Kick-Ass

• Česko Kick-Ass (viac)

Tínedžer Dave Lizewski nevyniká žiadnymi mimoriadnymi schopnosťami. Žije priemerným životom stredoškoláka. Popoludnia trávi poflakovaním sa s nudiacou sa partiou. Jediné, čo ho naozaj baví, sú komiksy. Tie ho privedú k jedinečnému nápadu – stať sa superhrdinom a pomáhať ostatným ľuďom! Bohužiaľ mu k tomu chýba istá drobnosť, ktorá je pre každého hrdinu tým najdôležitejším – výnimočné schopnosti... (TV JOJ)

dex2man

Nejvíc cool comicsovým hrdinou byl pro mně donedávna Iron Man a vážně bych nečekal , že i jeho "nakope do zadku" 13letá holčina Chloe Moretz , která namísto hraní si s panenkama na potkání amputuje končetiny místním gangsterům.Ta , ač je vlastně vedlejší postavou na sebe strhává většinu pozornosti. Skvěle jí asistuje i "taťulda" Cage , který si konečně pořádně zahrál - je to paradox , ve "vážných"rolích působí skoro komicky (Učen, Hon na čarodky) a tady je naopak cool. Sám Kick-ass není zrovna sympaťák ,ale působí tak nějak lidsky, takže neprudí.. Strong opět parádní záporák a zbytek postav především pobaví. Film samotný je taková všehochuť žánrů a je až překvapením jak povedeně namíchaná. Nejde ovšem o náhodu, je to Vaughnova kvalitní režie, která střídá vážné scény s nevážnými, má nadhled, umí se trefovat do dnešních kulturních trendů, parodovat akční hrdiny i skvěle využívat hudbu a přitom z toho neudělat bezhlavou šaškárnu, nýbrž kompaktní, ve všech aspektech fungující biják. Víc takových. ()

Okara

Film o superhrdinech, který ale nepřichází s žádným novým. Nebo snad ano? Parádní a především originální nápad byl zpracován do akční komedie, což byla dle mého nejlepší možná volba. Necenzurované bitky a přestřelky jsou podkreslené rytmickou hudbou, díky čemuž jatka vypadají vtipně. Je zde i mnoho hlášek, vynikající charaktery a navíc jsem za celou dobu nepostřehl, že bych se nudil, jen jsem zíral a na krvavém konci, který přišel hned, jsem byl vysmátý a s dobrou náladou. 85% ()

Ant

Kick-Ass mě nakonec na zadek neposadil. Ať už je to kvůli rozveklejšímu rozjezdu nebo důvodu, že je to především geekovský film než stoprocetní komiksovka. Právě proto film na svůj uvedený žánr působí tak svěže a originálně, ale v širším pohledu už to tak není. Naštěstí film po první Kick-Assově akci nabere obrátky a děj se dá do pohybu. Film táhne výborný klaďas Aaron Johnson a ještě lepší záporák Mark Strong. Ke konci se začnou přidávat klišé stereotypy - vysněná holka, pomsta atd., které ale ve stínu velkolepého finále docela ztrácejí na významu. ()

Campbell

Kick-ass je opravdu kick-ass. Něco tak neuvěřitelně vtipného a zároveň povrchního a brutálního jsem dlouho neviděl. Srovnávat to s ostatníma filmama podle komiksu není na místě, kick-ass je úplně o ničem jiným. Je pravda že první půlka trochu pokulhává ale druhá je fatk něco neuvěřitelného. Krví a sprosťárnama se rozhodně nešetřilo. Filmu nemám téměř co vytknout, dobří herci, super hudba(ať už old school či moderní), super hlášky prostě výborná zábava. A Nicolas Cage dokazuje že je to furt frajer jen si špatně vybírá filmy, ale za jeho Big daddyho mu dávám plnej počet. ()

mil@n.fanatik

Slušné, zábavné, vtipné... Dlouho jsem měl "nážez" stáhnutý, ale podíval a dobelhal jsem se k němu až dnes. Vůbec to nebylo špatné, ale místy to bylo až moc přehnané do děckého komiksu a sci-fi.. Vidím to na 4*, ale na 5 určitě ne... 75% ()

predators

Z očekávané komedie se vyklubala pořádná řežba, která kupodivu právě v momentech, kdy se na scéně objevila nejmenší z nejmenších. Jo, to to panečku vřelo! Takže, co se tedy akční stránky týká, nemám co vytknout. Až na pár výjimek se předešlo snahám o rádoby vtipné teenagerovské situace a hlášky. Pokud jde o příběh, právě tady bych viděl jediné mušky na kráse. I proto z toho všeho nejsem uplně tak odvařený... PS: Ale Defenderovi tohle jistě nakopalo prdel! 70% ()

nascendi

Tento film je dôkazom, že orientovať sa podľa dosiahnutých percent býva niekedy zradné. S výnimkou prvej minúty, počas ktorej som sa ešte tešil na komédiu, som vo zvyšnom čase mal pocit, že si zo mňa niekto škaredo vystrelil, že som sa stal obeťou nechutného žartu. Tá jedna hviezdička nie je za film, o ktorom sa mi bridí aj písať, ale za upozornenie, aby som si pri výbere toho, čo pozerám, dával väčší pozor. ()

