Zlý vladař Vladan (M. Slaný) svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi, zatímco král Dobromil (J. Abrhám), který panoval za velikým jezerem, byl dobrotivý a lidé se tu měli jako v pohádce. Ostatně nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají… (Česká televize)

slunicko2 odpad!

Děsivý pohádkový sen aneb Zlatej Troška. Tohle ne. Vydržel jsem to rovných dvacet minut. Kdo to, proboha, napsal? Ano, režisér sám. A ty herecké výkony. Zážitek k neuvěření. ()

type_B odpad!

Zápletka vycucaná z prstu v sobě nezapře prvky podřadné fantasy adventury. Děj plyne. Velmi nezajímavým způsobem, žádná dramatická akce, žádné napětí nepotěší diváka. Když k tomu připočtu, že hlavní hrdina je antisympaťák, kterému přejete, aby ho už konečně pověsili, vychází mi odpad. A dotvrzují to jen debilní pokusy o gagy, které má ve scénáři Dejdar. ()

togaf

No to zas byla vánoční pohádka, raději se po sto osmé podívám na princeznu Ladu a její paruku ehm hvězdu, než na tuhle neduživou obludku. Fuj a ještě jednou fuj. ()

mae-geri

A jeje.. To bylo.. Dej hrozny, herecke vykony taky radsi nerozebirat a ani hudba za nic nestala. U televize jsem vydrzel jen kvuli tomu, ze jsou vanoce a divali jsme se vsichni spolecne. To je na stedrovecerni pohadku docela malo. Uz vickrat ne. ()

Želik

Veľké sklamanie, kedysi sa vedeli natočiť také pekné rozprávky, ale toto. Výber hercov, scenár, efekty všetko slabé. Radšej netočiť nič ako točiť podobné kúsky. ()

kajas

Dlouho jsem neměla takové dilema mezi volbou 2 a 3 hvězdiček. Tahle pohádka totiž staví na opravdu dobrých nápadech a za muzikálovou scénku z královské kuchyně by se nemusel stydět ani lecjaký celovečerní film pro děti... Jenže "Kouzla králů" bohužel fatálně selhala ve výběru herců. Z plna hrdla jsem se zasmála při čtení zdejších zajímavosti, kde jsem se dočetla, že nikdo z uchazečů o hlavní roli neuměl jezdit na koni ani šermovat jako Martin Kraus. To jako vážně? A jeho úděsná dikce a úšklebky nikomu nevadily? Mně tedy ano. Promarněný potenciál. ()

Katarine

Sorry lidi, ale jak tomuhle můžete dát odpad? Mně se to třeba líbilo. Výběr herců byl pestrý a zajímavý. Celá pohádka na mě působila dobrým dojmem. Jo, uznávám, že občas tam něco škobrtlo a písničky se zrovna moc nehodily, ale proč si tímhle nezpestřit večer Štědrého dne? Za mě dost zasloužené 3*. ()

Kosmik

Boží trest pro všechny, kteří mají Zdeňka Trošku za špatného režiséra. Nejkrásnější hádanka je proti tomuhle exklusivka. Po Kanadské noci před 10 dny další šmíra od pana režiséra Zelenky. ()

Nuala

Kritika by se měla začínat něčím pozitivním... takže... jo, písnička byla docela pěkná. Ale tím to asi končí. Možná ještě pěkné prostředí. Pozitivní máme za sebou. Hurá na negativní, toho bude víc. :) Předně samotný příběh, neříkám, že nápad je špatný, ovšem jeho řešení je nudné, nezajímavé... Kam se ztratila dobrodružství, napětí dřívějších pohádek? Herci... škoda mluvit. Hrát zjevně neumí a co je nejhorší, jakmile otevřela polovina z nich pusu, rvalo mi to uši. I já umím intonovat lépe než oni. Děs... Jako malá jsem se na Vánoce těšila především díky krásným starým pohádkám, které běžely v kuse celý den. Poslední dobou se můžu "těšit" leda tak na přiblblé americké komedie a naprosto nepohádkové české pohádky. Škoda. ()

Martin741

Opat dalsi dokaz toho, ze sucasnu cesku kinematografiu sa oplati sledovat len jednym ockom, aj to len pomimo. A to aj praktizujem, davno som presunul svoj zaujem z tychto ubohosti na Ingmara Bergmana, Kaurismakiho, Tarkovskeho ap. 5 % ()

rakovnik

Vidím, že tato pohádka mnoha lidem nesedla. Ve své podstatě se jedná o jednoduchou báchorku, kde se hodně kouká, sedí a mluví, efekty nedospěly do jednadvacátého století, ale exteriéry i interiéry jsou pěkné, herecké obsazení nadmíru uspokojivé a vůbec dojem na mě činila pohodový, nikoli ale bohužel vtipný. ()

cariada

Nová výpravná pohadka ČT. Nejdřív musím říct ,že je velká škoda ,že to neudělali filmově mohlo to být mnohem lepší. I tak to stálo spousta peněz ,tak že mohli ještě přidat a pustit to do kina. Příběh je celkem povedený ,někdy i vtipný. Velmi se mě líbí královna ohně jak , jí vždy segra zleje. Komediant v podání Dejdara je taky super. Triky jsou na televizi slušný. Přesto si člověk muže jen postesknout kde jsou ty klasické filmofé pohádky? Ted se jich točí jako šafránu.. ()

bourec

Po dnešní repríze v tv jsem nucen stáhnout o dvě hvězdy. Zejména herecký výkony jsou opravdu otřesný. Včetně pana Abrháma.30%. ()

C0r0ner

Už jsem to psal mnohokrát - po roce 89 šly u nás pohádky rovnou do prdele a tenhle trend se asi jen tak nezmění. Kouzla králů jsou další z dlouhé řady scenáristicky prázdných sraček, jejichž vizuál je často vyloženě odpudivý. Zpětně se divím, za co jsem dal tu druhou hvězdičku, protože to vážně byla bídná sračka. 30% ()

Martrix

Pohádky jsou hlavně pro děti a těm většinou stačí ke štěstí málo. A tady navíc dostanou i písničky. Takže byť mi byl Kraus ultraprotivný a ostatní herci působili jako z amatérského filmu, tak Kouzla králů nijak výrazně nevybočují z řady hnusných pohádek, kterými české daňové poplatníky už nějaký ten rok trestá ČT. Takže nepřekvapivě 2* ()

pakobylka

Pohádka, která v první řadě neovládá vypravěčské umění. Nechává sebou trpně postrkovat od scénky ke scénce, aniž by měla potřebu projevit alespoň náznakem vlastní názor či nedejbože vlastní iniciativu. Upřímnou radost projevuje snad jen tehdy, když se může pošklebovat jisté nadpřirozené bytosti, které scénář přisoudil zápornou úlohu. To je samo o sobě ubohé a trochu trapné ... dokonce ještě ubožejší a trapnější nežli použité digitální efekty. Škoda ztraceného času ... s pohádkou i se psaním komentáře. ()

Eviator

Normální televizní pohádka, kterých je docela hodně. Ale docela se mi líbilo komediantské hudební vystoupení. :-) Dejdar je několikaset letá klasika oživení komedií i když už maličko stárne. ()