O Maloneovi (Thomas Jane) sa hovorí, že mu kedysi zavraždili ženu a syna a že následne ich vrahovi vytrhol srdce z tela a zjedol ho. Nikto si nemôže byť istý, či je to pravda, ale každý gangster vie, že stretnúť sa s Maloneom znamená zomrieť. Jeho agent Murph (Leland Orser) má pre neho ďalší kšeft - vyzdvihnúť v luxusnom hoteli kufrík. Ľahká prácička? Omyl. Malone. musí zistiť, kto ho najal a tým ho poslal do pasce. Na ceste do pekla a späť detektív hľadá odpovede u svojho agenta Murphyho, až nakoniec zistí, že obaja boli najatí temperamentnou dámou v červenom Evelyn (Elsa Pataky).
Medzitým zločinecký šéf Whitmore (Gregory Harrison) odošle svojho najlepšieho zabijaka Bouldera (Ving Rhames) a niekoľkých ďalších nebezpečných vrahov, aby všetkými potrebnými prostriedkami získali späť kufrík, ktorý má vyzdvihnúť Malone. Keď teda ten dorazí do hotela, už na neho čaká partia zabijakov. O pár minút neskôr je na mieste už len kopa mŕtvol a Malone nikde - hoci ho postrelili, vyskočil z hotelového okna a odišiel. Prichádza k svojej matke (Eileen Ryan), ktorá žije v domove dôchodcov, aby mu strelnú ranu ošetrila.
Po nevydarenej akcii so zabijakmi Whitmore vyšle psychopatku Mauler (Chris Yen), ktorá je špecialistkou na boj s nožmi, a zabijaka Bouldera. Ak sa ani im nepodarí zvládnuť zadanú úlohu, je Whitmore odhodlaný poveriť ňou šialeného pyromana prezývaného Zápalka (Doug Hutchison)... (ludovit14)

Lyriq

Bez jakýkoli nadsázky je tenhle film cool. Popravdě u konce trochu ztrácí dech, ale ty drsňácký kecy v průběhu filmu to plně vynahrazují. :)) 80% >> Po třetím shlédnutí zvyšuju ze 4 hvězd na 5. Ten film si zdejších 62 procent nezaslouží, měl by být v červený lize :)) ()

Barrymore

Jde sice o béčkový film, ale nemůžu si pomoci. Ta stylizace se mi prostě líbí. Hrdina, který má šatník (včetně zbraně) jak z 50. Let, v autech se moc nevyznám, ale řekla bych, že taky bude z té doby. Jeho starostlivá a přesto flegmatická matka, tedy dokud se neopije. Svůdná klientka, které skočí na špek. A spoustu různě pošahaných zabijáků. Bylo mi jedno, že to bylo občas nereálné, přivítala bych pokračování. 80 %. ()

Pitryx

Trochu drsnější Philmarlowka s podobně domotaným dějem. Občas dobrá hláška. Akce sice dosti, ale stále jedno a totéž dokolečka dokola. Takže mne to jako diváka přestalo po delší době bavit. S hodnocením bych šel výše, ale za ten závěr u telefonu a následné vyhrožování divákovi, že tohle celé bude mít pokračování, strhávám, co jsem přidal. 201501178817/9231 ()

mirkath1

Docela prima filmeček, máte-li rádi hektolitry krve a psychopaty :) Jedna hvězda za Malonovu matku, která byla vítaným rozptýlením. ()

johnsnow

Po brutálnom začiatku to síce naberie trošku pokojnejšie vody ale stále sa tam niečo deje, má to aj humor, slušnú a krvavú akciu. No proste radosť na to pozerať ale predsa len mi dačo bráni dať plný počet. A to je úplne na piču hlavný záporák. ()

ShotgunED

Zábavná noirovka s dostatečnou mírou nadsázky, která mě dost pobavila. Ač má spoustu chybek, má hlavně spád a dokáže udržet pozornost stylem a smíchem. Mě se to moc a moc líbilo ()

