Mark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z rolí v šestém dílu slavné krvavé série získala vítězka soutěže Scream Queen hudební stanice VH 1 Tanedra Howard. Název soutěže odkazuje na titul scream queen, který kdysi nosila herečka Jamie Lee Curtis za účinkování v hororech jako Mlha nebo série Halloween. (oficiálny text distribútora)

katmandzoo

Tak a sériu skladačkového vraha mám za sebou. Všetky diely na seba postupne nadväzovali, čiže ten, kto vynechal nejaký z nich, zrejme potom nechápal, o čo išlo v ďalšom. Treba uznať, že všetky vraždy boli skvele prepracované do posledného detailu, no niektoré boli aj na mňa priveľa. Nebudem tu hodnotiť každú jednu zo šiestich častí osobitne, ale zhodnotím to ako celok. Malo to napätie, malo to zlom, malo to prekvapenie, malo to vyvrcholenie, malo to záver, čiže ja som celkom spokojný a preto to hodnotím na 4*. ()

SimonShot

Další z dlouhé serie horrorů SAW tentokrát s neočekvaným koncem jako tomu bylo dříve. Líbilo se mi už tradičně brutální provedení, ale zklamalo mě to, že to je pořád to samé dokola ani malá změna původním snímkum uplně to samé provedení a ty samé efekty už to pomalu postráda na atraktivitě, ale to se dalo čekat, že to zase bude tak vypadat takže vám doporučuji se s tím smířit , že tato serie se nebude moc měnit. ()

Ondr@932

Po třech předchozích hnusných, trapných dílech konečně zase nějaký slušný díl z této série! Který by se skoro vyrovnal s jedničkou. Prostě film byl lépe zpracován a perfektně zakončen a je škoda, že je ještě sedmička. Dávám 65% ()

Al44...

Spousta krve, pastí a řvaní v nekonečně se opakujícím příběhu o pomstě - každý testuje každého a kdokoliv již může být Jigsaw - některé torture scény již působily přehnaným až směšným dojmem - zajímavý konec, který nasvědčuje tomu, že bude další pokračování. ()

FeriusParfax

Spoilery. Už se to trošku žene ad absurdum. Policie se nechá dobrovolně povraždit, i když vědí, kdo za vším stojí. Je do toho zataženo spoustu dalších zbytečných lidí a vůbec... Celé to bylo už takové moc. Sice je stále všechno hezky vidět a tvůrci ve vás dokáží vyvolat napětí, ale jde z toho už strašně cítit, jak dochází nápady a zbytečně se to natahuje. Co se bude dít v dalších 4 dílech je mi záhadou. Tuto záhadu budu ale objevovat až zítra. Scénka s rozhodnutím, kdo umře, jestli stará nemocná ženská s rodinou nebo mladý zdravý, ale samotářský kluk mi zrovna potvrdila myšlenku, že svět není absolutně na introverty a samotáře nastavený. Takže zabil mladého kluka, co měl život před sebou jen proto, že byl sám. Osobně bych udělala opačné rozhodnutí. ()

cinemaboy7

Před rokem jsem u SAW 5 předpovídal premiéru dalšího dílu za rok. A máme ho tady. Jako zapřísáhlému a věrnému SAWISTOVI se mi chce křičet: "Dost bylo SAW!!" Ne snad proto, že by 6.díl byl nepovedený, nebo snad, že by teklo málo krve nebo chyběl nějaký druh vnitřností nebo nezazněla skvělá hudba. To ne. Příběh je opět napínavý a částečně se dostavil i šokující závěr. Částečně proto, že je velmi předvídatelný obsah obálky s číslem 6. Nechce se ani věřit, že scénář nevznikl najednou, ale díl po dílu. Celé to opravdu zapadlo a skládačka je složena. Křičím: "dost bylo SAW!" proto, že začínám mít už i já pocit, že Jigsawovi dochází nápady a vraždící přístroje a tak kuchá předchozí díly. Vyzvedl bych však scénu na kolotoči. Ne kvůli brutálnosti, ale jako psychologickou studii člověka, vystaveného absolutnímu strachu. Křičím: "dost bylo SAW!" protože už nechci nastavovanou kaši. Chci mít sérii SAW uloženou v hlavě jako 1 napínavý, brutální a geniálně poskládaný film. Ale nato, že za rok nepříjde SAW 7 svůj nepodřezaný krk nedám. ()

Bart16

Tak se sešel rok s rokem a máme tu opět Saw.Po pátém dílu jsem byl přesvědčen o tom,že se k této vyčpělé sérii již nikdy nevrátím.Říkal jsem si tou dobou,že to holt hodně vydělává,tak se točí dál.Když jsem,ale dozvěděl,že nejnovější díl v USA příliš nevydělává,tak jsem si říkal,že to je dobře.To jsem ovšem jěště neslyšel,jaké to má dobré recenze.Rozhodl jsem se tedy,že to jěště s touto hororovou značnou jednou zkusím a popravdě jsem nelitoval.Film má pouze hodinku a půl,razantně ubylo flashbacků(tentokrát se už nevracíme k prvním dílům) scénář dává celkem smysl,úmrtí jsou opět brutální,ale efektně natočené(pan střihač se tentokrát velmi krotil,což filmu prospělo).Celkově si myslím,že tento díl byl jeden z nejlepších.I když konec filmu jsem úplně nepochopil,takže jsem zvědavej,jak se to bude dál vyvíjet.Podle mě to má celkem uzavřenej konec.I když má být jěště jeden díl,tak uvidíme.Za rok se tu sejdem. ()

