Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

Roman.Ticka

Invenční ano, ale formou a obsahem nudné a předvídatelné, tudíž jako by se nestalo. Dost dlouho mi trvalo přijít na to, proč Pepa vypadá jak po zásahu Doktora, než mi došlo, že představuje mladého Bruce, šílená imitace, vadil mi tím celou projekci. Akční Bruci, drž se svého kopyta, tohle je další z propadáků typu Náhradníci. Tím by se dalo skončit, připouštím přece jen nějaké nápady tam byly, ale táhlo se to jak 30 let. Právě scéna generační konfrontace byla jediným světýlkem v tunelu, jenž velmi brzy zhaslo. Ještě k ústřední myšlence - velkolepá oběť statečného amerického reka těsně po prozření, čímž mu spadlo těžké břímě z beder místo zlatých cihel a zachránil celosvětovou populaci - ultraklišovité, megapatosovité. Osobně vidím toliko břímě vyžraného pupku až po kolena s několikrát překročenou ekostopou, dál skrze tuto přízemní ideu nezřím ani omylem. ()

rikitiki

Neokoukaný námět a překvapivý konec jsou plusy tohoto snímku. K mínusům patří nepřehledný děj (hlavně v první půlce) a šílené namaskování Josefa Gordona-Levitta. Já vím, že chtěli dosáhnout podoby s Brucem Willisem, ale na tváři mu udělali tak odpudivý ksicht, že se na něj skoro nedalo dívat. ()

anderson

Režisér omámený "genialitou" vlastného námetu zjavne nedomyslel pointu svojho príbehu a ako to tu tak vidím v červených číslach, nemá si čo vyčítať. Veď divákom to tiež nevadí. Mne osobne však amorálnosť celého príbehu a charakterová plochosť všetkých postáv znemožnila naplno vypnúť mozgovňu. Zmysel záverečnej časovej "samovraždy" mi tak unikol. Rovnako ako zmysel celého filmu. A to už nevravím o zmysle botoxového Levittovho ksichtu. Na Willisa za jeho mladých čias sa totiž nepodobal ani omylom. (23.8.2015) ()

Ivoshek

S filmy, kde se cestuje časem, je takový problém. Totiž že zákonitě musí přijít moment, kdy to celé nebude dávat smysl. Nebo moment, kdy to přestanu chápat. Tady jsem těch momentů měl hromadu. Na druhý straně se mi líbilo, jak se tu pořád něco děje a moc se nedá dopředu odhadnout, kudy se příběh bude ubírat. A třeba psaní vzkazů nožem na vzdálenost třiceti let je naprosto skvělý. ()

Thomick

Neměly z toho náhodou bejt dva různý filmy? Obě poloviny Loopera působěj, jako by k sobě pořádně nepatřily; jak z kompletně odlišných světů. A je smutný, že zrovna Emily musela schytat tu tolik podivnou, až dementní zápletku s Rainmakerem. --- Mimochodem Gordon-Levitt se možná původně upravenym vzhledem měl blížit k Willisovi, já v něm ale daleko spíš viděl Piotra Beczału (hlavně od nosu nahoru). A celou stopáž jsem to shledával značně znepokojujícim. :)) ()

Ilicka

Hrdinný boj režiséra Riana Johnsona s omezenými prostředky za pomoci nápaditého smyčkování, kterému sice chybí osudovost Butterfly Effectu, ale baví sevřeným a uzavřeným příběhem. Jednoduchá premisa, na které byl vystavěn trailer bere téměř okamžitě za své a rozehrává se jiný příběh o (ne)zvratnosti osudu. Nízký rozpočet je sympaticky maskován nápaditými kamerovými a střihovými vychytávkami, snaha maskovat fakt, že Joseph Gordon-Levitt není Bruce Willis vychází trochu hůře. I přesto Johnson dokazuje, že za málo peněz se dá natočit hodně muziky. ()

ARI50

Jiné kafe dost nepovedené trochu sem nepobral tenhle film a celkem zaujal chvílemi ale na jedno zhlédnutí bohatě stačí. ()

JASON_X

Vrchol mého privátního žebříčku nových sci-fi filmů řazených podle debility námětu a scénáře vypadá takto: Třetí příčka In Time, druhá příčka nový Total Recall a tramtadadááá - máme tu vítěze - první příčka bezkonkurenčně Looper! Bravo! Takovou monstrózní pitomost aby člověk pohledal. Nestvůrný slepenec nadprůměrně blbých "sci-fi nápadů" a utahaného děje plného uslintaného pathosu typu "ajlavjú", navíc sadistickým nebo vyšinutým režisérem roztáhnutý do bezmála dvouhodinové stopáže... Nuda k posrání. Zápletka o stroji času, který ovládají zločinci a posílají jím nepohodlné lidí z budoucnosti do minulosti proto, aby je tam loopeři odkráglovali, je tak blbá, že jí opravdu nehodlám rozpitvávat. Nejspíš vznikla v hlavě nějakého náctiletého mentála. Ale Gordon-Lewitt i Willis své pitomé role hrají vcelku dobře, Gordon-Lewitt se dokonce naučil obstojně willisovsky xichtit, no a Emily Blunt je hodně pěkná. Navíc mě pobavila její práce se sekerou, to zhoupnutí se v kolenou před každým úderem měla dobře natrénované (ale rád bych věděl, jak dlouho by takovýmhle "aerobicovým" způsobem to nesmyslné sekání do pařezu vydržela). Taktéž je v Looperovi trocha obstojné akce, jedna velmi dobrá scéna s "ubývajícím" starým looperem, zajímavá metoda posílání si vzkazů do budoucnosti (když na kérky není čas) a docela jsem ocenil i jeho konec, takže dávám dvě, ale potřetí si ho pustím už těžko... DODATEK: Na vrchol žebříčku sci-fi sraček se před Loopera dostává Elysium! A s velkým náskokem. ()

