Babicovy dobroty

(relácia)

Vše, čemu se Jiří Babica ve světě naučil, teď naučí i vás ve svém pořadu. Světová jídla v české kuchyni a z domácích ingrediencí. To si nemůžete nechat ujít! (oficiálny text distribútora)

Frndulina1

Vezmeme tohle a tohle a povaříme a něco z toho vyleze :D přidejte tam trošku citrónu a když nemáte citrón tak tam dejte limetku a když nemáte ani limetku tak tam nedávejte nic :D aneb líp dokáže vařit i moje dvanáctiletá neteř :D ()

Wolta

Ale no tak! Proč hned odpad? Babicovo kuchařský umění hodnotit nebudu, protože jsem od něj nic nejedla a kdo ví? To, že to někdy blbě vypadá ještě neznamená, že to musí chutnat špatně. Ale jako komedie je to výborný. Kolikrát se i pobavim víc, než u kdejaký rádoby komedie. Jirkův monolog o tom, jak vlastě vznikl název sekaná je dneska skoro legendární, a jak už tady někdo napsal, Jirka je prostě hláškař. :-) Jirka:,, A aby byla slaninka pěkně křupavá, tak je dobrý jí vytáhnout a trošku jí osušit.“ Pán u Jirky na návštěvě lehce zděšeně: ,,Ale to přijde o všechnu tu šťávičku dobrou...!“ Jirka:,,Ale o to je křupavější." Pán:,,Hm“ Jirka:,, Je to tak, ale opravdu, o to je pak křupavější!!!“ ()

neo101 odpad!

největším nepřítelem kuchaře je jeho vlastní fantazie tam, kde jí neni potřeba. Ti co tvrdí, že vaří pro obyčejné lidi, nemají pravdu. I obyčejný člověk může jíst kvalitně a zdravě za rozumnou cenu. Tím, že do lasagní dá zelí z nich levnější lasagne neudělá, jen zlikviduje geniální jídlo. Tím, že krůtí prsa vycpe banánem a obalí v kokosu opět neudělá z krůtích prsou levnější maso, jen strašlivej humus. Pokud má rád někdo sladké k masu, může vynechat kokos a využít ho u asijské kuchyně a použít třeba fíky nebo švestky, granátová jablka místo banánu a ananasu. Jeho veselé segedíny, omelety, špagety aglijo olijo peperoniko(píšu jak on vyslovuje) s cibulkou a eidamem jsou prostě recepty k zblití a jak segedín, tak omeleta, tak spaghetti aglio olio peperoncino se dají udělat za stejnou ne-li nižší cenu a budou chutnat. Nejsem snob a nehodlam si na něj hrát. Mam rád i smažák (k tomu mimochodem nepotřebuju kuchaře v televizi), ale ať mi nikdo netvrdí, že obyčejný člověk nemůže použít normální mleté maso , šalotku , limetu nebo chillipapričku a je nucen použít amorfní hmotu z tesca, cibuli, citronku a chilliomáčku z buhví čeho složenou. litry kečupu, hořčice, sole :) , sojovky.... to neni vaření. Tyhle umělotiny navíc jídlo spíš prodražují než zlevňují. Morem jsou pak různá míchaná koření (kuře, grilovací, na špagety, na zvěřinu, na buhvíco), které obsahují 80% soli a zbytek je koření, které se dá běžně koupit samostatně a dle potřeby míchat na konkrétní pokrm. Kdo pak nemá možnost či chuť si doma pěstovat bylinky, může koupit sušené a neni to zas taková tragedie než do všeho rvát petrželku na barvu. ()

Kosir

Kdybych byl přísně objektivní, tak čtyrku nedám, ale musím trochu vykompenzovat tu všeobecnou averzi. Babica má evidentně tři plusy. Vypadá líp než Pohlreich a vaří pro prostý lid. Když pracujíci přijde z fachy, tak nemá čas čekat 8 hodin na to, až se mu dodělá vývar, nýbrž uklohní něco, co je rychlé, není složité a přitom se dá jíst. A za třetí, ačkoli postrádá Pohlreichův vtip, tak své(ho) kolegy(u) nenapadá, neshazuje. ()

CentriFUGA odpad!

Tohle asi nemá smysl komentovat. Pro všechny ostatní kuchaře na všech televizích je dobře že tu Babica byl na nově - díky tomu nemou ostatním, co se mi nelíbí, dát odpad! ale minimálně 1*. Jeho slogan, který má nyní na rádiu, že se dá všechno nahradit vším,mě odpuzuje uplně nejvíc co jde, představa že by zedník nahrazoval písek třeba hlínou (taky by to asi drželo :-D ) mě je uplně odporná. Od toho máme dnes plný krámy jídla, aby si mohl koupit to co potřebuju a ne to nahrazovat. Jediný srovnatelný kuchař s Babicou je Láďa Hruška, který mi přijde, že tím že dělá na Nově se asi s Babicou schází a ten ho zřejmě inspiruje (viz jeho koláče a kdejaké svíčkové z ničeho - přece svíčková je jenom jedna, ne jen samá mrkev, pomalu bez masa, to přece nemůže nikomu chutnat). Tkaže za mě Babica je odpad! a Láďa Hruška, protože nemá vlastní pořad (je jen součástí zpráv) si zaslouží tady být s ním !!! ()

Milonak

Tak ono to nebude zase tak hrozné, jak se tady píše - některá jídla jsou i dobrá. Ano, některá, ale většina stojí za....Babica sám o sobě je ošklivej a nesympatickej chlap, ale budiž. Ale většina jeho receptů je fakt špatná, ne-li hrozná - např. cibulové rizoto. Takhle nějak si představuju vaření dortu v podání Pejska a Kočičky. Je to naprosto typický produkt TV Nova. zNOVA...Ale jak říkám, není to tak hrozné: 9,5555% ()

Jolanda12

K žrádlu to není, ale bez něj by nevznikly legendární pokrmy jako havajský vepřový řízek s ananasem nebo avokádový burger. Je třeba to brát jako (tragi)komedii a pořad pro zasmání než jako kulinářskou show a aspoň si má Zdenda z čeho dělat srandu. ()

jeziska odpad!

Po tom, co jsme dneska viděla díl o tom, jak Babica připravoval nějakej fotbalovej míč, tak nemůžu hodnotit jinak (nevim, jak se dělá blicí smajlík) ()

krokoss odpad!

Je to pochopitelne odpad ale dokazu se u toho pobavit samozrejme ne kvuli kulinarskemu umeni pana babici ale hlavne kvuli halskam typu ja mam velke ruce anebo takhle jsme to chtely ()