Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

Vozataj

Popravdě jsem nadšen. Že jich je 5 (vlastně 4 a 1/2) a dokáží vykrosit celou armádu? No a co? Dříve to dělali v jednom... Že si Sylvester uvědomí, že je vnitřně mrtvý a potřebuju si to vynahradit? Co je komu do toho? Protože tenhle film doporučuji zatraceně zkouknout, pobaví vás, to vám slibuju... P.S.: Scéna, která mě rozsekala - sklep, černoch a jeho slečna, to stačí, abych moc neprozradil + krátká scéna s Arnim!!! ()

Tomasson93

Ještě před samotným shlédnutím jsem ho označil za nejhvězdněji obsazený film roku (nic na tom nemění ani to, co jsem si přečetl v zajímavostech a sice, kdo všechno ještě navíc odmítl). Co jméno, to pojem. (Arny a Bruce si sice moc nezahráli, ale už jen jejich přítomnost v kostele byla cenná). S takovýmto materiálem by byly i samotné 4* zklamáním... Sám si myslím, že scénář ani režie nebyly až tak excelentní, ale nahradily je kvalitní herecké výkony, vychytané hlášky, výborná hudba, skvělé tempo a parádní akce po "Rambovsku"! Myslel jsem, že Inception (následován Shutter Islandem) letos už nic nepřekoná, ale vzhledem k tomu, že oba sci-fi filmy a tato akční řežba se nedají moc porovnávat, tento film ještě předčil moje očekávání a já se u něho skvěle bavil celých 90 minut,tak prohlašuji, že i Expendables jsou pro mě FILMEM ROKU 2010!!! ()

C.B.Lister

Až se člověk diví, že lze tu spoušť mačkat tak rychle. Nedostatky přehlížím, u takovýchto filmů člověk musí být nad věcí, aby si to opravdu užil. A ja byl. ()

MaxQ69

..aneb akčňák, jak má být! Největší filmoví drsňáci na jednom platze, to je teda odvaha. Člověk by si mohl říct, že s tímto složením hrozí špatně a nedbale promyšlený guláš, ze kterého bude tak akorát akční faux pas. Nebyl by daleko od pravdy. Pravda, poslední dobou se Stallonovi režírování docela daří, ale akční trhák s veškerými akčními hrdiny, to doopravdy zavánělo - nebojím se použít - průserem. Průserem, který by těžil jen z ingrediencí a nikoli ze samotného receptu a následovného uvaření. Musím přiznat, ostřílený svalovec si s tím poradil velmi dobře. Mnohem lépe než jsem si představoval. Čekal jsem béčkový film plný nudných a nesmyslných stříleček, honiček, výbuchů a soubojů. Místo toho jsem napětím a zaujetím ani na vteřinu nepřestal nadšeně sledovat každý moment filmu. Nechyběly urážky, černý humor, doslova "masakroidní zazdění" vyhrocujících se situací, perfektní výbuchy, profesionalita hrdinů a především nekončící nestereotypní akce. Expendables je perfektní snímek, jenž v kategorii akčních filmů ode mne získává 9,5/10. ()

BEJB

Tak som sa tešila a nič z toho! Škoda, veľká škoda. Po dvojhodinovom strávení už ani neviem o čo tam vlastne šlo. Myšlienka bola skvelá avšak nedotiahnutá do konca, vopred nalinajkovaný ničím neokorenený dej. Chýbala mi tam nejaká tá "čerešnička na torte". Hviezdičky: PRVÁ za Stalloneho snahu. DRUHÁ za obsadenie. A TRETIA za veľmi slušné a kvalitné bojové scény. ()

wedator

Expendables si od začátku nehrají na nic jiného než klasické akční Béčko, a podle toho se musíte na něj tak dívat. Vlastně on je ten film tak docela průměrný, jediné co jej ozvlaštňuje, je herecké působení. Myslím, že je to klukovský sen vidět v jednom filmu dohromady Staloneho, Lundgrena, Schwarzeneggera, Willise a další. Ještě slušné mi připadly speciální efekty, jako by si je Sly půjčil z posledního Ramba:-) Celkově vzato je to cool letní blockbuster. ()