Fevas

Jeden známý mi říkal, že Looper je dost podobný na Inception, takže moje srdce zaplesalo a vzhůru do kina. Tento fakt a moje spolusedící, která hlasitě křupala popkorn, srkala kolu a neustále mě nutila od filmu odtrhnout pozornost, mi výrazně nahlodalo hodnocení a já hned po příchodu domů ohodnotila film pouhými třemi hvězdičkami. Pak jsem se zamyslela. Rian rozhodně věděl, o čem chce, aby příběh byl, takže pokud najdete ve filmu nějaké nepříliš důležité místo, tak vám zatleskám. Samozřejmě až po tom, co se na vás budu koukat jako na idiota. Stejně, jako mě u Sherlocka zaujalo předvídání dalších kroků, zde mě upoutaly ty úvahy. Nedokážu se rozhodnout, jaké hodnocení Looperovi připíšu - čtyři hvězdičky, nebo pět? Po krátké úvaze, kdy jsem si uvědomila, že se mi vlastně líbilo všechno - snad kromě Bruce Willise, ale to je spíš můj osobní problém -, dávám s čistým vědomím hvězdiček pět a uvažuji, kdy asi vyjde DVD... ()

becki_tu

Nápad by byl, ale pořád mi to přijde, že tvůrci zůstali někde na půl cesty. Chápu, že témat o životních prioritách a nalezené sebereflexi hlavního hrdiny není nikdy dost, ale... Vcelku pozitivní dojem kazí především dvě věci: pomalé tempo (hlavně pasáž na farmě) a po hlubším zamyšlení i nemálo logických nesrovnalostí a nezodpovězených otázek. K čemu byl a kde se vzal "TK gen"? Proč musí loopeři zabíjet sami sebe? Nebylo by méně riskantní, aby loopera zabil jiný looper? Časové paradoxy - jednosměrné cestování časem, zabití Rainmana = uvíznutí v čase? Nemyslím si, že by byl Looper špatným filmem, ale zkrátka mě nedokázal bavit celou dobu. Trailery slibovali víc. Zapomenutelných 70%. ()

mm13

Perfektné sci-fi o cestách časom s plne uspokojujúcim rozuzlením. Nenáročné, ale príjemné, napínavé, so skvelým obsadením, bez vyslovených hlúpostí a podrazov. Časové paradoxy neriešim, lepšie ako 12 opíc si s nimi za celú históriu žánru nikto neporadil a už sa to lepšie asi ani nedá. Dôležitá bola myšlienka a tú dali, vzhľadom na v prvom rade zábavný charakter Loopera, správne. Príležitostne pokojne aj druhýkrát. ()

luka4615

Zajímavá sci-fi jednohubka, v níž je pojetí cestování v čase pojato velmi neobvyklým způsobem. Tak takto by se dal v pár slovech popsat snímek Looper, který vyjma tohoto atributu nabídne i velkorysé akční scény, hloubavé dějové momenty či solidní herecké výkony. Tohle se zkrátka až na pár menších scénáristických zaškobrtnutí moc povedlo, pročež byste si tento snímek rozhodně neměli nechat ujít. Skvělá práce! „Then I saw it. I saw a mom who would die for her son. A man who would kill for his wife. A boy, angry and alone. Laid out in front of him, the bad path. I saw it. And the path was a circle. Round and round. So I changed it.“ ()