Slartibarkfast

Tak abych to nějak shrnul. Chlapec, který je ve škole celkem loser, děsně žere homixy a tak si doma, po vzoru Špajzermena, sešije obleček a vydává se neohroženě do ulic, kde dostane na držku. To však vyvolá vlnu ohlasu a každý chce být najednou superhrdinou a bojovat proti bezpráví a příkoří, které se dějí na ulicích denně. Je to plné násilí, nijak moc přehnaných blbostí (až na posledních 30 minut) a vcelku se na to dá koukat. Myslím, že z malé Chloë se nám klube nejen superkost a sen kdejakého pomateného homixového fanouška, který zná něžnosti jen od své pravačky (pokud to není levák), ale věřím, že až si zahraje i v nějakém emocionálně a dramaticky kvalitním filmu, bude z ní opravdu sexsymbol. Celkově nenáročná rubačka z pohledu syrového a docela skutečného, takže síla. Dost tomu však chybělo k dokonalosti, takže za mne 70% ()

nash.

Nejzábavnější nářez za hodně dlouhou dobu. Vystavěný snad ze všech stavebních kamenů klasického comicsu, poskládaných ovšem úplně jinak než je zvykem, a navíc obsahující všechny sny comicsového fandy narvané do jediného filmu tak, že žádný nepůsobí navíc, zbytečně nebo samoúčelně. Ponurý, drsný a současně neskutečně zábavný, přičemž jedno druhé nijak nepopírá, ale spíš dokonale doplňuje, neuvěřitelně, ale přitom zcela hladce a přirozeně gradující od fandovského tlachání outsiderů, přes drsně ironické procitnutí z hrdinských snů a her až po krvavě nekompromisní závěrečnou akční jízdu. Našlapaný nápady, dokonale padnoucími vtípky, odkazy a žánrovými vychytávkami, přitom inteligentní, nečekaně vážný a emotivní, a přes množství postav dokonale přehledný až do pohnutek posledního statisty. Každá vypjatá situace je nějakým detailem vtipně shozena aniž by přitom zbořila napětí nebo atmosféru, každá minuta obsahuje nějakou lahůdku, od dialogů, přes vizuál až po dokonalý výběr hudby, a snad každá akční scéna patří k těm, které má člověk chuť si okamžitě pustit znovu. A nejen ty akční. ()

Arsenal83

Zábavné len priemerne a čakal som oveľa viac humoru, v podstate tu nie je ani jedna situácia, kde sa dá nefalšovane zasmiať. Jedno bojovné 13-ročné dievča, čo zabíja všetkých okolo mi na záchvat bránice nestačilo. Publikum do 18 sa asi pobaví viac. ()

Slarque

Tohle je vážně Nářez! Komiksová adaptace, která si sice na nic nehraje, ale při vší té akčnosti a zábavnosti má až překvapivě promyšlený scénář a lépe vyprofilované hrdiny než leckterá vážně míněná psychologická dramata. A nebojí se lehce šťourat do poměrně závažných problémů. A nakopávat zadky. Zřejmě nejlepší film pro současné komiksové fanoušky. Chloë Grace Moretz jako Zabijačka je navíc neskutečné zjevení. Výborné, X-Meni jsou v dobrých rukou (90%). ()

Bachy

Revoluční, zničující, masakrující, bombastické. Klobouk dolů. Matthew Vaughn udělal absolutně dokonalé peklo se vším všudy. Pokud se budu dívat na jednotlivosti, tak možná, by někde matky a šroubky utáhnout šly, ale koho to zajímá, když celek působí dokonale. Pěkná pocta filmařině a obrovská pocta komiksům. Poslední dobou mi hodně štvala vlna nesnášení Nicolase Cage a on se sebral a všem kicknul ass. Stejně jako ostatní herci, včetně vedlejších rolích...tady válí všichni. Přemýšlím, kdy jsem odcházel z kina nadšenější. Kick-ass se jednou stane kultem a absolutně chápu přirovnání Ondřeje Vosmíka k tehdejšímu šoku, když přišlo Pulp Fiction. Navíc pro mne osobně obrovské plus za pár hereckých i hudebních překvapení, které prozrazovat nebudu. Dobře..je zde například George Mason. A závěrem: Jelikož mne zatracene mrzí, že tento snímek nemá až tak úžasné výdělky, tak zajdu do kina znovu a koupím i dvd. Tady mne investice opravdu mrzet nebude. ()

