Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

Blondy.

Za mě je to tak 2,5* nemohl jsem se rozhodnout. Čekal jsem o hodně HODNĚ víc než to co bylo naservírováno. S tímto obsazením bylo jasné, že bude všechno lítat vzduchem a šlehat plameny až do oblak, a nikdo proti nim nebude mít šanci, ale celkove to pusobilo moc suchým a odflaknutým dojmem. Nejslavnější bedny a hrdinové ze všch možných filmů byl bohužel asi jedinny dobry nápad. Pak už se toho moc nestalo. Bohužel. ()

Cheeker odpad!

Další úchylárna, kde se jen musí zabít co nejvíc lidí. Nechápu, co na tom všichni mají. Žádná reálnost, jen bezedné zásobníky, nějakej pořádnej výbuch, aby to vypadalo a jinak jenom mrtvoly, mrtvoly, mrtvoly. Lidi, proberte se, vždyť to nemá žádnou hloubku. ()

redwik

Presne niečo takéto som čakal. Príval akčných superhrdinov, ktorí sa vedia uhýbať guľkám a nikdy neminú svoj cieľ, aj keď majú už prázdny zásobník, ako je Silvester Stallone alebo Jason Statham už hovorí sám za seba. Človek nesmie od toho očakávať reálny akčný film, ale skôr oddychovku, pri ktorej pištole dokážu urobiť explóziu o veľkosti Austrálie. K tomu nejaký ten "vtip", no proste paráda. Škoda, že nebolo ešte o kúsok viac krkolomnejšej akcie a trošku viac nereálnych bitiek, ale aj tak dobré. Už sa teším na Expendables 2. Sylvester Stallone - Barney Ross /:/ Jason Statham - Christmas /:/ Jet Li - Yin Yang /:/ Terry Crews - Hale Caesar /:/ Dolph Lundgren - Gunnar /:/ Randy Couture - Toll Road /:/ Eric Roberts - Munroe /:/ Mickey Rourke - Tool /:/ Giselle Itié - Sandra /:/ David Zayas - General Garza /:/ Bruce Willis - Church /:/ Arnold Schwarzenegger - Trench ()

KafuR

Zatímco dvojka nám už sevíruje přesně to, co jsme od pojmu "zlatá osmdesátá" čekali, jednička je spíš vytvořená metodou pokus a omyl, a tak nás tu čeká klasická béčková akce, kterou uživí i podprůmětný scénář, stříhač ve studiu zas stříhal jako o život, takže člověk spoustu času jenom hledí a snaží se z té změti obrazů vytušit, kdo teď právě dostává na prdel a jaktože to ten druhý zase všechno přežil, když před chvíli to vypadalo, že v márnici už je pro něho přichystaná krabice s jmenovkou. Nicméně herci jsou sympaťáci, dialogy také nešustí papírem víc než je zdrávo, takže kdo tomu dokáže odpustit tupý scénář a naprosto tuctové vyvrcholení, bude určitě spokojen. ()

tranquill

"Ty ale naděláš kravál!" To nebyla bitva ale válka. Druhý maximálně akční film po sobě, ale nebe a dudy... Ostatní na csfd jsou sice jiného názoru, pro mne však Stallone, Statham a ostatní vyhráli na plné čáře. "Co má za problém?.. Chce bejt prezident..." ()

cogi

Slabý scénář, chabá zápletka.. místy nelogické. Máš někoho v pasti a otočíš se k němu zády. No a dál to nebudu rozebírat, ať nespoileruju. :-).... herecké výkony velice chabé. A o některých záběrech kamerou jsem přemýšlela, zda mám vidiny, nebo to kameraman myslí vážně. ... připomínalo mi to staré béčkové akční filmy z 90. let. Film jen staví na "hvězdném" obsazení. Tím to bohužel i končí. Jsem ráda, že jsem film viděla s časovým odstupem od vydání. ()

Razzor_82

"Ten chlap ti vlastně udělal laskavost... teď máš alespoň víc času se litovat!" Těmhle drsným borcům ještě filmový důchod nic neříká! Mají stále koule a umí to skvěle rozparádit. Těžká pocta starým akčňákům. Sly dokázal nacpat ty nejlepší herecká esa na jedno plátno. Jednoduchý děj ale parádní dynamika. Brutální akce a parádní hlášky. 9/10 ()

geek.ondra

Ten nápad udělat týmovku akčních hrdinů osmdesátých let je naprosto fantastický a proto mě mrzí že finální produkt je jen nadprůměrná a místy sterilně natočená žánrovka kterou by si nikdo z přítomných ve svých nejlepších letech za rámeček nedal. Abych ale nepsal jen negativně tak Expendables jsou dobrou oddechovkou a povedeným akčňákem na jedno zhlédnutí.  Při takové příležitosti, ale přece jenom mělo jít o něco víc. 6,5/10 ()

LukeCJ

Je to hlavně film pro fanoušky akčních filmů ze starší školy ,kteří dostanou přesně to co chtěli. Pro všechny fanoušky jsem vytvořil českou fansite www.expendables.4fan.cz ()