Camarro14

Nebylo to až tak špatné, jak sem čekal po 4 a 5 - ovšem o nic převrátného, v rámci této série, také nejde ... po stránce filmové/scénaristické/technické lze pochválit především to, že příběh je tu propracovanější (dialogy, odkazy, flashbacky) než v posledních 2 dílech a jednotlivé části nás opět přibližuji o kousíček blíže ke složení skládačky, jakožto celistvého dílu + střih filmu byl klidnější (pozitivum) a ubralo se na brutalitě (negativum) nebo mi to spíše nepříjde tak šokující, ani nápadité - nejspíše jsem po všech těch dílech značně otupělý :)) ... suma sumárum jedná se o jeden z těch lepších dílů z celé série ... bohužel můj největší problém, který trvá od začátku 4 dílu, je překombinovanost této skládanky a též její logičnost - takhle dokonale to mít promyšlené i po své smrti, je pro mě každým dílem nudnější a úsměvnější ... páni producenti říkali, že tyto puzzle budou mít 7 dílů - tož jsem na to zvědavý ;)), přál bych si aby to bylo pravda - ovšem rozhodne to vůle po dalších penízkách ;)) ... ()

Martin79

Tak tenhle snímek, byl fakt super. Jenom je škoda, že kdyby o něco méně tlačil na pilu tak, by byl ještě lepší. Prostě méně je někdy více. Ale i tak se mi to moc líbilo. Co mně překvapilo je fakt, že herec Costas Mandylor, ketrý mimochodem svou roli zvládl bravůrně (je díl od dílu lepší), hraje v podstatě zápornou postavu. Možná by se tvůrci měli zamyslet nad typem tohoto herce a v dalších pokračováních (vím, že už je 7 natočena a v obsazení tohoto filmu na ČSFD zatím není, takže buď v 8 nebo už nic) zněj udělat více kladného hrdinu, ale i tak svou roli hraje skvěle. Škoda jen toho překombinování jinak by to bylo za jasné 4. Takhle je to za 3 a půl. ()

Alexandre

Tak, čím mě nadchlo šesté pokračování... Tak především chci připomenout, že Saw je má nejoblíbenější hororová série současnosti a nezklamal mě zatím žádný díl a šestý není výjimkou. Jsem moc rád, že se v pár scénách objevila Shawnee, která dodá vždy filmu tu správnou chuť, k pastem tady nemám připomínky, atmosféra, jak už je nám známo z předhozích dílů, vrcholí s každou přibývající minutou a o zvraty opět nouze není, takže šestému pokračování můžu s radostí zatleskat. ()

Gardenboy

Už som videl pápeža skákať na rogale z vrtuníku, lietajúceho zbojníka, chýbal mi už iba masový vrah vraždiaci aj po smrti. No ale vážne. ďalší zásek do "zbytočne" naťahovanej série SAW je len o trošíčku lepší ako diel č 3 a 4 a len o trošíčku horší ako 2 a (aké to prekvapenie) na prvý diel sa absolútne nechytá. Jeho farebné a temné vyznenie plné dementných dialógov, nezmyselných pascí á la The cube a neschopných vyšetrovateľov spolahlivo klalo oči (btw: pôvodná pointa - zlepšovať ľudí skrz drastický zážitok, ktorý v horšom prípade nemusia prežiť sa tu zmenila na bezduché trestanie "tých zlých", kde finálne rozhodnutie o prežití dokonca ani nie je v ich vlastných rukách, čo robilo pointu prvého dielu). Osobne najzbytočnejší krvák roku určený pre úchylné publikum, ktorému nejde o dej ani o kvalitu. Ono koniec koncov toto platí o tejto sérií už od tretieho dielu, po štvorke, kde sa kvalita už definitívne prepadla do brakových vôd som sériu prestal sledovať, päťku som úspešne vynechal a tento posledný diel som si pozrel len pre to, že hodnotenie je prekvapujúco vysoké a čakal som aspoň tak inteligentný film, ako bol Saw 2. Bohužial nedostalo sa mi. ()

Bbronx

Sice průměrné pokračování, ale i tak jsme se v příběhu velmi posunuli a efektivně a to se cení. Už teď jsem zvědav na pokračování. Tobin Bell se pro tuto roli narodil. ()

E lan

Já nevím, tak nějak na jedno brdo, pořád stejně nechutné, hlavní záporák (policajt) pořád neherecky úlisný a vůbec, už to dál netočte, tohle je už ztráta času! ()

waska

Je to sice jako kolovrátek, ale tento díl je aspoň o třídu lepší než ten minulý. Změna režiséra rozhodně prospěla a jen se můžeme těšit co s načatou prací udělá v díle sedmém. ()