Happens

Takový guláš komiksových příběhů, přičemž na hlavní motivy akčních komiksových hrdinů a jejich osudu je tento film parodií. Což bylo rozhodně účel filmu, jedno moje komiksové já je uraženo, druhému se to líbilo, když započtu účelnost, tak 35%. ()

Chrustyn

Matthew Vaughn, který začínal jako spolupracovník s Guyem Ritchiem na jeho gangsterkách (tedy jeho nejlepších filmech) a režijně se prosadil dvěma zcela odlišnými snímky (gangsterka "Po krk v extázi" a pohádka "Hvězdný prach") se tentokrát vydává opět úplně jiným směrem a boří veškerá hollywoodská klišé amerických filmů a ukazuje, že pokud má režisér -s odpuštěním- koule, může si ve filmu dovolit tařka cokoliv. To, že jeho komiksový film, půjde jiným směrem je jasné hned z úvodu, ačkoliv nám představuje hrdinu ve stylu Petera Parkera, akorát sprostějšího a nadrženějšího. Film ve výsledku vypadá překvapivě jinak než ze stylových trailerů, které slibovali drsnou, sprostou a až bláznivě komediální, akční podívanou. Výsledný film spíše připomína čistokrevný akčňák říznutý komedií, který je v některých částech až překvapivě skutečný a drsnější než kdejaký jiný akční film. Režisér se zkrátka při natáčení opravdu nebál přitvrdit a tak hlavní maskovaný hrdina více ran utrží než rozdá. Vaughn měl opravdu šťastnou ruku při výběru herců, kdy vsadil na mladé neznámé tváře a slavnější herce hodil jen do vedlejších rolí (gangstera si vychutnávající Mark Strong a neobvyklý Cage). Aaron Johnson je sympaťák, který si na nic nehraje a jeho postavá zvládá film utáhnout s přehledem. Kdo však překvapuje ve všech směrech je neznámá (13 letá) Chloe Moretz. Její Hit-Girl absolutně zadupává všechny ty holčičky, které sledují Hannu Montanu a podobné výtvory a působí jako Bruce Willis v dětské a holčičí podobě. Její postava "fuckuje", kdykoliv má příležitost a její fyzičku a výdrž by jí mohla závidět i Angelina Jolie (jiná herečka, která si rozumí s akčním žánrem mě nenapadla). Ona je opravdu tím nejsvěžejším větrem v tomto snímku a když jí vidíte jak střílí nebo porcuje nepřátelé ve větším množství než Tarantinova "Nevěsta" říkáte si jak tohle mohlo režisérovi projít. A právě scény s ní a jejím "taťuldou" jsou tím nejlepším co film nabízí. Ve filmu výborně fungují i ostatní nezbytné aspekty jako je kamera, střih i hudební doprovod, u kterého překvapí jak dobře zní pecka z 80. let při finálním masakru a i vykradená hudba ze "Sunshine" zde funguje na výbornou a nejemotivnější scénu filmu, tak dotváří naprosto dokonale. I přes všechny klady, však nemůžu dát absolutní hodnocení, ačkoliv jsem s tím počítal. Problém je v tom, že některé části necelé dvouhodinové stopáže jsou zbytečně pomalé až zbytečné (převážně části z Red Mistem by se určitě daly vymyslet lépe) a brzdí skvělý rozjezd a ještě lepší závěr za který by se nemusel stydět jakýkoliv akční film. I přes fakt, že jsem od filmu očekával více a občas se i mírně nudil jsem příjemně překvapen a až na pár vyjímek jsem se výborně bavil a byl potěšen, že v Americe ještě může vzniknout film, který se ničeho nebojí a vymyká se zaběhlým tradicím. Doufám, že bude mít film úspěch a už jsem zvědav na podobné snímky, které jistojistě vzniknou. ()

iamek

U Kick - Ass není co vytknout. Casting se povedl fantasticky a každý herec předvádí skvělý výkon dokonce i Nicolas Cage. Nejvíc mě dostala malá Chloe Moretz která na svůj věk hraje neuvěřitelně vyzrále a musím ji přidat do topky největších talentů. Akční scény jsou dokonalé a hlavně scénu ve skladišti dřeva považuji za revoluční, protože jsem jí nikde zatím neviděl a soundtrack co během scény zazněl nemá chybu. Soundtrack celkově je hodně povedený a jeden z nejlepších jaké jsem zatím slyšel. Kick - Ass je prostě bezchybný snímek a doufám, že se dočkám pokračování. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu