O Maloneovi (Thomas Jane) sa hovorí, že mu kedysi zavraždili ženu a syna a že následne ich vrahovi vytrhol srdce z tela a zjedol ho. Nikto si nemôže byť istý, či je to pravda, ale každý gangster vie, že stretnúť sa s Maloneom znamená zomrieť. Jeho agent Murph (Leland Orser) má pre neho ďalší kšeft - vyzdvihnúť v luxusnom hoteli kufrík. Ľahká prácička? Omyl. Malone. musí zistiť, kto ho najal a tým ho poslal do pasce. Na ceste do pekla a späť detektív hľadá odpovede u svojho agenta Murphyho, až nakoniec zistí, že obaja boli najatí temperamentnou dámou v červenom Evelyn (Elsa Pataky).
Medzitým zločinecký šéf Whitmore (Gregory Harrison) odošle svojho najlepšieho zabijaka Bouldera (Ving Rhames) a niekoľkých ďalších nebezpečných vrahov, aby všetkými potrebnými prostriedkami získali späť kufrík, ktorý má vyzdvihnúť Malone. Keď teda ten dorazí do hotela, už na neho čaká partia zabijakov. O pár minút neskôr je na mieste už len kopa mŕtvol a Malone nikde - hoci ho postrelili, vyskočil z hotelového okna a odišiel. Prichádza k svojej matke (Eileen Ryan), ktorá žije v domove dôchodcov, aby mu strelnú ranu ošetrila.
Po nevydarenej akcii so zabijakmi Whitmore vyšle psychopatku Mauler (Chris Yen), ktorá je špecialistkou na boj s nožmi, a zabijaka Bouldera. Ak sa ani im nepodarí zvládnuť zadanú úlohu, je Whitmore odhodlaný poveriť ňou šialeného pyromana prezývaného Zápalka (Doug Hutchison)... (ludovit14)

SOLOM.

Pravdu mají ti, co píší, že začátek je celkem solidní řežba, plná akce – střelného prachu, drsných hlášek i černého humoru. Parádní start skvěle navnadil, jenomže postupem času tomu začala docházet šťáva a došlo i na pasáže, kde jsem se trochu nudil. To však nic nemění na tom, že film je plný zajímavých postav, pošuků, asijská mrška taky nebyla k zahození – pan Zápalka rovněž – no a o sexy Else Pataky se asi nemá cenu bavit vůbec. Kurňa to je ženská… Thomas Jane odvedl slušný výkon a dobře ho doplňoval i Ving Rhames. Je trochu smůla, že Russell Mulcahy nedokázal ukočírovat celý film. Protože několik nezapomenutelných okamžiků se tu vskutku dá najít. Lepší průměr to je, ale žádná pecka. 60% ()

JASON_X

Namlsala mě úvodní akce za doprovodu teskných zvuků saxofonu a marlowovského monologu. Ale netrvalo dlouho abych zjistil, že se jedná jen o pozlátko, které maskuje zoufale blbý scénář. Příběh je tak hloupý a dialogy tak trapně infantilní, že mi to postupem času připadalo jako nějaká nejapná parodie na Chandlerovky, ze všeho nejvíc připomínající zfilmovaný comics. Špatný comics. Ani Jane, kterého mám docela rád, mě příliš nebavil, jeho postava je nezajímavá a plochá stejně, jako postava jeho filmového následovníka Johna Wicka. Slabá třetí za Matchsticka a za tu stylovou, teskně saxofonní hudbu. ()

Morholt

Luxusní úvod a postavy napsané tak, že nevadil ani nehrající Thomas Jane, protože to za něj v pohodě obstarali Hutchinson a spol.. Jenže to bylo v tomhle pokusu o noir vše, co stálo za řeč. Neříkám, že některé hlášky neměly něco do sebe, stejně jako se našly sekvence, které uvíznou v paměti, ale dohromady to prostě nešlapalo. Proč, to je otázka. Je to škoda, protože tahle záležitost se mohla stát kultovní.60% ()

