Dvaja britskí nadšenci sci-fi sa vydajú do Severnej Ameriky navštíviť putovné miesta preslávené výskytom UFO. Po svojom príchode však úplnou náhodou narazia na skutočného mimozemšťana. Ten ich zoberie na bláznivý výlet, ktorý im navždy zmení život. Posledných šesťdesiat rokov držali mimozemšťana Paula na prísne tajnej vojenskej základni. Z neznámych dôvodov sa tento vesmírom scestovaný mudrlant rozhodol utiecť a stopol prvé auto, ktoré mierilo do mesta. Je to požičaný karavan, ktorého posádku tvorí dvojica pozemšťanov Graeme a Clive. V pätách však majú federálnych agentov i náboženského fanatika, ktorému nedopatrením uniesli mladú dcéru. Graeme a Clive spriadajú únikové plány, ako dostať Paula späť na rodnú planétu. A kým sa mu títo dvaja blázni úporne snažia pomôcť, zelený mužíček urýchli ich premenu zo stratených pozemských existencií na skutočných medziplanetárnych hrdinov. (TV JOJ)

Neotom

Paul má v zásadě jednoduchý námět, který byl však zpracován docela stylově. Od prvních momentů je zřejmé, že se jedná o film Made in Britain, suchý humor kombinuje (někdy méně, někdy více úspěšně) s prvky teenage komedií. Producenti se asi snažili zavděčit všem, což se jim asi úplně nepovedlo. Doporučení: S přibývajícími skleničkami šampaňského se zvyšovala i zábava. 70% ()

MadChick

Podařená geek road-movie s charismatickým obsazením. Dvojici Simon Pegg- Nick Frost docela můžu a když k tomu přidáme zeleného sympaťáka Paula, odkazy na pár sci-fi legend a nasranou Sigourney je z toho pěkných 75% ()

Crackonosc

POZOR! NÁSLEDUJÍCÍ KOMENTÁŘ JE STEJNÝ PRO "PAUL" A "YOUR HIGHNESS". Je skvělé, když se najde někdo, kdo si s žánrovým filmem pohraje tak, že sice využije všechna klišé, které v daném žánru existují, ale zároveň dovede přidat dost nápadů a změnit přístup a náhled na látku dost na to, aby se divák na každou další scénu těšil a skvěle se bavil. Trochu podivné je, že i když se takový film objeví jednou za pár let, máme tu v krátké chvíli hned dva! Každý si hraje s jiným světem, ani jednomu se sice nedaří využít potenciál naplno, ale oba jsou velmi zábavné. ()

kill-tec

Film který nikoho neurazí, nikoho nedonutí zapřemýšlet a někoho rozesměje. Paul je neskutečnej sympaťák, duo hlavních herců (Pegg a Frost) hrajou svojí lajnu a výjimečně ze sebe nedělaj zbytečný debily. Ostatní představitelé už jsou sice napováženou ale i tak se na to klidně kouknu ještě jednou. ()

Schuldiner

Oddechovka. Pár věcí mě tam docela pobavilo, ale že bych si to chtěl eště někdy pustit, to asi ne.. Viděl sem to dabovaný a to je možná trochu problém. ()

Doom351

Pegg a Frost ... Známá dvojka která mě svými hereckými výkony vždy dokáže rozesmát ... Nápad mimozemšťana který už žije na zemi tak dlouho že si osvojil lidské zlozvyky je v celku originální a mimořádná dávka humoru také nechybí. Paul mi nakonec přišel mnohem vtipnější než Pegg s Frostem a proto za mě 72% ... ()

