V Bourneovom ultimáte agent Jason Bourne zlikvidoval tajný a kontroverzný vládny program spoločne s jeho tvorcami. Išlo však len o špičku ľadovca, pod ktorou sa ukrýva oveľa sofistikovanejší systém tajných operácií, ktorému šéfuje Byer (Edward Norton). Chladnokrvného profíka udalosti okolo Jasona Bournea rozhodne nenechávajú chladným, a tak sa pre istotu rozhodne bezpečne pochovať podobný program skôr, ako mu prerastie cez hlavu. K jeho smole však inak precíznu čistiacu operáciu prežije práve Aaron Cross (Jeremy Renner) a taktiež vedkyňa Marta Shearing (Rachel Weisz), ktorá mala na starosť jeho vedeckú časť. Tí dvaja sa navyše spoja, a to je pre Byera smrtiaca hrozba, oveľa väčšia ako tá, ktorú predstavuje Bourne. Cross je tiež z poriadne nepoddajného materiálu a oproti Jasonovi má tú výhodu, že si všetko pamätá. (TV Markíza)

subic

Slušné a mrzí mě zdejší opět podhodnocené bodování. První půlka je sice slabší, ale druhá půlka má všechno, co má mít, akci a rychlý spád a taky slušný hudební doprovod. Možná jsem zaujatý, možná to chválím, protože v tom zase zářila má oblíbená Rachel Weisz. A nakonec zase Mobyho 'Extreme Ways'. ()

0verseer

Voľné pokračovanie slávnej bourneovskej série, ktoré neurazí ani nenadchne. Všetko čo film robí zvláda dobre, ale neukáže nič, čo by sme niekde inde predtým už mnohonásobne nevideli. Renner je sympaťák a ako akčný hrdina určite nesklamal, najvýraznejšou postavou však ostáva jeho nekompromisný prenásledovateľ v podaní Edwarda Nortona. Ako film na jedno pozretie celkom fajn, žiadnu prídatnú hodnotu však radšej nečakajte... ()

liquuid

Velice zajímavé. Do hlavního děje je uvedený ještě takový “vedlejší příběh”, který nemá vůbec špatnou myšlenku. Nechme se odpoutat od zavislosti na drogach krasnou doktorkou. Rachel famozni. ()

Hawaj

Rachel to zde nesmírně sluší, skvěle hraje a úplně mám o ní strach. Rejža skara dobře umí dostat z herců co potřebuje. Celý film je solidní akční práce s dobrým napětím a vývojem děje. Nevím kdo dělal režii akčních scén, ale je opravdu fascinujíci a navíc ten jejich střih je fakt strhující. To smekám. Celý je to velmi slušná akční jednohubka s velmi dobrejma hercema. Ňáky kecy vo Bournovi už tam byly zbytečný. ()

ostravak30

Film navazující na sérii o Jasonovi Bourneovi s návzem Bournea bez agenta Bournea. To je teda zvláštní film. Za mě se tvůrci trochu opakují. Opět zbloudilý agent, uniká, nahánějí ho. Faktem je, že inovací je, že má po boku krásnou ženu v podobě Rachel Weisz, ale neviděl jsem Agent bez minulosti, a počátek se odehrává v ledové pustině. To je druhá zajímavá část na filmu. První je jednoznačně závěrečná honička na motorce. Jenže právě skoro hodinu trvá než se opravdu něco začne dít. O něčem asi svědčí, že byl scénář přepsán a tudíž se na filmu nechtěl podílet Paul Greengrass a tím pádem ani Matt Damon. Je to taková zvláštní odbočka, bez které si myslím, že by příběh rozhodně neutrpěl. Ostatně, Tony Gilroy má na kontě jako rejža jen tři filmy. ()

