Nočná mora z Elm Street

• Česko Noční můra v Elm Street (viac)

Pětice dospívajících přátel, která žije ve stejné ulici, má sny o hrozivém muži se znetvořenou tváří, strašidelným hlasem a zahradnickou rukavicí s noži místo prstů. Jednoho po druhém terorizuje ve snech – kde platí jeho pravidla a jedinou cestou, jak před ním uniknout, je probuzení. Když ale jeden z nich zemře, ostatní pochopí, že se jejich sny staly skutečností a jediný způsob, jak přežít, je zůstat vzhůru. Kdesi v jejich minulosti se skrývá dluh, jehož splatnost právě vypršela. Aby se zachránili, musejí se ponořit do mysli nejzvrácenější ze všech nočních můr: Freddyho Kruegera. Legendárního zloducha hraje v současné verzi klasického hororu Jackie Earle Haley. (oficiálny text distribútora)

fisus

Panebože,to byl hnus!Bez Englunda to prostě nefunguje!Trapná maska,žádné hlášky a spousta pitomostí okolo.Nedá se ani říci,že jde o nejhorší díl série,protože tohle k filmům o Freddym vůbec nepatří!!!Michaele Bayi,co jsi to proboha produkoval za sr..ku?! ()

chelsea17

Tak jsem zvědavej, jakýho chytráka zas napadne dělat ostudu starším hororovým klasikám. Samozřejmě, že jde převážně o prachy, to mi nikdo nevymluví, jenže ta kvalita ... Bud to udělejte pořádně s kvalitním režisérem a scénáristou, nebo se na to vyflákněte. Akorát to některým lidem kazí dojem ze starších dílů. Halloween, Pátek třináctého, i ten Vřískot 4 byl děs. Pokračování bude určitě v bledě modrým ... ()

KosiR_ksr

Tento remake nepřináší hororovému žánru prakticky nic převratně nového, ale poměrně hezkým způsobem odkazuje na scény z původní série (nejen na první z filmů). Atmosféra filmu je slušná a najde se i pár vtipných a nápaditých okamžiků. Maska Freddyho Kruegera byla pro mne trochu zklamáním. Celkově jsem se ovšem bavil o dost víc než v případě dalšího z nedávných remaků Pátku třináctého, ačkoliv i v tomto případě by se nemalý potenciál (svým způsobem již kultovní) předlohy dal využít lépe. Nemohu tedy říci, že bych byl nadšený, ale ani bych nehovořil o zklamání. 60% ()

Matli

Moderní pojetí původní klasiky a celkem i podařené. Lekačky i atmosféra jsou na slušné úrovni a když už tam jsou počítačové efekty, tak jsou na velmi dobré úrovni. Jen ten Freddy je hrůza, špatnej casting, zlatej starej známej Robert E. 68% ()

mh.mail

20% - Naprosto nesmyslný remake. Jestliže originální film měl jakoustakous logiku děje, tento ji nemá. Občas se objeví některá scéna jako přes kopírák z originálu, ale asi jenom kvůli tomu, aby tam byla, většinou je do filmu tak nějak nelogicky umístěná. ()

BathoryMan

Remake ,ktorý svojmu predobrazu nerobí hanbu.Silno tu cítiť že režisér Bayer sa preslávil ako klipár pretože uplatnil tu vizuál známy napríklad z klipov pre skupinu Nirvana.Takže potemnelá a dusná atmosféra sa podarila a ani dejovo to nemalo výrazne slabé chvílky ale problem nastal umna hlavne s postavou Freddyho Krugera.Jeho postava tu má menej priestoru než v origináli a jeho zhorená tvár je na rozdiel od originálu viac k smiechu než zbudzuje hrôzu!Ale to je tak asi všetko čo by sa tomuto filmu dalo vyčítať a tak ked to všetko zhrniem tak mi ztoho vzíde že zatial čo režisér Bayer bol pre film dobrá volba tak Jackie Earle Haley do postavy Freddyho práveže prezmenu nepasuje vôbec. Takže celkom vydarený hororový remake s nevydareným hlavným hrdinom! ()

Andronikos

Nie je to zlé. Dokonca si myslím, že to nie je horšie, než to najlepšie, čo ponúkla pôvodnina a sequely. Asi to bude tým, že sa za fanúšika pôvodnej série rozhodne nepovažujem. Film má hlavu a pätu, nenudil ma, Freddy nerobil šaška a šiel si jednoducho za svojou pomstou. Zúfalstvo tých, ktorí sa v rámci deja stihli dožiť akého takého rozpoznania vážnosti problému, bolo vykreslené vierohodne. Záverečný súboj s Kruegerom má určitú vnútornú logiku (čo sa nedá tvrdiť o závere pôvodnej jednotky). Jediné, čo trochu absentuje, sú zimomriavky na chrbte počas sledovania filmu či po jeho konci. ()

mala_kea

Proti originálu zřejmě ten nepovedenější snímek. Já ovšem proti Jackiemu ani proti ostatním budoucím americkým hridinům nic nemám a film se mi dostal přesně tam, kam jsem potřeboval. Do hlavy, ve které značně zamíchal mé myšlenkové pochody, i přes jednoznačně očekávaný konec mě film chytnul a já si s chutí vychutnával každý detail, každý trik a každé lítající tělesné orgány. ()

sbl

Originál jsem neviděl, takže jedna hvězda je za Jackieho a druhá za písničku Dream, která mě vždy rozesmála. ()