sram.1

Sylvester Stallone pro nás ve své kuchyni připravil skvělou akční pochoutku, prošpikovanou spoustou humoru a okořeněnou hvězdami akčních filmů. Příjemně mě překvapila nulová úmrtnost kladných postav a scéna v kostele byla opravdu excelentní, důkazem toho je, že diváci vstávali a tleskali a to se v kině jen tak nevidí. Jsem absolutně spokojený a těším se až si film znovu shlédnu. ()

slaYerko

Tuctový dej, poslabšia réžia a kamera tiež nič extra. Keby tam nehrali totálne hviezdy akčných filmov, asi by som to ani nepozeral, napriek tomu z toho títo herci dokázali spraviť naozaj zaujímavý snímok. Okrem toho si myslím, že nežné pohlavie to fakt nezaujme, jedine v prípade ak by sa chceli pokochať nad prepracovanými telami ;). ()

Obenny

Krásně strávená hodinka a půl a to od začátku do konce, film je plný vtipných momentů a akce, kterou Silvester Stalone opravdu umí zahrát perfektně. Zápletka je vcelku jednoduchá, malý ostrůvek, který má co do počtu asi pár stovek vojáků, ale to je samozřejmě pro skupinu těch největších likvidátorů stříbrného plátna třešnička na dortu. Expendables budou patřit určitě na jeden ze stupínku akčního filmu roku. ()

HakuSaku

Neočakával som nič extra a tým pádom som nebol po zhliadnutí ani sklamaný. Vyvražďovačka a masakre ako sa patrí :))). Stallone parádne napumpovaný ako v najlepších časoch a konečne aj Dolph si mohol zahrať v kvalitnejšom filme ako je u neho "bohužial" tradíciou. A dokonca aj Stone Cold Steve Austin si zahral. No čo si viac priať :). ()

MarryW

Pokud jste milovníci starých dobrých akčních filmů, tak by jste tento film měli vidět. Už jenom z úcty k hlavním hrdinům a z nostalgie. Byl to prostě typický Stallone, jen o nějakou tu řádku let starší, moudřejší a ironičtější, což je prvek, který jsem u něj dříve vůbec nezpozorovala. Ale líbil se mi, a to hodně. Můj prvotní strach, že staříci si budou chtít hrát na mladé vymakané svalovce, kteří jenom pohledem skolí čtyři chlapy najednou, se vytratil ve chvíli, kdy do sebe začli všichni navzájem rýpat. A že nešlo jen o neškodné řečičky ukazuje i scéna mezi Brucem Willisem, Stallonem a Schwarzeneggerem - Willis: " Co ho žere?" Stallone: " Ale...chce být prezidentem." Hezké. A když došlo na bitku, pánové nezklamali a opravdu to stálo za to. Navíc, když k tomu připočtu ty nádherné mašiny, na kterých se pánové prohánějí na začátku a na konci filmu, mé srdce motorkáře plesá a jásá a prostě musí nutné dát o hvězdu navíc. 4,5* ()

barbuchaK

Dostala jsem všechno, co jsem očkávala. Myšleno jako pochvala. Jistě v tom hrála velkou roli nostalgie, přece jen jsem starší ročník. Jen podle mého by si film zasloužil méně zběsilý střih. ()

sebuLba

Expendables jsou slabší než většina lidí asi čekalo, ale i tak se na to dobře kouká, když Statham se Slym zpráskají několikanásobnou přesilu jako by nic, prostě vzpomínka na dětská léta, kdy jedinými opravdovými bijci byli Sly a spol...o to výživnější bude dvojka :)) ()

Marv

Objektivně by to bylo tak za tři hvězdičky. Ale film, který má v jedné, byť "pouze" kecací, scéně najednou Stalloneho, Schwarzenegra a Willise, si těch pět zaslouží. ()

vlada-xxx

...tohle melo snad jen jednu slabou chvilku(pruzkum ostrova) a jednu trapnou chvilku(Rourkova Sliwovitz historka)....jinak bezkonkurencne narvana akcni jizda.....tesim se na Rambo V .... ()

rigby

Akční film natočený podle klasické předlohy. Po úvodní nudě kořeněné rádobyvtipnými a duchaplnými dialogy přijde trochu akce, která k závěru vygraduje do krvavých orgií. Ačkoli tento žánr moc nemusím, tak uznávám, že scény jsou velmi dobře natočené a milovník akčních filmů si přijde na své. Fandové Sylvestra si mohou přičíst libovolný počet hvězdiček, nefandové velkých svalů si hvězdičku odečtou. Pro mne zůstává 2+. ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)