Prochy38

Moc pěkná a milá komedie z dlouho neťuknutého těsta. Paul byl vele-sympatický a a dvojice hlavních hrdinů nebyla vůbec zlá. Do toho krásná K. Wiig, fajný J. Bateman a super hudba. Dobré, vtipné, povedené. Nadšen! ()

angloumene

Možná jsem zhlédnutí tohohle snímku odkládala trochu zbytečně. Nakonec to byla docela vydařená komedie (mnohem lepší, než jsem čekala podle řady trochu rozladěných komentářů). Děj je více méně předvídatelný, ale tak to se dá zvládnout. Film si dělá srandu ze sebe sama a to konkrétně z hlavních postav a také naráží na některé nešvary americké společnosti (fanatismus, extrémismus). Vše je zabaleno do balíčku skládajícího se hlavně z klasického britského humoru a dohromady to tvoří zábavnou a fungující komedii. Na závěr se zde dokonce objeví jeden (alespoň pro mě) dost nečekaný zvrat... Celkově co víc si v rámci humorného zpracování filmu o mimozemšťaňovi přát? ()

Wishkah

Trochu mi přišlo jakoby dvojici Pegg/Frost chyběl režísér Wright. Greg Mottola je spíš rutinér, takže možná to tuhle komedii připravilo o tu pátou hvězdu. Každopádně i když je konec lehce předvídatelný, i tak se jedná o solidní komedii, u které, pokud člověk aspoň trochu zná Star Wars, Star Trek, Blízká setkání a další filmy a tvrobu s podobnou tématikou, se dá smát od začátku do konce. Moje nejoblíbenější hláška je jednoznačně :"Tenhle matroš zabil Boba Dylana." Solidní čtyři hvězdičky ()

Perverz

Simon Pegg a jeho kámoš Nick Frost si napsali scénář. Z jejich rukopisu bych čekal něco malinko více. Trochu ano. Ale víte co baví ještě více než film? Vědomí a čitelnost toho, že je to baví. Úplně vidím jak to píšou, vymýšlí, baví se a při natáčení znova. A to je znát i ve filmu. Postava Paula se mi líbila. Takový vyschloň, s pupíkem a šortkami, ať mu nelezou astrokoule. Kristen Wiig potěší. Fajně jsem se pobavil. ()

buzzwoody

Peggovi a Frostovi fandím, takže jsem od filmu čekal dost. Nakonec jsem se dočkal celkem kvalitní zábavy a filmu, na který s dá koukat i víckrát, agenti - dementi celkem baví (možná i díky dabingu, který ale vraždí dost vtipů, které v originále vyniknou). Ale k páté hvězdičce tomu prostě chybí ten Wright, tohle je typický americký humor (i když byl fajn), ale jakmile nastoupí Wrightův humor spojený s Peggem a Frostem, tak je to lahůdka. Tady jsou to jen oni bez něj, i když ti to s Sethem Rogenem ve formě minialiena táhnou ještě docela dobře. ()

orkadimenza

Prvních 10 minut s nesympatickou dvojicí UFO šílenců je naprosto děsný a trapně nevtipný. Ovšem s příchodem Paula se úroveň filmu zvedla, hlavně pár vtípků na účet dnešního světa. Nápad s nevychovaným mimozemšťanem mě velmi příjemně překvapil a přestože mohlo být celé téma o něco lépe zpracované, tak jsem s tímto filmem spokojen. Doporučuji všem teenagerům s IQ>80, Forrest by se moc nezasmál :-) ()

mosnak

Simon Pegg a Nick Frost - ty dva prostě můžu! Ale tentokrát je jasně přehrála postava jménem Paul. Perfektní komedie,můžu jen doporučit (což často nedělám)! 85% ()

fastum

Docela příjemná britská komedie, u které se pobavíte, znáte-li všechny sci-fi filmy, které hlavní dvojice cituje. To bohužel není úplně moje parketa, ovšem některé odkazy jsem si vyloženě užil. Paul je krásně animovaný, ale zároveň pěkný sprosťák a jeho vtípky se mi zdály z filmu nejhorší. Přesto se z něj vyklube docela sympaťák. To je další plus filmu, dokáže vývojem postav malinko překvapit. Důležité podotknout, že na Pegga a Frosta se pořád dobře kouká přestože jim do party chybí Edgar Wright. Jeho invence a nápady filmu velmi chybí. Škoda, přesto lepší tři. ()

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (viac)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)