Sawy

Pere se ve mně veliká láska k levným a koncepčně originálním sci-fi žánrovkám (Moon,Zdrojový kód) dotlačeným k dokonale uspokojivému výsledku,a vnitřní hlas,který mi neustále připomíná,jak moc má Looper chyb,které by se neměly jen tak přehlížet.Johnson hlavně na vynikající ústřední koncept střetnutí s vlastním já nabalil zbytečně moc dalších motivů,které sice na první pohled nadchnou veškeré fanboye,ale zároveň zbytečně žadoní o další dovysvětlení, které nepřijde,takže leckteré odbočky působí spíše jako berličky pro další dění.Razanní odbočení z městské sci-fi do jakéhosi sci-fi westernu též lehce hapruje a největší problém mám asi s tím,že zatímco zezačátku se film poměrně věrně drží dvou verzí pohledu na děj (tedy Levittova i Willisova),postupem času se dostane mnohem víc do popředí první jmenovaný,zatímco Bruce,jehož verze postavy mi připadala zajímavější,byl trochu upozaděný.Většina výtek ale vyplynula na povrch až po východu z kina,protože při sledování jsem si prostě jen užíval film,jehož tvůrce měl zajímavou vizi a nebál se ji,byť malinko krkolomně,převést na plátno v celé její kráse.Diskuze o tom,co ve filmu dávalo smysl,co ne, jak vlastně fungoval princip cestování v čase a co se dělo v hlavách lidí,kteří to podstoupili,nejtrefněji setřel sám Bruce ve filmu samotném,důležitější je mohutná nálož nápadů,která hlavně zezačátku člověka doslova smetne a jasně mu vpálí do hlavy,že sleduje něco,co je prostě super.Film je skvěle zahraný,nízký rozpočet je vidět hlavně na prostřední části filmu,ale i z té dokázal režisér vyždímat,co se dalo a jsem hodně daleko od toho,abych ji označil za nezajímavou, nedejbože za nudnou.Nejvíc si pak vážím toho,že Johnson zvládl navodit atmosféru špinavé budoucnosti,kde se často dějí hodně ošklivé věci,před kterými se neuhýbá,postavy stojí před těžkými morálními dilematy a většinou se nespokojují s tradičním řešením.Stejně jako režisér sám,který mě svým překvapivým režijním řešením určitých situací několikrát pořádně překvapil a nejednou vyloženě strhnul.Po druhém zhlédnutí si snad i sám sobě lépe ujasním celkové dojmy,pecka to každopádně je mohutná a plná palba jí zatím uniká jen velmi těsně. 85 % ()

Morholt

Že bych skákal nadšením, to se říct nedá, ale bavil jsem se slušně. Nápad, jakkoliv nebyl nijak převratný, působil originálně, herecky slušné (chlapečka jsem se bál) a akce dostatek. Možná ta stopáž byla trošku přepálená a některé citové výlevy bych klidně oželel, ale čert to vem. Nicméně jen tak mimochodem - vzpomínáte, když Rolf Kraus v podání Vladimíra Menšíka bez skrupulí sundal sám sebe? Tímto bych popřál americkým sci-fi vrahounům pevnější nervy. :D 70% ()

Lucasion

Looper měl velký potenciál a já jsem nečekal zázraky. Ovšem dvě hodiny nudy, to byla nepříjemná podpásovka. Už asi od desáté minuty jsem si přál, aby film skončil. Starý Joe (Bruce Willis) je na plátně opravdu kraťounce. Střídá ho mladý Joe, který je badass numero uno. Proti drsným a zlým chlápkům ve filmech nic nemám. Naopak jsou někdy dobrým zpestřením od Mirka Dušína či Luka Skywalkera. Ovšem aby hlavní charakter chodil do bordelu, fetoval a jeho morálka byla hluboko pod bodem mrazu, tak to je i na mě moc. Hlavní charakter, co zradí svého nejlepšího (jediného!) přítele, tak to pro mě není ani tak badass jako spíš idiot. Joseph Gordon-Levitt mi přišel v Inception sympatický, tady je neuvěřitelně mdlý a otravný. Další postavy jako uřvané dítě či ubrečený Kid, to už je jen hořká tečka za zpackaným filmem. Z bahna podprůměrnosti to nevyhrabe ani dobrá poznámka Willise, že řezat na ruku si mohl jméno Jen místo Beatrixe. (41 procent) ()

TheJokerCZ

Parádní podívaná s mými oblíbenými herci. Tento film si na nic nehraje a jde si ve svých stopách. A daří se mu to až překvapivě dobře. Podoba obou herců se rovněž povedla na jedničku .8/10 ()

Handle

Na tenhle snímek jsem se těšil od té doby, co jsem se dozvěděl, že jde o cestování v čase a přečetl jsem si obsazení. Pak přišel trailer a pozitivní recenze a já byl fakt natěšený. V prvé řadě musím říct, že snímek se dá opravdu přiřadit k loňským nenápadným, ale přesto výborně zvládnutým a "chytrým" sci-fi dramatům (Správci osudu, Zdrojový kód, Vyměřený čas). Všechny tyto dramata a stejně tak i Looper mají své mouchy a vše, co se jim vytýká, je fakt pravda. Přesto to jsou filmy víc sympatické než kdejaké trháky. Ale zpět k Looperovi. Looper mohl mít klidně 5*. Námět byl skvělý a první polovina vypadala opravdu slibně. Mohl rozehrát příběh, řešící otázky "co by kdyby" nebo využít romantickou linku... nebo větší boj mezi hlavními aktéry... No, nakonec scénář směřoval trochu někam jinam a nějak mě to potom už nenadchlo, jednodušše jsem chtěl vidět něco jiného. Ovšem to už je můj problém, film je jinak výborný a nenudí. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)