Deratizer

Takže tu máme remake nejcharismatičtější hororové postavy v dějinách hororu, Freddyho Kruggera z Elm Street. I já jsem se těšil a byl jsem hodně zvědavý, ovšem výsledek je horší než jsem čekal. Freddymu chybí vše, čím se jeho postava stala hororovým kultem. Charisma Freddyho jak ho znáte s hercem Englundem a s ním spojený černý humor a velmi související špičkově zvládnutý český dabing? Tak to tam vůbec nehledejte. Freddy zde ztratil vše, co z původního Freddyho dělalo kult. Freddy zde nedominuje, nehláškuje, je zde jen upozaděná figurka, která vás nijak neohromí. A spálená tvář? Průser. Rozeznatelná gumová maska na hlavě. Fakt slabota, laciný remake slavné postavy. Takže nostalgici a pamětníci si na svý určitě nepřijdou, kor když remake postrádá všechno, čím se původní Noční můra proslavila. Tento film je odvařená pára slavnýho Freddyho Kruggera jak vzhledově, tak herecky. Sám nevím proč jsem dal 2* za tohle laciný a zbytečný remake, asi proto, že kdyby tohle nebyla napodobenina ale origoš, tak by to na ty dvě dosáhlo. ()

J. T. Kirk

Je to obdoba Souboje Titánů, pokud berete tento film jako remake, tak budete velice zklamaní, ale za předpokladu že to berete pouze jako horor, tak vám určitě nepříjde až tak hrozný... Čekal jsem, že Jackie Earle Haley bude lepší než Englund, ale opak je pravdou, Freddyho maska je opravdu dost trapná a ani trochu děsivá.. Jediná veliká chyba, kterou jsem udelal byla, že jsem se první podíval na tuto noční můru a až potom na noční můru z roku 1984, proto takové hodnocení.. ()

Rockerman

Vcelku zdařilý remake filmového hitu z roku 1984. Má to ale dvě velké vady. Film ničím nepřekvapí, je téměř stejný, jako originál a Freddy Kruger je spíš směšný, než děsivý. To R.Englund, to bylo jiné kafe. Pro diváka, který nezná původní film z osmdesátých let to však může být docela působivý zážitek. ()

Luk Skywalker

Nezatížen původní Noční můrou v Elm Street, ale kdo by nevěděl o co jde. Zápory: Otevřený konec jsem čekal, ale ne takový. Dále maska Freddyho, no někdo to odflákl, mohli si dát na tom více záležet. A často vás napadne o něco dřív než to nastane, tak teď to je sen. ()

FilmWave

Ó běda, bez jediného nápadu, nuda a šeď. Jedinou hvězdičku za povedenou novou masku (Jackie Earle Haley byl skvělý v "Little children", ale tady nemá, co hrát). ()

Hapretor odpad!

To snad pan Samuel Bayer nemyslel vážně! Hrůza to opravdu je. Ale dokoukat to! Za prvý je to jen ubohej remake. Neni tady špetka vlastní invence. Freddy Krueger tady vypadá jako ubohej sprostě a nevtipně hláškující "zombák" a nahání mi strach asi jako plamenem osmahlá víla Amálka. Herci a herečky jsou nemožní výkonem a nesympatičtí vzhledem. Čirý děs a běs. Bohužel to jen sledovat! ()

DHDV

Tady není co řešit, originál po příběhové stránce nepřekonán. Ale musím uznat, že vizuální stránka filmu mě přímo nadchla a mnozí by se z toho filmu měli učit. Hororová atmosféra, která jde cítit okem, nikoliv citem. ()

GOREGASM

Původní Elm Street série nepatří k mým oblíbeným, právě naopak. I proto jsem věřil, že angažování Jackieho Earla Haleyho vše nakopává správným směrem. Haley je vynikající, stejně jako jeho maska. Zároveň nepůsobí a hlavně nehraje směšným způsobem, jakým celý širý svět "oslnil" Robert Englund. Spálená kůže Freddyho Kruegera mu sedí na míru, jen má velkou smůlu, že spolupracuje s tvůrci bez fantazie a talentu, kteří diváka ani jednou nevystraší, oko gore fanouška potěší jen úplně závěrečnou scénou a všechny postavy bez výjimky předvádějí jedny z nejvymaštěnějších výkonů roku. Opravdu... scénář, režie, herci (vyjma Jackieho) jsou tragičtí. 10% ()

helloween93

Velice nepovedený remake, který je horší než 6. nebo 7. díl této hororové série. Nesympatické postavy, špatný scénář a z Freddyho se stal zahradník tamní školky - WTF? Na Englundového Kruegera Haley nemá a mít ani nebude, Freddy je prostě jeden, a to Englund. // Viděno znovu po 10 letech a film je pořád stejně sterilní, bez náznaku jakékoliv atmosféry. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

26.12.2018

Noční můra v Elm Street už se jednoho remaku dočkala. Snímek z roku 2010 byl ale těžký propadák, a to jak po stránce finanční, tak i mezi diváky a kritiky. Studio New Line Cinema ale o pět let… (viac)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Saw VII, Nezvratný osud 5 a Kruh 3. Všechno ve 3D. Tím bychom to mohli uzavřít – řekněte, kdo potřebuje podrobnější informace? Nebylo by ale fér nařknout horory z poplatnosti trendům. Pokud nějaký… (viac)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (viac)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (viac)