Camarro14

"The Boys are Back in Town!" - jak výstižné! :)) ... Rok 2010 se nese v duchu návratu k poctivým-béčkovým akčním snímkům 80-tých/počátek 90-tých let. Začalo to "The Losers", následoval "A-Team", pokračovalo přes "The Predators" - završeno návratem největším z největších = "The Expendables". Ten kdo vyrůstal u snímků typu: Komando, Rambo, Delta Force, Americký Ninja, Přepadení v Pacifiku, Demolition Man, apod. - toho při pohledu na tuhle partu neopustí blažený úsměv na tváři. cítil jsem se stejně jako když mi bylo 10-let a díval se na výše uvedené filmy (i když většina z nich je s odstupem času dost velká ptákovina, ale tehdá to mělo kouzlo a atmosféru), v nichž ze všech koutů sál pořádný testosteron, kde pravdu měla řádně nabitá bouchačka, co dialog - to hláška, galantní/hnusný/vtipný záporák, nešetřilo se ustřelenými či usekanými končetinami, co šlo to vyhodit do povětří - se prostě vyhodilo (btw. M. Bay měl ve Transformers 2 největší výbuch v historii kinematografie? Cha Sly mu svým závěrem nakopal zadeček takovým stylem, že se na něj M. Bay ještě dlouho neposadí!) ;)). Sly si splnil sen a natočil svůj vysněný projekt (řekl bych, že nejen jeho - jen je škoda, že spousta legend alespoň to cameo odmítla) - starou dobrou, a hlavně poctivou, akční žánrovku, kde to prostě sympatická banda chlapů jde na ostrov vyčistit pěkně (jako za sterých dobrých časů) od podlahy. Samozřejmě filmu se dá ledasco vytknout po stránce technické, především - akční scény jsou místy až moc rychle střižené (přitom, ale stále přehledné) a moderně natočené; kamera při některých detailních záběrech působí prazvláštně - dalo by se i říci "levně"; závěrečné CGI borcení paláce se moc do takto "old-schoolového" filmu moc nehodí ... jenže tohle prostě dokáže filmu odpustit, když vzápětí vidíte poctivě natočené "full-contactové" souboje pěkně postaru; naleznete spousty odkazů k danému žánru; hlášky lítají vzduchem stejně rychle jako kulky; Crewsovu bezbolestnou 21. století; smrtelně-vtipné pohledy Jasona; už teď kultovní sraz Arniho-Slye-Bruce v kostele (kde si svatá trojice akčního žánru notuje neskutečným stylem), která zákonitě vstoupí do historie kinematografie díky celé koncepci tohoto srazu, ale i několika nezapomenutelnými grimasami či různých hláškami, viz. "What's his fucking problem? He wants to be President."; fakt, že se tento snímek nebere vážně a je protkán spoustou sebezesměšnění či brilantní "poetický" závěr! ;)) ... i přes určité mouchy, jež tento snímek vlastní, se jedná o krásnou nostalgickou vzpomínku/poctu k danému žánru ... s touhle partou se moc rád sejdu ještě několikrát, poněvadž to klučičí-desetileté já ve mně jen tak neumře :)) ... díky Slyi za tento návrat do minulosti !!! ()

Divian(R)

Tenhle film bylo prostě zapotřebí natočit, ať si každý říká, co chce. Na "kostelovou" scénu jsem se těšil nejvíce z celého filmu a jen trošičku mě zklamala její délka. Myslím, že by panu guvernérovi neuškodila ještě jedna scéna v závěru filmu a taky se mohl nechat vyfotit s ostatníma na plakát. Líbilo se mi, že každá postava dostala svůj prostor a dvě se dokonce i trošičku vyvinuly. Jediné, čeho jsem si všiml a moc se mi nelíbilo byla, jak už tu někdo psal, kamera. Některé záběry, kdy hercům skoro vidíme, jestli nemají na trojce vlevo kaz mi moc nesedly. A ještě jedna věc mužské obsazení bylo na deset hvězd, ale příště myslím, že by Sly mohl zlanařit i pár pěkných a známých hereček. ()

IronFan

Na takový film jsem čekal už několik let. Byl jsem odchovaný na akčních filmech a toto doslova byla moje cesta do Mekky. Moje očekávání byla opravdu velká a bál jsem se, že by se nemohla vyplnit a odešel bych zklamán s tím, že jako vždy byl trailer lepší než samotný film. Ale nic takového se nestalo. Doslovný nářez a plejáda hlášek mě dostali do kolen. Sly dokázal, že stále patří mezi krále akčních snímků a mě nezbývá nic jiného, než se těšit na další díl. Jinak taky palec nahoru za Terryho Crewse :). ()

mazic

rád bych dal o hvězdu více, ale zmatečnost některých bojových scén, které jsme si mohli vychutnat více, to sráží o něco níže - snad poprvé uděleno 70% protože tři by bylo málo a čtyři moc.... ()

D.Paulus

Testosteronem nadupaná hláškovací akční jízda. Film rozhodně nenudí, ale po jeho zhlédnutí ve mně nezůstal ten pocit, který mívám u opravdu výjimečných titulů. ()

Nekroskop

Intelektuální hodnota: 0. No a co! Co čekali kritici, jako je např. Stanislav Šulc z E15? Já se vrátil do dětských let, kdy jsem tyhle machry nejvíc žral a navíc jsou všichni v jednom filmu, což překonalo veškeré mé sny. ()

dessa

první půlka mimořádná, víceméně čekáte, kdo z Vašich dětských idolů vyleze zpoza rohu a prohlásí nějakou vtipnou nebo na jiný film odkazující hlášku, závěrečná akce mě ale moc nenadchla, navíc byla celkem nepřehledná...Velká akční trojka ale vedla v kostele úžasný rozhovor. Lepší tři kousky. ()

cyright

Akce nepřehledná až hanba, tím pádem není skoro na co koukat. Za velmi předčasný vrchol filmu považuji konverzaci (!!) Willise se Stallonem a Arniem v kostele. Film je takové defilé promarněného potenciálu hvězd, které se už asi nikdy znovu nesejdou. ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)