Kick-Ass

• Česko Kick-Ass (viac)

Tínedžer Dave Lizewski nevyniká žiadnymi mimoriadnymi schopnosťami. Žije priemerným životom stredoškoláka. Popoludnia trávi poflakovaním sa s nudiacou sa partiou. Jediné, čo ho naozaj baví, sú komiksy. Tie ho privedú k jedinečnému nápadu – stať sa superhrdinom a pomáhať ostatným ľuďom! Bohužiaľ mu k tomu chýba istá drobnosť, ktorá je pre každého hrdinu tým najdôležitejším – výnimočné schopnosti... (TV JOJ)

dANo

Wow! Nie som nejaký fanúšik komixov, ale v tomto prípade to nehralo žiadnu rolu, lebo som sa skvele bavil a nevychádzal som z úžasu nad perfektným spracovaním tohto jednoduchého, ale pritom zaujímavého príbehu. Dávno som nevidel taký dobrý film a môžem ho len vrele odporučiť. ()

skretik odpad!

hmhmhm... tento raz tu nevidím nikoho, kto by ma úplne podporil v mojej teórii :D... desná blbosť plná žvástov a kecov, perfektných efektov, desnej hudby (nesedela mi k filmu, teda... až na pár výnimiek), nepresvedčivých hereckých výkonov (zase podotýkam, že pre mňa nepresvedčivých)... a hlavne sa to snaží pretvarovať, že to má pointu, že je to plné vzletných myšlienok (keď vám niekto povie 1 múdru vec v prostredí blábolu, tak to nerátam za to, že to stačí), ale skutek utek... poslednú polhodinu som už nedokázala ani pozerať, len som to zrýchlene preletela a vypočula si všetky kvázi dialógy.... tomuto vravím zabitý čas... celkovo, kto nie je blbec, tak vie, že zmenením seba môže zmeniť svet... ale to už bolo x-krát povedané nielen v x filmoch (napr. Butterfly Effect), ale aj život oklepe každého... takže mne sa toto stvárnenie pointy zmeny sveta fakt nepáčilo... P. S.: Od človeka, od ktorého som to dostala odporučené som počula, že nevedela, čo bude nasledovať v ´dalšej minúte... Tak neviem, či som videla príliš veľa filmov, ale sa len viem vcítiť do "klasických amerických blbostí", ale mňa teda nič neprekvapilo a takmer od začiatku mi bolo jasné, ako to skončí... SPOILER: nevedela som len, že ktorý z hlavných hrdinov zomrie ()

Wade

Film se ze začátku rozjíždí fakt slibě,ale hned jak se tam objevila ta malá kráva v kostýmu tak to u mě ůplně propadlo a já už se nedokázal bavit,ani pousmát takže totální krach. 20% ()

Mishqo

Videné druhýkrát a stále mám ten awesome feeling z tohto filmu. Naozaj neviem čo tomuto filmu chýbalo. Možno by som vytkol strednej časti filmu, kde tempo trošku kleslo alebo prinajmenšom kolísalo. Ale inak scenár bohovsky napísaný a lepších hercov si tam už ani predstaviť neviem. Malá Chloe je proste božská. Soundtrack má poriadne gule. A taktiež nechýba akcia, humor, láska, emócie. Teším sa na dvojku, len dúfam že si nepoškvrní dobré meno. ()

pravdovravny

Prvý svojho druhu!. Prvý ktorý skutočne ukazuje aké by to bolo keby sa niekto chce hrať na Batmana :D Hit girl je pre mňa tým elementom, ktorý film posúva do nadpriemernosti. V tomto filme nájdete snáď všetko: od bitiek, nadávok, lásky až po čierny humor.:) Práve toto robí tento film tak krásny a jedinečný. Veľká škoda je preto, že DVD a Blu ray obsahuje zlý dabing + orezaný obraz!!! ()

Natabar

To by člověk nečekal, co se za takovou ptákovinou ukrývá. Velice příjemná podívaná. A ta malá je nejvíc husto-kruto-přísná! ()

zdenny

Někdy mi připadá, že dnešní divák potřebuje pitomce v převleku, hodně barev, efektů a hlavně, ať to všude bouchá. Je jedno, jestli v tom převleku je retard z tohoto filmu, Spider Man nebo Kapitán America. Všichni mají společné ty hloupé kostýmy. Ale hlavně, že se to dobře prodává a celý svět na to čumí s otevřenou pusou. ()

JohnSmith

Nářezův rozjezd byl slabší a kostým strašnej, ale jinak je to fakt pecka. Výborná akce, hustý hlášky. Co víc si od zábavy přát. ()

Sany33

Dôvodov na zhliadnutie je hneď niekoľko. Napríklad to, že máte unikátnu možnosť vidieť Nicolasa Cagea v dobrom filme - dobre hrať. Také sa nestalo už dlhé, dlhé roky. A ktovie, či sa ešte niekedy dočkáme. Ak ste fanúšik komiksu, tak vás určite zaujme téma dekonštrukcie hrdinského mýtu, ktorá síce nemá váhu Franka Millera (Batman) a Moora (Watchmen), ale rozhodne má svoju nástojčivosť a gradáciu. No a ak máte radi kvalitnejšie teenagerské komédie, tak si užijete Superbad v ďalšej zaujímavej variácii. No a v neposlednom rade, ak vám od Shreka 2 chýbali popkultúrne citácie a odkazy, dokonca aj v hudobných motívoch, dočkáte sa. 81% ()