Lacike

Russell Mulcahy mal v roku 2009 extremne stastnu ruku. Po skvelej drame Prayers for Bobby natocil brilantnu zanrovku s atmosferou ako Sin City s tym rozdielom, ze tu dialogy nenudia a film nema ziadne hluche miesta. Thomas Jane ma super hlasky, Elsa Pataky je sexy osudova zenska, Ving Rhames po dlhej dobe hra cool postavu, Doug Hutchison si znova strihol totalneho magora a tak by sa dalo pokracovat dalej. Sialenych zabavnych postav tu je neurekom. Akcia je kvalitne natocena a riadne brutalna. Najlepsia je uvodna prestrelka, ale aj dalej sa tam najde este kopa pôsobivych scen. Vysledkom je brutalny a zaroven neskutocne vtipny film. Evidentne to nesadne kazdemu, ale ja nastastie patrim k tym stastnym. Aj po opakovanom pozreti ma to stale bavi. 8/10. ()

Tommassi3

"Ty jsi prošel sklem, Malone ??" - "Ale já ne !! To ten chlap s tím knírem.." - "Hlavně si nenech narůst knír !! Měl ho tvůj otec a vypadalo to jako zkroucený potkan, co mu chcíp pod nosem.." ;) ()

Terva

..........bejt postřelenej, není nikdy lehký.......... ............a pokud jseš mrtvej, měl bys tak zůstat......... Perfektní začátek, parádní přestřelka a povedená automobilová honička. Malone ( Thomas Jane ) je sekáč. Jako další v příběhu figuruje Boulder ( Ving Rhames ) - chlap, který chce poslat Malona do Pekla. Příběh, plný krve, černého humoru, tvrdých chlapů, hezkých žen a ..... smrti. CITÁT - Malone, právě si toho pána zapálil !!........ Rozhodně jsem se u filmu nenudil. Příběh končí větou - Pokračování příště. Scénář - Mark Hosack. Ve filmu hraje i Doug Hutchison a to muže zvaného Zápalka ( Matchstick ). ()

agentmiky

Hodně zajímavý a takový neznámý ,,nounejm" film,který si podle mě zaslouží více než 62%.Myslím si,že hodně lidí na csfd to bere jako reálný film,a to také odpovídá jejich hodnocení.Ale tento film je spíše parodie na akční a detektivní filmy,což je vidět v mnoha sekvencích filmu.Jako parodii tomu dávám 75% a hlavně mě překvapil výkon Thomase Janea jako hlavního krutopřísného detektiva Maloneho.Ani ne(záporák) Ving Rhames nezůstal nikde pozadu a předvedl také úctyhodný výkon. ()

SaNcHeZ_cz

Záležitost u které jsem se dobře bavil, ovšem místy padá doslovně na hubu díky hloupému scénáři. Pokus o noirovou stylizaci však nevyzněl úplně naprázdno. ()

Popluh

Stylově natočená béčková noir kriminálka, která sice disponuje výborným a přesným hereckým obsazením, ale atmosférou a napětím už nikoliv. P.S.: Hutchson nesahá Ledgerovi ani po paty, stylizace jeho postavy do Jokera je naprosto zbytečná. 60 % ()

Philcze

To nejlepší... ehm na začátek. Slušné béčko s výborným Janem, těžce otravným Matchstickem, lehce zmateným scénářem a stylovým koncem. 7+ ()

Helo

Na začátku jsem si říkal: "tak tohle bude masakr!", leč spletl jsem se. Opravdu nadupaný začátek plný hlášek a rozstřílených ksichtů, se po dvaceti minutách proměnil v obyčejné krimi drama, jež z vod tříhvězdičkové průměrnosti vytahuje posledních 15 minut plných dalších skvělých hlášek. Škoda, že se tyto atributy neudrželi po celou délku filmu. ()