Swingie

Nie každý príde tomuto filmu na chuť. Väčšinou sa chuť vyparí po zhliadnutí úvodného masakru. Ja som tomu filmu dal až 5 hviezdičiek, ale predsa vidím aj jeho nedostatky. Ako prvý by som vytkol asi kameru, neviem, zdá sa mi to tak neprofesionálne natočené, kamera sa moc mixluje a mne sa z toho začína točiť hlava. Plus vždy neomylný a vždy presný Thomas Jane, ktorého guľky sú asi teplom riadené strely a on je nezničiteľný muž (a ak už má zranenie, tak ho rozchodí za pár sekúnd), proste také komixové správanie. Lenže podľa mňa ten film má taký byť. Sú tu superhrdinovia, ktorí síce nekonajú dobro, ale dobrí sami o sebe sú, pretože od nich sú ešte horší - klasický príklad je Doug Hutchison - "Matchstick" - to je superzločinec ako vyšitý. ja osobne som mu v tom filme fandil, mne sa jeho úloha páčila, škoda, že tam má tak mizerne málo výstupov, jeho hlášky by som dokázal počúvať aj viacej minút =) Ving Rhames je zločinec z donútenia, človek si nad ním musí povzdychnúť, pretože nemá peniaze na liečenie pre svoju ženu a to je na tom to srdcervúce, nakoniec, je to dobráčisko od kosti, jeho herecký výkon mi sadol už od začiatku. Taktiež sa mi páčila malá ázijská zmija - chutnučké dievčatko pod povrchom ktorého sa skrýva najchladnokrvnejší vrah a nemôžem zabudnúť krásnu Elsu Pataky, ktorej plagát by som chcel na stenu v životnej veľkosti ;) Film na mňa pôsobil veľmi pohodove, dej ma nenudil a zhliadol som ho už trikrát, vždy som sa pri ňom uškŕňal a tešil sa na ďalšie minúty z deju. ()

veverysiak

Ten začiatok je pozoruhodne pútavý, masaker celého gangu jedným podivným solitérom si zaslúžil pokračovať v kvalitnejšom a svižnejšom tempe, ale scenár to dosť odflákol, a tak som mal chvíľami pocit ako pri Kill Bill, chvíľami ako pri L.A.Confidental, chvíľami ako pri Sin City, len tomu chýbalo čaro originality, predsa len jeden záhadný sloník v kufríku je dosť málo, takže 65%. ()

ludovit14

Russell Mulcahy a scenárista Mark Hosack nám ponúkli anachronický film noir ktorý nesie znaky detektívnych filmov 40. a 50. rokov.TIETO kriminálne prvky filmu sú určene starej škole!Film je priechodná krimi- ako by bol natočený v paralelnom vesmíre, kde sa zákony tvoria, ako idú.Akcia je celkom konštantná v celom filme, od pästných súbojov medzi Malone(Thomas Jane) a Boulder(Ving Rhames), rovnako ako kopa prestreliek. HOD:60%.PS: čo ma zaujalo:pyroman zápalka (Doug Hutchison),psychopatka Mauler (Chris Yen),ktorá je špecialistka na nože.Evelyn (Elsa Pataky),ako femme fatale s ostrým jazykom a ešte ostrejšími inštinktami na prežitie-jej úlohou nie je ukradnúť každú scénu, ale aspoň je to lepšie pôsobiaca vitrína. ()

Cubah

Drsný noir moderního střihu, pobaví hlavně drsností a technickou stránkou s několika fajn nápady. Příběh ani herci ale nemají moc co nabídnout... ()

Trescha

Jane je drsňák každým coulem... A tahle stylizace ala noir mu celkem sedí. Po krvavě nadupaném úvodu se sice trošku ubralo z plynu,ale syrově drsné hlášky zůstávají. Příjemně nenáročná drsňácká podívaná. ()

JimWalker007

Ako keď si pustíte porno od konca... Režisér asi v škole chýbal, keď prednášali o tom, že veľkolepé finále patrí na koniec filmu a nie do prvej päťminútovky. A možno chýbal aj na iných hodinách, pretože nejaké tie dobré nápady a zábery boli ledabolo pozošívané, motivácia hrdinov pochybná a ťažko uveriteľná. Tretia hviezda za skvelé auto podobné čiernemu žralokovi. Film beriem ako nevydarenú poctu známej noirovke s Melom Gibsonom. ()

bighumr

Jedna hvězda za to, že jsem to dokázal dokoukat do konce, i když nechápu, jak jsem to zvládnul. Tento film je spíš tak průměrné C-éčko (vzhledem k tomu, že to vydává VAPET , se není ani čemu divit). ()

MartyHawk

Nevím co si o tomto myslet. Nesmysný a nic neříkající příběh již od samého začátku, jo paráda přestřelky krev a vtipná matka ale v půlce filmu není stále jasné o co jde že by to pomalu odkrýval příběh to ne, protože se všichni honí za kufrem ve kterém nic nebylo. Postava je jako parodie na gangstera, už jen díky Thomasi Janemu , ten opět dokázal že drsnáky hrát rozhodně neumí dokázal to již v Punisherovi, ovšem zpět k onomu "ději" , posledních 15minut sem nestačil zírat jak to ještě jde více znesmyslnit, doufám že dvojka nebude! Já jsem to dodíval a děkuji stačilo jednou... ()

KritikAmater

Velmi dobrý filmeček, Thomas Jane je pro takové role stvořenej a Elsa Pataky se tam hodí parádně. Jinak výborně vizuálně udělané a nesmím opomenou skvělej bourák hlavního hrdiny :) ()