Tominni

Zdařilé pokračování série, v hlavní roli a Aaronem Crossem, kterého chtějí v CIA zlikvidovat. Napětí a akce jsou na úrovni, která se od filmů této série očekává. Jeremy Renner si s tím poradil dobře, jedná se o důstojný odkaz Jasona Bourneho. ()

mikexcbig

Tretia hviezda je len za vizuál na začiatku (tie zasnežené hory ma vždy dostanú) a poslednú naháňačku (tú som už ale niekde videl, nie?!), medzitým bieda. Toto mal byť nejaký samostatný film, aspoň vykrádačka, ale nie pokračovanie Bourne-a. Atmosféra predchádzajúcich dielov je v prdeli, film sa nevedel ani poriadne rozbehnúť, a neraz sa stalo, že som sa pristihol ako pozerám na hodinky. Na druhej strane, keď sa niečo dialo, tak to malo slušné grády. To, na čo som sa tešil, som ale nedostal. Škoda. ()

Prochy84

Může obsahovat lehké spoilery! Vyvíjíme zabijácké agenty a vlastně ani nevíme proč. Pak si uvědomíme, že by z toho mohl být průšvih, tak je všechny zničíme. A zničíme je třeba i tak, že na ně pošleme dalšího podobného zabijáka, kterého ale zničit nechceme, a taky víceméně nevíme proč a opakujeme stejnou chybu. Tolik k obsahu. Mám pokračovat? Ale jo, akce tam je slušná a kdyby se divák místo divení nelogičnostem a nesouvislostem mohl více divit filmovému umění, a kdyby si Norton s Rennerem vyměnili role, mohl to být i docela slušný akčňák. To jsou ale jen kdyby. ()

Unterschleif

Určite nie najnudnejší, ale rozhodne najhlúpejší film série a všetka akcia je tu samoúčelná, čo je síce klasický neduh akčných filmov, ale u Bournea to tak nebolo. A medzi Akční / Dobrodružný / Thriller v popise by malo byť priradené aj slovko Sci-fi, pretože to tento film rozhodne je. ()

jokino

Bourne Legacy - film, ktorý okrem značky "Bourne" a pár vsuviek z 3 časti, nemá s Bournom vôbec nič spoločné.. Myslím, že ak by film neniesol "jeho" značku, asi by si ho vela ludí velmi nevšimlo. Podla mňa je film velmi chaoticky urobený, celý zle prestrihaný, neustále sa nezmyselne mení dej - scény a divák sa v tom pomaly začne strácať. Film miestami až nudí. Pokúša sa možno navodiť atmosféru, ako bola v predošlej sérii, no nedarí sa mu to. A Renner sa, podla mňa, taktiež moc dobre nezmocnil úlohy. Keby som to mal snáď porovnať s predošlou sériou, tento snímok ani nemusel vzniknúť. Som rád, že sa pod neho Damon nepodpísal. Myslel som, že Renner bude rovnocenným nástupcom Damona, ale tu sa naň, podla mňa, teda nechytá.. ()

Emílio

Je zvlastne citat, kolkym ludom zrazu vadi, ked niekto pri pisani scenara konecne aj trosku premysla a neakcna cast deja nesluzi len ako vata na nutne vyplnenie casu medzi dvoma bitkami. Gilroy si to asi konecne natocil viacej po svojom (uz sa ani nedivim, ze sa s Greengrassom na place moc nemusel) a mne to vyhovuje presne takto. Na akcny film ma Bourneov odkaz urcite velmi slusne herecke vykony najma ustrednej dvojice, Renner mi pride aj lespi herec ako Matt a vo filme mi na rozdiel od strojoveho Bournea pride Cross tak nejak ludskejsi. Taktiez nesuhlasim s tym, ze Gilroy nevie natocit akcne sceny - teda minimalne v porovnani s Greengrassovym stroboskopom mi to pride trosku unahlene tvrdenie. Film je navyse velmi sikovne a nenasilne spojeny s Bourneovskou trilogiu pomocou konkretne tretieho dielu, cim otvara dvere pripadnemu navratu Damona. Jednoduchy koniec zasa funguje dobre aj ako koniec samostatnej epizody, ak by o Rennera uz nebol zaujem alebo aj ako moznost buduceho doubleteamu Damon/Renner. Podla mna tu este miesto na jedno velke finale je a ja dufam, ze ho natoci prave Gilroy. Mozno to nie je cistych 5 hviezd, ale kludne ich dam ako protivahu tej halde podivnych argumentov preco nedat. ()

g.laudeo

O tři úrovně pod Greengrassem, o dvě pod Limanem. Napodobit vztahy Bournea k Marii nebo Nicky se nepodařilo. Cross machruje a žvaní. Film má nečekaně nízké tempo a trpí nedostatkem akce. ()

