jak zhasnout žárovku bez použití přepínače. ()

Ivec

No, bolo mi treba priveľmi ostriť na obrazovku, aby mi neuniklo čo-to z veľmi "kvalitnej" kamery. To však len tak na okraj. Čo bolo ešte väčšie utrpenie, bol primitívny a plytký dej, ktorý ma prestal zaujímať už po zhruba desiatich min. filmu. Bitky, ktoré hladko špikovali celú stopáž sa ako tak dali, ale.... Ale ťažko sa asi natáčajú takéto scény, keď stojí profík proti amatérom. Naozaj jediné, čo tento film dokázalo povzniesť je ten ospevovaný záver (súboj). Tam sa aspoň dalo poznať, že proti sebe stoja machri. U mňa však určite a jednoznačne vyhrala plachá kočička. Tá bola najpresvedčivejšia. ()

Peter-1307

Kvalita spracovania filmu ako i prezentácia bojových umení je poplatná svojej dobe. Aj keď s Bruce Leeom. Škoda, že tento film nevznikol o nejaké to desaťročie neskôr. Tak by vyniklo viac neskutočné bojové majstrovstvo Brucea. Takto je to len podpriemerný film čo sa týka hereckých výkonov, kamery, scénara, či réžie, s nadpriemernou jedinečnou legendou martial arts - Bruce Leeom. ()

Ferenzo

Tak u tohoto Leeova filmu budte opatrní, protože to je tak strašně amatérsky natočený film, kamera i herecké výkony, že to prostě nic nezachrání. Jednu hvězdičku dávám jen za toho Norrise. Jinak odpad. 15%. ()

anyonecek

Jediný film ve kterém Chuck Norris zemřel a bylo to rukou Bruce Leeho WOW! Parádní starý akčňák, kde člověk nemá nouze o plno parádních fightů s nun-chakama a nebo jen obyčejnýma pěstma a nohama. ()

Syna.1990

Pět hvězd za závěrečný souboj Chuck Norris vs. Bruce Lee!! Pět hvězd za umění Bruce Lee, ne za jeho herecké umění, ale za jeho bojové umění. Čtyři slabší hvězdičky za příběh, tři hvězdičky za některé úsměvné slabší scény a 3 hvězdičky jsou můj celkový dojem z tohoto filmu!! Ale když to celé zprůměrujeme, tak nám vyjdou čtyři hvězdičky a ty já nakonec Drakovi dám!! ()

Nathaniell

Bruce Lee byl vždycky přeceňovaný za to, co dělal a nedoceněný za to, co nedělal. Třeba tenhle film: Tuctovitý příběh, podprůměrné bojové scény, Chuck Norris (v jedné ze svých nejhorších rolí), nep. Za co tak vysoké hodnocení? 3* stačí. ()

0verseer

Hviezdička za Rím, druhá za kultový záverečný súboj Chucka s Bruce-om v Koloseu. Pri všetkej úcte k Bruce-ov však už dnes pôsobí väčšina filmu buď komicky alebo nudne... ()

RigorMortis

Filmová kung fu klasika. Bruce Lee vo svojom svetoznámom tielku, ktorý za "ááá" doprovodu vymláti polovicu reštaurácie a k tomu až nezdravo chlpatý Chuck fucking Norris, ktorý sa ale objaví až v poslednej polhodine filmu a ešte vyzerá ako žaluď (a aj za tých pár krátkych minút s ním Bruce slušne vytrie podlahu Kolosea). Úvodné titulky boli vtipné ("italská kráska" alebo "majster sveta v XY") a film, hoci podľa popisu akčný / krimi / dráma, miestami hraničil s komédiou. Prispel k tomu aj Bruce hrajúci Číňana z vidlákova, ktorý odrazu príde do "civilizácie". Premisa "Číňan dobrý - beloch zlý" rozšírená na "Číňan dobrý - beloch / černoch / Číňan so skazeným chrupom zlý". Bojová stránka super. ()

Večer ostrých filmů Chucka Norrise!

Večer ostrých filmů Chucka Norrise!

07.12.2010

Kino Světozor obsadí dne 8. prosince od 19:00 Chuck Norris se svým akčním uměním. A že bude co obdivovat. Každého diváka jistě nakopne třeba Cesta draka, ve které se Chuck postavil i samotnému Bruce… (viac)