Dexter1

Po ultra efektných a neskutočne akčných a vyložene skvelých pätnástich minútach sa nám film trošku zopsuje. Jediné čoho drží potom nad vodou je celková vizualizácia a striedanie hustých a vtipných hlášok ako na bežiacom páse. Koniec koncov je to zamotaná kriminálka, ktorá sa na konci sama do seba zamotá. ()

Dubro

Maloneho scenárista mal asi tiež ten istý problém ako väčšina obyvateľov našej gubernie a síce ten, kde zobrať a nekradnúť. Pri pohľade na Thomasove cirkusové čísla som neustále premýšľal, v čom som to už kurva videl. Že by Šút em ap, Sly Cobra Stallone či Filip Marlowe? Pri spomienke na Sin City som to celé vzdal a čumel na to ako hluchý na dvere. 55% za viac než sexy Elzu Patoky. ()

honajz2

Tohle je akčňák podle mého gusta. Žádné zbytečné kecy, žádné zdržování se nějakou vatou, prostě jedna akční scéna střídá druhou a děj se odehrává a dopředu posouvá v nich. Kdyby takhle točil Tarantino, tak by mě ty jeho filmy i bavily, protože tohle hodně sází na (povedený) vizuál. A tady s tím určitě problém nemám, v tomhle žánru nikdy moc o děj nešlo a i tak tu aspoň nějaký je. Dost mi sedlo i to, že si to neláme hlavu s tím, kolik lidí tu zemře a že to má nejednu scénu záměrně absurdně vtipnou. Sice ne vždy to úplně funguje a z Maloneho občas vypadne i krapet trapnější hláška, ale jinak jsem se u toho překvapivě dost bavil. A o nic jiného tu ani nešlo. 4* ()

Martin741

Reziser Russell Mulcahy /Kanec 1984, Highlander 1,2/ natocil sympaticky, ale stale iba priemerny film. Dejova zapletka je jedina, Thomas Jane /Mlha 2007/ je drsnak na svojom mieste a vyzera to tak, ze za vhodnej konstelacie hviezd a pri suzvuku Jupitera so Saturnom dokonca aj sympatak, dalej som videl aj Douga Hutchinsona /green mile 1999/, ten bol brutalne odporny. Takze tento herec menom Thomas Jane film dost zachranuje a posuva do vod znesitelneho priemeru : 58 % ()

bourec

Na všechny, co tady tomu dali menší hodnocení sem nadával, ale v tomhle případě sem se spletl. Tady už ten sešup úrovně filmů je citelnej, a zaslouženě je tohle na dlouhou dobu poslední film. A podle děsný kraviny, kterou minulej rok Russell natočil, se to už asi nezlepší. 40%. Tady sem se jménem herce a rejžy nechal unést. ()

okkac

Russell Mulcahy a Thomas Janes dostali 15 mil. $ a mohli si s nimi patrně dělat, co chtěli. Tak si natočili takovou pseudo neo-noirovku, kde je Jane za velkého drsňáka jako vždy. Do toho ještě Ving Rhames, pěkná Elsa Pataky a jeden mírně trapný záporák, co si rád hraje s ohněm. Nejlepší scéna je hned ta úvodní, zbytek filmu je už v jejím závěsu, ale i tak je mi ten film sympatický a potěší. Mnohem více, než kdejaké blockbustery. SPOILER: Navíc nápis "To be continued" na konci značí, že se s Malonem ještě asi potkáme. ()

Radiq

Skvělý auto, skvělá zbraň, stylová hudba, klobouk, krásná femme a atmoška trochu jak v Sin City. Do toho plno krve, zlomenin, ohně, hlášek, sem tam srandy a příjemně pojatejch padouchů. Nestihl jsem se nudit, protože tempo je zběsilejší, než v Kobře 11. Musí se to brát trošku s nadhledem, protože tohle všechno se tak jednoduše přežít nedá, ale film je točen takovým způsobem, že kdo by ho bral jako realitu, tak je asi trošku mimo realitu. A Thomas Jane jako vždy nezklamal. Jo a musim to zakončit tím, co jsem už říkal: skvělý auto (to chcu!), skvělá zbraň (tu chcu!). ()