VanTom

Energií stylově narvaný komiks podvratně dekonstruuje sám sebe, když do role superhrdiny staví naivně nadšeného puberťáka/nerda bez schopností a zkušeností. Parodičnost s (hranou?) vážností se daří obdivuhodně vybalancovat jak v rámci žánrového "teen" filmu, tak v absurdním násilí či shazovačně nevěřícím humoru. Všechno pak korunují perfektní postavy v čele s neodolatelnou Zabijačkou. Nářezova (popkulturní) duše s každým zhlédnutím roste! ()

ghatos

Nepochopil jsem, co chtěl autor tímto zdegenerovaným kočkopsem říct. Ano, bylo z počátku zajímavé pozorovat různé polohy scénáře. Mix různých motivů od těch tarantinovských, až po skutečné komiksové vzory neměl však ucelenější formu. To se velmi brzy projevilo ve stupidní rozbředlosti. Chápal bych, kdyby tam byl naznačený americký mesianismus, ze kterého se rekrutují "hrdinové". Naneštěstí jsem pouze viděl touhu zavděčit se všem skupinám diváků. Kick-Ass se tváří jako alternativní podívaná s vnitřním originálním pojetím - ne to opravdu není. Je to taková puberťácká hříčka plná infantilního nehumoru. Prostě je to pičovina. ()

Guzo

Mažu svůj předchozí komentář a po druhém zhlédnutí píšu nový. Kick-Ass je absolutní "nářez" (klidně s velkým N), kde všechno šlape celý film na 100 % a ještě víc. Ani chvíli jsem se nenudil, úžasný soundtrack, úžasné akční scény a epické hlášky, taková kombinace se jen tak nevidí. Trochu mě překvapilo, že jsem měl lepší dojem teď z domova než z kina, ale co, na dvojku si tam stejně zajdu, jestli se jí dočkáme. ()

svobik

M*dám na to, jdu pro bazuku. Kick-Ass je asi nejstylovější a nejzábavnější komiksovka od druhého Bladea, tady zkrátka není co dodávat, stačí si jen užít sympatické postavy, ostré dialogy a hromadu krve. Scénu s Morriconeho westernovým motivem bez diskuze tesat. 9/10 ()

headcrab

AWESOME! Když začne bitka před restaurací za doprovodu Prodigy - Omen, tak to má takový koule, že jsem měl úsměv od ucha k uchu, jak jsem si tuhle scénu užíval. A co teprve, když zazní Ennio Morricone a jeho motiv z dolarové trilogie. Matthew Vaughn si tady krásně vyhrál, film je našláplej od první do poslední minuty, tak jak jsem si do sedačky v kině sedl, tak jsem v ní zůstal až do konce. Neskutečnej nářez s nadupanym hudebnim doprovodem a spoustou nápadů. Krásnej "guilty pleasure" masakr tohle :). ()

blackJag

"NEMÁ TA VČELA JINÝ OBLIČEJ?" Komiksovou předlohu jsem si schválně nechal až po filmu, ale o to víc se na ni teď těším. Je jasné, že u nás filmu pšenka moc nepokvete (dva dny po premiéře jsem byl v sále jen já a další 3 individua), ale lidi opravdu neví, o co přichází. Brutálně zábavné, bez lepkavého patosu, skvěle obsazené a výborně natočené. Mark Stong se konečně dostává do vyšších obrátek, Cage se po čase opět rozpomněl na své lepší léta a Aaron Johnson, který mne bavil už jako malý Charlie Chaplin v RYTÍŘÍCH ZE ŠANGHAJE, se na roli snad ani nemůže hodit líp. A další trumfy se nepřestávají sypat z rukávů. Především dvě hlavní dívčí postavy mají hitové parametry. Lyndsy Fonseca, jako láska hlavního hrdiny, je nádherná tak jak je (pochybný kult Megan Foxová se otřásá v základech?), ale Chloe Moretzová, to je talent od boha. Výborná a maximálně přesvědčivá. V neposlední řadě bych se potom ještě zmínil o výběru skladeb, který se (také) hodně povedl a dokonale příslušné scény doplňuje. Už dlouho jsem z kina neodcházel tak spokojený. 100% ()

Bagr_007

Vaughn je frajer největší! Kdo by čekal, že někdo do filmu, zvnějšku se tvářícího "pouze" jako komiksová komedie (až parodie) s přepálenou Rkovou akcí, napere takhle vrchovatou měrou emocionální momenty a silné morální poselství. Ten film je tak moc skvělý, že je v něm dokonce i Nicolas Cage skvělý! Lépe to snad ani nešlo... Nářez! 100% ()

Mr.Dogman

Tohle bylo hodně stylový! I když nevím, jestli by se mi to tak líbilo, kdybych nečetl všechny ty pochvalné recenze. Ale je to pravda. Kick-ass je nářezová podívaná, se stylovými střílečkami a teen životem. ,,Kéž bych měl syna jako jsi ty!" ()

cpt.Lynch

Úžasné! Film mi připomněl Hanebné panchart, nikoliv obsahem, ale mícháním různých žánrů a originalitou. Komedie, drama, brutalita akčních scén, komix, gangsterka a western (scéna s Moriconeho hudbou je úžasná). Celé poskládané v kompaktní, maximálně zábavný celek, podtržený parádní hudbou. Slabých pasáží není, snad chvilkový úbytek spádu na začátku druhé půle filmu. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu