Leona Stevenson (Barbara Stanwyck) je nemocná a upoutaná na lůžko. Jednou v noci, když čeká až se manžel vrátí z práce, nedopatřením vyslechne v telefonu rozhovor dvou mužů, kteří plánují vraždu. Laura se zoufale snaží vypátrat, kdo má být obětí, a zabránit tak vraždě. (IQ Tiqe)

Topco

Vy-ni-ka-jú-ce, čierno-biela perla s efektnou flashbackovou mozaikou! Tomuto čiernemu skvostu s mimoriadne svižnou kamerou patrí zaslúžené miesto v mojej osobnej, noirovej TOP15! ()

majo25

Filmy, ktoré sa dotýkajú výdobytku techniky, starnú rýchlejšie. Aj toto je tak trochu tento prípad. Telefón - prístroj, s ktorým sa dá dorozumievať, volať o pomoc, ale aj navodiť napätie - vyzneva po rokoch archaicky a už nedokáže navodiť tú atmosféru ako v 40. rokoch. Dej je plný flešbekov, a to aj flešbekov na druhú, keď v jednom flešbeku sa objavuje flešbek ďalší a aj napriek tomu, že príbeh nie je nijako komplikovaný, sa zbytočne zamotáva do rôznych kolies, je veľmi ukecaný a hlavná linka je tak slabšie vedená. Pristihol som sa, že ma to v istých momentoch nebavilo až nudilo. Herci sú ale v pohode, mladý Lancaster, ktorému už vtedy nechýbala charizma i škaredá Stanwycková v roli samoľúbej, ctižiadostivej a otravnej paničky. Celkovo nie zlé, ale začiatok sľuboval oveľa väčšie terno, než to, čo sa dostavilo. ()

vitekpe

Jsem z toho nejaky zmateny...Barbara Stanwyck je moje oblibenkyne a predvadi vzdy dobry (ci jeste lepsi) vykon... Ale jinak jsem tenhle film nejak moc nepobral, a uprimne receno mne ani moc nebavil. Coz je horsi. ...mozna to zkusim casem jeste jednou, ale ted je to za "prumer"... ()

Han22

Výborný thriler. Žena upoutaná na lůžku vyslechne plán vraždy a od toho se odvíjí děj filmu. Odkázaná pouze na telefon mluví s různými lidmi a zápletka se rozvíjí do šířky i do minulosti pomocí flashbacků. Poznáváme její život, manželství, původ její nemoci i nakonec krůček po krůčku i důvod vraždy. Každý střípek do sebe precizně zapadá a vše vrcholí skvělým finále. Kromě perfektního scénáře jsou tu skvělé herecké výkony. Hysterická a majetnická milionářská dceruška v podání Barbary Stanwyckové je výborná, ale neméně zdatně ji sekunduje i Burt Lancaster, jehož postava projde za film pořádnou proměnou. Parádní film, jehož námět by se neztratil ani dneska. ()

Scevola

Namet bol celkom zaujimavy - cely dej sa odohrava okolo zeny priputanej na lozko, ktora komunikuje s vonkajsim svetom cez telefon. Zial to prevedenie ma az tak nepresvedcilo a ani ten zaver nejako velmi nezaujal. A kedze porovnavam vramci zanru tak musim dat priemernu znamku 3*. 6/10 ()

arthur.22

Ve srovnání s napínavou původní rozhlasovou hrou (případně s českou filmovou verzí s J. Šejbalovou v hlavní roli) mi tato "natažená" verze přišla dost.. natažená. Cca od třetiny filmu už diváka nic nenapíná, nic nepřekvapí. Snad až úplným koncem se film vrací k původnímu žánru. I tak jde ale o pěknou podívanou, Barbara Stanwyck je v roli Leony Stevenson naprosto dokonalá! ()

Huguette

Ten konec je senzační - přiznám se, že jsem chvíli zůstala civět na obrazovku, než ten závěr ve mně dozněl. Ráda bych dala více hvězdiček, ale přeci jen mi tam něco chybělo (nebo přebývalo), děj mohl být o něco víc koncentrovanější. ()

MickeyStuma

Invalidní žena si vlivem omylu ve spojení po telefonu ve snaze se dovolat svému manželovi vyslechne rozhovor mezi dvěma muži obsahující plán vraždy. Rozhodne se tomu zabránit, ale v životě by nikoho nenapadlo, jaké vyvrcholení to bude mít. Rozhlasová hra ve stylu -one woman show- musí znít hodně dobře, že to dosáhlo až v tak explicitní filmové dílo. Velice zajímavý příběh přesahující filmový žánr noir, s pokoutně rozptylujícími zárodky skvělých nápadů a s postavami charakteristickými pro svou cyničnost a necitelnost. Dramatický děj se znaky fantastického komorního díla zaměřující se na rostoucí strach a zoufalství ženy, která sotva může ujít pár kroků od postele, si dokonce krapet pohrává i s klaustrofobií. A vlastně ani není divu. Sama doslova izolovaná v místnosti a jediným spojením se světem je obyčejný telefon. Na svou dobu však převážně se spojovatelkou, které něco vysvětlit není zrovna jednoduchá záležitost. Příběh se v rámci filmového zpracování vyvíjí i mimo tuto hlavní postavu a samozřejmě ve zcela jiném prostředí a tak se svým přirozeným nespěchajícím tempem dozvídáme další okolnosti všeho dění vrcholící skutečně až šokujícím závěrem, který diváka dokáže do sedačky doslova přibít. Černobílý obraz si skvěle pohrává se světly a stíny a dodává tomu tu správnou uhrančivou atmosféru dodávající ono patřičné napětí a tajemno. Finále je skutečně vygradováno do maxima a tak nezbývá než před tvůrci sklonit klobouk. A před představitelkou hlavní role Barbarou Stanwyck obzvlášť. Pro zajímavost, rozhlasová hra byla do podoby filmu zpracována už o dva roky dříve a samozřejmě i několikrát později, a to dokonce i v československé televizi s Jiřinou Šejbalovou v hlavní roli. Vskutku významné dílo. ()

ad142

(Upozorňujem, že komentár obsahuje menšie spoilery) Obrovské prekvapenie! Zrejme najsilnejšia noirová atmosféra, čo som mal doposiaľ možnosť zhliadnuť. Neustále prítmie, neustála hrozba, neistota, veľmi nápaditá a živelná kamera. Premyslené kompozície, zručná réžia a opäť veľmi presvedčivý výkon Barbary Stanwyck. Také scenáristické nápady a berličky, ako je retrospektíva v retrospektíve, som ešte nevidel. Tempo rozprávanie je presne také, aké má byť a záverečný príchod najatého vraha do domu, zobrazený iba ako „tieňohra“, patrí medzi nezabudnuteľné okamihy, spolu s veľmi cynickým a vygradovaným záverom. Slabšie zadné projekcie, ani občasná prekombinovanosť deja, tak typická pre žáner noir tej doby, už nemohli na mojom absolútnom hodnotení nič zmeniť. ()

PlayEasy

Film, který jsme sehnali fakt těžko! Ale stálo to za to! Skvělá atmosféra, působivé flashbacky, vynikající herci a netypický temný závěr, to vše z tohoto filmu dělá víc než jen obyčejný Noir! 80% ()

Vanshua

Námět a zápletka mohou být jednodušší, ale příběh je chytře vyprávěnej serií flashbacků, které divákovi postupně odhalí motivace jednotlivých postav a jejich charakterovou rozporuplnost. A závěr má grády. ()