Vimrak158

Starší trilogie z Bourneova světa byla skvělou akční podívanou, která zaujala všechny a napínala diváka od prvního dílu s podtitulem Agent bez minulosti až do skvělého třetího dílu s názvem Bourneovo ultimátum. Od nového dílu s názvem Bourne Legacy jsem nic nečekal, ale přesto jsem byl naprosto zklamán. Nový Bourne“ je totiž naprosto přesným příkladem ždímaní peněz z dojné krávy, protože nový díl nepřináší naprosto nic nového a pouze recykluje a snaží se odkazovat na původní trilogii s jejímiž kvalitami už ovšem nemá nic společného. Příběh pojednává o dalším agentovi (kolik jich asi tak dohromady bude) a líčí jeho život od útěku z hor až po setkání s Rachel Weisz a následným jejich úprkem a jejich pronásledováním. Rachel Weisz mám velmi rád, ale v tomto filmu nijak skvělý výkon nedává, nemá ani jak, příběh je nudný a její role je naprosto klasická, a její křik už po prvních minutách, kdy se ve filmu objeví, štval.. ()

Mikecat

Matt Damon tu chýba, Jeremy ho celkom dobre zastúpil, Rachel Weisz sa zviditelnila, jednoducho - výborná špiónska honička (chýbalo tu trocha romantiko-erotiky). Jediné čo mi vadilo - zvuk bezpilotného lietadla je tichý, nie ako prúdové lietadlo....a najviac použitá veta vo filme: "Are you OK?"asi 13x ()

davistercz

Velkolepá akční jízda na kterou jsem se těšil jednoduše skončila obrovskou katastrofou. Z počátku film působí velice dobře až pak začíná ta pravá nuda. Celou hodinu a půl jsem se nudil k smrti. Jediný důvod je proč tomu to filmu dávám 3 hvězdy, je to že je tu skvělé herecké obsazení.. to je asi tak vše. ()

Rajny.One

Bezduché, bez nápadu, bez myšlenky. Jeden shnilý dům v lese, klasická kontrola dokladů na letišti, nudná honička na motorce, zničeho nic se zjevující BAD-ASS agent. Ehm, aneb jak se dá výborná série naprosto **urvit. Bez Bournova jména v názvu by tento film nikoho nezajímal.. Schválně si porovnejte scény na střechách z Bourne Ultimatum a zde... ()

g3rtrud

8/10. Páči sa mi štýl akým Bournov odkaz dopĺňa Bournovo ultimátum, čakal som že to bude len pokračovanie príbehu tam kde sa skončila tretia časť. Akčné scény sa vydarili a je ich veľa. Zdá sa mi ale že je tam tých informácií príliš a trošku sa to potom zamotáva. ()

maniacxl

Příběhy o Jasonu Bourneovi zrají jako víno!Po vlažnějším rozjezdu následuje mega akce s výborným Jeremy Rennerem a Rachel Weisz.Zkrátka Tony Gilroy převzal taktovku režie a natočil velmi svěží akční nářez plný honiček,stříleček a zvratů..Zejména honička na motorkách byla trikově fakt vymazlená.Už se těším na další pokračování.80% ()

Facerr

Do půlky filmu nuda. Od půlky se začne něco dít a závěr se veze na dokonalý akci. Bohužel ta akce přišla trochu pozdě, proto "jenom" tři hvězdy. Na pokračování Bourna je to docela málo. Přestože se tvůrci snažili nacpat hlavního hrdinu minulých dílů do příběhu, jak to jenom šlo, bylo dost cítit, jak je to nucený. Na druhou stranu si můžeme vážit toho, že Bourna prostě nehrál někdo jinej a hotovo. Takhle se celou dobu nastavuje kaše, která má zaplácat fanouškům krk do plnohodnotnýho pokračování s Mattem Déémonem:). ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (viac)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (viac)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (viac)